The Auris & Mark experience

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
לפני כמה ימים קפצתי למארק לביקור. הגעתי 80% אודיופיל מן המניין ו-20% ככתב. בשיחתנו הטלפונית הראשונה שוחחנו על כל מיני דברים חלקם כלל לא קשורים לציוד שהוא מייבא ומהר הרגשתי את הנועם הליכות של מארק. קבענו מועד ולפני סיום השיחה שאל מארק איזו מוזיקה אני שומע ע"מ שיוכל להתכונן כראוי לביקור. הרגשתי מעט מובך, לא חשתי נעים שהאדון יטרח עד כדי כך. אך הוא שאל באופן כל כך מנומס שזה היה חוסר נימוס מצידי לא להענות אז נתתי 2-3, 20 אלבומים.
בסוף יום עבודה מפרך הגעתי לביתו של מארק בר"ג סביב 19:00.
בפתיחת הדלת ישר קיבלתי את "מקדש AURIS" מולי במלא הדרו. רמקולים, מגברים ושאר ציודים. הכל של AURIS. מקדש אודיו בסלון הבית. למות. הכל נראה מליון דולר. אני עומד שם חושב לעצמי שאם זה נשמע רק חצי ממה שזה נראה אז זה כבר WOW.
המגברי מונובלוק תפסו אותי ישר. הם פשוט מ ט ר י פ י ם!! כאחד שרגיל לציוד ברמות הללו שכמעט תמיד במציאות נראה אחרת לגמרי מאשר בתמונות פה זה בדיוק כך. הם מעלפים!! מסוג הציודים הללו שהם כמו פסל סביבתי. מדהימים.

התיישבתי ונדהמתי לגלות טאבלט עם רשימת אלבומים 1:1 לרשימה ששלחתי לו ערוך ומוכן רק לי. איזו גישה יש לאדון. זה יחיס אישי ברמה אחרת. לכל אורך הערב הרגשתי כאורח כבוד בביתו של מארק. המוזיקה נגנה ללא הפסקה. בין לבין דברנו, שתינו, אכלנו, שתינו שוב וגם שמענו ציודים שונים.
האקוסטיקה אצל מארק "לא משהו" בלשון המעטה. מולי ניצב קיר זכוכית רצפה תקרה ומימין לשמאל.
הרמקולים בעלי וופר צידי ויתכן כי מעט קרובים מידי לקירות הצידיים. פינות הקירות 50% זכוכית ו50% בנוי. אפילו הווילון של קיר הזכוכית היה מוגף כל הערב וספק אם היה תורם משהו גם אם היה פרוס.
את הרמקולים הרצפתיים של AURIS במבט ראשון אני מגדיר כרמקולים "Architect friendly". מעוצבים למשעי, בעלי מראה מודרני וצנועי מימדים ורחוקים מהמראה של רמקול היי-אנד טיפוסי. התפיסה הזו עוד תשנה באופן קיצוני בהמשך.
עד כאן כשהמערכת לא נגנה.

מארק לוחץ PLAY.
לוקח כמה דקות לאוזניים ולמוח להבין את מה שמתרחש שם. חווית המוזיקה עם הציוד של AURIS כשמה כן היא. הסאונד שהפיקה המערכת הזאת הוא מהטובים ששמעתי. הפירוט מטמטם, הצלילות משגעת והשקט לא נורמלי, פשוט לא נורמלי.
הסאונד שבקע מהמערכת הזאת הוא פשוט מפיל לסתות. מייד הבנתי שיש כאן סאונד שונה. סאונד מיוחד. סאונד כזה בתצוגה מעולם לא שמעתי. לא "רמקול אדריכלי" ולא נעליים. שמעתי רמקולים בעלות כפולה ממנו שביום טוב אולי היו מתקרבים קצת למה שהזוג הללו עשו שם.
מבחנתי החברה הסרבים האלו צריכים לאמץ מוטו חברה:
"The Auris experience". כי זה מה שזה. זו חוויה מיוחדת ויחודית.
אחת השאלות הראשונות שאני שואל את מארק היא "איזה טיפול חשמל עשית?". כשענה לי "כלום" וראה את הפרצוף שלי שאל מדוע אני שואל. השקט והצלילות שיש במערכת הזאת הם ברמה שאני מכיר ממערכות עם טיפול חשמל רציני.
לא הסתפקתי בתשובתו של מארק וקמתי ממושבי לראות מה מתרחש מאחור. נדהמתי לגלות מפצלי חשמל פשוטים וכבלי חשמל קומקום. כלומר סה"כ כבלי החשמל שהזינו שם את המערכת מסתכמים בעשרות שקלים!! לא יאמן. מהיכן כל השקט הזה בסאונד ועוד מזוג מגברי מנורות בגודל כזה? הייתי פשוט נפעם! סט המגברים והפרה משולב דאק הללו שניגנו שם הם פשוט הוכחה חיה לכיצד ציוד היי אנד צריך לתפקד בתנאים בסיסיים. שאפו ענק!
המקור שניגן היה מחשב MAC, דאק משולב בקדם מגבר ותוכנת QOBUZ. קיצור דיגיטל ממוחשב לחלוטין.
עד היום שמעתי בחיי 2 מערכות עם מקור ממוחשב / סטרימר שהעיפו אותי. (שתיהן בארץ אגב). כל השאר טובות ככל שהיו, לא יכלתי לומר שהייתי חי איתן. גם לא המושקעות של מינכן וכד'. נשגב מהבנתי מה עשה שם מארק שהצליח להפיק כזה סאונד.
ישבנו קרוב לשלוש שעות. יצאתי מביתו של מארק עם דלק לעוד לילה שלם של האזנה למערכת הזאת. אפס עייפות באוזניים ואם לא היה יום עבודה למחרת ספק אם הייתי יוצא משם לפני זריחת החמה.

כשנכנסתי הביתה התגנבתי למיטות הילדים לגנוב כמה נשיקות לילה מאוחרות ועוד לפני שהספקתי לשאול את אישתי על סיכום היום קבלתי את "המבט". "מה קורה?" שאלתי. היא אמרה לי "מה שמעת? אני מכירה את המבט הזה שלך. הוא נדיר אצלך אז אני מבינה שלא הולכים לישון בקרוב. יאללה ספר לי".

בקיצור, יש לי תחושה שזה קצה הקרחון בהיכרות שלנו עם מארק ועם AURIS בפרט.

ציוד מיוחד ואיש נפלא. מומלץ מומלץ מומלץ!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
IMG-20180220-WA0008.jpeg

תמונות מצורפות

• IMG-20180220-WA0008.jpeg
    IMG-20180220-WA0008.jpeg
    KB 84.5 · צפיות: 164

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
20180220_211025.jpg

תמונות מצורפות

• 20180220_211025.jpg
    20180220_211025.jpg
    KB 61.6 · צפיות: 161

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
20180220_211000.jpg

תמונות מצורפות

• 20180220_211000.jpg
    20180220_211000.jpg
    KB 67.3 · צפיות: 159

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
20180220_210854.jpg

תמונות מצורפות

• 20180220_210854.jpg
    20180220_210854.jpg
    KB 76.3 · צפיות: 159

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
סחטיין גיא, התחלת לשחרר כתבות...
כתוב מקסים ומגרה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
כתוב מעולה וזו נשמעת כמו חוויה ייחודית.
אותי בעיקר תפס שאהבת את הסאונד ממקור pc. גם מעניין אם חייבים להתעסק עם אפל או שאפשר להשיג את התוצאה הזו ממחשב נורמלי.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
פששש... יש לי רושם שזה לא יסתיים בפוסט בלבד ובקרוב נאחל לך להתחדש.
כיף לקרוא על חוויות אירוח כזו ועוד יותר על חוויה מהסוג שגורם להיזכר למה אנחנו כל כך נהנים מהתחביב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תענוג של פוסט.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
פוסט יפה תודה
פרה ממיר מה רף מחירו

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
כתוב מעולה וזו נשמעת כמו חוויה ייחודית.
אותי בעיקר תפס שאהבת את הסאונד ממקור pc. גם מעניין אם חייבים להתעסק עם אפל או שאפשר להשיג את התוצאה הזו ממחשב נורמלי.

אני מאמין שגם ממחשב אחר ניתן להגיע לתוצאה ברמה ששמעתי אצל מארק. רק צריך לדעת איך וכיצד לבצע זאת. המקור שם מורכב מכמה רכיבים שעובדים יחד באופן מדהים. עושה רושם שגם הנוכחות משתמש הייתה טובה מאוד. והיות ואני לא מבין גדול במחשבים ותוכנות מוזיקה הייתי ממליץ לפנות אליו ולשאול.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
סחטיין גיא, התחלת לשחרר כתבות...
כתוב מקסים ומגרה.

תודה דוד. לך תשמע או שבצעם כאיש אנלוג אולי כדאי שתמתין קצת... בקרוב הולכות ליפול שם כמה פצצות!

or-audio

אוהב את התחום
מעורבות
322
נקודות
63
גיא,
תודה רבה על הביקור שלך ועל הפוסט המרגש ומחמיא שגיליתי הבוקר...
תחילת שבוע מצוין.:)

מרק

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
מעניין ביותר.
ללא טיפול אקוסטי (אפילו ממש חדר בעייתי), בלי טיפול בחשמל, והכל מונח על כוננית. ועדיין נפלה לגיא הלסת...
מעניין אם העיסוק שלנו בכל הדברים הללו נובע מהטירוף/שעמום/תחביב או שאולי מכך שאנחנו לא מספיק מרוצים מהציוד הבסיסי שלנו..

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
תודה גיא על החשיפה. בהחלט מוצרים מעניינים, למרות שאני באופן אישי פחות מתחבר לרמקולים עם יחידת באס צדדית. האם יצא לך לישמוע עצל מרק מגברי כח דיגיטליים ומה התרשמות ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעניין ביותר.
ללא טיפול אקוסטי (אפילו ממש חדר בעייתי), בלי טיפול בחשמל, והכל מונח על כוננית. ועדיין נפלה לגיא הלסת...
מעניין אם העיסוק שלנו בכל הדברים הללו נובע מהטירוף/שעמום/תחביב או שאולי מכך שאנחנו לא מספיק מרוצים מהציוד הבסיסי שלנו..

זה אומר שאם היתה תשומת לב גם לדברים הללו המערכת שלו היתה אפילו טובה יותר. אבל כשהבסיס מעולה, זה כבר נשמע מעולה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
מעניין ביותר.

פספסת את המסר שלי. אני אבהיר.
הסט אפ של AURIS הצליח להוכיח נקודה שכל אודיופיל וותיק מכיר ובודדים לעניות דעתי אלו שאף חווה את זה באמת.
והנקודה היא שמערכת היי אנד אמיתית צריכה להפגין יכולות מרשימות גם בתנאים לא אידיאלים דהיינו חיבור הציוד כפי שהוא נטו. בלי כבילות יקרות, טיפולי חשמל מפוצצים וחלל מטופל אקוסטית ואקזוטי. בקיצור out of the box as is ובחלל ביתי סטנדרטי.
ואת זה המערכת הזאת מצליחה לעשות ובענק. וזה נדיר. נדיר מאוד מאוד מאוד!! מכל המערכות ששמעתי עד היום אני בספק גדול בהינתן והיו מוצבות באותן התנאים הן היו מצליחות להפיק ביצועים שווים של שקט, צלילות ופירוט. ואני אומר זאת גם על מערכות בעלויות של 6 ספרות בלי להסס.

סוף המסר הוא שאני מתיר לדמיון של כל אחד לרוץ חופשי לאן המערכת הזאת יכולה להגיע בהינתן שיפור משמעותי בתנאים הכוללים חשמל, חלל מטופל וכבילה איכותית יותר. יש כאן פוטנציאל מיצוי אדיר!! וזה דבר שלא נתקלים בו כל יום.
תערוכת מינכן היא דוגמה נפלאה לכך. יש שם חדרים עם מערכות בעלויות של דירה במדינת ישראל. הן נשמעות רחוק מאוד מלהצדיק את תג המחיר שלהן. וההסברים שתמיד חוזרים על עצמם...: חדר גרוע, חשמל חרא ומיזוג אוויר שמרעיש.
שטויות במיץ! וואלה, כשאני נכנס לחדר עם תג מחיר של 100,000 יורו אני מצפה מהמערכת לנגן ברמה מסוימת והרבה פעמים זה לא קורה.
אצל מארק לא מאות אלפי יורו וגם לא מאות אלפי שקלים. רחוק מזה. והסאונד מטמטם!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
תודה גיא על החשיפה. בהחלט מוצרים מעניינים, למרות שאני באופן אישי פחות מתחבר לרמקולים עם יחידת באס צדדית. האם יצא לך לישמוע עצל מרק מגברי כח דיגיטליים ומה התרשמות ?

בשמחה.
מה זה "פחות מתחבר לרמקולים עם יחידת באס צדדית"? אילו שמעת, עם איזה ציוד וכיצד הייתה העמדה בחדר?
אני יכול לספור על חצי כף יד כמה רמקולי היי אנד עם יחידות צידיות שמעתי עד היום וגם אם זה לא היה המצב זה עדיין לא אומר דבר על הרמקולים ששמעתי אצל מארק. את העובדה שיחידות הבאס צידיות למדתי אחרי שעה של האזנה. ועדיין זה לא שינה דבר בדבר תפיסתי על הטכנולוגיה כי אנני מהנדס בתחום תכנון ובניית רמקולים. הדבר היחיד שיכלתי לומר הוא שיתכן ויטיב עימם יותר ריחוק מהקירות הצדדיים בגלל יחידות הבאס.

את ההגברה הדיגטלית לא שמעתי. הפעם...

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
זה אומר שאם היתה תשומת לב גם לדברים הללו המערכת שלו היתה אפילו טובה יותר. אבל כשהבסיס מעולה, זה כבר נשמע מעולה.

בדיוק!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור