רמקולים Scansonic mb-2.5 & ansuz cable

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
היי
מישל בחור זהב, הייתי אצלו סתם להכיר ולשמוע את הARTOS בזמנו...
לא רציתי לצחוק או לזלזל בעופר, אבל זה לא רציני להמליץ למישהו "להזמין" את הרמקול הביתה כדי "להתרשם" ממנו.
כדי להתרשם מהרמקול אתה מתאמץ מעט ונוסע אליו לשמוע את הרמקול אצלו (באותה הזדמנות נהנה מהנוף החיפאי), אם מאוד אהבת ושוקל לקנות, אז מגיע הזמן לשמוע בבית בנחת כדי להחליט... (בלי קשר ל"תשלום")
תהנה מהרמקול ומהכבל :בעד: , מה המגבר שלך?
דוקטור, אני חיפאי!
אגב, יש קבוצת WHATSAPP חתיאריים בערך בגיל שלך שפתחתי. הכניסה מוגבלת לאנלוגים בני 45+ מאזור הצפון. רוצה להצטרף? :)

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אחלה התרשמות.
באיזה גודל חלל שמעת אותו? היחידות "4.5 לא מסתדר לי עם התיאור שלך בתחום הנמוך.

אהלן גיא,
אם תסתכל ,הרמקול הזה יורד ל-40 (לפי נתוני הפרסום) ושוקל 15 ק"ג.
ביקשת להיות מנומס...
(מה אכפת לי שאנשים חיים בסרט.)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה חיים בסרט?

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
דוקטור, אני חיפאי!
אגב, יש קבוצת WHATSAPP חתיאריים בערך בגיל שלך שפתחתי. הכניסה מוגבלת לאנלוגים בני 45+ מאזור הצפון. רוצה להצטרף? :)
1. מעל 50 אבל עוד לא אלצהיימר ;) , ההמלצה על הנוף "שלנו" היה למסכנים מהמרכז...
2. תוסיף אותי :בעד:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
למה חיים בסרט?

כשכותבים בהתרשמות
"הפסנתר נשמע טבעי, דינמי ואת העומק והמלאות באוקטבות הנמוכות."

אבל הרמקול לפי הפרסומים יורד עד 40 הרץ (למרות שזה די חסר משמעות בהעדר נתון DB) ויש לי הרגשה שגם את זה הוא לא מנגן...
אז הוא לא שומע את האוקטבות הנמוכות אבל הוא חושב שכן..... אז מה זה אם לא לחיות בסרט - וזה בסדר גמור.

אודה שלפעמים אני מקנא באלה שחיים בסרט. חוסכים טונה כסף, לא נכנסים לבעיות אקוסטיקה וחיים בעולם מושלם משלהם..

ניסיתי להיות מנומס? - הצלחתי?

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
כשכותבים בהתרשמות

אבל הרמקול לפי הפרסומים יורד עד 40 הרץ (למרות שזה די חסר משמעות בהעדר נתון DB) ויש לי הרגשה שגם את זה הוא לא מנגן...
אז הוא לא שומע את האוקטבות הנמוכות אבל הוא חושב שכן..... אז מה זה אם לא לחיות בסרט - וזה בסדר גמור.

אודה שלפעמים אני מקנא באלה שחיים בסרט. חוסכים טונה כסף, לא נכנסים לבעיות אקוסטיקה וחיים בעולם מושלם משלהם..

אתה יודע מה? הייתי רוצה לתת לך שיעור אבל חבל על הזמן ולא שווה להתייחס לדבריך.

אסתפק במשפט הבא:
" הפוסל במומו פוסל "

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
ממה התיבה עשויה, MDF?
לפחות בתמונות הגימור (והעיצוב) נראה מצוין.
כן MDF.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
היי
מישל בחור זהב, הייתי אצלו סתם להכיר ולשמוע את הARTOS בזמנו...
לא רציתי לצחוק או לזלזל בעופר, אבל זה לא רציני להמליץ למישהו "להזמין" את הרמקול הביתה כדי "להתרשם" ממנו.
כדי להתרשם מהרמקול אתה מתאמץ מעט ונוסע אליו לשמוע את הרמקול אצלו (באותה הזדמנות נהנה מהנוף החיפאי), אם מאוד אהבת ושוקל לקנות, אז מגיע הזמן לשמוע בבית בנחת כדי להחליט... (בלי קשר ל"תשלום")
תהנה מהרמקול ומהכבל :בעד: , מה המגבר שלך?
הי web,

- אין ספק שהנוף החיפאי מהמם. בעבר גרתי בחיפה (בכרמל) שלוש שנים.

- אכן נסעתי למישל ושמעתי את הרמקולים.
לאחר מכן שמעתי אצלי בחדר והתוצאה הייתה טובה יותר.
החדר שלי קטן יותר 4.5מ'×4מ', מטופל אקוסטי (וילונות, שטיח עבה שמכסה רוב הרצפה, דיפיוזרים וכו').

- הרמקולים יחוברו למגבר Gryphon Atilla שנרכש לפני שלושה שבועות מהיבואן עופר שחורי, דאק naim dac v1 והכל מונח על סטנד Hi Fi Racks Podium Reference.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כשכותבים בהתרשמות

כמה רמקולים אתה מכיר שבאמת יורדים לשם? דבר שני הפסנתר נמדד בשלל האוקטבות שלו ולא רק בראשונה (שהיא יורדת ל-28 הרץ). כך שלשיטתך, רמקול שלא יורד לשם הוא רמקול לא טוב - זו טעות!

דבר שני. ממתי איכות של רמקול נמדדת בכמה הוא יורד?

לגבי נימוס. יש לך עוד מה ללמוד. אם תרצה, אצביע על המקומות שאתה נכשל בהם.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לגבי נימוס. יש לך עוד מה ללמוד. אם תרצה, אצביע על המקומות שאתה נכשל בהם.
אני מצוין בנימוס!

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אני לא כתבתי או רמזתי שהרמקול לא טוב. לא שמעתי אותו.
בוודאי שאיכות של רמקול לא נמדדת עד כמה נמוך הוא יורד א-ב-ל זה לדעתי פרמטר חשוב.

אבל לכתוב שהוא התרשם בהאזנה מתדרים שהרמקול לא יכול להוציא... - חדל קשקשת ברשת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שאלה איך הרמקול מתנהג בחדר נתון, זה שונה מאוד מנתון יבש

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
אני מניח שיש הבדל בין חדר לחדר ,
אבל אולי מיכאל תוכל להצביע על כלל , לגבי גודל חדר לעומת עוצמת\ירידת הבאס שתיהיה ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מניח שיש הבדל בין חדר לחדר ,
אבל אולי מיכאל תוכל להצביע על כלל , לגבי גודל חדר לעומת עוצמת\ירידת הבאס שתיהיה ?

לא יודע, זה קשור יותר ל-room modes. הרי ב-40 הרץ אין לך cut, ישנה ירידה אני מניח. אם חדר מגביר תדרים באזור 40 הרץ (כמו אצלי למשל), זה יכול לעבוד טוב יחד עם הרמקול

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא כתבתי או רמזתי שהרמקול לא טוב. לא שמעתי אותו.
בוודאי שאיכות של רמקול לא נמדדת עד כמה נמוך הוא יורד א-ב-ל זה לדעתי פרמטר חשוב.

אבל לכתוב שהוא התרשם בהאזנה מתדרים שהרמקול לא יכול להוציא... - חדל קשקשת ברשת.

קודם כל 40 הרץ זה נמוך. זה מספיק נמוך בשביל ש-40 הרץ בהגבר מסויים יתן לך תחושה כאלו מדובר בתדרי סאב.
שנית. ישנם לא מעט רמקולי רצפה שיורדים רק עד 40 הרץ באמת. ישנם כאלה שמדווחים על נתון שבינו לבין המציאות אין הרבה קשר. וכן, יצא לי אפילו לבחון את הנתון הזה והוא יתחיל להכנס לביקורות שלי.

אבל להגיד שהפסנתר היה נשמע מעולה באוקטבות הנמוכות זה לחיות בסרט? עם 40 הרץ פעילים? באמת?

והאם אתה חושב שחלל במימדים של 4 על 4 באמת יסדר לך פחות מזה גם אם יש לך את זה ברמקול? אני מבטיח לך שלא. החלל יכנס לרוויה כבר ב-40 הרץ ב-0 דציבל.

זה לא משנה לכמה הרמקול יורד וחאלד לא דיבר על נתון מוגדר. הוא תיאר את הרמקול ככזה שיודע לדבר עם הכלים שמנגנים למטה. ואני, כאחד שמכיר את הרמקול הזה היטב (עוד לפני שמישל חשב ליבא אותם), אומר לך במפורש שהבס שלו הוא בס מרשים מאוד. מאוד מאוד אפילו. ולא - אין לי אחוזים אצל מישל והוא כיבואן לא מעניין אותי - המוצרים שלו בהחלט מעניינים.

אז מה היה לנו שם?
רמקול עם יחידות מהירות בטירוף של 4.5 אינטש שיורדות ל-40 הרץ - זה מאוד מרשים.
והמחיר? המחיר מרשים עוד יותר ביחס לביצועים. כדאי מאוד לשמוע.

אז מדוע אני ״נכנס״ בך?
זה לא בגלל שאני לא מחבב אותך. לא בגלל שיש לי משהו אישי חס ושלום נגדך.
זה רק(!) משום שאתה מרשה לעצמך לתקוף מבלי לחשוב לפני שאתה כותב.
מישל הביא חברה מעולה. המחירים טובים, המוצר איכותי ומהווה ערך מצוין לכסף. רמקול שיורד ל-40 הרץ (גם במינוס 3 דציבל) זה בסדר גמור. יש לא מעט כאלה עם יחידות גדולות יותר שבקושי מדגדגים את ה-40 הרץ אך לא טרחת לבדוק. מצאת שיש שם יחידה קטנה והחלטת ש-40 הרץ זה לא מספיק. שטות מוחלטת שיכולה לצאת רק ממקלדתו של חסר נסיון בתחום. אם היתה שם יחידה גדולה יותר לא היית טורח לבדוק אפילו. ומדוע אני חושב כך? משום שכבר הגבת בעבר על פוסטים שמתארים בס עמוק עם רמקולים שמציגים את אותם נתונים. אז מה קרה עכשיו?

מעצבן אותי (אבל ממש!!!) שאנשים (ולא רק אתה) מרשים לעצמם לרדת על אחרים כאן באתר הזה. ומילים כמו: ״חי בסרט״, ״מקשקש״. כל מיני איומים שיגרמו לסיכסוך בין בעל חנות ללקוח (איציק והרסיבר). לא מקובלות כאן בכלל!

באחד מהפוסטים כתבת, לאחר מכן ערכת - וטוב שכך, את הדברים הבאים (יש לי גישה לכל פוסט טרום עריכה).

ציטוט מדויק, מילה במילה - שלך.

״מר SONYES
האם קראת את מה שגבי כתב? "תוצאה מהפנטת...."
ואתה ממרום מקלדת המחשב , שלא שמע מעולם את המערכת המדוברת ואני מניח בוודאות גדולה שגם לא תשמע אותה נותן לו עצות (אחיתופל). מניין התעוזה?״

מר איתי.ו

האם קראת את מה שחאלד כתב? "הפסנתר נשמע טבעי, דינמי ואת העומק והמלאות באוקטבות הנמוכות."....
ואתה ממרום מקלדת המחשב, שלא שמע מעולם את המערכת המדוברת ואני מניח בוודאות גדולה שגם לא תשמע אותה מסיק מסקנות (אחיתופל). מניין התעוזה?

הרי כבר עשית את זה בדיוק גם עם זיו (אודיוזיפ)
שטענת שאתה לא מתחבר לציוד שאודיוזיפ מביא למשל. אממה - לא שמעת קונסטליישן מעולם אצלך בבית (מקסימום הסקת ״מסקנות״ כמו כל ה״מומחים״ בתערוכות. והמסקנות הללו הם מחדר שאתה לא מכיר, רמקול שאתה לא מכיר, מגבר, כבלים, חשמל, מיקומים, תוכן ועוד שאתה לא מכיר. ואת כל המסקנות הללו נהוג לשפוך כאשר הקשר בינם לבין המציאות באמת קיים. את הסטנדים של סולידטאק אתה מכיר? לא. למה? כי אתה לא מכיר.
את הכבלים של סטילס אתה מכיר? גם לא.
את הממירים של ברקלי אתה מכיר? לא.
את פייסמישין אתה מכיר? לא.
את נוטינגהם? לא.
שלטר? לא.
גראהם? לא.

בקיצור, לא שמעת שום רכיב בצורה רצינית אבל לא התחברת לציוד שהוא מביא? מניין התעוזה?

יש לי עוד ימבה דוגמאות.

איתי חביבי, נאה דורש נאה מקיים - מכאן יש לך רק לאן לעלות.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
חברה אנחנו לפעמים שוכחים...מדובר ברמקול שעולה בסביבות 10000 שח רטייל שכניראה עושה מוזיקה בצורה טובה,סוחף את המאזין,מחיר כניסה יחסית לשיגעון זול.מחברים לו אלק טובה מקבלים מוזיקה .כניראה הרמקול הזה "יציאה". בזמנו קניתי לאחי את הרמקול ,אופרה...לא זוכר שזכה פה לרמקול השנה ב 10000 שח.אחלה רמקול אחי ואני לפעמים שומעים יחד נהנים מאוד.ותאמינו לי שומעים...הכל בסדר לא קורה כלום.
ורק לחשוב שאינטרקונקט אחד שלי עולה 4000$ ...?לפעמים אני מעדיף להיות בצד ההוא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור