rme adi 2 dac

• פותח הנושא stam
  • פורסם בתאריך

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אשמח לקבל חוו"ד על הdac הזה (rme adi 2),
תודה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יש לי אותו. חביב. שווה את מחירו. לא יותר ולא פחות.

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
תודה,
נכון מה שאומרים עליו שהוא שקוף ומפורט מאוד?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יש לו צליל מאד נייטרלי ומלא אפשרויות לכיוון. צליל FLATי, אולפני.
שקוף מאד ומפורט, בהשוואה למה? קשה לי לענות לך על זה.
אם אתה רוצה, אתה מוזמן אליי להשוואה עם דאק שאתה מכיר - צור קשר בפרטי.

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
אשמח לקבל חוו"ד על הdac הזה (rme adi 2),
תודה.
יש לי אותו. מדובר בממיר מצויין, טוב למחירו וגם למעבר לו. המחיר לא חשוב, יש המון מוצרים אודיופילים שלא שווים אפילו רבע ממחירם והכל אחיזת עיניים ואגו למי יש גדול יותר. בנוסף, יש לו מגבר אוזניות מדהים.
יש ממירים טובים ממנו בשוק, אבל הגמישות הסאונד והפיצ'רים שיש בו מאפשרים לך להגיע לתוצאות מעולות שעם ממיר רגיל כמעט ולא תצליח.

לא יודע אם אפשר לקרוא לו "אולפני", זו באמת חברה שמזוהה עם אולפנים אבל זה לא אומר דבר. בכלל המונח אולפני זה אגדות אורבניות של אודיופילים שמקשיבים בדרך כלל עם העיניים. "איכות אולפן" זו לא מילה גסה.
כמובן, שיש גם את הטעם האישי, כל ממיר נשמע מעט שונה.
ממליץ לך ללכת להקשיב ולבחון בעצמך ולא להסתמך רק על המלצות חברים או כאלה שאולי יש להם אינטרס מוסתר.

בהצלחה תותח.

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
יש לי אותו. מדובר בממיר מצויין, טוב למחירו וגם למעבר לו. המחיר לא חשוב, יש המון מוצרים אודיופילים שלא שווים אפילו רבע ממחירם והכל אחיזת עיניים ואגו למי יש גדול יותר. בנוסף, יש לו מגבר אוזניות מדהים.
יש ממירים טובים ממנו בשוק, אבל הגמישות הסאונד והפיצ'רים שיש בו מאפשרים לך להגיע לתוצאות מעולות שעם ממיר רגיל כמעט ולא תצליח.

לא יודע אם אפשר לקרוא לו "אולפני", זו באמת חברה שמזוהה עם אולפנים אבל זה לא אומר דבר. בכלל המונח אולפני זה אגדות אורבניות של אודיופילים שמקשיבים בדרך כלל עם העיניים. "איכות אולפן" זו לא מילה גסה.
כמובן, שיש גם את הטעם האישי, כל ממיר נשמע מעט שונה.
ממליץ לך ללכת להקשיב ולבחון בעצמך ולא להסתמך רק על המלצות חברים או כאלה שאולי יש להם אינטרס מוסתר.

בהצלחה תותח.
תודה,
אולפני לא מפחיד אותי, אני לא מחפש כרגע סאונד מלטף,
אני רוצה מקסימום שקיפות ופירוט (ביחס למחיר כמובן...לא מצפה שהממיר הזה יחליף ציוד של 20K...)
ושלא יהיה מדאי 'משעמם'
נסתדר בהמשך עם הטונאליות...
כמובן שאלך לשמוע, אבל רוצה חוות דעת נוספות ...
יש לי אותו. חביב. שווה את מחירו. לא יותר ולא פחות.
מה לא טוב בו?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תודה,
אני רוצה מקסימום שקיפות ופירוט (ביחס למחיר כמובן...לא מצפה שהממיר הזה יחליף ציוד של 20K...)
ושלא יהיה מדאי 'משעמם'

מה לא טוב בו?
אולפני זה אחלה.
ספציפית המחיר הזה, מבחינת סאונד, לא מציע שום דבר מרעיש או מיוחד שאני שמתי לב אליו בהשוואה לשני ממירים אחרים שבדקתי באותו מחיר.
ממיר שעלה פי 2 ממנו, גם הוא אולפני, נשמע גם משמעותית טוב יותר.
ממיר של בנצ'מרק במחיר דומה - ה- DAC1 אאל"ט - נשמע דומה, קצת יותר עגול בקצוות.

בקיצור, זה עוד ממיר. יכולות הקינפוג שלו בהחלט יוצאות דופן עבור אודיופיל ביתי, אבל אני לא מוצא בהן הרבה תועלת בהאזנה פשוטה למוסיקה, למעט אולי גיין היציאה שאפשר לכוון.

לגבי מגבר האוזניות - הוא בהחלט טוב וכחבילה עם הדאק נותן תמורה טובה למחיר.
לגבי ההמרה נטו - אני לא רואה בו שום דבר מיוחד.

ממליץ בחום שידרוג הספק החיצוני- כשהחלפתי לכזה של טדי פרדו היה הבדל מרשים לטובה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
למי שרלוונטי הפיצ'ר, יש לו EQ פרמטרי מצוין

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
בתקציב אני דומה אני ממליץ לבדוק את ה Chord Qutest אםאתה מחפש צליל יותר "אנלוגי"

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
תודה,
ושלא יהיה מדאי 'משעמם'

מה לא טוב בו?

אני לא יודע מה לא טוב בו, לדעתי אין בו משהו שהוא לא טוב שבגללו יש לפסול אותו, אבל יש טובים ממנו כמו שיש גם פחות טובים.

יצא לי לבדוק מולו מספר ממירים, אבל זה עניין של טעם. אני מצאתי את הממיר הנ''ל משתווה ואפילו טוב מממירים "אודיופילים" שעולים הרבה יותר, כבדים ובנויים היטב ביחס לקטנטן הזה...

היתרון הגדול שלו זה ה Eq הפרמטרי שדרכו אתה יכול להוציא הרבה יותר מהמערכת שלך, מצריך קצת נסיון אבל זה תורם רבות. אצלי אני מצליח להביא את המערכת עד ל 22 הרץ בחדר מבלי להרוס כלום!
רק אציין שאם אתה מתכוון לשמוע הרבה חומר ב DSD, ה Eq לא פעיל (אולי בגרסה מעל יש אופציה, אני לא בטוח).

אני מצטרף להמלצה על Chord qutest. שמעתי אותו והוא גם טוב, לא יודע אם הוא נשמע יותר "אנלוגי" בהשוואה ל Adi-2 dac fs כמו שנאמר מעלי, אני בכלל לא אוהב להכנס למונחים והתיאורים הללו... אבל הממיר הנ''ל חסר יציאות XLR אם הם חשובים לך, חסר Eq שהוא גם יתרון. בתור ממיר נטו הם פחות או יותר בעלי ביצועים דומים.

בהצלחה :)

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
ה quetest "אנלוגי", הכוונה לצליל יותר פטיפוני ביחס מה weiss 501 שברשותי נניח.
זה לא פחות או יותר טוב אלה רק חתימת הסאונד של ה quetest.

שמתי לב לזה כשעשיתי A-B מול פטיפון.

פשוט ציינתם פה סאונד "אולפני" שזה לא משהו שלילי אלה יכול לגרום לחוסר חיבור רגשי למוזיקה, משעמם, שטוח, ואנליטי לחלק מהאנשים אבל לא כולם, לעומת סאונד יותר מוזיקלי שאולי פחות מדוייק ואודיופילי אבל עם נשמה, בצד השני של הספקטרום.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
היה לי עשרות דאקים טובים יקרים פחות ויקרים יותר בניהם לקסמן הגל ועוד.
היום כבר כמה שנים עם מרנץ HD1 וזה דאק מדהים אפשר להשוות בקלות ליקרים שעברתי, מכשיר ורסיטאלי, יש בו הכל מכשיר יפייפה ואיכותי מאוד. אין קשר בין המחיר לתוצאה (לחיוב כמובן). אין בו את כל הטכסיות של אגו שופוני ויוקרה, לא לכל אחד, אבל כן למי שמחפש צליל!

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אני לא יודע מה לא טוב בו, לדעתי אין בו משהו שהוא לא טוב שבגללו יש לפסול אותו, אבל יש טובים ממנו כמו שיש גם פחות טובים.

יצא לי לבדוק מולו מספר ממירים, אבל זה עניין של טעם. אני מצאתי את הממיר הנ''ל משתווה ואפילו טוב מממירים "אודיופילים" שעולים הרבה יותר, כבדים ובנויים היטב ביחס לקטנטן הזה...

היתרון הגדול שלו זה ה Eq הפרמטרי שדרכו אתה יכול להוציא הרבה יותר מהמערכת שלך, מצריך קצת נסיון אבל זה תורם רבות. אצלי אני מצליח להביא את המערכת עד ל 22 הרץ בחדר מבלי להרוס כלום!
רק אציין שאם אתה מתכוון לשמוע הרבה חומר ב DSD, ה Eq לא פעיל (אולי בגרסה מעל יש אופציה, אני לא בטוח).

אני מצטרף להמלצה על Chord qutest. שמעתי אותו והוא גם טוב, לא יודע אם הוא נשמע יותר "אנלוגי" בהשוואה ל Adi-2 dac fs כמו שנאמר מעלי, אני בכלל לא אוהב להכנס למונחים והתיאורים הללו... אבל הממיר הנ''ל חסר יציאות XLR אם הם חשובים לך, חסר Eq שהוא גם יתרון. בתור ממיר נטו הם פחות או יותר בעלי ביצועים דומים.

בהצלחה :)
תודה רבה!
ראיתי טענות על במה שטוחה מאוד וגבוהים 'קשים'
מה הנסיון שלך?

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
תודה רבה!
ראיתי טענות על במה שטוחה מאוד וגבוהים 'קשים'
מה הנסיון שלך?

תראה, הממיר הזה מצויין ועל זה אי אפשר להתווכח, נקודה. אודיופילים רבים מראש ישללו אותו כי הוא ממיר לא יקר יחסית ולא מזוהה עם חברה אודיופילית והוא נמכר רק בחנויות Pro, כך שכל הסוחרים בציוד ביתי, לרוב לא יספרו לך דברים טובים עליו בגלל אינטרס שאתה יכול להבין מה הוא.
תגיד לאודיופיל RME, הדבר הראשון שתשמע ממנו זה צליל Flat ואולפני ועוד כל מני סיפורים לא מבוססים. כך שאני תמיד ממליץ לבדוק בעצמך ולא להקשיב לאנשים ולדיבורי סראק. וגם אם תטעה, לפחות תטעה ותלמד מזה להבא. ושלא תבין אותי לא נכון, יש ממירים טובים ממנו, אבל לרוב הם גם יעלו יותר או שלא יכללו את הפונקציות Eq והגברת אוזניות למי שזה חשוב.

אני בדרך כלל נמנע מלהיכנס למונחים של תיאור הצליל כי זה דבר סובייקטיבי וצריך להבין שהתוצאה המתקבלת זה מכלול שלם של הסטאפ כולו (חדר, רמקולים, מגבר...) + הטעם האישי של המאזין.

הבמה והאיזון הטונאלי נבנים בדרך כלל מהרמקולים והחדר עצמו ושם לדעתי צריך להשקיע את רוב המאמץ. למשל אם האיזון הטונאלי של הרמקולים + החדר הם על הספקטרום איזון "בהיר" או אפילו FLAT, אז שילוב של ממיר שקוף/ניטרלי יכול ליביא לתוצאה של צליל בהיר וקשה מדיי במערכת ולכן יש כאלה שיעדיפו ממיר משולב שפופרות או NOS או כזה ש"מפחית קצוות", ועל ידי זה להרחיב את הבמה הכללית המתקבלת "ולהרגיע" את הגבוהים ובכך לקבל צליל יותר "אנלוגי" חם ונעים (לצערי נגררתי לתיאורים).

ולשאלתך, אצלי המערכת מאוזנת, כך שאצלי אין את התופעה של צליל בהיר, קשה, במה קטנה.... להפך. גם בווליום נמוך וגם גבוה מאוד.

בנוסף, זה בדיוק היתרון של ה Eq הפרמטרי שאיתו אתה יכול להתאים את הצליל לפי מה שנכון למערכת ולאוזניים שלך. עם קצת נסיון והתעסקות, אתה יכול לתקן ולהגיע לתוצאה שאף ממיר לבדו לא יכול לתת לך.

בהצלחה אלוף :)

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
בסוף רכשתי את crane song solaris,
ממיר אולפני מכוער, אבל נשמע מדהים ממש,
יש לו גם מגבר אוזניות מצוין.
הממיר הנ"ל נדיר מאוד כרגע בין השאר בגלל מותו של המתכנן,
אבל הצלחתי (או יותר נכון באודיולאב הצליחו) להניח יד על אחד כזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור