Proac D28

• פותח הנושא td1
  • פורסם בתאריך

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לא רק גם השאלות המיותרות ששואלים בעת המכירה, כמו:
- למה אתה מוכר?
- מה אתה קונה?
- איזה ציוד יש לך?
ועוד מיליון שאלה. במקום כל השאלות המטומטמות, הקונה חייב להגיע למוכר ולבדוק המוצר באוזניים ובעיניים.

לדעתי צריך לעשות סדר בנדון ולהמציא מחירון למוצרי יד 2 בתחום האודיו כמו בעולם הרכב.
דווקא אין לי בעיה עם שאלות של אנשים,
יש מספיק מוכרים לא הוגנים שאני יכול להבין את החשש ברכישה של יד 2, במיוחד כשמדובר בציוד של עשרות אלפי שקלים. בעוד ברכישת רכב בדיקה אחת מגלה את כל ההיסטוריה, ברכישת ציוד אודיו אתה תלוי בעיקר באינטואיציה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
בהחלט יש מצב

נרד מאנלוגיה,אנחנו נמצאים במערכת סגורה
וכל החוקים חלים על כולנו, ומה שעשו לנו הקונים
בעת המכירה, נעשה למוכרים בעת הקניה,
קשה לחוקק חוקים בתחום מסויים כשאין
חוקים בתחומים אחרים, והמחירונים הם
כהצעה בלבד.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
דווקא אין לי בעיה עם שאלות של אנשים,
יש מספיק מוכרים לא הוגנים שאני יכול להבין את החשש ברכישה של יד 2, במיוחד כשמדובר בציוד של עשרות אלפי שקלים. בעוד ברכישת רכב בדיקה אחת מגלה את כל ההיסטוריה, ברכישת ציוד אודיו אתה תלוי בעיקר באינטואיציה.
אבל לא מבין מה השאלות עוזרות כאשר אתה מציע לקונה לבוא לשמוע באוזניים, לראות בעיניים, לבדוק כמה זמן שרוצה ויתרשם.

חלק מהשאלות הן לא רלוונטיות בכלל ולא בשביל לדעת על המוצר עצמו אלא מכוונות למטרה אחרת בשביל לדעת איפה לעקוץ. כמובן תלוי בסוג האנשים שפונים למוכר.

ברור שזה לגיטימי לשאול, בן כמה המוצר, מצב המוצר, מאיפה נקנה, יד ראשונה, שניה עשירית וכו'.

בטח בכל דבר יש מוכרים לא הוגנים (במילה גסה נוכלים).

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אבל לא מבין מה השאלות עוזרות כאשר אתה מציע לקונה לבוא לשמוע באוזניים, לראות בעיניים, לבדוק כמה זמן שרוצה ויתרשם.

חלק מהשאלות הן לא רלוונטיות בכלל ולא בשביל לדעת על המוצר עצמו אלא מכוונות למטרה אחרת בשביל לדעת איפה לעקוץ. כמובן תלוי בסוג האנשים שפונים למוכר.

ברור שזה לגיטימי לשאול, בן כמה המוצר, מצב המוצר, מאיפה נקנה, יד ראשונה, שניה עשירית וכו'.

בטח בכל דבר יש מוכרים לא הוגנים (במילה גסה נוכלים).

חאלד,
אתה נוסע במקום לשאול שאלות?
הקונה מראיין אותך עם השאלות האידיוטיות
גם אתה יכול לעמוד על טבעו של הקונה
ולפעמים זה אתה שצריך ליטרוק לו את טלפון.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
רמקולים זה לא מגבר שעובד או שלא, בדומה למכונית הערך יורד במשך השנים....
לדעתי לא תקבל עליהם הרבה אולי אם הם חדשים , בני כמה הם?
מי שמוכן להשקיע הרבה כסף על רמקולים יעדיף חדשים או כמעט חדשים
(לפחות זה מה שאני הייתי מעדיף)
לא מבין מה אמור להיות ההבדל מגבר או רמקול
דווקא רמקול שעובד ושומרים עליו מנגיעות יתפקד שנים
נראה לי עקום שרמקול שעדיין לא הוחלפה לו וורסיה (נגיד 4-6 שנים) ימכר במקסימום ב 50%

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא מבין מה אמור להיות ההבדל מגבר או רמקול
דווקא רמקול שעובד ושומרים עליו מנגיעות יתפקד שנים
נראה לי עקום שרמקול שעדיין לא הוחלפה לו וורסיה (נגיד 4-6 שנים) ימכר במקסימום ב 50%
ברמקול יש חלקים נעים (ממברנה),
כמובן תלוי מאיזה חומר הממברנה, לכל חומר יש עייפות לאחר זמן, סדקים זעירים (שלא בהכרח גלויים לעיין) שנובעים מחום וקור במשך השנים ,נזקי אבק וכו...
יש גם אפשרות (נדירה אמנם) שרמקול נפל ויצא קצת מאיפוס, משהו שקשה לשמוע או להבחין.
במגברים יש רק עייפות של קבלי המתח (קבלים שמתייבשים), אבל רק לאחר הרבה מאוד שנים,
כמובן יש גם לכלוך בכפתורים (מגעים) וכו.. אבל אלו דברים שקל לתקן...

נערך לאחרונה ב:

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
חאלד,
אתה נוסע במקום לשאול שאלות?
הקונה מראיין אותך עם השאלות האידיוטיות
גם אתה יכול לעמוד על טבעו של הקונה
ולפעמים זה אתה שצריך ליטרוק לו את טלפון.
הי יוסי,
נכון לעכשיו לא קניתי שום מוצר מיד 2 חוץ מפעם אחת והייתה אצל יבואן שקיבל מטרייד.

אישית, לא מוכן ולא יכול להטריד המוכר במיליון שאלה.

במידה ואני מעוניין במוצר מיד 2 ונעול עליו, קודם מברר כמה מבקש עליו (במידה ולא רשום מחיר מבוקש) ומכין את עצמי. רק אז קובע פגישה עם המוכר בשביל לבדוק הכל.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
הי יוסי,
נכון לעכשיו לא קניתי שום מוצר מיד 2 חוץ מפעם אחת והייתה אצל יבואן שקיבל מטרייד.

אישית, לא מוכן ולא יכול להטריד המוכר במיליון שאלה.
במידה ואני מעוניין במוצר מיד 2 ונעול עליו, קודם מברר כמה מבקש עליו (במידה ולא רשום מחיר מבוקש) ומכין את עצמי. רק אז קובע פגישה עם המוכר בשביל לבדוק הכל.

אין כמו חדש,יצא לי חדש רק בימי הולדת
עגולים, אישתי..הכל אתה פותר בכסף,
אך מחיר רכיב אודיו חדש אין לי אומץ לגלות לה:)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
אין כמו חדש,יצא לי חדש רק בימי הולדת
עגולים:)
ועל זה נאמר: עד 120 יוסי!!!
ויש לך מערכת חדשה כולל כל האקססוריז.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
ברמקול יש חלקים נעים (ממברנה),
כמובן תלוי מאיזה חומר הממברנה, לכל חומר יש עייפות לאחר זמן, סדקים זעירים (שלא בהכרח גלויים לעיין) שנובעים מחום וקור במשך השנים ,נזקי אבק וכו...
יש גם אפשרות (נדירה אמנם) שרמקול נפל ויצא קצת מאיפוס, משהו שקשה לשמוע או להבחין.
במגברים יש רק עייפות של קבלי המתח (קבלים שמתייבשים), אבל רק לאחר הרבה מאוד שנים,
כמובן יש גם לכלוך בכפתורים (מגעים) וכו.. אבל אלו דברים שקל לתקן...
ברמקול מלבד המקרה של הנפילה ויציאה מאיפוס, במידה ואתה שומע את כל הבעיות האחרות שציינת אתה מקבל את תואר עטלף השנה
החלפת קבלים זה תיקון בעל עלות
לכלוך במגעים אכן קל לתקן. אבל גם זה עולה כמה מאות למי שניגש לטכנאי

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
ברמקול מלבד המקרה של הנפילה ויציאה מאיפוס, במידה ואתה שומע את כל הבעיות האחרות שציינת אתה מקבל את תואר עטלף השנה
החלפת קבלים זה תיקון בעל עלות
לכלוך במגעים אכן קל לתקן. אבל גם זה עולה כמה מאות למי שניגש לטכנאי
לא אמרתי ששומעים את הבעיות האחרות, פשוט אורך החיים מתקצר ואז לאחר זמן מה גם חרש ישמע :)
קבלים במגברים מחליפים אולי אחרי 20 שנה ויותר.
ניקוי מגעים הליך פשוט, כל אחד (כמעט) יכול לבצע, ומי שלא, מה זה כמה מאות במערכת שעולה כמה אלפים.....

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
ומה עם תיקונים ?
ב 90% מהמקרים , הי אנד זה לא יד ראשונה מרופא , יד שנייה בהיי אנד זה כמו לקנות מונית / רכב השכרה
שעוברים מאות ואלפי שעות האזנה טסטים חיבורים וניתוקים , ועם בלאי עצום במיוחד במגברי מנורות ומגברי Class A .
ושנית ,אלו מכשירים ורמקולים שעוברים הרבה ידיים ותיקונים בזול עם חלפים לא מקוריים , ואז המכשיר כבר לא נשמע
כמו שהוא אמור להשמע , אולם מבחוץ הוא נראה מדהים ללא שריטה ....
כמה אנשים שהתקלקל להם המגבר , הזמינו חלפים מקוריים מהייצרן וכמה תקנו אצל הטכנאים
דני דקל או בכור בן עזרי (שהם מעולים) עם חלקים חליפיים (קבלים של יצרנים אחרים וחלקים בעליי ערך דומה וכו) בשליש מחיר ?
אני מהמר...בעצם אני לא מהמר , 90% בחרו באופציה השנייה.
להבדיל משוק הרכב , אין ״מכון בדיקה ״ למגבר או לרמקול , ככה שמגבר יכול להיות כבר לא מקורי ונשמע אחרת
וגם אם הרוכש שואל את היד השלישית שהוא שיא היושרה הוא לא יכול לדעת מה קרה למגבר עם
היד השנייה או הראשונה .
בקיצור השורה התחתונה היא שלכל דבר יש מחיר , וכמו שרכב עם 200,000 קמ יד שלישית הוא לא רכב חדש
ככה זה בסטריאו ובכל דבר אחר בחיים .

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
יפה כתבת אמיר.
אל תשכח, מי שמתקן מוצר שמציע אותו למכירה ולא מדווח על כך, אפילו אם הקונה לא שאל אז מחוייבות המוכר לומר לו אחרת המוכר הוא רמאי ונוכל. בנוסף לכך אם הוחלף נגד או קבל בין אם הוא מקורי או תחליפי (אפילו אם החליף לקבל הרבה יותר טוב ומחברה טובה יותר) חייב המוכר לדווח על זה.

מוכר שמציע מוצר למכירה חייב להיות ישר ושקוף.

בתחום האודיו אין עניין לקטע הזה רופא או אחר, מה ז''א רופא? יש עניין שעד כמה אתה שומר על הציוד שלך, כמה אתה משתמש בו ו מי/ואיך משתמש בו.
לדוגמא, אצלי הכניסה לחדר ההאזנה אסורה לכולם ואם אני בחדר והגיע אח שלי אסור לו לגעת אפילו בשלט, זה אני.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
קצת הגזמת
רוב הציוד יד2 הוא תקין לחלוטין ובמצב חדש

ואל תשכח כי שוק היד2 מזין את מכירת הציוד החדש מהיבואנים...

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ועל זה נאמר: עד 120 יוסי!!!
ויש לך מערכת חדשה כולל כל האקססוריז.

תבוא להיתרשם,כבר לא תהיה אותו בן אדם;)

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
יפה כתבת אמיר.
אל תשכח, מי שמתקן מוצר שמציע אותו למכירה ולא מדווח על כך, אפילו אם הקונה לא שאל אז מחוייבות המוכר לומר לו אחרת המוכר הוא רמאי ונוכל. בנוסף לכך אם הוחלף נגד או קבל בין אם הוא מקורי או תחליפי (אפילו אם החליף לקבל הרבה יותר טוב ומחברה טובה יותר) חייב המוכר לדווח על זה.

מוכר שמציע מוצר למכירה חייב להיות ישר ושקוף.

בתחום האודיו אין עניין לקטע הזה רופא או אחר, מה ז''א רופא? יש עניין שעד כמה אתה שומר על הציוד שלך, כמה אתה משתמש בו ו מי/ואיך משתמש בו.
לדוגמא, אצלי הכניסה לחדר ההאזנה אסורה לכולם ואם אני בחדר והגיע אח שלי אסור לו לגעת אפילו בשלט, זה אני.

גם אתה יפה כתבת
ולמעשה אתה קורא ל ״גילוי נאות״ , וזה אכן מה שצריך להיות , אבל תאר לך מי יקנה מוצר באלפי שח כשהמוכר יאמר
לקונה : לפני שלשה חודשים תקנתי את המגבר כי נישרף לי שם משהו ....
הקונה בשנייה יתקפל כי אף אחד לא רוצה לרכוש מכשיר שעבר תיקון במגבר של אלפי דולרים מאחר וברור לו
שיש מצב שהמכשיר כבר לא אותו הדבר .

ושלא תתבלבל , זה לא שאני אומר לא ליד שנייה , אני מוכר המון יד שנייה , רק כל מה שאני אומר זה שצריך לקחת הכל בחשבון ובגלל זה המחיר הזול , וזו הנקודה .

אפרופו גילוי נאות - אני לדוגמא לא פותח משרד חקירות נגד אף לקוח שאני מזכה , אני שואל ומאמין .
בודק שהמכשיר עובד ושקוסמטית הוא נראה מצויין , כי אין לי את היכולת לבדוק מה עבר כל מכשיר בכמה ידיים או בכמה שנים ואנני טכנאי ולא ניכנס לפינה הזו - ככה שמרגע שאני מזכה את הלקוח אחרי בדיקת תקינות , אין לי יותר טענות כלפיו .
וכשאני מוכר , אני אומר ללקוח , זו הכלה , אנני יודע מה עבר עליה , תשמע,תבדוק,תראה , מאחר ואח״כ שלא יהיו לך טענות

נערך לאחרונה ב:

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
ומה עם תיקונים ?
ב 90% מהמקרים , הי אנד זה לא יד ראשונה מרופא , יד שנייה בהיי אנד זה כמו לקנות מונית / רכב השכרה
שעוברים מאות ואלפי שעות האזנה טסטים חיבורים וניתוקים , ועם בלאי עצום במיוחד במגברי מנורות ומגברי Class A .
ושנית ,אלו מכשירים ורמקולים שעוברים הרבה ידיים ותיקונים בזול עם חלפים לא מקוריים , ואז המכשיר כבר לא נשמע
כמו שהוא אמור להשמע , אולם מבחוץ הוא נראה מדהים ללא שריטה ....
כמה אנשים שהתקלקל להם המגבר , הזמינו חלפים מקוריים מהייצרן וכמה תקנו אצל הטכנאים
דני דקל או בכור בן עזרי (שהם מעולים) עם חלקים חליפיים (קבלים של יצרנים אחרים וחלקים בעליי ערך דומה וכו) בשליש מחיר ?
אני מהמר...בעצם אני לא מהמר , 90% בחרו באופציה השנייה.
להבדיל משוק הרכב , אין ״מכון בדיקה ״ למגבר או לרמקול , ככה שמגבר יכול להיות כבר לא מקורי ונשמע אחרת
וגם אם הרוכש שואל את היד השלישית שהוא שיא היושרה הוא לא יכול לדעת מה קרה למגבר עם
היד השנייה או הראשונה .
בקיצור השורה התחתונה היא שלכל דבר יש מחיר , וכמו שרכב עם 200,000 קמ יד שלישית הוא לא רכב חדש
ככה זה בסטריאו ובכל דבר אחר בחיים .
אז בעצם מה שאתה אומר זה שלמגברים משומשים בעלי יותר אפשרות לנזק מאשר רמקול, בעיני הגיוני
ושוב אני שואל, איך זה מסתדר עם מחירי רמקולים משומשים נמוכים לעומת מגברים ?

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אז בעצם מה שאתה אומר זה שלמגברים משומשים בעלי יותר אפשרות לנזק מאשר רמקול, בעיני הגיוני
ושוב אני שואל, איך זה מסתדר עם מחירי רמקולים משומשים נמוכים לעומת מגברים ?

צודק , אבל מחיר יד שנייה לא נקבע לפי מה מתקלקל יותר אלא לפי שוק .
כשהשוק קטן כלומר , שוק לקוחות קטן מאד ומצומצם , קשה מאד למכור , וכשקשה למכור ואין ביקוש המחיר יורד.
תראה למשל במצלמות ועדשות יש שנייה המצב אחרת לחלוטין , בענף הזה יד שנייה הוא 15-20% מחדש.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
צודק , אבל מחיר יד שנייה לא נקבע לפי מה מתקלקל יותר אלא לפי שוק .
כשהשוק קטן כלומר , שוק לקוחות קטן מאד ומצומצם , קשה מאד למכור , וכשקשה למכור ואין ביקוש המחיר יורד.
תראה למשל במצלמות ועדשות יש שנייה המצב אחרת לחלוטין , בענף הזה יד שנייה הוא 15-20% מחדש.
אבל זה אותו שוק, פעם אדם קונה מגבר פעם רמקול?
מוזר לי ההבדל ביניהם

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
אבל זה אותו שוק, פעם אדם קונה מגבר פעם רמקול?
מוזר לי ההבדל ביניהם
פסיכולוגית יותר נוח לבנאדם לחשוב שקופסה סגורה עשויה מברזל היא עמידה יותר ולפיכך תקינה, לעומת קופסת עץ עם אלמנטים חשופים של קרטון, ספוג וגומי.
על אף שכנראה עובדתית זה לא נכון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור