Pro-ject RPM 3 הפטיפון שסובב אותי

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
תודה על הסקירה,

יש מעט מאוד הבדל בין RPM 3 ל- RPM 1, השאלה אם זה מצדיק את ההפרש במחיר?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
תודה על הסקירה,

יש מעט מאוד הבדל בין RPM 3 ל- RPM 1, השאלה אם זה מצדיק את ההפרש במחיר?

הRPM1 בדומה למקביליו מREGA ושאר הפירמות המוכרות נשמע טוב בהשוואה לנגני סידי באותה רמת מחיר אבל הבמה שלהם צרה והסאונד שלהם אינו דינמי, הRPM3 שייך לליגה אחרת, יש לו זרוע איכותית, ראש מעולה (אני קניתי את הפטיפון עם אורטופון ברונזה) והבמה שלו רחבה, הסאונד טבעי, עוטף שגורם לך לשכוח מהרכיבים בסט אפ ולהנות מהמוזיקה ואי אפשר לבקש יותר מזה בקטגוריית מחיר שלו. ההשוואה (אם בכלל) צריכה להיות מול פטיפונים שעולים פי 2 ואפילו פי 3 ממנו.

shmuelsf

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
8
כתגובה ל juiced:

להבנתי ההבדל העיקרי הוא באורך הזרוע (המבנה נראה די זהה) מ 8.6 אינץ' ל 10 אינץ'. גודל די חריג לזרוע s מפותלת.הדבר מאפשר כמובן זוית עקיבה טובה יותר בגלל הרדיוס הגדול לכל רוחב התקליט.

גם מסת הפטיפון גדלה בהתאמה מ 3.8 ק"ג ל 5.5 ק"ג, וזה כבר הפרש מאד משמעותי וחשוב לפטיפון ללא קפיצים עם מבנה קשיח - תורם לבליעת ושיכוך הויברציות.

המנוע נראה זהה בשתי הגרסאות, אם כי ב- 3 פרוג'קט טוענים למנוע freestanding - לא מקובע לשלדת ה mdf. מונע מעבר רעידות מהמנוע לגוף הנושא את הצלחת והזרוע.

איכות השמע וההפרש במחיר ? תיאורטית ההבדל בזרוע ובמסה ובמיקום המנוע היה אמור ל 3 להישמע יותר טוב, האם זה שווה לך יותר? תנסה לעשות האזנת השוואה (אם אפשר) עם אותו ראש ומערכת.

לzeev78 - לדעתי נסחפת מעט עם ההשוואה לפטיפון יקר יותר פי 2-3 - אתה כבר מדבר על ליגה שונה לגמרי של איכות. אתה כבר מדבר על מכונות של 3,000$ , הרבה מעל הקליבר של ה rpm3 ,שכבודו במקומו מונח.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
כתגובה ל juiced:

להבנתי ההבדל העיקרי הוא באורך הזרוע (המבנה נראה די זהה) מ 8.6 אינץ' ל 10 אינץ'. גודל די חריג לזרוע s מפותלת.הדבר מאפשר כמובן זוית עקיבה טובה יותר בגלל הרדיוס הגדול לכל רוחב התקליט.

גם מסת הפטיפון גדלה בהתאמה מ 3.8 ק"ג ל 5.5 ק"ג, וזה כבר הפרש מאד משמעותי וחשוב לפטיפון ללא קפיצים עם מבנה קשיח - תורם לבליעת ושיכוך הויברציות.

המנוע נראה זהה בשתי הגרסאות, אם כי ב- 3 פרוג'קט טוענים למנוע freestanding - לא מקובע לשלדת ה mdf. מונע מעבר רעידות מהמנוע לגוף הנושא את הצלחת והזרוע.

איכות השמע וההפרש במחיר ? תיאורטית ההבדל בזרוע ובמסה ובמיקום המנוע היה אמור ל 3 להישמע יותר טוב, האם זה שווה לך יותר? תנסה לעשות האזנת השוואה (אם אפשר) עם אותו ראש ומערכת.

לzeev78 - לדעתי נסחפת מעט עם ההשוואה לפטיפון יקר יותר פי 2-3 - אתה כבר מדבר על ליגה שונה לגמרי של איכות. אתה כבר מדבר על מכונות של 3,000$ , הרבה מעל הקליבר של ה rpm3 ,שכבודו במקומו מונח.

הגזמה? לא בהכרח, אי אפשר להתייחס למחיר כערובה לאיכות או יותר נכון ערך תמורת הכסף. אני מבין שזו אולי הצהרה דרמטית (ודעה אישית בלבד), המסקנה שלי מבוססת על סמך שמיעה של מספר פטיפונים בכל הרמות, חלקם היו טובים יותר חלקם טובים פחות, אין ספק בכלל שמצד אחד הפטיפונים של רמת הכניסה לא התאימו לסטנדרט שלי ומצד שני שמעתי פטיפון שעלה מעל 20000 ש"ח והוא היה פחות טוב מהRPM3 (אבל ללא ספק הרבה יותר מרשים מבחינה חיצונית ולוגו של פירמה שמעוררת גאוות בעלות). אני לא טוען שהRPM3 הוא הפטיפון הכי טוב בעולם, יש טובים ממנו אבל לא באותה קטגוריית מחיר.

נערך לאחרונה ב:

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
הבנתי,

זווית העקיבה משפיעה משמעותית על הסאונד? .. או שזה בכלל לא קשור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור