Nikon Z6 + FTZ + Tamron 70-200 f2.8

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
שלום לכולם,

האם ידוע למישהו מכם אם עדשת Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD עובדת בצורה תקינה עם מתאם FTZ במצלמת Nikon Z6 ?

תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לי את הסט הזה ועובד לי מעולה

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אני מתכנן לרכוש מצלמה FF חסרת מראה (מצלם סטילס, וידאו לא מעניין אותי)
נכון להיום עושה שימוש ב Nikon D5600 + Sigma 17-50 f2.8

הלבטים שלי בין Sony A7III ל Nikon Z6

מבחינתי היתרון של Nikon זה שיש ברשותי את עדשת Tamron 70-200 f2.8 וגם שהממשק יהיה מאוד מוכר לי
מנגד נראה, כי ל Sony יש מערכת פוקוס טובה יותר נכון לעכשיו (תפריט מסורבל יותר, אבל לא מהווה בעיה)
מחיר של ה Sony עם עדשת Tamron 28-75 f2.8 יותר זול מול Nikon עם עדשת Nikon 24-70 f4

פערי המחירים בעדשות הטובות לא כל כך גדולים ולפעמים יותר זולים ב Sony

אני בטוח, כי שתי המצלמות מעולות לסטילס.
אשמח לשמוע מכם מה הייתם עושים במקרה שלי.

שוב תודה,

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לי זה היה קל לבחור היות והיו לי מספר עדשות עבור ניקון.

עבור מי שרוצה להתחיל המתחלה היום סוני היא בחירה יחיסית קלה, יש לה יותר ניסון ויותר עדשות עבור המצלמה, מדור לדור המצלמה קצת יותר נוחה לשימוש ויש כבר הרבה ניסיון עם סדרה הזו - כך שההמלצה שלי למי שאין מגוון ציוד לרכוש סוני.

לצד הניקון יש גוף יותר נוח לשימוש, מסך ועינית טובים יותר (טובים יותר גם מאלו של A7R III), מערכת הפוקוס החדשה כבר טובה ויש לה זיהוי עיין טוב (עדיין סוני יותר טובה ויותר אמינה), המתאם של ניקון עובד היטב עם עדשת ניקון, רק יש לקחת בחשבון שהעדשות לא נבנו למערכת פוקוס כזו ויעבדו קצת פחות טוב מעדשות עם מערכת פוקוס של צעדיים שנבנתה עבור מצלמות ללא מראה - זה לא אומר שהעדשות לא טובות טוב, הן עובדות טוב מאוד, רק שעדשות אחרות עובדות יותר חלק עם פחות קפיצות בזמן פוקוס עוקב בגלל מנוע צעדים של העדשה.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אני בדיוק בנקודת הזמן ממעבר ל DX ל FF
והמירורלס עלו בחשבון סוני Ar7III או סוני Z6 או Z7
העדשות שלי רובן ממילא לא יכולות לעבור כך שאין שיקול
הבעיה הראשונה שהעדשות של סוני מאוד יקרות.

הבוקר ראיתי ב ניקון רומור שאמורה לצאת 820 עם ספק גבוה
אם זה נכון שווה לי לחכות עוד כמה חודשים ואם לא אז אני אלך על סוני

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפי השמועות ניקון אמורה להוציא מספר מצלמות ללא מראה חדשות, אבל לא ברור אם היא באמת תוציא אותן ואיך הו יהיו.
ניקון כבר ביטלה מצלמות שתוכננו בעבר.

ניקון Z6/Z7 הן מצלמות מאוד מעניינות מצד אחד עם חיישנים של סוני השילוב שלהן עם ניקון הולך כבר הרבה זמן בצורה טובה. יש להוסיף לכך את ממשק המשתמש של ניקון שלדעתי ברוב בנקודות הוא מוצלח מזה של סוני וכן למצלמה מסך ועינית טובות יותר מזה של סוני, והן יושבות טוב מאוד ביד.

מצד שני ניקון יחסית חדשים בתחם הזה של ללא מראה עם חיישן גדול ויש כמה דברים שסוני עם ניסיון רב בתחום והן עשים טוב יותר בעצם הכי טוב כמו פוקוס עוקב וזיהוי פניים ועיניים (תאמין זו נקודה חשובה).

מבחינת עדשות נכון שעדשות הטובות של סוני יקרות, אבל גם העדשות הטובות של ניקון יקרות ומצד שני לסוני יש מגוון עדשות גדול יותר, עד שניקון יוציאו עדשות חדשות לסוני יש יתרון.
נכון שאפר לעבוד טוב עם עדשות ישנות של ניקון עם מתאם, אבל שלא יהיה ספק זה עובד פחות טוב עם מערכת הפוקוס החדשה מהעדשות החדשות וגם העדשות ה FF הישנות של ניקון לא זולות.

אם הייתי צריך לבחור היום מצלמה ללא עדשות קיימות אני חושב שהייתי הולך על סוני A7 III אולי A7R III בטח לא ניקון Z7 שלדעתי יקרה מעבר למה שהיא שווה, בקשר ל Z6 אני לא בטוח, מה שכן רוב העולם היום בחור ב A7 III על פני Z6.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור