Music File Format Coverter

• פותח הנושא EliA
  • פורסם בתאריך

EliA

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
8
שלום,
אני צריך להמיר את כל קבצי המוזיקה שלי מ WMA Lossless ל FLAC.
אפשר לדלג על השאלה המתבקשת "למה לכל הרוחות הקבצים ב WMA?"
עושים טעויות, ועל טעויות משלמים.
מדובר על כאלף דיסקים.
אני רוצה לשמור את מבנה הספריות (מחולק לפי האמן, מתחת לזה הדיסקים של אותו אומן, ומתחת השירים עצמם), שמות הקבצים והתגים שבקובץ.
רק להחליף פורמט.
האם יש תוכנת המרה מומלצת (עדיף כמובן חינם, אבל...)?
האם יש הבדל באיכות האודיו בין תוכנות שונות?
לכאורה אלו שני פורמטים לא דחוסים, וההמרה ביניהם אמורה להיות חד-ערכית ללא איבוד מידע. אבל כבר ראיתי (למעשה שמעתי) דברים מוזרים מזה בעולם האודיו.
תודה על העזרה,
אלי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
1. https://www.dbpoweramp.com/Help/dMC/FileSelector.htm
2. *אם* אתה כבר בענין של המרה, אני ממליץ לך בחום ובאהבת חינם לבדוק קודם כל אם אתה שומע הבדל בין WMA ל- WAV ל- FLAC על גבי כמה אלבומים ובמשך כמה ימים. רק אם אתה רואה שאתה לא שם לב להבדל משמעותי בין FLAC ל- WAV, לך על המרה ל- FLAC. יש לי הרגשה, אבל ש- WAV ישמע טוב יותר.

תיקון קטן: שני הפורמטים כן דחוסים, אבל לא LOSSY.

EliA

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
8
תודה על התשובה והתיקון.
אתה כמובן צודק, הפורמטים דחוסים ואכן התכוונתי שהם לא lossy.
רק לא הבנתי את ההמלצה.
הקבצים היום ב wma. אין לי wav.
אתה ממליץ להמיר מ wma ל-wav במקום ל flac?
תודה,
אלי

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אין לך את הדיסקים יותר ??
אם לא , אז אין משמעות לשינוי הפורמט , המידע כבר הלך לאיבוד. תנסה להשיג מחברים את הדיסקים או את הקבצים כבר בפלאק.

אם יש לך אותם ויש לך מקום איחסון , תשמור עותק גיבוי בwav , ועותק לשימוש בפלאק.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
Windows Media Audio (WMA) is the name of a series of audio codecs and their corresponding audio coding formats developed by Microsoft. It is a proprietarytechnology that forms part of the Windows Media framework. WMA consists of four distinct codecs. The original WMA codec, known simply as WMA, was conceived as a competitor to the popular MP3 and RealAudio codecs.[1][2] WMA Pro, a newer and more advanced codec, supports multichannel and high resolution audio.[3] A lossless codec, WMA Lossless, compresses audio data without loss of audio fidelity (the regular WMA format is lossy).[3] WMA Voice, targeted at voice content, applies compression using a range of low bit rates.[3] Microsoft has also developed a digital container format called Advanced Systems Format to store audio encoded by WMA.

תלוי באיזה ורסיה הוא השתמש ,
WMA format is lossy).
Development history

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
צודק , פיספסתי ;)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
המרת 1000 דיסקים לפורמט אחר - עבודת נמלים, אין צורך בה. אצלי חלק מהאלבומים שמורים ב-flac, ואני שומע הבדל בין flac ל-wav. כששמעתי פורמט דיגיטלי, עשיתי כך: פתחתי תיקיה זמנית, ולפני ניגון האלבום השמור ב-flac חילצתי אותו ל-wav ב-FOOBAR לתיקיה זו (תוך מספר שניות). אחרי שמיעת האלבום, מחקתי אותו מהתיקייה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
JRiver מהגרסאות האחרונות יודעת לעשות את זה, וגם לטעון לא רק את השיר, אלא את כל האלבום אחרי פריסה.
[ הם עשו את זה רק לפי בקשת אודיופילים, הם בעצמם בכל הזדמנות מדגישים כי זה לא משנה ]

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
גם פובר מאפשר להמיר כל רשימת נגינה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ברור, אני גם המלצתי למעלה עליה

JRiver עושה את זה on-line אבל

EliA

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
8
אני חייב לשאול את אלו שמבחינים בהבדל שמיע בין FLAC ל WAV:
יש לזה איזה הסבר לדעתכם?
להבנתי הפורמטים חליפיים אחד לאחד ברמה שאני יכול להמיר את קובץ ה WAV ל FLAC ואז חזרה ל WAV ואקבל בדיוק את אותו קובץ המקור.
וכדי לא לעורר שדים - "הבנתי" מבוססת על תיאוריה בלבד. אין לי את הסבלנות והזמן לעשות האזנת השוואה כזאת. וכנראה גם אין לי את הציוד הנדרש (כנראה לא המערכת ולא האזניים...).
אז אם תוכנה חינמית יכולה לעשות את ההמרות האלו הלוך ושוב, אז ציוד האודיו היקר לא יכול לעשות את זה לבד?
אולי זה בכלל תלוי בתוכנת הניגון במטפלת אחרת בסוגי הקבצים השונים?
אלי

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא ממזמן המרתי דיסקים ל FLAC , לא היה שום הבדל בין דיסק, WAV או FLAC.
באיזשהו שלב עברתי מתכנה אחת לאחרת בגלל זיהוי שמות שירים שלא עבד טוב ולהפתעתי שמעתי פחות טוב, מבלי להכנס לשמות של תוכונות, התחלתי לחפור וראיתי שתוכנה מסויימת משתמשת ב DLL (קובץ ספריה) של FLAC חדש יותר לעומת DLL ישן יותר , גם התוצר של ה FLAC היה קטן יותר בקצת למרות שהגדרתי להם את אותו ה LEVEL (8) ,
כמובן חזרתי לגרסה הישנה יותר.
לאחר זמו מסויים, ללא שום קשר לקחתי קובץ WAV , המרתי אותו ל FLAC ואחר כך שוב ל WAV , עשיתי השוואה והקובץ היה זהה במדוייק (COMPARE FILE ).
לא חזרתי על הניסוי עם ה DLL החדש יותר (שאני לא בטוח ב מאה אחוז שמקורו מאתר FLAC) , אבל יש לי חשד שיש כל מיני "DLL " או גרסאותEXE FLAC פחות טובות שרצות ברשת, או גרסאות מסוימות של FLAC לאורך השנים שהיו פחות טובות (אולי באגים קטנים ), לא מבין למה..
האתר הרישמי להורדת של FLAC:
https://xiph.org/flac/download.html
הבדלים בין גרסאות:
https://xiph.org/flac/changelog.html

נערך לאחרונה ב:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אם יש למישהו את הסבלנות להסביר בשפה של מאותגר טכנולוגיה כמוני, איך ממירים ב JRIVER מפורמט אחד לאחר - יבורך.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
1. https://www.dbpoweramp.com/Help/dMC/FileSelector.htm
2. *אם* אתה כבר בענין של המרה, אני ממליץ לך בחום ובאהבת חינם לבדוק קודם כל אם אתה שומע הבדל בין WMA ל- WAV ל- FLAC על גבי כמה אלבומים ובמשך כמה ימים. רק אם אתה רואה שאתה לא שם לב להבדל משמעותי בין FLAC ל- WAV, לך על המרה ל- FLAC. יש לי הרגשה, אבל ש- WAV ישמע טוב יותר.

תיקון קטן: שני הפורמטים כן דחוסים, אבל לא LOSSY.

הי
מהכן אפשר להוריד את התוכנה
תודה

arikel

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אני מעתיק ישר מהתקליטור בפורמט wav מwmp אחרי בדיקות זה הכי טוב נכון שלוקח יותר מקום אבל הכי טוב לדעתי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור