meridian g08

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הכל בסבבה וברוח טובה.
פשוט הלכתי קצת לאיבוד בין המתכונים לנושא השרשור....

חג שמח.
ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין מה ללכת לאיבוד.

תמונה של נגן מרידאן G08 שממחישה באופן די ברור שמכירת הרכיבים של הנגן היקר יביאו לך 2 לחם, 1 חלב, 1 גבינה 9 אחוז, 1 גבינה צהובה, 1 RC קולה ולא בטוח ישאר לך מטבע של חמישה שקלים לשחרר עגלה, עודף גם לא בטוח שתקבל ויכול להיות שתצטרך להחזיר את אחד המצרכים.

ואז החל דיון שיצר 2 מחנות.

מחנה 1 - אין קשר בין מחיר הרכיבים לבין איכות הצליל.
חחנה 2 - איכות הצליל קשורה באופן מוחלט גם לאיכות הרכיבים.

אני מדלג בין המחנות {תלוי מי יודע משכנע אותי} בינתיים אני מעדיף לדבוק במחנה 2 מכמה סיבות שלא כולן קשורות לסאונד.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
נמר - הנגן הזה הוא לא דיגמא טובה לפילוק מחנות.

הוא לא כמו רוב נגנים אחרים שלקחו מהמדף 4 צ'יפים של DAC, אפסמפלר וכו' וחיברו ביחד ומתהדרים בטכנולוגיית על (אבל בפועל יש להם רכיבים משופר-סל).
במקרה של G-08 עיבוד סיגנל ומניפולציה עליו היא פרי פיתוח מהבית.
זה לא נלקח מהמדף וזה עולה כסף לפתח.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אין מה ללכת לאיבוד.

תמונה של נגן מרידאן G08 שממחישה באופן די ברור שמכירת הרכיבים של הנגן היקר יביאו לך 2 לחם, 1 חלב, 1 גבינה 9 אחוז, 1 גבינה צהובה, 1 RC קולה ולא בטוח ישאר לך מטבע של חמישה שקלים לשחרר עגלה, עודף גם לא בטוח שתקבל ויכול להיות שתצטרך להחזיר את אחד המצרכים.

ואז החל דיון שיצר 2 מחנות.

מחנה 1 - אין קשר בין מחיר הרכיבים לבין איכות הצליל.
חחנה 2 - איכות הצליל קשורה באופן מוחלט גם לאיכות הרכיבים.

אני מדלג בין המחנות {תלוי מי יודע משכנע אותי} בינתיים אני מעדיף לדבוק במחנה 2 מכמה סיבות שלא כולן קשורות לסאונד.
מחנה 2 צודק בד"כ , כי הוא קונה משהו שהוא יודע שצריך לעבור מודינג :D אני מתייחס למודינג כמו שינוי קטן של הקוסמטיקה של המכונית באמצע החיים שלה , ובהתאמה , כאשר יש דחף שידרוגיטיס גדול , אפשר לעשות מודינג .

הבעיה היא שאם נקח למשל דוגמה טובה EAR .אז מבירורים ברשת , זה כמעט מוסכמה שניתן לעשות לכול מגבר של EAR שינוי גדול מאוד אם מחליפים את הרכיבים הזולים שלו . מכאן נובע שמי שמסתכל על עלות הרכיבים צריך לסלק ידיו מהמכשיר , נכון ? י הוא ללא ספק מתומחר סופר גבוה לעלות הריכבים

אז יבוא פותח השירשור ויטען את זה עליו גם , למה רק על מרידיאן ?
אבל השאלה ששאלתי אותו היא פשוטה מאוד , האם הוא יכול לתכנן מגברים כמו של EAR ? כי אם לא אין בכלל טעם לבדיקת הרכיבים אלא אם כן אתה חושב על מודינג . כי ברור שמי שקונה EAR מחפש את הסאונד הזה , שיוצר ע"י המתכנן הספציפי .
המתכנן הזה יכול לייעץ לחברות אחרות ולקבל סכום X על כול שעה שלו , אם הוא מחליט לבנות , והוא מוציא מוצר טוב , זה שהוא בחר להרוויח יותר ע"י שימוש ברכיבים פשוטים , לא אומר שאני אשפוך את התינוק עם המיים ולא אקנה את התוצאה הסופית שלו .
ולכן אני חושב שכול הנושא הזה שאנשים עושים לי רשימת רכיבים ועלותם למכשיר שהם קונים , נשמע לי מטומטם לחלוטין . בסופו של דבר הם יקנו רשימת קניות עם סאונד גרוע , כשמי שלא טמע יקנה מכשיר עם סאונד מעולה אבל עם רכיבים זולים יחסית .
לא יוע מה לגביכים אני מעדיף להנות מהסאונד מאשר ללכת ולבדוק כמה עולה כל רכיב במגבר/CDP/WHATEVER

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אני מבין שאתה לא ממש מבין ברכיבים אלקטרוניים--EAR בונים עם הרכיבים היקרים ביותר בענף.
הטענה שלי שגם עם R&D ושכירות ומה שרק אתה רוצה המכשיר הנ"ל לא אמור לעלות כך ואין שום קשר ליבואן
בארץ .הבעיה היא אך ורק ביצרן המנסה לחסוך על חשבונו של הלקוח.עלי לציין שיש עדיין יצרניות המייצרות מוצרים באותה רמת מחיר אך בנויים בצורה טובה. יש הרבה דוגמאות למוצרים זולים שנישמעים נפלא,אך כאשר אתה בא לרכוש מוצר בHI END הוא אמור להיות אמין ,נשמע מצויין,בנוי ברמה גבוהה-דבר שיבטיח שנים רבות של שירות טוב
לצרכן .ברור לכולם שיוקר המחיה באנגליה מייצר אילוצים מסויימים וחלק מהחברות אף העבירו ייצור למזרח
אבל זה לא תירוץ למרידיאן ולין לייצר מוצרים בהשקעה צנועה ולתמחר גבוה NAIM לדוגמה גם מייצרת באנגליה
אך נגנים שלה לדוגמה באותה רמת מחיר ואף יותר זולים לא תמצאו ספק מותג או CD ROM

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
פרץ - אתה שוב יורה מהמותן:
EAR עובדים עם רכיבים זולים בתור מדיניות מוצהרת, וזו אכן הסיבה לכמות המודינג שעושים להם לאחר הקנייה. לגבי NAIM - זה נכון שיש להם שנאים טורואידים, אבל כאן זה נגמר, הם נוקטים במדיניות מאד דומה ל-EAR ועובדים עם רכיבים זולים במיוחד, אלא שהמקרה שלהם קצת מיוחד - בזמנו (לא יודע איך זה היום) העסיקו NAIM עובדת שהייתה ממיינת רכיבים כמו טרנזיסטורים ונגדים, כדי לבחור כאלו שעומדים ב-Tolerance צר במיוחד. יצא לי לנתח לא מעט מגברים שלהם, בכולם יש נגדים של 5%, אבל כולם מדוייקים...

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
נשע שאתה מחפש אוסף רכיבים "איכותיים".

אני שחושב שזה נחמד בשביל ההרגשה אבל מה שחשוב באמת זה תוצאה סופית.
ומי שאצלו רכיבים נמצאים בסדר עדיפויות גבוהה יותר מהשורה התחתונה בסאונד - הוא נממצא בתחום ציודופיליה שאין בזה שום פסול - אבל במקרה כזה אין מחנה משותף עם מי שמחפש איכויות סאונד.

ועם כבר דיברת על רכיבים - למה אתה חושב שהכי חשוב זה ספק וטראנספורט?
ועם אוסף צ'יפים שיצרנים לוקחים מהמדף וכולו מחברים ביחד אין לך בעיה?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
בבקשה אל תפנה אותי לאתרים מרוחקים, עברו דרכי מספיק מכשירים כאלו ואני חוזר וטוען - אין שם שום רכיב אקזוטי או "אודיופילי"

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
רונן - אתה יורה לכל הכיוונים ואני לא מצליח להבין מה אתה רוצה?

רוב מכשירים אודיו רציניים בנוים מריכיבים פשוטים לגמרי.
או שזה ספק צד ג'.
או שאלו צ'יפים של 1$ מהמדף.
או שאלו קבלים של 10 סנט ונגדים של 1 סנט.

בד"כ - זה הכל ביחד.

אוסף רכיבים טובים לא מבטיח איכות מעולה.
תכנון טוב זה חשוב מאוד. ולראיה - רוב מכשירים רציניים וכבדים עושים שימוש ברכיבים די פשוטים ועדיין נותנים תוצאה טובה בסאונד.
אבל כמה פוסטים למעלה התעלמת לגמרי מהשקעה וידע שהושקעו בתכנון של מרידיאן - אז איך פתאום זה הפך חושב לך?

עכשיו אתה מבין את הבלבול בטענותיך?.......

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור