LCD HD Ready = רזולוציה נמוכה? השתגעתם?

פלד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מתנצל אם אני מעלה נושא שכבר נטחן כאן.
לאחרונה חזרתי לארץ אחרי הרבה שנים בניו יורק. הייתי מנוי על 3 מגזינים אמריקאיים לקולנוע ביתי.
בארה"ב, כשמציינים HD Ready מתכוונים שהטלוויזיה אינה כוללת מקלט ATSC לקליטת שידורי HD ישר מהאוויר דרך אנטנת HD יעודית ביתית.
אין שום קשר לרזולוציה של המסך.

בישראל, כמו בישראל, למושג הזה משמעות שונה שהומצאה כאן.
אמנם יש גם בישראל מסכים שכתוב עליהם HD Ready וגם 1080, אבל אף אחד לא מתעכב על זוטות שכאלה.
מכיוון שאין שידורי HD באויר בישראל, הרבה דגמים מגיעים הינה ללא מקלט HD ויציגו תוכן HD רק אם נחבר מקור HD. טרוויאלי. אז כולם HD Ready גם אם יש להם 1080 קווי רזולוציה אנכיים.

אני סתם עקשן, נכון?
פלד

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן אתה מבלבל מעט, בימים הראשונים של ה- HD, אכן היתה חלוקה שדיברה על FULL HD - רזולוציה של 1920X1080 ו- HD READY - רזולוציית 1280X720, זו היתה חלוקה גם שיווקית, בחלקים שונים של העולם נתנו לזה שמות שונים, על פי התאמות מקומיות.
לאחר מכן, עשו סדר בעניינים, כאשר הוחלט על שם של תקן מסודר, כאמור הוא נקרא HD Ready 1080p.
אכן, בחו"ל מדובר על מקלטים שבין השארים כוללים טיונר HD, אבל בארץ זה לא רלוונטי עדיין.

אתה יכול לקרוא על נושא זה בעברית כאן: http://he.wikipedia.org/wiki/HDTV

פלד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור,

תודה על התגובה.
הייתי השבוע בחנות זימקס בהרצליה. לא עברה דקה מבלי שאחד המוכרים הכריז בקול לגבי מסך זה או אחר, גם הגדולים והיקרים שבהם, שהוא HD Ready או לא. פשוט נשמע לי מגוחך קצת.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הרוב המוחלט של המסכים כיום מגיע ברזולוציית HD (למעט אולי כמה דגמים שנשארו מהעבר), מה שמשנה זו הרזולוציה הטבעית של המסך ולא התארים שמעניקים לו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור