מגבר Focal Electra 1038 Be , הגיעו אליי היום אחרי המתנה ארוכה - אשמח לקבל עזרה

pelo911

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
זאת שגיאה להתייחס לקושי של הרמקול רק מקריאת נתונים (מעבר לכך שהוא יורד על הנייר ל 3 אוהם).
מניסיון מעשי ,הרמקול הזה לא פשוט לדחיפה.
אם רצית להגיד שיש הרבה מגברים טובים, אז אתה צודק.
אם רצית להגיד שיש הרבה מגברים טובים מאוד (וגם מתאימים) בתקציב הנתון (משהו בסביסות 8 אל"ד), אז לדעתי אתה טועה.
שוב, הכוונה היא להקל על פותח השירשור, לפי בקשתו, ולא לבלבל אותו יותר.

נראה לי שלא הבנתי לאן נכנסתי עם הרכישה של הרמקול הזה
זה נהיה פשוט מטורף לגמרי לבחור לו הגברה מתאימה

הנה תגובת המשך של -ROY:

Rule 1 of hi-fi - price is no guarantee of quality.
Rule 2 of hi-fi - it's not hard to build a fast amp, or a big amp, but it is very, very difficult to build a big, fast amp.

The reason I don't like the big Pass amps is that they are too heavy and slow sounding. The 30 Watt Class A won't have the control for the 1038s, especially if you have any constraints on positioning. These speakers have a seriously enthusiastic bass response; the challenge is to harness that output to the music. Likewise, the more expensive Moon integrated amps look pretty, but to me they sound over-engineered. It's all a question of balance; enough grip to control, but not so much to squeeze the life out of the music. That's where the 400Ms come in, or the Modwright or Aesthetix amps. If you look at the HK show report, you'll see that I really liked the sound of the Modwright amp in the Audio Extreme room. Shows are notoriously bad places to judge the merit of a product, simply because so many don't deliver in that environment, but if they DO sound good, that does say something.

That balance of virtues, making the most of the bass output without letting it cloud or confuse the mid, will be the key to realising the potential of the Focal speakers. That means the right amp, but also coherent support and cable strategy. Never underestimate the importance of these things when it comes to making the system hang together on all types of music.

מה דעתכם על מה שהוא אומר?

נמר (אחלה שם יש לך):
אם אתה מהבודדים שמכיר את הדגם הספציפי הזה זה מצויין
מעט מאוד אנשים מכירים.
תוכל אולי להמליץ כאן על 2-3 מגברים טובים בשבילי
שאוכל לנצל את הרמקולים כמו שצריך ולהינות מהם בלי להרגיש פספוס ורצון תמידי לשדרג?
מגברים יד שניה גם אופציה טובה עבורי , אל תתייחס למחיר הרשמי של היצרן - תמיד אפשר להשיג בערך 20-30% פחות
לדוגמא PASS LABS 250.5 מחיר יצרן 8500$ , מחיר שקיבלתי מדילר - 6800$

אקוייפוויז , קראתי שהמחירים בארה"ב של המגבר הזה מאוד יקרים
ושביפן , הונג קונג , סינגפור - אפשר להשיג מחירים טובים יותר
אני יכול לחפש , אני מכיר באיזורים האלו אנשים - אבל אני צריך להסגר על איזה 2-3 דגמים שהכי יתאימו

אני יושב על אודיגון כמה פעמים ביום , מקווה למצוא משהו מעניין

עכשיו שאני מקשיב עם ה-PEACHTREE NOVA 125
כמעט ואין באס בכלל , נורא חלש
זה סביר עם הרמקול הזה וצריך בגלל זה סאב נפרד
או שזה בגלל הגברה חלשה/לא מתאימה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ידידי.

כרגע אתה מאזין למוסיקה עם צעצוע. אין שום סיכוי שידחף את הרמקול הזה.
אקיופייז זו בחירה מצויינת. מגבר מאוזן, חזק, מדויק והכי חשוב איכותי מאוד.
באותה נשימה תכניס את המקינטוש ונלסון פס. אלה המגברים שאני יכול להגיד לך בביטחון שהם יתאימו לרמקול שלך.

אגב.
שכחתי כבר איזה מקור וכבלים יש לך.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני שמח שהבנת שכשקנית רמקול מהסוג הזה נכנסת לבאלאגן.
הרבה אנשים חושבים שלשים רמקול טוב ויקר לחבר לו איזה מגבר - משיג את הנירוונה.
ככל שתעמיק בתחום תגלה שמאוד מאוד קשה להוציא סאונד טוב.
על כל מקרה, לא יודע מי הבחור הזה אבל אני מתחבר למה שהוא אומר כמעט בהכל.
מה שהוא אומר בסך הכל, אם אתה רוצה משהו באמת טוב תצטרך להשקיע לא מעט כסף או ללכת על מגברים זולים יותר
שאולי לא ימצו את הרמקול אבל טונאלית יעשו עבודה טובה.
מגברים חזקים אך בלי זרם מספק יעשו המון באס אבל כמו שהוא אומר הבאס יהיה מרוח ומפוזר בכל החדר.
לעומת זאת מגברים חלשים לא יייצרו באס חזק מספיק.
נמר כבר הזכיר כבלים ומקור - רכיבים מאוד חשובים, במיוחד לרמקול מהסוג הזה.
בקיצור אתה צריך להגדיר תקציב.
אל תשכח שאם אתה קונה מגבר כמו הפאס לאב - תצטרך לחבר לו קדם מגבר שלטעמי יותר חשוב ממגבר בשרשרת, וגם הוא יהי לא זול.
בהצלחה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ד"א, אחרי כמה שנים בתחום, והכרות עם הרמקולים האילו, העיצה הכי טובה שאני יכול לתת לך,
וזאת בהתחשב במחירים בארה׳ב, היא שלטווח הארוך יהיה הכי זול ונכון לקנות קדם מגבר ומגבר של חברות רציניות שכבר
ציינתי את שמם.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני שמעתי מגברים של PARASOUND שמזיזים יפה למשל B&W 800D, שאין לי מושג איך הוא יחסית לפוקאל אבל גם הוא אינו קוטל קנים וזקוק להגברה רצינית, והפאראסונד הזיז אותם יפה. הפאראסאונד בתכנון של ג'ון קרל האגדי ויחסית לא יקרים.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הצצתי וראיתי שקיבלת הרבה תשובות טובות גם באודיוגון - רובן דומות למה שנאמר גם פה... נראה לי שיש לך מספיק מטען עצות להרבה שנים קדימה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
יש חדש? ניסית את אחד המשולבים שהציעו לך כאן?
תעדכן מה קורה.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
אגב, יש גם את ה HEGEL H300, משולב דאק ועולה סביבות ה5,500$...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
הי!

אני מציע לך לא לקנות רסיבר -- להסבר ראה כאן -- אלא preamp רב-ערוצי כמו Parasound Halo P7, (מחירו כ-$2K), עם זוג מונובלוקים Parasound Halo JC 1,(שמחירם כ-$9K), וכשתרצה סראונד, תוכל להוסיף מגבר תלת ערוצי Parasound Halo A31 וסאב רציני, כמו B&W DB1 ב-$4500 או אפילו +Velodyne Digital Drive DD-18 ב-$6K.

אם תרצה פטיפון, תוכל להוסיף פונו סטייג' מאותה סידרה, Parasound Halo JC 3 (מחירו כ-$2350)

דרך אגב, לפי המדידות שעשו בסטריאופייל, פאראסאונד מאוד "שמרנים" ב-specs של ה-JC 1. למעשה, הוא נותן 500W ל-8 אוהם, 1000W ל-4, 2000W ל-2 אוהם וכ-4000W (לטווח קצר) לאוהם אחד! לא נראה שתהייה לו בעייה כלשהי להזיז את הרמקולים שלך, מה גם שהוא ב-Class A ב-Stereophile Recommended Components 2010 במחיר שהוא "מציאה" למגבר כזה. גם שאר הנתונים הטכניים שלו לא פחות ממדהימים, כולל:
Slew rate > 130 V/µsecond
Damping factor > 1200 at 20 Hz
Current capacity 135 amperes peak
והוא גם עובד ב-Class A ב-25W הראשונים (כלומר ברוב המוסיקה ששומעים).

גם ה-P7 קיבל Class A ב-Stereophile Recommended Components 2010, וכך גם ה-JC 3.
ה-A31 הוא ב-Class K -- לא נבדק עדיין, אבל יש להניח שגם הוא רציני.

גם הסאבים לעיל, B&W ו-Velodyne, קיבלו Class A

כמקור מצויין במחיר לא מטורף אתה יכול לקחת Oppo BDP 105, שתומך בכל הפורמאטים, כולל CD, SACD, DVD-Audio, DVD-Video, Blu-ray, mp3 ומה שתרצה, יש לו DAC מהמשוכללים ביותר כיום (32bit, 192kHz -- SABRE32), ואפשרות להתחברות לאינטרנט. זהו מודל חדש, שייצא ממש עכשיו, ומהווה שיפור יחסית לקודמו, BDP-95, שזכה ל-+Class A בסטריאופייל!

לכבילה (אינטרקונקטים, כבלי רמקולים וכו') אני ממליץ על סידרת Venustas של Purist Audio Design.

בקיצור, כך אתה קונה לך במחירים הממש נמוכים יחסית לסופר-איכות שנותנים לך התיכנונים של הסופר-מתכנן John Curl (שהייו לו הצלחות קודמות כשעבד אצל Mark Levinson), אתה יכול לבנות את המערכת בשלבים, ואתה יכול להיות בטוח שכל הרכיבים משתלבים בצורה הטובה ביותר.

תיהנה!!! (ורד)
עמיר

נ.ב. 1, עם כל השמועות שכנראה שייש בהן לא מעט, שסטריאופייל אינו נקי ממסחריות שמשפיעה על השיקולים המיקצועיים, עדיין יש להם גישה ליותר מכשירים מכל אחד אחר כאן (בהחלט כולל אותי), ובכל זאת יש להם מוניטין רציני בענייני המלצות.

נ.ב. 2, באופן , אישי אני מכיר רק את ה-JC 1, את ה-DB1, את ה-BDP 95, את ה-Venustas ומודל קטן ויישן יותר של Velodyne, וכולם מצויינים ממש, ואני מוכן לסמוך "על עיוור" על John Curl.

נ.ב. 3, לא ראיתי בסטריאופייל reviews של Purist Audio Design, ולפיכך אינם יכולים להופיע ב-"Recommended Components". מה שכן ראיתי זה ניסוי שעשו באחד הפורומים שלהם

נערך לאחרונה ב:

pelo911

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
AK1 , תודה רבה על התגובה המפורטת
JC1 מונובלוק + פרה
תופסים המון מקום , וצריך הרבה כבלים
אולי בעתיד כשארצה לשדרג (אם בכלל) אני אקנה מונובלוק

כרגע העדיפות שלי היא למגבר משולב , אלה אם כן מישהו כאן יגיד לי שלא כדאי לי
כי מגבר משולב הוא חלש מידי ולא יניע את הרמקולים כמו שצריך?

הנה 2 אופציות שמצאתי באודיוגון:
HEGEL H200 , מחיר 3000$
PASS LABS INT-150 , מחיר 3500$

הרבה אנשים כאן אומרים שהרמקול שלי למרות שיש לו נצילות גבוהה
צריך הרבה כוח בגלל שיש לו 3 וופרים להניע
אז אני לא יודע איזה הגברה באמת מספקת כדי להניע כמו שצריך
ואם ללכת על אחד מהמגברים המשולבים או להמתין ולהמשיך לחפש מגבר סטריאו לא משולב שיהיה חזק מספיק כמו ה PASS LABS 250.5/350

עדכון:
עכשיו שמתי לב שיש גם עוד דגם שיכול להיות מושלם עבורי
HEGEL H300 , מגבר משולב חזק עם DAC
קצת מוזר זה המשקל שלו , שוקל בדיוק כמו H200
(הבנתי שמגברים איכותיים עם הרבה זרם שוקלים הרבה)

נערך לאחרונה ב:

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
וואלה ההגל צריך להיות מעולה... אם תוכל לשמוע אותו לך על זה..

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
AK1 , תודה רבה על התגובה המפורטת
JC1 מונובלוק + פרה
תופסים המון מקום , וצריך הרבה כבלים
אולי בעתיד כשארצה לשדרג (אם בכלל) אני אקנה מונובלוק
צריך שני מונובלוקים (שייחד עולים $9K), אבל לא אתווכח עם שיקולי מקום ו/או כבלים.

הצעתי הייתה מבוססת רק על מיקסום סאונד, גם בסטריאו וגם בסראונד, מרכיבי +Class A/A בסטריאופייל, במחירים שהם שפויים יחסית.

אבל ההצעה אינה היחידה שיכולה להיות טובה, וייתכן שייש/יהייו כאלה שמתאימות יותר לצרכיך.

רק שים לב שככל שאתה קונה משהו יותר "משולב", כמו אינטגרייטד עם DAC, אין לך אפשרות לשדרג תת-רכיבים כמו פרה/פאוור/DAC בנפרד בלי שהמקבילים בשילוב ייהפכו לחסרי ערך (לא תוכל למכור אף תת-רכיב מתוך השילוב).

אני פורש מהדיון (בלי להיעלב -- פשוט נראה שאין לי מה לתרום).

בהצלחה בכל בחירה/קנייה שתעשה! (ורד)
עמיר

pelo911

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
וואלה ההגל צריך להיות מעולה... אם תוכל לשמוע אותו לך על זה..

PASS LABS INT-150 , מחיר 3500$
לעומת מחיר של חדש בערך 7000$

השאלה אם יש לו מספיק כוח לדחוף את הרמקולים כמו שצריך
או אם כדאי ללכת על HEGEL 300
?

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי עדיף לך ללכת על משהו שיש לו שרות טוב וזמין בארה״ב.לא מכיר איזה שירות יש להגל בצפון אמריקה.עדיף לך ללכת על הגברה אמריקאית מוכרת ובטוחה.,כמו :Ayre ,Conrad Johnson ,....גם לNaim Audio יש מגברים מעולים במדרג מחירים אינסופי כמעט.תנסה את ה Nac202 עם מגבר כח Nap200 או Nap250. האחרון הוא פנינה אמיתית ,עם המון כח ועדינות גם יחד.
מאד יתאים לדעתי לרמקולים שלך.
רוני.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
השילוב של Nac202 עם Nap250 צריך לעלות בארהב,קצת פחות מ 10000$ ...קשה להתמודד איתם בשילוב של כח ועדינות,ושמירה מדוייקת של מקצב.(Roy קרא לזה:מהירות).

pelo911

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
השילוב של Nac202 עם Nap250 צריך לעלות בארהב,קצת פחות מ 10000$ ...קשה להתמודד איתם בשילוב של כח ועדינות,ושמירה מדוייקת של מקצב.(Roy קרא לזה:מהירות).

זה 80W לערוץ , זה לא מעט מידי?
יש אולי עוד כמה אפשרויות שכדאי לי לחפש?

דרך אגב בתמונה שלך מופיעה גור של בוקסר
נראה ממש ממש זהה לכלב שלי , כאילו זה אותו כלב בדיוק
שלח לי בפרטי אם אתה יכול פרטים עליו , כי אני רוצה לקנות לכלב שלי עוד חבר
אין על בוקסרים ! זה הכלב הכי אנושי ואוהב שיש

נערך לאחרונה ב:

pelo911

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחרי חיפושים ללא הצלחה

כרגע אלו האפשרויות שיש לי:
HEGEL 300 , לקנות חדש בסביבות $5K - דגם חדש כולל DAC מובנה
HEGEL 200 , יד שניה במחיר 3000$
PASS LABS INT-150 , יד שניה - 3300$
MODWRIGHT KWI200 , יד שניה - 3300$

בחירת DAC:
BENCHMARK HDR
HEGEL H20
מצאתי את 2 הדגמים האלו ב-1200$+-
על מה כדאי יהיה ללכת?

לגבי הגברה , פספסתי בטעות מגבר PASS LABS 250 שאמור להשתלב מצויין עם הרמקולים שלי
כדאי להמשיך לחפש מגבר נפרד (לא משולב)?

מגבר אפשרי להפעיל כמו שצריך מחובר ל-DAC או שחייב (ורצוי) לקנות גם PRE יעודיי ?

תודה רבה

המלצות על כבלים טובים במחיר סביר יתקבלו בברכה

או המלצה על דגם אחר?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שלום,
אם אתה יכול , לך על ה- HEGEL 300.
אוכל את כל האופציות האחרות שהעלת, "בלי מלח". משמעותית יותר טוב.

הגדר מהו מחיר סביר בעיניך לכבלים...

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
יאללה, קח את ההגל 300 כמו שאמרתי לך מלכתחילה,
זה נראה (לי) כמו אחלה של מוצר לקנייה עיוורת, גם אינטגרייטד טוב ומצויד, וגם דאק מובנה שככל הנראה ברמה של הHD11 שלהם.

igal.l

עוסק בתחום
מעורבות
40
נקודות
28
שלום,
אם אתה יכול , לך על ה- HEGEL 300.
אוכל את כל האופציות האחרות שהעלת, "בלי מלח". משמעותית יותר טוב.

תגיד אתה עשית השוואה בין כל המכשירים שהוזכרו שאתה יוצא בתגובה כזו ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור