פלזמה FHD או HDR

eranz

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
האם לדעתכם יורגש הבדל בצפיה בתכני HD בפלסמה 50" במרחק של 3.7 מטר אם היא FHD או HDR?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא הבדל של שמיים וארץ

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
מניסיון שלי ואני יושב בפלאזמה 50 אינטש במרחק דומה בתכני HD ההבדל בין 720 ל 1080 הוא ממש מזערי . אני לא מתאמץ להוריד תכנים ב 1080P ומסתפק ב 720 .

ה 1080 היחידים שלי הם כותרי בלו ריי וכמה ההורדות בודדות שהיו שוות את המאמץ . בגדול ההבדל ממש לא משמעותי ומי שמצליח להבחין הוא וידיופיל מוסמך או שרואה 8/8 חחח

jjwz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נשאלת בכל זאת השאלה ?באיזו גודל של טלויזיה צריך ובאיזה מרחק צפיה כדי לראות הבדל בין
רזולוציה של HDR ל-FULL HD מבלי להיות וידאופיל.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש טבלאות מרחק.
יש גם קשר לתוכן הנצפה, אם מדובר בסרט, ההבדל קטן יותר, אבל אם מדובר למשל על מחשב שמחובר לטלויזיה, כאן יהיה הבדל ברור ברזולוציה (שולחן עבודה וכו').

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
אכן ליאור צודק

ההדל המשמעותי שתראה יהיה בחיבור למחשב שם להבדלי הרזולוציה יש משמעות . לדעתי ככל שהמסך גדול יותר ההבדל ברור יותר . אני מעריך שבגדלים כמו 65 אינטש כבר יראו את ההבדל גם בשידורים רגילים . בכל אופן כמו שאני אומר מניסיוני אין כמעט הבדלים בתכן כגון סרטים וסדרות טלוויזה במכשירים בגודל 50 אינטש .

jjwz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על תשובתכם.אבל, בכל זאת,מדוע מגיעים עד כדי אבסורד ומיצרים טלויזיות 32 אינטש full hd
כשרואים למעשה את ההבדל רק בטלויזיות ממש גדולות?.האם זה רק מתוך עניין עסקי צר של היצרנים?.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מידת ההבחנה המובחנת על ידי העין מותנית ביחס שבין גודל המסך לבין מרחק הצפייה. לכן, לצפייה ממרחקים קצרים, בהחלט יש משמעות ל- FHD גם במסכים של 32" .

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תודה על תשובתכם.אבל, בכל זאת,מדוע מגיעים עד כדי אבסורד ומיצרים טלויזיות 32 אינטש full hd
כשרואים למעשה את ההבדל רק בטלויזיות ממש גדולות?.האם זה רק מתוך עניין עסקי צר של היצרנים?.

יש בזה גם ענין כלכלי, מתי שהוא יעברו לייצור פאנל LCD אחיד של 1080p, זה גם יהיה זול יותר מאשר יצור של פאנלים בשתי רזולוציות שונות.

jjwz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה לך ליאור על התיחסותך וגם לאחרים.החכמתי במשהו וזה שווה את העניין.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור