EMM VS CARY

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השואות בין מוצרים זו חובה. השוואה מביאה אותך לידיעה מהו מוצר יקר, מהו מוצר איכותי ומדוע משלמים כל כך הרבה כסף על ציוד.
יום שבת של שמש, אוויר נקי ופריחה גורם לי לחשוב רק על דבר אחד. להשאר בבית ולשמוע מוסיקה ואם אפשר לעשות השוואה מעניינת, יותר טוב. אלדר {שניצל} בדרך אלי עם ה-xsd1 של EMM LABS שלו מול ה-CARY CD 306 SACD שנמצא אצלי לסקירה.

הפרשי המחירים בניהם אדירים. 8900 דולר הוא תג המחיר של ה-CARY ולא פחות מ-30,000 דולר של EMMמו איזה מחיר.

לאחר שהאזנו ל-CARY שנשמע מעולה החלטנו שהגיע הזמן לחבר את הבהמה הכבדה ב-30K דולר.

ההבדלים היו גדולים. כל מה שה-CARY עשה ה-EMM עשה יותר טוב.

הבס ב- EMM מדוייק, ברור ועמוק יותר.
המיד ב- EMM מלא אנרגטי ומפורט יותר.
הגבוהים ב-EMM מהירים אוורירים מפורטים ומעודנים יותר.

באופן כללי ה-EMM הוא נגן מדהים. טרם שמעתי נגן דיגיטלי עם יכולות כאילו. המשקל של הצליל, האיזון הטונאלי והאופי האנלוגי של ה-EMM הוא דבר שמאוד קשה למצוא {אם בכלל} בנגנים מתחרים, איכות הבניה של ה-EMM טובה יותר מאשר ב-CARY {ותאמינו לי שה-CARY הוא טנק}. בשורה לפני התחתונה מדובר בהחלט באחד הנגנים הדיגיטלים הטובים ביותר שכסף יכול לקנות.

לאחר כמה האזנות והחלפות הצעתי לאלדר להשוות את הפטיפון שלי ל-EMM.
ההשוואה היתה בין דיסק של דיאנה קרול לבין התקליט. הפטיפון שנשמע טוב יותר משמעותית מה-CARY ועוד נגנים שונים במחירו התעמת עם ה-EMM אך בסופו של דבר שנינו הסכמנו שהפטיפון רושם כמה יתרונות על הנגן אך לא בנוק אאוט.

Pink Floyd מנגן את הצד האפל של הירח בדיסק ובתקליט. התקליט רשם מיד מלא יותר, בס עמוק וברור יותר ובכלל התוצאה הכללית היתה טובה יותר מאשר ב-EMM אך שוב, לא בנוק אאוט.

אוסיף. למרות שבזמנו המטרונום השאיר אצלי חותם בסקירה ועדיין הוא לדעתי אחד הנגנים הטובים ביותר שיש ה-EMM הצליח להציג יתרונות גדולים גם עליו. השוואה אמיתית מול מטרונום ו-EMM תהיה רק כאשר אשווה את ה-EMM הזה למטרונום מאותה רמה {ויש כזה}.

יש מסקנות ברורות מההשוואה הזו.

1- הכי כייף לעשות השוואות ביום שבת.
2- ששותים קפה שחור רצוי להשתמש בכוסות עם הגומי לאצבעות {שלא יהיה חם מידי כשמרימים ת'כוס}.
3- עם קפה בייגלה וקבוקים זה עדיף על כל עוגה משמינה.
4- ההבדלים בין נגן של 10K דולר לנגן שעולה פי 3 קיימים בהחלט עם יתרונות חד משמעיים ליקר.
5- גם נגן דיגיטלי שנחשב לאחד הטובים בעולם מתקשה מאוד כאשר פטיפון טוב נכנס לתמונה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
תיקון קטן

XDS1 ולאXSD1

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
חדשות עצובות מאוד לחובבי הדיגיטלי.
האם אתה יכול להזכיר ממה מורכבת המערכת אנלוגית ובאילו כבלים חובר המכשיר הסידי?

EMM יצאו עם הסידי הזה לפני כמה חודשים מאוד ספורים. הבנתי שהם משתמשים בטרנספור של אזוטריק (לא הכי טוב של אזוטריקס)
באוגוסט יצא לי להאזין להשוואה בין ה EMM בתצורת הטרנספורט + DAC שלו מול הקופסא http://www.playbackdesigns.com/mps5.html
שאחראים עליה מי שתכנן בשנים אחרונות את מוצרי EMM-כל זאת על מערכת שלא מכיר והרושם היה די ברור שהמתחרה הצעיר לקח .
חבר טוב מארה"ב, אופטלמולוג- כתב לי רק לפני 3 ימים שהוא מקבל את MPS-5 לבדיקה של מעל לשבוע בעוד שבוע .
לבחור יש כרגע את ה EMM בתצורת 2 קופסאות.
מעניין מה תהיה התרשמותו בהאזנה לא אופטלמולוגית , ראש בראש, היות ואני מרחרח לכיוון של MPS-5
אני בטוח שלאחר שהזכרתי את ה MPS-5 יבואן מקומי יוסיף אותו לסלוגנים של רשימת השמות באתרו האינטרנטי ,כפי שמקובל כאן (רשימות שמות ללא מוצרים או עם מוצר אחד וחצי להדגמה).
אחד היתרונות ליבואן להחזיק כזה מכשיר הוא שכרגע אין בנמצא ביד שניה באודיוגון( אבל גם זה יגיע)

ואם יש יבואן כזה שמעוניין להביא כזה (ולמכור לי במחיר יבואן:O - אני בעיניין, אולי, ;))

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
הטרנספורט אחראי כאן על חלק קטן מהתוצאה. ה-EMM כולל דאק דיסקרטי לגמרי, בשונה מ-99% מהמכשירים הנמכרים בשוק (כולל מטרונום), וכשעושים את זה כמו שצריך, אפשר להגיע לתוצאה שקשה מאד להשתוות אליה.
באותו הקשר, אני יכול להעיד על התנסות עם מכשירי CD במחיר של כמה אלפי $, שבפנים יש טרנספורט של סוני ב-20$, ממש כמו במערכות מיני. זה משנה משהו? כנראה שלא יותר מדי...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נהנתי לקרוא.
אלדר, איך התרשמת בהשוואה מול הפטיפון?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נמר, כיף לקרוא אבל ההשוואה לפטיפון - ממש לא רצינית הדיסקים של פינק פלוייד ידועים שהם האיכות פחות טובה מהאיכות של התקליט. כמו כן קשה להשוות איכות CD לתקליט כאשר אין לדעת מה איכות ההקלטה על כל אחד מהם 

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר בלי לדעת מחירים וכלום , רק להסתכל על:
http://www.caryaudio.com/graphics/products/classic/CD306SACDPro/CD306SACDPro_interior800.jpg
מול
http://www.emmlabs.com/full/XDS1/interior.html
ולקרוא אחרי זה רק את התיאורים, מסביר בדיוק למה זה יותר טוב מהשני.

אגב השוותם בין דארק סייד המקורי בתקליט לבין ההוצאה הכי חדישה?
והאם השוותם בהוצאה החדשה את גרסת ה SACD?

אגב אני לא יודע בCARY מה המגבר יציאה אבל ב EMM זה CLASS A , מסביר מאוד את ההבדלים בסאונד.

נערך לאחרונה ב:

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
ראיתי כבר את הPLAYBACK הזה באיזה אתר, גם המחיר שלו לא בדיוק עממי...

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הטרנספורט אחראי כאן על חלק קטן מהתוצאה. ה-EMM כולל דאק דיסקרטי לגמרי, בשונה מ-99% מהמכשירים הנמכרים בשוק (כולל מטרונום), וכשעושים את זה כמו שצריך, אפשר להגיע לתוצאה שקשה מאד להשתוות אליה.
באותו הקשר, אני יכול להעיד על התנסות עם מכשירי CD במחיר של כמה אלפי $, שבפנים יש טרנספורט של סוני ב-20$, ממש כמו במערכות מיני. זה משנה משהו? כנראה שלא יותר מדי...

זה כמו לומר שדרייבר מסוג מסויים עושה את הרמקול.

בכל אופן יש שאלה האם EMM שמוציאים קופסא אחת במחיר 25,000$(ולא 30) האם הסאונד טוב יותר ממה שמכרו עד היום בשתי קופסאות של 20,000$
מלבד מקום אחד באינטרנט שכל הזמן כותב על החברה הזו- עדיין אין התרשמות כללית מההבדלים. אחד החידושים הם ש EMM עברו לעבוד עם מישהו שכנראה הם מאמינים שמייצר טרנספורט יותר טוב וזה איזוטריק. המהנדסים לשעבר שלהם, שפתחו חברה חדשה , כפי שציינתי , בנו קופסא אחת גם עם טרנספור של איזוטריק. נראה לי שמי שנשאר ב EMM ,נפל לו אסימון ורץ להוציא מכשיר ,קופסא אחת, המתחרה, במוצר המתחרה של העובדים לשעבר ב EMM-שגם יותר זול משמעותית

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, כיף לקרוא אבל ההשוואה לפטיפון - ממש לא רצינית הדיסקים של פינק פלוייד ידועים שהם האיכות פחות טובה מהאיכות של התקליט. כמו כן קשה להשוות איכות CD לתקליט כאשר אין לדעת מה איכות ההקלטה על כל אחד מהם

גם בדיאנה קרול זה קרה. וההקלטות שלה בדסקים, תאמין לי, מדהימים.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
נמר אתה שומע דיאנה קרול? הכל בסדר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אחלה מוסיקה. קיץ', לא כבד, זורם.

כרמי.
אני אוסיף.
אני מכיר היטב כיצד הפטיפון נשמע במערכת שלי וכיצד נשמע נגן דיגיטלי. נגנים דיגיטלים שונים היו משמעותית פחות טובים מהפטיפון, הנגן הזה החזיר פייט אמיתי. הוא ללא ספק מדהים אבל מה לעשות שהמדיה האנלוגית כנראה טובה יותר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר, האם אתה מוכן לצאת מנק' הנחה שיש הקלטות , שישמעו יותר טוב בCD וכאלו שיותר בתקליט?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ההשוואות הללו של פטיפון מול CD אינן חדשות לי. יש לי כל כך הרבה דיסקים שיש לי אותם גם על תקליטים.

במקרה של דיאנה יש לציין כי הדיסק אמור להשמע טוב יותר מהתקליט מפני שההפקה עצמה היא דיגיטלית.

השאלה שלי היא.
האם אתה/אתם מוכנים לצאת מנקודת הנחה שפטיפון יכול להשמע טוב יותר מנגן דיגיטלי אך ההתעסקות בו לא שווה לדעתכם את התוצאה?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
נמר,סקירה באמת קיצית.

(Y)

אבל אם יש לך מצלמה טובה, למה אתה לא מוציא אותה מעט מהחושך? {היה נחמד}

אחרי ההשוואה לפטפון שלך והמסקנות שהגעת -המסקנות של שניצל תאומות לשלך
מההשוואה לפטפון שלו?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר לא ענית על השאלה.
התשובה שלך אומרת "פטיפון נשמע יותר טוב בצורה מוחלטת".
זו לא הייתה השאלה שלי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
פלייבק-------דיז----זין

חדשות עצובות מאוד לחובבי הדיגיטלי.
האם אתה יכול להזכיר ממה מורכבת המערכת אנלוגית ובאילו כבלים חובר המכשיר הסידי?

EMM יצאו עם הסידי הזה לפני כמה חודשים מאוד ספורים. הבנתי שהם משתמשים בטרנספור של אזוטריק (לא הכי טוב של אזוטריקס)
באוגוסט יצא לי להאזין להשוואה בין ה EMM בתצורת הטרנספורט + DAC שלו מול הקופסא http://www.playbackdesigns.com/mps5.html
שאחראים עליה מי שתכנן בשנים אחרונות את מוצרי EMM-כל זאת על מערכת שלא מכיר והרושם היה די ברור שהמתחרה הצעיר לקח .
חבר טוב מארה"ב, אופטלמולוג- כתב לי רק לפני 3 ימים שהוא מקבל את MPS-5 לבדיקה של מעל לשבוע בעוד שבוע .
לבחור יש כרגע את ה EMM בתצורת 2 קופסאות.
מעניין מה תהיה התרשמותו בהאזנה לא אופטלמולוגית , ראש בראש, היות ואני מרחרח לכיוון של MPS-5
אני בטוח שלאחר שהזכרתי את ה MPS-5 יבואן מקומי יוסיף אותו לסלוגנים של רשימת השמות באתרו האינטרנטי ,כפי שמקובל כאן (רשימות שמות ללא מוצרים או עם מוצר אחד וחצי להדגמה).
אחד היתרונות ליבואן להחזיק כזה מכשיר הוא שכרגע אין בנמצא ביד שניה באודיוגון( אבל גם זה יגיע)

ואם יש יבואן כזה שמעוניין להביא כזה (ולמכור לי במחיר יבואן:O - אני בעיניין, אולי, ;))
בראשית בפליבק דיזיין מדובר במהנדס אחד ולא בצוות של מהנדסים כפי שאתה מתאר,
בשנית יש דיוחים על תקלות למכביר במכשיר.
בשלישית-חבר ניסה להביאו דרך מאסטרו אאודי-בקיצור באם לא מזמינים למעלה מעשרים מכשירים מחירו בארץ גבוה יותר מאשר ה-EMM ,ולמה ליקנות מכשיר עם אבא ואמא חורגים?כאשר אפשר לקבל את הגב של EMM .
בקשר לטרנספורט אהבתי את הגישה הפוזיטיבית שלך"לא הכי טוב"
למכשיר שלי יש המנגנון ALL METAL שלמיטב ידיעתי הוא המנגנון "כן הכי טוב".
אבל למה שלא תמשיך בממיר ההולנדי שלך,הרי ארוכות הסברת לנו על הבחירות המושכלות שלך.
אהבתי גם מאוד את ההזמנה ליבואנים להביא פליבק דיזיין ולמכור לך במחיר יבואן-ומפה אני קורא לכל היבואנים לעשות מאמץ כביר ולמכור לדיז האחד והיחיד לפחות את החיקוי לEMM המכונה פלייבק- דיז-זין(לא למחוק הפלייבק),מכיוון שהוא הגדול מכולם,ובמידה והוא יכליל במערכתו מכשיר שכעין זה, הדבר מהווה גושפנקה לבחירה אולטימטיבית ונכונה ועלול לגרם לגל מכירות אדיר בישראל הולנד הונגריה ואולי גם בפולין.בקשר לחבר האופטלמולוג,שמחתי לישמוע שיש צדיק אחד בסדום,מה בקשר לאאודיולוג.
ונחזור להיות רציניים המכשיר חובר עם האינטרקונקטים של נמר(אקוסטיק זן כמדומני)החשמל הבאתי ALLUMINATA מהבית.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,475
נקודות
113
האמת היא שבהשוואה לפטפון בתקליט של דינה קרל לדעתי אולי אפילו היה יתרון לCD .
בתקליט השני(דרקסייד אוף דה מון)הדיסק באמת מאפן בצורה הורסת ובאמת שאלתי את נמר עם יש לו את גירסת הסופר אאודיו ,
אך בכללית לדעתי פטפון הוא חיה אחרת מנגן תקליטורים,לא כל התקליטים טובים וכך לא הדיסקים,
אבל כשיש דיסק טוב במיוחד באם מוקלט בסופר אאודיו XRCD או אפילו ב-RED BOOK של אולפן הקלטות מצוין(ביס,שפילד,סטוקפיש וכו) יהיה קשה מאוד לעבור עם פטפון כאשר משתמשים במכשירים שכאלו,
ובודאי לא עם פטפון סידרתי רגיל,אולי התותחים הגדולים של האנלוג מסוגלים לכך, ואני הרי כבר הרמתי ידיים ומשאיר את זה ליוונים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור