Dust bug - בעד ונגד

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
בעד ונגד מנקה תקליטים בסגנון הזה? זו מברשת שרצה במקביל לזרוע הפטיפון, ותפקידה ללכוד אבק לפני שהוא מגיע למחט.
תיאורטית, זה גוף זר שרץ עם המחט אז המחט עלולה לקלוט אותו בתור וויברציה זרה. אבל בפועל - האם זה רעש שנשאר בגדר תיאוריה?
1088358-record-lp-cleaning-arm-dust-bug.jpg

\
1088361-record-lp-cleaning-arm-dust-bug.jpg

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אני לא מבין כלום באנלוגי אבל זה נראה כמו מקור לחיכוך ויצירת חשמל סטטי ושינוי פניי התקליט.
או במילים אחרות, אני הייתי חושב על משהו ששואב אוויר או לחילופין שזורק על התקליט אוויר מפולטר מחלקיקי אבק.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה לי להוסיף רזוננס לתקליט עם איזה מוט כהמטרה שלי היא להעלים אותו?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
או - בדיוק פה השאלה.
מצד אחד, הדבר הזה חשוד מיידי. אבל מצד שני, כל שהוא עושה זה ללטף את פני התקליט עם בד/קטיפה/מה שזה לא יהיה. אז השאלה היא האם מעבר ל...נקרא לזה "מכניקה של העניין" יש לזה השפעה אמיתית ושמיעה? כי לפחות אצלי, אני משתגע מאבק: כל תקליט עובר ניקוי במכונה + וויש במברשת לפני ניגון, ועדיין מתגנבים להם חלקיקי אבק סוררים. הדאסט באגז האלה ודומיהם (אני מדבר על הטובים שבהם, לא המזופתים) לוכדים את הסוררים, ובנוסף נותנים גם הארקה לניטרול החשמל הסטטי.
מישהו התנסה בהם?

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
שנים הייה לי כזה מטטה . מנכה מעולה .
תנסה תקליט עם מטטה . ובלי מטטה . אם אתה לא רגיש שינוי בצליל . אז תשאיר . מאוד פשוט

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
סחבק , לזרוע הזאת יש שערות מסיבי פחם , ועוד חוט הארקה
כך שהיא עוזרת לפרוק חשמל סטטי ולא מוסיפה

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
רואה שלוש בעיות ויתרון יחסי אחד-
בצד היתרוני זה הגיוני שיהיה מוצר פשוט שכזה.
בצד החסרוני- רזוננס, חיכוך שיש בו להשפיע על מהירות הסיבוב
וצבירת אבק עצמי באלמנט הניקוי והעברתו חזרה לתקליט.
אם לפתח את הרעיון של סחבק, הרי שהטוב ביותר היה מגנט שסופח אליו את האבק
בהיעדר מגנט שכזה, חושב שמכונת הניקוי ומכסה לפטיפון הם הפתרון היחיד המוצלח

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
לא מזיק. תקופה מסוימת השתמשתי בכזה, ולא נרשמה פגיעה באיכות הסאונד.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
החלפתי פטיפון והתעצלתי להרכיב את זה שוב (סביר מאד שעוד יש לי את זה איפשהו), גם משום שהיה קשה לקבוע אם זה רק לא מזיק או גם מועיל (כלומר לא נשמעה פגיעה בסאונד, אבל גם לא שיפור). אז החלטתי להסתפק בניגוב ידני לפני השמעה, עם מברשת יעודית כמו קודם לכן.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סיבי פחם ממש לא מומלצים כי הם שורטים תקליטים בקלות. שיער עדין או קטיפה תמיד עדיפים.
אין דבר כזה "אין שום התנגדות לסיבוב" במוצרים כאלה. התנגדות תמיד יש, אבל במוצר טוב היא זניחה ואיננה משפיעה כלל.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור