DSLR או ללא מראה - מה עדיף?

DSLR או ללא מראה - מה עדיף?

• לא בטוח

Votes: 0 0.0%
  • מצלמת טלפון מספיקה מעל הראש

• אחר ...

• Total voters
    17

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
בחסרת מראה לא צריך את כל הכפתורים הללו... כי רואים את החשיפה בעינית וזה מקצר תהליכים ומייתר חלק גדול מהפונקציות שפעם היו צריכים להיות נגישות (spot metering, bracketing).

בסופו של דבר הנוחות של מל"מ באה במשקל. בשביל ללכת עם גוף, זום, שני פריימים מהירים ושתי בטריות ספייר, אני לא צריך תיק, מספיק דגמ"ח.

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
תמונה משגעת,daz!
ליאור, כן אני לא ניסיתי את הדגמים האחרונים.
צילמתי קצת עם Fuji XT1 , לא התלהבתי מחוויית שימוש וגם לא מעינית.
ניסיתי קצת את Sony A7 דור ראשון, עינית מעולה באמת. גם החיישן שלה עם תווח דינמי טוב יותר מ6D שלי.
איך אני נהנה עדיין להחזיק בייד ולצלם עם מצלמה שלי והיו לי מחשבות מעבר בגלל שיקולי משקל.
בסוף החלטתי שעבורי DSLR עדיפה, ואם אני רוצה קומפקתי ואיכותי אז מבחינתי מל"מ שמצדיקה את עצמה מבחינת גודל ומשקל עם איכות תמונה נהדרת זאת Olympus OMD 5II או דור ראשון.
רוצה כזאת בנוסף ל6D:)
כרגע הקומפקתית שלי Olymus 35SP הפילימית . תהנוג של מצלמה וגם מלמדת אותך )))) חוויה מסוג אחר לחלוטין...

תמונות מצורפות

• 35sp.jpg
    35sp.jpg
    KB 150.8 · צפיות: 487
נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה היה חסר לך ה A7? אולי הגרסה החדשה משפרת זאת?

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
משהו בהרגשה. זה היה יותר אמוציונלי.
לא אהבתי להחזיק אותה, בכייף חזרתי ל6D שלי.
גם לא אהבתי את התריס הרועש שלה. סוג של צעצוע כזה לאומת DSLR.
על איכות תמונה אני לא מדבר, היא איכותית.
אולי בA7II הרגשה תיהיה אחרת.
אני לא ממש מתלהב מסוני בגלל מערכת העדשות כבדה ויקרה.
אם ללא מראה אז אולימפוס. באמת מצדיקה את התואר.לא כולם חייבים FF היום, גם אני לא חייב.
אבל כבר יש לי, אז הייתי רוצה מצלמה לכל יום כמו OMD 10
יש עוד אופציה ללכת עם 6D +50 1.8. מפתיע עד כמה שהסט קומפקטי :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אז תנסה ללכת עם 100D ו50/1.4 , ללכת עם , להרגיש בלי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מבין את זה אתה ממש אוהב את ה 100D :)
שלדעתי ממש לא נוחה ולא מהירה כמו ללא מראות טובות שיש בשוק.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא יעזור - גם שנה עם המצלמה הזו לא ישנה זאת, היא לא נוחה ביד ולא בגלל הגדול
מאוד אהבתי את ההרגשה ביד של ניקון V3 וגם פנסניק GX7 ישבה לי טוב ביד - והן מצלמות קטנות

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
לי לשמל הD5300 לא נוחה ביד. ואני לא יודע אם בגלל גודל, או הצורה שלה או הרגלים שלי...)))
חווית צילום לא פחות חשובה מתוצאה. כל אחד ועם הצעצועה שלו)))

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לדעתי הללא מראה עוד לא הגיעו עבורי לרמת הנוחות של מצלמות ה DSLR - אני לא מבין למה הלחצנים בחלק האחורי של המצלמה צרכים להיות קטנים כל כך (ברוב המצלמות) כמו כן עם כל ההיפ של וינטג' זה אולי יפה, אבל לא הופך את המצלמות האלו לנוחות יותר לשימוש.

אני ממתין לדגמים בשלים יותר של הללא מראה הדגמים הבכירים של אולימפוס קרובים לכך דגמי ה GH של פנסוניק נראים לי כבר גדולים וכמו DSLR, כך שהיתרון הללא מראה כבר פחות מורגש.

בהקשר של מחיר לדעתי הללא מראה יקרות מול ה DSLR המקבילות וכך גם כן העדשות של הללא מראה מול העדשות של DSLR - אני ממתין לכניסה של חברות צד שלישי לתחום העדשות של המצלמות ללא מראה.

אני מאמין שהמצב בעתיד יהיה יותר מוצלח עבורי, כך נכון להיום רכשתי DSLR חדשה ואני ממתין ...

העתיד כנראה כבר כאן.
די פסלנו את ה-5D mkIV כי היא לא נותנת שיפור משמעותי עבור הצרכים שלנו.. חושבים על X1D עם 90mm

האמת שגם Leica Q שלנו היא לא בדיוק DSLR ומצלמת טוב יותר מקנון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
העתיד כנראה כבר כאן.
די פסלנו את ה-5D mkIV כי היא לא נותנת שיפור משמעותי עבור הצרכים שלנו.. חושבים על X1D עם 90mm

האמת שגם Leica Q שלנו היא לא בדיוק DSLR ומצלמת טוב יותר מקנון.

מה דעתך על מצלמות סוני A7 השונות בגרסה II ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
X1D היא מדיום פורמט, סנסור של 43.8 על 32.9mm
והוץ מזה מזה היא הסלבלט

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן אני יודע והגוף רק עולה עשר אלף דולר :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אבל לא 27.
והיא mirrorless
עדשות משום מה לא כאלה יקרות. לא כמו לייקה M למשל

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מעבר לדיונים הטכניים מקצועיים שחשיבותם קיימת [אפרופו, גם אני מעדיף עינית אופטית], כל אחד מצלם במצלמה המשקללת את רצונותיו, תקציבו, העדפותיו, מגבלותיו וכיו"ב בעת הזו.
לדעתי, מרבית הצילומים שנחרטים בזיכרוננו לשנים, הם בסה"כ צילומים פשוטים, שמעוררים בנו רגשות ואותם ניתן לצלם מכל מצלמה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה עניין של הרגל.

מה שרציתי להגיד שכנראה ל-DSLR אין עתיד זוהר.
ראיתם מה אורך החיים של ה-shutter ב-X1D? יותר ממיליון

אני לא חושב שאורך חיים של מנגון ה shutter זו הסיבה העיקרית לבחור ללא מראה או DSLR
אישית אני מוכן לתקן מנגון shutter בפעם בכמה שניים אם שאר הדברים שווים לי את זה.

לאחר שאמרתי זאת - כן לדעתי ללא מראה יש סיכוי לעתיד מאוד גדול - אבל נכון להיום במחיר בטווח מחיר הסביר לא מספק ולא מספיק טוב

סדרת סוני A7 עדיין לא נוחה לשימוש עם חיישנים נהדרים, אבל לא מספקים יתרון אמיתי בסטיילס מול מצלמות DSLR של ניקון ועם עדשות טובות היא לא מרגישה קטנה יותר מ DLSR.

פנסוניק, אולימפוס ופוג'י יקרות מול מה שהן מספקות מול מתחרות ה DSLR בסטיילס וזה מאוד מפתיע היות וחשבתי שהן צרכיות להיות יותר זולות מול DSLR מקבילות היות ויש להן פחות מכניקה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
הערות בכללי :
מרבית האנשים מחפשים איכות, במחיר זול ובמשקל קל. לכאורה זה לרבע את המעגל, אבל החברות לאט לאט הולכות בכיוון.
חבל שסמסונג ירדה מהמירוץ כי המצלמה האחרונה שלה החצי מקצועית ו -2 העדשות התקרבו לטופ של הדגמים המקבילים ואצלה זה שונה מפרישת קודאק ומינולטה בזמנו.
מעבר לסוני, ניקון, קנון [אני חושב בצילום מקצועי המחפש את הטופ, אולימפוס ופנסוניק כל עוד אלו החיישנים שלהם, קצת מאחור] , פוגי כחברה המביאה כל הזמן חידושים, מאוד מעניינת [למרות שבארץ אולי בגלל תמיכת היבואן נמכרת מעט יחסית] ורצה שמועה ש DXO מתקשה לבדוק\להשוות את החיישנים האיכותיים שלה ולכן מצלמות חדשות של פוגי לא מופיעות בטבלאות ההשוואה שלהם.
כרמי, נראה לי שעדשות אולימפוס, פנסוניק, פוגי יקרות בגלל גודל השוק, המוגבל יחסית.
אחד החידושים המשמעותיים בזמן האחרון היו עדשות טובות לצלמי טבע במחיר שפוי [כמו 150-600 של טמרון וסיגמא] הרצון של הקהל להמשיך ולקבל עדשות טובות, קלות יותר ובמחירים שפויים כרגע אינו מתממש בקצב הרצוי.[היה ניסיון של ניקון עדשת 300 F4 ששוקלת כ750 גרם, עדשה מעולה אבל מאוד יקרה ובינתיים אין לזה המשך]
עם זאת, לאור התחרות עם הסמרטפונים והתכווצות השוק, החברות מחפשות כל נישה אפשרית לרבות צילומי 360 ועוד ויתכן שבקרוב נראה אותן משולבות בצילומי רחפנים וכיו"ב

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
סדרת סוני A7 עדיין לא נוחה לשימוש עם חיישנים נהדרים, אבל לא מספקים יתרון אמיתי בסטיילס מול מצלמות DSLR של ניקון ועם עדשות טובות היא לא מרגישה קטנה יותר מ DLSR.

בהסלבלט משתמשים בסנסור של סוני, ואני הבנתי גם בדגמים האחרים וגם יצרנים אחרים של medium format
לגבי DXO הדגם האחרון שהם סקרו של הסלבלט הוא מ-2007.

Sansui

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
כבעלים של סוני A7s עם עדשת זום של סוני, אני מרגיש שנקודת התורפה היא מהירות ודיוק של הפוקוס.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור