Deep Purple - הגיעו הרמקולים סוף סוף.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אוהב אותך אח אבל אבל זכור לי שבמספר פעמים בהם ששוחננו, כולל בעת האחרונה ציינתי שאני לא מסתדר עם רמקולים קרמים - לא שיניתי דעתי גם אחרי הביקור האחרון בשבוע שעבר, וכן הסטאפ שלך מדהים בכל מימד אבל קשה לי איתו.

צא מנקודת הנחה פשוטה, לכל אחד מאיתנו מבנה אוזן שונה ולכל אחד מאיתנו טעם שונה - one size does not fit all

רבאק, עברתי לכתוב בממד בגלל אזעקה עולה ויורדת :(
אצל שלמה היית?
אני שואל כי שתי המערכות האלה הן דבר והיפוכו. המכנה המשותף היחיד שלהן הוא שהן באותה עיר ושתיהן מהנות. אתה יודע מה? גם זה לא בדיוק. של שלמה יותר כייפית. של נמר יותר מדוייקת.

אני יכול להבין למה יש לך בעיה עם המערכת של נמר, ללא ספק. בתור אחד שיש לו רמקול דומה לשל נמר, אני אמור להרגיש +- בבית אצלו, אבל ההגברות שלנו שונות מאד. אצל נמר זה האמ-אמא של הנייטרלי, מדויק ומאוזן. להגיד לך שזה אף פעם זה לא חורק טיפה באוזן? קשה לי להגיד לך. (שמעתי אותה פעם האחרונה לפני הכבלים) אבל זאת מערכת ללא פשרות של אדם שיודע מה הוא רוצה. אני מכבד בניה כזאת מאד ובהחלט נהנה מהמערכת הזאת, ויותר מזה - אישית, תמיד אעדיף דיוק על נעימות. אבל זה באמת כבר ענין של טעם.

אצל שלמה, לעומת זאת, המערכת הרבה יותר ידידותית למשתמש, וקשה מאד לא לאהוב אותה. לכן אני שואל אם היית אצלו. מענין אותי, בהנחה שכן, מה לא אהבת שם.

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
תתחדש ותהנה, נראה מדהים

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אצל שלמה היית?
אני שואל כי שתי המערכות האלה הן דבר והיפוכו. המכנה המשותף היחיד שלהן הוא שהן באותה עיר ושתיהן מהנות. אתה יודע מה? גם זה לא בדיוק. של שלמה יותר כייפית. של נמר יותר מדוייקת.

אני יכול להבין למה יש לך בעיה עם המערכת של נמר, ללא ספק. בתור אחד שיש לו רמקול דומה לשל נמר, אני אמור להרגיש +- בבית אצלו, אבל ההגברות שלנו שונות מאד. אצל נמר זה האמ-אמא של הנייטרלי, מדויק ומאוזן. להגיד לך שזה אף פעם זה לא חורק טיפה באוזן? קשה לי להגיד לך. (שמעתי אותה פעם האחרונה לפני הכבלים) אבל זאת מערכת ללא פשרות של אדם שיודע מה הוא רוצה. אני מכבד בניה כזאת מאד ובהחלט נהנה מהמערכת הזאת, ויותר מזה - אישית, תמיד אעדיף דיוק על נעימות. אבל זה באמת כבר ענין של טעם.

אצל שלמה, לעומת זאת, המערכת הרבה יותר ידידותית למשתמש, וקשה מאד לא לאהוב אותה. לכן אני שואל אם היית אצלו. מענין אותי, בהנחה שכן, מה לא אהבת שם.

אצל של שלמה המקסים טרם הייתי, אבל לסטאפים עם רמקולים קרמים והגברות שונות ברמה גבוהה עד אולטרה גבוהה כן האזנתי, לא לאחד לא לשניים וגם לא לשלושה סטאפים כאלו.
מבחינת האוזן שלי יש "קו שני" שחיבר את כולם, בכל המקרים היה מדובר ברמקולים לא פחות ממצויינים ובהגברות שמהוות חלומות רטובים של 99% מהאודיופילים בעולם.

אין הדברים האמורים להצביע על כך שאין בעולם סט אפ הכולל רמקול קרמי שלא יתאים לי, כן יש בדברים אמירה שבאופן כללי איני מתחבר לרמקולים המבוססים על יחידות קרמיות.

מר לין פיאגה

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
8
לא סגור שהבנתי מה אכפת לאנשים ממה עשויה הממברנה של הרמקול של מישהו שלא גר איתם באותו בית.
גם לא הצבע

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
קרמיקה\אבנים\סלעים\גבס, זה הכל גימיק. הייאנד/אולטרא/דה שופרה ... הכל נכון.
מכאן ועד לייצר להם מעיין אישות בפני עצמן נו באמת.
הרמקול בתור רמקול, מדהים, במיוחד ויזואלית, צבע, איכות בניה/אלמנטים.
הרמקול הזה מחייב ציוד מתאים אחרת אתה לא מנצל אותו, ורמקול זול/פשוט יותר, ייתן לך תוצאה טובה יותר על ציוד ממוצע, עכשיו שלא ייצא מזה שאני אומר שהציוד שלך לא מתאים, פשוט, זו הלוגיקה ולומדים את זה תמיד זה בדרך קשה.
תתחדש ו תהנה, ברור לך שזה לא ייגמר ברמקול, זו רק שאלה של זמן.
בכל מקרה רמקול סוף, אין עוררין על זה, ו השמיים הם הגבול.

נערך לאחרונה ב:

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
לא בשביל משהו ולא בגלל שלי יש כזה. אבל אתה פשוט כותב דברים שנובעים מזה ששמעת רמקולים קרמים אצל כאלה שזרקו עליהם מגברים וזהו. רמקולים קרמים דורשים תשומת לב היסטרית. כשהם מגיעים לאיזון הנכון, אין עוצמה בעולם שתגרום לך להתעייף. אני שומע ממוצע כמה שעות ביום. מעולם לא הגיע אלי מישהו וטען שהמערכת מעייפת אותו.

איך אני יודע? אני חי עם כזה. שמתי מאחוריו את מיטב התוצרת האודיופילית. וכאן אני מרשה לעצמי להיות יהיר. יש מעט מאוד רמקולים בישראל, המשווקים בחנויות או בבתים של חובבים, שמצליחים לנגן קטעי מוסיקה מורכבים מאוד, בעוצמות בלתי סבירות, כפי שהרמקול הקרמי שלי מנגן. הבעיה בקרמים טובים, כמו טידל, זה שצריך להיפרד מ-130,000 ש״ח לדגם הבסיסי ולשים מאחוריו וואחד אלקטרוניקה. מי שחושב להניח רמקול קרמי בבית ולחבר אותו למגבר וקדמגבר בינוניים יקבל בדיוק את מה שאתה מתאר.

רמקול קרמי, זה לא רמקול למתחילים.אבל כשמבינים מה יחידה קרמית יודעת לעשות, קשה מאוד לשמוע משהו אחר. זה קרה לשלמה, לכרמי, לרוזי, ליורם גרוס ולעוד כמה.

בוא ותשמע פעם אחת מערכת מבוססת קרמי עם אלקטרוניקה כמו שצריך. אתה מוזמן.

תודה רבה על ההזמנה :בעד:
אני בטוח שנשמע אצלך לא פחות ממדהים, אבל מבחינתי השאלה כמה זמן ניתן לחיות ב - zone הזה של ה - WOW
אצלי יש אלקטרוניקה לא פחות טובה משלך ( הגברה של Audionet WATT)
ורמקולים שעולים בערך שמינית מהרמקולים שלך, אבל אני יודע שבכל מבחן של האזנה למערכת ביתית לאורך זמן, תמיד אעדיף רמקולים שמפיקים מוזיקליות, טבעיות וטונליות נכונה של קול אדם וכלים על פני דיוק, חפירה וקדיחה באוזניים מצפצפות (לא אשקר, כך הרגשתי בהאזנה לקרמיים בינוניים, לא בכאלה שעולים בסכומים שנקבת)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה רבה על ההזמנה :בעד:
אני בטוח שנשמע אצלך לא פחות ממדהים, אבל מבחינתי השאלה כמה זמן ניתן לחיות ב - zone הזה של ה - WOW
אצלי יש אלקטרוניקה לא פחות טובה משלך ( הגברה של Audionet WATT)
ורמקולים שעולים בערך שמינית מהרמקולים שלך, אבל אני יודע שבכל מבחן של האזנה למערכת ביתית לאורך זמן, תמיד אעדיף רמקולים שמפיקים מוזיקליות, טבעיות וטונליות נכונה של קול אדם וכלים על פני דיוק, חפירה וקדיחה באוזניים מצפצפות (לא אשקר, כך הרגשתי בהאזנה לקרמיים בינוניים, לא בכאלה שעולים בסכומים שנקבת)

תבוא תבוא. אתה תשנה את דעתך ברגע. אני מכיר רמקולים קרמים היטב, חלקם היו נשמעים מעולה וחלקם נורא. אצלי אין אפקט wow. להיפך, הם נטרלים ככל הניתן. כלי נשמע כמו שכלי נשמע. בלי ניפוח, בלי הדגשות או חוסרים.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אני מזכיר לכולם שהדיון הוא לכבוד גיא שהתחדש ברמקולים ככה שכל המסביב לא קשור לדיון ולא לעניין. פתאום הפוקוס עובר לאנשים אחרים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מה עוד שלכל פרסונה יש טעם וריח משלו.
לכן לא ברור לי למה הדיון סביב "שכנועים" לפחות כך מרגיש...?!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אצלי אין אפקט wow. להיפך, הם נטרלים ככל הניתן. כלי נשמע כמו שכלי נשמע. בלי ניפוח, בלי הדגשות או חוסרים.

בקיצור הוצאת את כל הכיף מהאזנה.... סתם, הייתי חייב אחרי שהרמת להנחתה ;)
חייב לומר שהמעבר מרמקול שנותן גוון מסויים להקלטות לרמקולים ניטרלים הוא עניין של העדפה וטעם אישיים, התחלתי במחנה אחד וכיום עברתי למחנה הניטראלי.

אני מזכיר לכולם שהדיון הוא לכבוד גיא שהתחדש ברמקולים ככה שכל המסביב לא קשור לדיון ולא לעניין. פתאום הפוקוס עובר לאנשים אחרים.

יהודה, הכל בסדר, דווקא נחמד לראות לאן השרשור התפתח.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
ניראה נהדר,תתחדש,שמעתי בתערוכה ,עד היום זוכר את צליל הכינור הטבעי אם נוכחת ,כעיוור צבעים לפי חוות דעת של הצבא,רואה בברור את הסגול שמתאים להם.תהנה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ניראה נהדר,תתחדש,שמעתי בתערוכה ,עד היום זוכר את צליל הכינור הטבעי אם נוכחת ,כעיוור צבעים לפי חוות דעת של הצבא,רואה בברור את הסגול שמתאים להם.תהנה.

תודה, אכן מדובר ברמקולים בעלי צליל ניטראלי.
הקוריוז, ההתרשמות שלי בתערוכה היתה חוסר התלהבות, אבל לא שופטים רמקול ע"פ תערוכה, לכן הקשבתי להם בהזדמנויות נוספות שהביאו אותי בסופו של דבר לרכישה.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
חייב לומר שהמעבר מרמקול שנותן גוון מסויים להקלטות לרמקולים ניטרלים הוא עניין של העדפה וטעם אישיים, התחלתי במחנה אחד וכיום עברתי למחנה הניטראלי..
אני לא מאמין בתזה הזאת.
כמו שיש רמקול שנותן גוון מסוים כמו שאתה קורא לו, נגיד חם לצורך העניין, כך גם יש רמקול ש״מוכר״ גוון ניטראלי.
הגוון הניטראלי הוא גוון לכל דבר ועניין ואם אתה חושב שהגוון הניטראלי הוא האמת האבסולוטית כפי שנשמעה באוזניי הנוכחים בחדר ההקלטה, אז אנחנו לא מסכימים.
הכל עניין של הינדוס הרמקול לתוצאה שרוצים להגיע אליה.
גם גוון ניטראלי זו אמירה שיווקית בעיקר או האמת האקוסטית של מתכנן הרמקול, ולא אמת אבסולוטית.
כן מסכים איתך שהכל עניין של טעם, אני לדוגמא מעדיף את הסטייק שלי עם תבלון של פלפל ומלח ולא בלי כלום. אבל זה טעמי האישי.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
תהנה ומזל טוב
מאחל הרבה שעות פנויות להאזנה

ועושה רושם שכבר הגעת לנחלה, אז איך אומרים תנוח ותהנה המוסיקה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני לא מאמין בתזה הזאת.
כמו שיש רמקול שנותן גוון מסוים כמו שאתה קורא לו, נגיד חם לצורך העניין, כך גם יש רמקול ש״מוכר״ גוון ניטראלי.
הגוון הניטראלי הוא גוון לכל דבר ועניין ואם אתה חושב שהגוון הניטראלי הוא האמת האבסולוטית כפי שנשמעה באוזניי הנוכחים בחדר ההקלטה, אז אנחנו לא מסכימים.
הכל עניין של הינדוס הרמקול לתוצאה שרוצים להגיע אליה.
גם גוון ניטראלי זו אמירה שיווקית בעיקר או האמת האקוסטית של מתכנן הרמקול, ולא אמת אבסולוטית.
כן מסכים איתך שהכל עניין של טעם, אני לדוגמא מעדיף את הסטייק שלי עם תבלון של פלפל ומלח ולא בלי כלום. אבל זה טעמי האישי.

אפשר להתווכח על התאוריה, בעיקרון המג'יקו לא נוטים לחמימות ולא לקרירות אנליטית, הם איפה שהוא באמצע - רוצה, תקרא לזה משולש פיצה ללא תוספות.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
אפשר להתווכח על התאוריה, בעיקרון המג'יקו לא נוטים לחמימות ולא לקרירות אנליטית, הם איפה שהוא באמצע - רוצה, תקרא לזה משולש פיצה ללא תוספות.
אני לא קורא לזה משולש פיצה. אני קורא לזה רמקול מאוד טוב ואיכותי שמשקף את טעמו ואמונתו של יאיר תמם וזה על הכיפאק לגמרי רק בוא לא נעשה מזה דת חדשה.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
עושה רושם שכבר הגעת לנחלה, אז איך אומרים תנוח ותהנה המוסיקה

נראה לך?!
הרכישה הבאה היא מגבר.
עם כל הכבוד, ויש כבוד למגבר שיש לך! לא פחות ממדהים עם הרמקולים הקודמים שהיו לך.
אולם, עם הרמקולים החדשים ושאר הציוד המעולה שיש לך היום, הפכת אותו לחוליה החלשה אצלך בסט.
אני מייחל ומצפה בע"ה, לפוסט חדש של התחדשתי במגבר MBL N51 או משהו אחר מאותה הליגה.
אני בטוח שאתה מאוד נהנה ממה שיש לך :שתוי: :) (ורד)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נראה לך?!
הרכישה הבאה היא מגבר.
עם כל הכבוד, ויש כבוד למגבר שיש לך! לא פחות ממדהים עם הרמקולים הקודמים שהיו לך.
אולם, עם הרמקולים החדשים ושאר הציוד המעולה שיש לך היום, הפכת אותו לחוליה החלשה אצלך בסט.
אני מייחל ומצפה בע"ה, לפוסט חדש של התחדשתי במגבר MBL N51 או משהו אחר מאותה הליגה.
אני בטוח שאתה מאוד נהנה ממה שיש לך :שתוי: :) (ורד)

חיים, אתה ממן לי את התענוג ? ;)(ורד)

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
יהיה לך את הממון, אל תדאג, אם תרצו אין ...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור