DAC בחיבור USB -רק 16 BIT?

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכל המומחים.

אני רואה כאן בפורום מדי פעם התדיינות בנושאי DAC שניתן לחבר גם למחשב דרך USB.

היות והנושא די מעניין אותי אני בודק תמיד את כל הפרטים ומגלה לתדהמתי שחיבור דרך USB הוא תמיד 16 BIT (בעוד שחיבור קואקסיאלי למשל יכול להיות גם 24 BIT).

עכשיו אני בבעיה - כי מחשב הHTPC שלי יש לו יציאה אופטית אחת ואין לו חיבור קואקסיאלי. ולכן אני כנראה אצטרך להוסיף כרטיס קול עם יציאה קואקסיאלית או האם ישנם DAC שנותנים גם 24 BIT דרך ה-USB.

אשמח לקבל תשובה שנראה לי שתעניין כאן לא מעט אנשים.

בתודה מראש.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לפי קריאה קלה שעשיתי עכשיו, ישנם כמה כאלו.
הם מאוד יקרים כיוון שלרוב משתמשים בצ'יפ DAC של TI שהוא של 16 ביט.
בגדול אין לך מה לדאוג, המחשב עושה את ההמרה לבד ל 16 ביט .
למה אתה צריך עוד יציאה אם יש לך יציאה אופטית כבר? אתה כבר משתמש בה?

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כנראה שאני לא מסביר את עצמי מספיק טוב...

יש לי מערכת קולנוע ביתי + מחשב ומערכת סטיריאו עם מגבר סטיריאו ייחודי
רוב המוזיקה שלי יושבת על המחשב - חיבור בין כרטיס הקול של המחשב - על לוח האם - למגבר הסטיריאו
הוא מאוד לא איכותי
כיום אני מוציא את החומר דרך יציאה אופטית לרסיבר ומחבר אותו למגבר הסטיראו דרך יציאת PRE OUT
במקרה זה אני משתמש ברסיבר כ- DAC
אם אני רוצה להשתמש ב-DAC ולחבר בין המחשב לכניסות האנלוגיות של מגבר הסטיריאו
אני יכול להשתמש או ביציאת USB או ביציאה האופטית

אם אני רוצה לנגן חומר המקודד ב-24 BIT
מה שיקרה לי ביציאה של ה-USB היא שהמחשב ימיר את זה ל 16 BIT
ואחר כך ה-DAC יחזיר את זה ל-24

כמובן שאני מעוניין לנגן את המוזיקה במלוא הרזולוציה ללא איבוד
ולכן הפתרון הוא רק דרך יציאה אופטית
אבל היא מחוברת לרסיבר - כי אני לעיתים גם רואה סרטים עם DTS וכדומה

עכשיו נשאלת השאלה מה הפתרון?

א. אם יש DAC שתומך ב 24 דרך USB אזי אחלה!
ב. אני צריך לקנות כרטיס קול עם יציאה קואקסלית (לא אופטית)

מה אני עושה?

מה עדיף?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
1. USB תומך ברוחב פס מקסימלי של 24 ביט על 96 KHZ.
24 על 192 זה כבר בעיה, בגלל מגבלות פרוטוקול ה- USB.

עם זאת, לדעתי האישית, אודיו היי-רז (24 ביט) אינו ערובה לסאונד טוב. צריך ממירים מאד יקרים כדי להפיק את המירב מרוחב הפס המוגדל. 16 ביט יכולים לתת תוצאה יותר ממשביעת רצון.
במקרה שלך, כמובן שלא רצוי להוריד מ- 24 מ- 16 ואז להעלות שוב. אז אתה צריך למצוא דרך להעביר את ה- 24 אך לשמור על תדר דגימה של לא יותר מ- 96KHZ.

ישנן הרבה מאד דרכים להוציא אודיו "נכון" יותר ממחשב. אל תקל בזה ראש. אתה תקבל תוצאה הרבה יותר טובה בסופו של דבר.

2. גם כרטיס קול עם יציאה קואקסיאלית הוא לא ערובה לאיכות גבוהה יותר. לדעתי זה פיתרון יקר שלא שווה את ההשקעה אלא אם כן יצא לך לעשות השוואה מסודרת, אחד מול השני של כרטיס קול מול פיתרון ה- USB שיש לך כרגע.

אגב, יש מצב שזה תלוי אולי גם בדרייבר של ה- USB שלך. יש דרייברים מיוחדים לאודיו. צריך לבדוק אם הם קשורים להחלטה להורדה ל- 16 ביט או לא. שווה בדיקה.

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אני יכול להמליץ על STELLO DA100 שיכול לקבל 24/192 בUSB. אם כי אני מוצא את עצמי מקשיב רוב הזמן על 16bit כי כמו שמתן אמר, צריך ממיר ממש טוב כדי שזה לא יישמע מלאכותי משהו. וגם קבצים ב24bit לא יזיקו.

אישית אני שומע בSPDIF קואקסלי, אני לא מוצא הבדל עם חיבור אופטי אבל כן שיפור ניכר מUSB.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
רוב ה-USB-DACs תומכים ב-16/48, ופשוט מתעלמים מרזולוציות גבוהות יותר.זאת פרט למקרים יוצאי דופן כמו Benchmark וכו'. השאלה אם זה משנה? זה לא...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
וואלה. אתה אומר שאצלך SPDIF נשמע יותר טוב מ- USB?
מענין.
בכל מקרה, אני מניח שזה מאד תלוי בממיר: בצ'יפ רסיבר של ה- USB, הטיפול בג'יטר, הדרייבר של ה- USB וכו'.

מערכת מורכבת, אה? מה שמגניב הוא שהכל ניתן לשינוי וקינפוג. שווה בעיני את הכל, הרבה יותר מכל מכשיר קופסה שחורה אחרת שקיים בשוק כמו אוליבים, לינים, ניימים וכו'.

dt707

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מה זה אומר ?

מתנוש איזה פיתרון אתה מציע כדי שלא תהיה המרה כפולה פעם אחת להוריד ל16 ופעם אחת לעלות ל 24 ?

אודה לכם אם תסבירו לי את הבסיס של הפרוטוקול USB .
בעיקר לא ברור לי נושא השעון. איך בכלל הוא יכול לדעת באיזה תדר דגימה ואיזה גודל מילה מועברת ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
על מנת לפתור מצב של המרה כפולה, צריך לבדוק את הגורמים הבאים (לדעתי). אני לא מומחה גדול בנושא, פשוט אוהב לחפור אותו:

1. הגדרות הנגן. ב- FOOBAR למשל אפשר להגדיר את רוחב המילה.
2. הגדרות הדרייבר / התקן שמנגנים דרכו. אם זה התקן של מע' ההפעלה (קרי, WASAPI או DIRECTSOUND) אז אני לא יודע איך עושים את זה. אבל אם אתה מנגן דרך ASIO אז יש לך אפשרות לקנפג אותו דרך הנגן או.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני שומע אותכם בתדהמה, 16ביט עדיף על 24?
באיזה פלנטה אתם?

מה זה הציוד שלכם שאתם לא שומעים או לא מעדיפים הבדל ב-24ביט? :מה??????????:

ה-DAC של PS AUDIO מקבל 24/96

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הנה התשובה לשאלה - מצאתי בעצמי

http://www.youtube.com/v/uu_2EBnM4sI&autoplay=1

בכל אופן הפתרון שנראה לי הוא מפצל יציאה אופטית

נשאלת השאלה של הכדאיות של המהלך. כלומר אם אני כיום משתמש ברסיבר של דנון בעצם כ- DAC (מכניס לו אות בכניסה הדיגיטלית ומוציא אות אנלוגי בפרה) עד כמה DAC ייעודי בתקציב של נגיד 3000 ש"ח יכול לשפר את המצב.

אני משאיר את זה לכם- אשמח לקבל חוות דעתכם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מיכאל,
לא אמרתי ש- 16 ביט עדיף. אמרתי שהיתרון במכשיר של 24 ביט הוא ממש לא פקטור שצריך להתחשב בו אלא אם מדובר על ממירים מאד יקרים. זה לא אומר, כמובן, שלא צריך להתאמץ להוציא אות דיגיטלי כמה שיותר קרוב למקור במחשב (מהקובץ ישירות לממיר), קרי בלי המרות של תדר או רוחב מילה בדרך.

OLDMAN, אני קצת איבדתי אותך. אתה שוקל בין לקנות מפצל אופטי לבין ממיר יעודיי ב- 3000 ש"ח? אין לי כל צל של ספק שממיר כזה יתן תוצאה הרבה יותר טובה מהדנון שלך. אבל מפצל עולה כמה? 500 ש"ח בהסחפות? ממיר עולה פי 6. תהליך קבלת ההחלטות קצת לא ברור לי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מאוד פשוט.
הוא רוצה 24 ביט. אם כן יקנה או DAC באלפי דולרים או יעבוד עם מפצל שהוא פתרון מוכר וטוב ושיעבוד גם .
לא רוצה בהכרח, יאלץ לקנות ממיר יעודי של 16 ביט שכדאי שישמע טוב יעלה X Y Z כסף. גם פתרון נהדר.

סה"כ נשאר לו לבחור.

לדעתי? יש פה V-DAC למכירה יד שניה. מספיק דיי והותר.

OldMan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הקשר בין המפצל לממיר

הסט אפ שלי בבית הוא - מכשיר די וי די + מחשב HTPC המחוברים למגבר סטריאו של אודיו אנלוג וגם רסיבר קולנוע ביתי של דנון. הרמקולים הקדמיים מחוברים למגבר הסטריאו - שאר הרמקולים (סנטר ואחוריים וסב) דרך הרסיבר.

הבעיה: נגינת מוזיקה בסטיריאו באיכות CD ומעלה (24 ביט) דרך המחשב.

הפתרונות האפשריים:

1. יציאה דרך כרטיס קול על לוח האם אנלוגית למגבר הסטיריאו - הפתרון הגרוע ביותר...
2. יציאה דרך כרטיס קול ביציאה אופטית - לרסיבר ומשם דרך דרך יציאות פרה אוט למגבר הסטריאו - זה המצב נכון לעכשיו.

האלטרנטיבות הנוגעות ל-DAC

3. יציאה דרך חיבור USB לממיר DAC ומשם למגבר הסטיריאו
4. יציאה דרך SPDIF לממיר DAC - הבעיה - כרגע במחשב יש רק יציאה אחת כזו.

כלומר אם אני לא רוצה כל הזמן לנתק ולחבר בין המחשב HTPC לרסיבר ול-DAC אני צריך להשתמש או ב-USB או למצוא מפצל - שזה מה שהציעו כאן בפורום.

יציאת USB מוגבלת ל-16 BIT לפי הפרטים שהיצרנים השונים נותנים

כלומר נשאר לי להשוות בין אלטרנטיבה 4 לאלטרנטיבה 2

והשאלה - עד כמה ישפר DAC בתקציב הגיוני בין 2 - ל- 4.

ברור שכאשר האלטרנטיבות הן בין 3 ל-4 אז 4 עדיף כי:

1. 24 ביט עדיף על 16 ביט אם יש לי מקור כזה.
2. לא צריך להתקין עוד דרייברים ולשחק בין כרטיס הקול הפנימי ל-DAC

אז זוהי ההתלבטות שלי - כמה ישפר DAC כמו למשל MAGIC DAC של קמברידג' את חווית השמיעה שלי.

בתודה על ההתייחסות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור