Classe Sigma mkII

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שדרגתי את ה-Onkyo 5509 שלי ל-Sigma השבוע.
https://classeaudio.com/sigma-ssp-mk2/

מכשיר מאוד יפה. וגם תופס רק חצי גובה מהקודמו.
יש באגים פה ושם, גם במכשיר וגם באפליקציה.

sigma-ssp-mkII.png

קשה לעבור ממכשיר mass-market למשהו boutique
אז למה בכל זאת עברתי?

במשך תקופה ארוכה, כמעט מהרגע שקניתי את Onkyo אכזב אותי הסאונד. בכלל לא היה ברמה של ה-audiolab שהיה לי מקודם. שטוח וסתמי. לאחר שביטלתי את ה-Audyssey הסאונד קצת השתפר, אבל זה לא היה מספיק. אני רגיל לסאונד של המערכת סטריאו שלי, וזמן דומה לזה של הסטריאו אנחנן גם מאזינים להופעות חיות ברב-ערוצי.

לקח לי כמה ימים לכייל את המכשיר ולהריץ אותו עם חומר שונה.

לסיכום, נראה לי שאני מתחיל להיות מרוצה -

Sigma משחזר את האווירה של החלל בצורה מצוינת (בדומה למערכת דו-ערוצית אצלי), הרבה גוונים של סאונד, משחזר את ה-echo, הפרדה טובה בין ערוצים. שומעים כלים, קול. כלים נשמעים ריאליסטיים לאוזניי ולא כמו מפח נירוסטה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
תתחדש! לצרכיך כנראה שזה המכשיר עבורך בהחלט.
:שתוי:

אני עדיין מחפש תחליף ל anthem (כאשר רכשתי ידעתי שיהיה "תחנת ביניים") ועדיין לא מצאתי - הבעיה שאני שואף יותר מידי גבוה והמחיר בהתאם, הייתי לפני הזמנת ה Arcam 860 (בעיקר בשל ה Dirac הבנוי ל 12 ערוצים) וירדתי ממנו, כאשר הבנתי שהוא מוגבל ויש איתו לפי מה שמדווחים לא מעט באגים.

הכיוון ככל הנראה Trinnove.
נעדכן.

תתחדש ותהנה (ורד)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
ה datasat עושה רושם נהדר - אך טרם שמעתי אותו - את ה trinnove שמעתי ומאז קשה לי להתאפס.
אני מחכה להצעות מחיר - אני בתחילה של תהליך - אין לי צורך ב-32 , אני מכוון ככל הנראה לגרסת ה LITE גרסת ה 16.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש ותהנה מהרכישה, מניח שעם הזמן תלמד להפיק עוד יותר מהמכשיר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש! לצרכיך כנראה שזה המכשיר עבורך בהחלט.
:שתוי:

אני עדיין מחפש תחליף ל anthem (כאשר רכשתי ידעתי שיהיה "תחנת ביניים") ועדיין לא מצאתי - הבעיה שאני שואף יותר מידי גבוה והמחיר בהתאם, הייתי לפני הזמנת ה Arcam 860 (בעיקר בשל ה Dirac הבנוי ל 12 ערוצים) וירדתי ממנו, כאשר הבנתי שהוא מוגבל ויש איתו לפי מה שמדווחים לא מעט באגים.

הכיוון ככל הנראה Trinnove.
נעדכן.

תתחדש ותהנה (ורד)

מתחיל להשמע מעניין :בעד:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ה datasat עושה רושם נהדר - אך טרם שמעתי אותו - את ה trinnove שמעתי ומאז קשה לי להתאפס.
אני מחכה להצעות מחיר - אני בתחילה של תהליך - אין לי צורך ב-32 , אני מכוון ככל הנראה לגרסת ה LITE גרסת ה 16.

יש יבואן ל-Trinnov או שאתה מדבר עם הצרפתיים?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
יש יבוא מסודר.
אבל לא "רשמי".

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה הבדל?
שאלה אם תקבל תמיכה לגבי תוכנה.

מי מכייל, או שאתה קונה גם מיקרופון?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
יש הכל.
יש כיול מקצועי כלול בבית הלקוח.
מגיע עם כל הקיט למיטב הבנתי.

שוב אני מתחיל תהליך.
אוכל לנדב יותר פרטים בהמשך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מגיע עם כל הקיט למיטב הבנתי.
כמה פעמים שאלתי אותם במפורש, וגם במפרט כתוב "Optional". תבדוק.

לגבי Sigma - ישנם כמה דברים בתפעול (שאני אטפל מול תמיכה), אבל מבחינת הסאונד וחוויה אפשר להגדיר כהצלחה.

ראינו אתמול את Wonder Woman:
- פסקול כאלו יש לי פה תזמורת מנגנת. כל כלי וכולם יחד שומעים כמו הופעה נפרדת
- דיבור ודיאלוגים ברורים
- חוויה הקפית ללא בומיות. ב-Onkyo כל הזמן שיחקנו עם ווליום, פעם לא שומעים, פעם פיצוצים חזקים מדי

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
לקח לי כמה ימים לכייל את המכשיר ולהריץ אותו עם חומר שונה.
לסיכום, נראה לי שאני מתחיל להיות מרוצה -

Sigma משחזר את האווירה של החלל בצורה מצוינת (בדומה למערכת דו-ערוצית אצלי), הרבה גוונים של סאונד, משחזר את ה-echo, הפרדה טובה בין ערוצים. שומעים כלים, קול. כלים נשמעים ריאליסטיים לאוזניי ולא כמו מפח נירוסטה.

מיכאל, תתחדש ותהנה!
חשבת על טרינוב או שזה לא היה על הפרק? (כזכור, אתה סיפרת לי עליהם)
וואוו, הכי טוב לכוון גבוה!!
האינטואיציה אומרת טרינוב...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
אינטואיציה שאיתה אני חי שנים ע"ג שנים, יש שלוקחים את נושא הקולנוע בשיא הרצינות ושואפים לדבר האמיתי ויש גם חובבנים למינהם (שאין להם לצערי הבנה וניסיון) שמתפשרים בשל אילוצים כאילו ואחרים ומתייחסים לנושא הקולנוע כ"על הדרך" ועובדים עם ציוד זול ופשוט בשל אילוצים.
כמו בדו ערוצי שם כל רכיב קריטי ב-"שרשרת המזון" כנ"ל גם בקולנוע לפחות כך אני מאמין וחי את הנושא.
זו בורות לצערי לחשב שניתן להשיג קולנוע אמיתי עם מכשירים משולבים ונחותים ורמקולים זולים.
בדיוק ו-כנ"ל בדו ערוצי - אותו דין.
הדברים נאמרים מנקודת השקפתי וניסיוני בלבד.
וזו המנטרה שאיתה אני מאמין והולך שנים עג שנים.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל, תתחדש ותהנה!
חשבת על טרינוב או שזה לא היה על הפרק? (כזכור, אתה סיפרת לי עליהם)

כן, אני עוקב אחרי טרינוב אולי עשור, פגשתי אותם בעיקר במינכן בתערוכה ופה ושם קישקשתי, שמעתי דמו וראיתי מדידה ומכשירים.

מכשיר שקניתי עכשיו מחירו בחו"ל 6000$, וטרינוב עולה כפול. (זה נשמע כאילו ש-6000$ למעבד אודיו בלבד זה מעט, אבל עבורי זה המון)

יש לי פתרון לסטריאו, חיפשתי לקולנוע בייתי בלבד.
חוץ ממחיר, בעדיפות אצלי היה סאונד. אני לא יכול להגיד שדווקא סאונד של טרינוב השאיר אותי בהלם. יותר טכנולוגיה שלהם. המיקרופון שלהם :)

אני הסתדרתי די טוב עם EQ פרמטרי של Classe, כמה איטרציות עם REW ומוכן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
Classe עושים ציוד נהדר.

הייתי אצל מכר עם מערכת קולנוע שהפילה לי את הלסת, להפיל לי את הלסת בקולנוע זה לא פשוט בכלל, אני בא מציוד ורגיל והורגלתי לציוד ברמה מאוד גבוהה לקולנוע, ברור שגם החלל (בעיקר גודלו הפיזי) היה בעל לפחות 50% מהתוצאה, כנ"ל סידור האקוסטי, הציוד היה חלום (שלי) ועל הכל ניצח Trinnov Altitude 32.
הציוד הכיל שני סאבים כשלי (אצלי 1 כמובן) סראוונדים כשלי (אצלו 2 זוגות - 2 בכל קיר צד מאחור 2 ומעל סידור של aero 3D ייעודי עם אותה החברה) מקדימה חלום שלי פרטי.

קשה כמובן להפריד בין הרכיבים ומה העניק תוצאה כ"כ ריאליסטית וכה מדויקת עם עושר עשיר שמילא כל ס"מ בחלל.
מאמין שהתוצאה היא שילוב של רכיבים נכונים שנבחרו בקפידה רבה.

יש לאן לשאוף (תמיד ).

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מיכאל,
שאלתי את הנציג של דיראק האם אפשר לסנכרן את המיקרופון של טרינוב עם המערכת שלהם.
לא ענה לי... :)

הclasse, הוא לא מגיע עם מערכת כיול?
REW זו התוכנה החינמית הזו, לא?
היא עובדת לך טוב? היא עושה תיאומי פאזה דומים לדיראק?

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
איתי, אתה בכלל לא מנסה לשמוע מוזיקה ברב ערוצי?
אני המשוגע היחיד כאן?!?

מבחינתי השאלה הגדולה היא מה נותן את קפיצת העלות-תועלת הגדולה ביותר מבחינת שמיעת מוזיקה באופן היקפי.
אם טרינוב נמצא בפער משמעותי מעל האחרים אני פשוט אחסוך כמה שנים וכרגע אסתפק במכשיר ליגה ד'.
כרגע בזמני הפנוי והמועט אני שובר את הראש באיזה צורה כדאי לי לממשק דיראק ואחר כך איזה מגבר ובסוף אני אתפנה לסאב. ואולי גם לסנטר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
זיו
זו פשוט השקפה, העדפה ובחירה אישית.

דו ערוצי אני נוהג לשמוע בדו ערוצי נטו במערכת מופרדת.
רב ערוצי במוזיקה - עבורי זה הופעות מבלוריי ולעיתים רחוקות SACD.

אפילו לא בדקתי אך ה DIRAC בדו ערוצי;)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל,
שאלתי את הנציג של דיראק האם אפשר לסנכרן את המיקרופון של טרינוב עם המערכת שלהם.
לא ענה לי... :)

לטרינוב ישנם שני מיקרופונים, אני מניח כי אתה מתכוון לזה עם הרבה "שפיצים".
מדידה כי חלק מן האלגוריתם, כך שהתשובה לשאלתך היא - "אי אפשר"

הclasse, הוא לא מגיע עם מערכת כיול?
יש לו מה שנקרא PEQ - Parametric EQ
מכניסים תדר מרכזי, הגבר ו-Q

REW זו התוכנה החינמית הזו, לא?
היא עובדת לך טוב? היא עושה תיאומי פאזה דומים לדיראק?

כן, היא חינמית המפותחת ע"י מהנדס לשעבר של Tag McLaren [שבסוף שנות ה-90 יצרו כמה פרוססורים הטובים יותר]
אפשר לתרום לו דרך PayPal (שילמתי פעם כמה גרושים, כי אני משתמש קבוע וזאת תוכנה נהדרת)

זה לא Dirac. אתה מודד בנקודת האזנה ואני משתמש בה רק כדי לטפל ב-room modes, תדרים עד 120הרץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש ותהנה חביבי. שנים שלא שמעתי על היצרנית הזו. משום מה בארץ, היא לא משווקת כראוי.
נראה מוצר מעולה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור