Canon d80 vs sony a6300??

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בדילמה איזה מהן לרכוש. הצרכים שלי הם גם לבית/טיולים/ילדים וגם לצורך יצירת סרטונים כאלה ואחרים. (בעתיד הקרוב אלמד עריכת וידאו)
אני מבינה שיש יתרון לd80 בזכות המסך מגע המפרקי,אך האם זה גובר על ה4k של סוני?

אשמח לעצות רציניות מכם מקצוענים יקרים. תודה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם מדובר על תמונות סטילס, אז ה- 80D. גם תפעול המצלמה נוח יותר מאשר הסוני.
אם וידאו חשוב לך, אז איכות התמונה ב-A6300 היא כמה רמות מעל הקנון.
אגב, סוני הכריזה על דגם חדש יותר - A6500 שמגיע כבר עם מסך מגע ועוד כמה שיפורים, אבל הוא יקר יותר ויגיע לחנויות עוד כחודשיםם בערך.

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הסטילס של סוני גם מעולה לא? וגם לגבי הוידאו של סוני,הבנתי באחת הביקורת ביוטיוב שבזמן צילום מהיר למצלמה קשה לעקוב,דיל ברקר ? או שזה בעיקר מחרפן אנשי מקצוע?

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
עם איזה עדשות את מתכננת לצלם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני אישית לא חושב שעבור וידאו לא הייתי הולך על מצלמת dslr.

הייתי חושב על מצלמה כמו פנסוניק gh4 גם יכולות וידאו מעולות עם ממשקי חיבור הנדרשים עם תמיכה בפורמטים המוצלחים ביותר לוידאו עם מסך מפרקי. לא סתם רוב צלמי הוידאו בוחרים במצלמה זו.

למרות שה gh5 המחליפה שלה בדרך ובטח תיהיה מוצלחת יותר וכן פנסוניק g80 ואולימפוס omd-em1 mark ii שאמורות לצאת יכולה להיות גם אופציה מעולה. השאלה האם ניתן להמתין כמה חודשים?

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא ידוע עדיין. בטח אתחיל עם תקציב נמוך,גג 500 שח.

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בהחלט יכולה להמתין כמה חודשים,קשה אך אפשרי. אבדוק את הדגמים המדוברים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הסטילס של A6300 מעולה. העניין היחיד זה התפעול שלה שהוא פחות נוח מזה של 80D. אני מניח שהתכוונת לתקציב של 5000 ש"ח ולא 500?...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי חשוב לדעת לפני שקופצים מה באמת הצרכים. היות ומצלמות מעולות יש בטווחי מחירים לא קטנים, לכן חשוב למקד את הדרישות.
מה הרמה של הסטילס שרוצים, מה הרמה של הוידאו שרוצים?
עד כמה רוצים להתקדם בתחום זה או אחר היות ואחרי הכל יש לנו גם תקציב :)
מעבר לכך אני אישית לא רואה הגיון לרכוש מצלמה טובה ולחבר לה עדשה פשוטה - לדעתי זה לא תכנון נכון של התקציב

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התקציב למצלמה 5000, תקציב לעדשה 500.

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז מה היית מציע לי? מצלמות בתקציב נמוך מ5000 שח יכולות לספק גם סטילס וגם וידאו באיכות טובה,תלוי בעדשה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשת הזום הזולה ביותר עולה כ 500 ₪ אולי קצת פחות, זו עדשה הזולה ביותר והאיכות שלה בהתאם.

איכות התמונה נקבעת רבות גם בזכות איכות העדשה/עדשות. חיישן גדול יותר או חדש יותר יכול לספק טווח דינמי טוב יותר או יכולות לצילום בערכי iso גבוהה טוב יותר, אבל עדיין את איכות התמונה קובעת העדשה. הבעיה היא שעדשות טובות זו לא דבר זול.

אפשר לרכוש מצלמה עם עדשה יחסית זולה, אבל זה אומר שמראש שנפספס איכות ויכולות וזה גם אומר שלבטח בעתיד אם ניכנס לתחום נשקיע בעדשות יותר יקרות.

עוד נקודה:
כאשר באים ואומרים שמצלמת ניקון או קנון עם חיישן גדול מספקים תמונה טובה יותר מזה של האולימפוס או פנסוניק, מדברים על טווח דינמי, ויכולת לתמונה עם ערכי iso גבוהים יותר. זה לא אומר שתמונות של האולימפוס או פנסוניק שבעלות חיישן קצת יותר קטן הן לא תמונות איכותית, רק שבתאורה חלשה או במצבים שדורשים טווח דינמי גדול הן יהיו פחות טובות מזה של סוני.

כמו כן שבודקים ביקורות על מצלמות שהיא לא עושה כך או כך, צריך לקחת בחשבון מה בדיוק הצרכים שלנו היות ולכל מצלמה יש חסרונות וצריך להבין מה באמת חשוב לנו - היות אין מצלמה מושלמת.

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה לכולם. עזרתם מאד.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
דרך אגב, כיוון שכתבת שהמצלמה היא גם לטיולים, הייתי מעדיף בהחלט מצלמת מירורלס (כמו הסוני שציינת או חברה אחרת שמייצרת) בגלל המשקל והגודל הקטנים יותר.

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה דודי. הgh4 גם ללא מראה,לא? כרגע היא בטופ אצלי

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
כן.
באופן כללי חסרות המראה קלות וקטנות יותר.
אם בדקת מצלמה והיא נוחה לך ומתאימה לצרכיך - זה הכי חשוב.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מצלם בסוני נקס 7. תמונות סטילס מדהימות עד כדי כך שהפסקתי לצלם ב row. וידאו מעולה אני מניח שעוד יותר טוב בדגמים החדשים יותר.
אבל לאחרונה התעוררה בעיה עם הוידאו. בטיולים אני מצלם מעט קטעי וידאו שאורכו של כל קטע כ 10 שניות, 20 שניות זה ה מ ו ן. עד כאן בסדר. התחלתי לצלם בוידאו הופעות של הבן שלי שמנגן בלהקה, ומתברר שהמצלמה מתחממת ומפסיקה לצלם אחרי 10 דקות גג. תלוי בטמפרטורה שבמקום. נתתי את המצלמה לבדיקה אצל ארליך, המצלמה תקינה, זה מה שהיא יודעת לעשות. השורה התחתונה, צילומי וידאו מזדמנים קצרים, תוצאה מדהימה. צילומי אירועים, נניח חגיגה בגן בבית הספר או משהו דומה, לבדוק היטב את יכולות הוידאו בהקשר להתחממות המצלמה.

אריה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זו בעיה ידועה ב- NEX7 והיא קיימת גם בדגמים חדשים יותר כמו ה- A6300 (התחממות מעל להקלטה רציפה של 12-15 דקות באיכות 4K).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האם התופעה הזו רק בסוני או גם בדגמים של יצרנים אחרים?

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור