Canon D500

• פותח הנושא Avner
  • פורסם בתאריך

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אחרי קצת חיפושים וצמצום רשימות
נשארתי עם שלושה מועמדים כל אחד והבעיות שלו
Canon 50D,500D
NikonD5000
התקציב לסט הינו 1000$+- כך שה 50D קצת נופלת מחוץ לתקציב כרגע
הרכישה בארה"ב אבל אם המחיר בארץ יהיה דומה ממש אין לי בעיה

בהשוואה בין הנותרות אשמח לקבל חוות דעת של בעד ונגד
ואם יש המלצה לקיט של מצלמה ועדשה מומלצים
עוד קודם הומלץ לי על 18-200

אם מישהו מכיר חנות עם המלצה לקיט אשמח

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
50D היא מהליין היותר רציני של קנון , ויש הבדל די גדול בינה לבין הליין של ה500 , אם היא עולה יותר מידי הייתי מציע לך לחפש את ה40D
ולגבי העדשה , חוץ מסדרת הL של קנון , אני ממש לא מאמין בעדשות עם טווח זום כ"כ גדול . בד"כ משלמים במחיר של עייותים בעדשה או עדשה לא חדה . ממש לא כדאי לקבל צילומים עלובים בגלל עדשה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
50D היא מהליין היותר רציני של קנון , ויש הבדל די גדול בינה לבין הליין של ה500 , אם היא עולה יותר מידי הייתי מציע לך לחפש את ה40D
ולגבי העדשה , חוץ מסדרת הL של קנון , אני ממש לא מאמין בעדשות עם טווח זום כ"כ גדול . בד"כ משלמים במחיר של עייותים בעדשה או עדשה לא חדה . ממש לא כדאי לקבל צילומים עלובים בגלל עדשה

מסכים עם כל מילה.(Y)

Ronwish

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
עדשת הניקון 18-200 הנה עדשה מעולה

http://www.kramery.com/DUarticles/inc_viewing.asp?iArt=446

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
במקרה ולא שמת לב הוא שאל על קנון ולא ניקון. ולגבי המעולה , אז זה כול אחד יכול להחליט היכן מעולה הוא מעולה והיכן לא . יש עדשה של קנון שראיתי בפוטוזון , שהם מהללים אותה , אני לא ממש מבין את הMTF שלהם (לא יודע למה,(lol)אני אצטרך לקבל הסבר איך בודקים שם ), מכול מקום באתר של קנון שיש MTF מחושב , הגרף היה כזה שלא היה שווה לי לחשוב עליה . כך שמאוד יתכן שעדשה נחשבת מעולה יחסית לעדשות דומות ,זה לא אומר שהיא מעולה מספיק
אני לא מכיר את העדשות של ניקון , אבל האם היית לוקח עדשה כזו , ואומר שהחדות שלה זהים לעדשת זום מהליין המקצועי ביותר של ניקון ? או לעדשה מעולה מסדרת הL של קנון ?

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
joker לא ידעתי שD5000 זו קנון, אהה ודרך אגב לא מסכים אפילו אם מילה אחת שלך בתגובה הראשונה. זה נכון ש 18-200 היא לא הטופ של הטופ עבל זו עדשה רצינית וחדה מספיק ל99.99% מאוכלוסית העולם, ואני די בטוח שאפילו אתה לא תשים לב להבדל בין תמונה שצולמה ב18-200 לבין עדשת L יוקרתית אלה אם כן ממש תעלה אחת ליד השנייה וגם אז יהיה לך קשה להבדיל.
לפותח הדיון אם זה עדיין רלוונטי זה מה שהיתי עושה במקומך שלושת המצלמות הן מצלמות נהדרות, ולכן דבר ראשון היתי הולך לחנות צילום כדי להרגיש אותן ביד ולשחק איתן. מה שיותר נוח לך ביד זה מה שאתה צריך לקנות. לגבי עדשת 18-200 אז לא משנה אם זו עדשה של קנון או של ניקון אלו עדשות יומיומיות נהדרות ואיכותיות מספיק. אכשיו לכל אלו שיגידו שיש יותר טוב וכאלה, אז יש לי שאלה אליכם לכמה מכם יש BMW M5 או AUDI S8 בחנייה הריי הן הרבה יותר טובות מהרכב שלכם לא? (לכל אלו שיש כזו בחנייה או כל מקבילה אחרת זה לא נוגע לכם :))

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
למה שלא תקרא את המבחן ותראה מה הוא אמר לגבי ההדל בינה ובין עדשת זום אחרת יותר קטנה שנתן לאישתו ? אם לא תמצא , אני אצטט אח"כ

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אז מה שהיא לא מושלמת, תקרא את הסיכום שלו. אני עדיין עומד מאחורי מה שאמרתי 18-200 על D5000 או על500D שילוב מצויין שיפיק תמונות מצוינות.

yoni1z

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לפחות בניקון, עדשת 18-200 תקפיץ אותך הרחק מ1000$

המלצתי היא ניקון D5000 ביחד עם עדשת הקיט של הD90, הלא היא 18-105 VR ED 3.5-5.6.
לדעתי זו עדשה מעולה, ואם תרצה בעתיד תוכל להוסיף לה מכפל x1.4 ללא איבוד איכות משמעותי, ואז תקבל 147mm שבמונחי פריים מלא זה 220mm.
שים לב שבמידה ואתה רוכש בחול האחריות לא תקפה בארץ.
ביקורת בעברית על העדשה:
http://www.kramery.com/DUarticles/detail.asp?iArt=823

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז מה שהיא לא מושלמת, תקרא את הסיכום שלו. אני עדיין עומד מאחורי מה שאמרתי 18-200 על D5000 או על500D שילוב מצויין שיפיק תמונות מצוינות.

ה-18-200 של ניקון היא אחלה אבל ה-18-200 של קנון היא פשוט גרועה. יש לי גם את זו וגם עדשה מסדרת L {האמת 2}. אם אתה מעוניין בהשוואה בוא אלי ואני אדגים לך בלי להתאמץ מי מהן יותר חדה, יותר איכותית ופחות מעוותת.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא חושב שיש ויכוח על איזו עדשה טובה יותר, ברור לגמרי שעדשה L היא ברמה אחרת.
אבל, לחובב צילום שמיועד "לרתך" עדשה בודדת למצלמה, במקום להסתובב עם משקל כבד, טווח 18-200 הוא נוח מאוד ומכסה את מירב הסיטואציות בהן נתקלים בטיול למשל.
אצל ניקון, אכן מדובר בעדשה פופולרית למדי שגם לא מפשלת בתוצאות (אם כי באמצע הטווח שלה היא יורדת בחדות), לשאר החברות יש דגמים מולצחים יותר ופחות, אבל צריך לזכור כי גם עדשות שמפיקות תמונות סבירות ולא יותר, יספקו מספר גדול של חובבי צילום.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
ביקרתי באחת החנויות המכובדות ולצערי קיבלתי דגם שלטענתם דומה בגודל במשקל ובצורה
ל500D
לגבי הניקון לא הייתה בנמצא
אם ה 450 גדומה ל 500 כפי שאמרו לי אז התחושה דיי נוחה הן במשקל הן בתפריטים
אני בהחלט אוכל לחיות עם המצלמה
לגבי הניקון לא ממש יצא לי לבדוק מלבד ביקורת שקראתי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם יש לך המלצה על חנות מכובדת אשמח לשמוע

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טוב , כול אחד יבחא מה שיבחר , אני חושב שזום פי 10 הוא מתכון לבעיות ולאי מספיק חדות . ובמיוחד במצלמות החדשות . כי אולי אתה יכול להשתמש בו על מצלמת 12MP , אבל על מצלמות 18MP והלאה זה יהיה כבר ברור , שזה לא זה . ולא זה לא משנה אם זה ניקון או קנון

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אבנר לפני שתחליט סופית תנסה למצוא גם ניקון להחזיק ביד ורצוי גם את הקנון באותו מקום. כרמי 3 חנויות האחים יוגנד, קמרה מיה ופוטופילם.

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
ג'וקר אני לא כלכך בטוח שבחיישן 18MP פאר היצירה של ניקוקונון יספיקו בגלל צפיפות הפיקסלים אז לא צריך להיסחף.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני מניח שעדשות L כן יתמודדו עם זה , עובדה יש הרבה משתמשים עם ה 5D , ויש משתמשים עם הסוני A900 ושתיהן עם קובץ של 25MP

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
נכון אתה צודק יש משתמשים שיש להם 5D וA900 שהן מצלמות אם חיישן גדול יותר מה שאומר שצפיפות הטרנזיסטורים שם היא 2.4 ו2.9 MP לס"מ בריבוע בהתאמה, אם ניקח לדוגמה את ה D80 שלי אז הצפיפות שם היא 2.7 לעומת זאת אם נסתכל על 7D החדשה הצפיפות שם מגיעה ל5.4 מה שאומר שהולכת להיות שם בעיה ענקית מבחינת אופטיקה סביר להניח שקנון יפתרו את זה אם תיקון בתוכנה או משהו. וד"א במצלמות FF יש מספיק בעיות גם ככה אם זה שהאופטיקה לא מספקת. תקרא גם מה שרושמים בסיכום על 50D החדשה ב DP אם אתה רוצה אני אביא לך ציתות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני אשמח לדעת מה אומרים על ה-50D בסיכום.

כמעט רכשתי אותה ובסוף הלכתי על ה-40D.

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
נמר אני התכוונתי לציתות הזה :
"It appears that Canon has reached the limit of what is sensible, in terms of megapixels on an APS-C sensor. At a pixel density of 4.5 MP/cm² (40D: 3.1 MP/cm², 1Ds MkIII: 2.4 MP/cm²) the lens becomes the limiting factor. Even the sharpest primes at optimal apertures cannot (at least away from the center of the frame) satisfy the 15.1 megapixel sensors hunger for resolution."
ובנימה יותר אישית SLR של קנון שקיבלה בDP מומלצת ביותר אבל בקושי זה שווה ערך לגרוטאה במילים עדינות, כי ידוע לכולם על חיבתו של פיל אסקי לקנון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור