canon 80d מבקש המלצה לעדשה

dimka

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
צהריים טובים חברים.
ברשותי קנון 80 די. המצלמה מיועדת אך ורק לצורכי צילום וידאו בלבד.(יש לציין שרוב הצילום יהיה במקומות סגורים בלבד.)
מבקש המלצה לעדשה איכותית לצילום וידאו בלבד. כמובן שעדיף עם זום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
חשוב להבין מה אתה הולך לצלם?
והאם חושב לך אוטופוקוס בוידאו או שאתה מתכנן לצלם בפוקוס ידיני בלבד?

dimka

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש לציין שאני מתחיל בתחום והייתי רוצה אוטופוקוס

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם חשוב לך אוטופוקוס אז אתה צריך עדשות קנון עם STM שבהן יש מעבר פוקוס חלק והן מתאימות לוידאו
אם אתה רוצה עדשות זום - עדיין לא ברור לי מה אתה הולך לצלם ואיזה עדשה/עדשות כבר יש לך
אז בחירה הראשונה שלך צריכה להיות עדשת 18-135 STM
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670

יש גם אפשרות לעדשה רחבה - עדשת קנון 11-22 STM
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=898554

מעבר לכך צילום וידאו רציני בדרך כלל מתבצע עם פוקוס ידני ובו יש לנו שליטה על מה בדיוק יהיה הפוקוס - ואז לא חייבים עדשות STM. מעבר לכך אם השימוש לוידאו בלבד ה 80D זו לא בחירה בטובה ביותר.

dimka

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אין לי ידע רחב בצילום אני רק מתחיל בתחום. מכיוון שאין לי נסיון אני מעדיף פוקוס אוטומטי. לפי המלצתך אני מבין שעדיף עם פוקוס ידני. כרגע אין לי עדשות בכלל. איזו מצלמה היית ממליץ לצילום וידאו?סוגי הצילום וידאו שלי יהיו במתנסים ואולמות. המליצו לי על 24-70 מה דעתך? או בכל זאת אתה טוען שלצילום וידאו 18-135 עדיפה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשת קנון 24-70 היא עדשה מעולה קרוב ל 3000 ש"ח מחירה והיא נהדרת לצילום סטיילס, אבל יש לי שתי בעיות עבורך
1) היא ממש לא טובה עבור פוקוס אוטמטי היות ומערכת הפוקוס שלה בנויה לצילום לא דרך המסך ותספק פוקוס קופצני ועם שינויי בגדול הצמצם בזמן הפוקוס, ממש לא יראה טוב
2) עדשה זו על המצלמה שלך לא מספק את תחום הראיה הרחב שמאוד שמיש ברבה מאוד סוגי צילום כולל וידאו.

לצילום וידאו סוני A6300 אוכלת בלי מלח את הקנון (דרך רגב גם בסיטללס) ועולה בערך אותו מחיר, יש מספר מצלמות נוספות של פנסוניק ואולימפוס שמספקים וידאו טוב יותר מהקנון הזו וגם עולות פחות (יכול להיות שהסטיללס שלהן יהיה קצת פחות טוב מהקנון בתאורה חלשה)

dimka

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לסיכום, שאני אהיה סגור על עצמי על איזו עדשת וידאו אתה ממליץ?כמובן לקנון 80די. ולסוני איזו עדשה מומלצת לוידאו. כמו כן הבנתי שהמיבחר עדשות של סוני קטן ויקר יש משהו בדבריי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשות הזום של סוני לא זולות אבל הן טובות, לדגומה עדשת סוני 18-105 עדשה מאוד מוצלחת, אפילו עדשת הקיט הזולה סוני E 16-50 טובה לוידאו. כמו כן אם אתה רוצה סט וידאו מוצלח - אז פנסוניק זה הכיוון שרוב הצלמים בוחרים בו (חלקם בוחרים בסוני), אבל לפי מה שאני מבין כבר רכשת את הקנון, אז מה זה משנה?

כמובן שעדשת הזום 18-135 STM (רק גרסת ה STM) היא התחלה טובה עבור מצלמות קנון עבור וידאו (היא גם עדשה טובה כעדשה זום ראשונה עבור סטילס)

dimka

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
רשמתי שקניתי מכיוון שאני נעול על המצלמה הזאת(אקנה אותה בסוכות). לשנות את דעתי וללכת על gh5 panasonic?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הוידאו של קנון רך ולא ברמה של פנסוניק או סוני
והפוקוס בוידאו יחסית טוב ל dslr אבל לא ברמה של סוני או פנסוניק

אם אתה מוכן לשקול מצלמה אחרת, אז מה התקציב למצלמה עם עדשה?

dimka

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
5000 שח,אם תגיד לי להוסיף עוד 1000 אין בעיה.בכל מיקרה אני פתוח להצעות. אל תישכח שאני צריך חצובה,לד,משדרים על מנת לסנכרן עם עמדת הדיגי את האודיו והסט שמחברים עליו את המצלמה עם המייצב. לסיכום כרגע אין לי כלום ואני צריך לבנות סט שלם,אשמח לעזרתך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא בטוח שאני מבין מה אתה הולך לצלם, כך שההמלצה שלי היא יותר כללית
אני מביו שהתקציב הוא למצלמה ועדשה בלבד - שאר הציוד הוא בתקציב נפרד, או שאני טועה?

כך שבכל מקרה פנסוניק GH5 מעבר לתקציב הדגם הקודם GH4 עאני מאמין שניתו להשיג אותו עם עדשת עדשת קיט 12-42, שהיא עדשה לא רעה, אבל בעתי לבטח תרצה לרכוש עדשה נוספת טובה יותר. כמו אולי דגם חדש יותר כמו G80/85 יכול להתאים לך (כמובן עם עדשת קיט)

אפשרות נוספת לבדיקה היא סוני A6300 שמביאה חיישן יותר גדול שטוב יותר לצילום עם תאורה חלשה יותר, אבל עם עדשת זום יותר יקרות (אבל עדשות איכותיות וכן ניתן למצא עדשות פריים במחיר סביר), כן ניתן להשתמש עם עדשת הקיט שלה 16-50, אבל אני ממליץ אם ניתן לרכוש אתה עם עדשת סוני 18-105 שמביאה יכולת אופטית הטובה יותר - וכן זה יצא יוצא התקציב שלך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

Gennady

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
שלום!
תרשו לי הוסיף כמה מילים בנושה:
1. לדעתי לצילום וידאו עם 80D (יש לי כזאת) העדשה הכי טובה זה 18-135 אך לא STM, יש עדשה חדשה יותר עם פוקוס אוטומתי מהיר יותר: NANO USM.
2. התפריט, הפשטות ונוחות השימוש (כולל מסך מסתובב לכל הכיוונים) נותנים חווית המשתמש טובה יותר לקנון מול 6300.
לא פעם אחד ראיתי את זה בסקירות של הבלוגרים לגבי שימוש במצלמה, אין לי 6300 אך יש לי את 6000, וזו גם דעה שלי.
3. דובר רבות על כך ש-6300 מתחממת מאוד וסוגרת את עצמה בזמן צילום וידאו ארוך. יש דגם יותר מתקדם 6500, נראה לי שפתרו שם את הבעיה.
דעה שלי: עם אין צורך ב 4K וקצת עודף משקל לא מפריע, 80D עדיפה.

Gennady

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
עוד משהו קטן: העדשה 11-22 לא מתאימה ל80D היא עבור מצלמות חסרות מראה של קנון, יש את ה-10-18 הנחמדה (יש לי גם :) ).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשות שהן לא STM הפוקוס מגיע בקפיצות וזה נראה לא טוב
@Gennady
יצא לך לצלם בעדשת STM וידאו וראית הפוקוס שלה לא טוב?
כמו כן עדשת ה NANO יקרה יותר ואני לא בטוח שזה מצריך את ההפרש

בקשר להתחממות הסוני, זה נכון, אבל לצילום וידאו ארוך הוא לא נקודה חזקה של אף מצלמה וגם להקנון לא עושה זאת.
הבעיה של הקנון זה לא התפעול, תפעול מצלמות הקנון הוא הנוח ביותר שיש - בעיה היא איכות הוידאו מול מה שיש למתחרים וכאן היא חלשה.

אני מאוד מתנצל מראש שאני פוגע במצלמה שאתה משתמש ונראה שאתה לוקח זאת אישית וחבל

Gennady

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
כמו שאמרתי יש לי את ה10-18 היא STM, מצלמת וידאו מעולה.
צילמתי הרבה פעמים וידאו עם 17-55 2.8, לא שמתי לב לקפיצות, מה שבאמת מפריע זה הרעש שעושה הפוקוס.
יש קפיצות עם אני משחק עם זום תוך כדי צילום וידאו.
נכון שחיישני סוני יותר טובים, זה לא אומר שקנון מצלמת גרוע, רק קצת פחות טוב. לי אישית הרס אצל סוני נחות השימוש ומבחר העדשות. וגם בלנס של עדשה גדולה על גוף קטן. אולי זה רק אני אבל חשוב לי בזמן הצילום מהירות התפעול של מצלמה, ומהירות שאני יכול לקחת תמונה.

אני לוקח אישית זה שאתה פוגע במצלמה שאני אוהב? פחחח תגיד אנחנו בגן ילדים? בן אדם שעל שעלה אני רק משלים לו תמונה עם המידע + דעה שלי. הבחירה שלי בא מהתלבטות ולימוד החומר. ואם באותו רגע היו מוכרים 6500 יש מצב שהיתי קונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור