canon 7D

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
שלום!

אני מעוניין לקנות את הקנון D7 הבנתי שאיכות ותמורה למחיר הינם מקסימליים בדגם הזה.

רציתי לדעת אילו עדשות מכל סוג הם הכי נכונות לדגם זה עם פוקוס אוטומטי.

תודה לעונים
דרור

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הי דרור,

נכון להיום מצלמות כמו 550D, 600D ו 60D מספקות אותה איכות תמונה כמו ה 7D
מצלמות אלו זולות יותר מה 7D לכן מספקות תמורה טובה יותר לשקל עובר איכות תמונה
http://www.dtown.co.il/articles/1766.html

כמובן של 7D יש יתרונות גדולים על הדגמים האלו -כמו: גוף חזק יותר ועמיד יותר, מערכת פוקוס מוצלחת יותר, מהירות צילום גבוהה יותר ועוד ...

בקשר לעדשות זה עולם שלם (עם הרבה עדשות שכל אחת מוצלחת עבור דברים אחרים) ואשמח ליותר פרטים כדי לספק לך מידע

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
7D מצלמת טוב יותר עם אותם עדשות.. תלוי, כמובן מי מתבונן..
לא יודע עד כמה 'עומק' התמונה רלוונטי כאן לכולם..

לגבי תמורה אני מסכים כי 550D יכולה לספק את הסחורה .. עם עדשה מתאימה

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
עדשות לקנון D7

הי דרור,

נכון להיום מצלמות כמו 550D, 600D ו 60D מספקות אותה איכות תמונה כמו ה 7D
מצלמות אלו זולות יותר מה 7D לכן מספקות תמורה טובה יותר לשקל עובר איכות תמונה
http://www.dtown.co.il/articles/1766.html

כמובן של 7D יש יתרונות גדולים על הדגמים האלו -כמו: גוף חזק יותר ועמיד יותר, מערכת פוקוס מוצלחת יותר, מהירות צילום גבוהה יותר ועוד ...

בקשר לעדשות זה עולם שלם (עם הרבה עדשות שכל אחת מוצלחת עבור דברים אחרים) ואשמח ליותר פרטים כדי לספק לך מידע

כרמי תודה על תשובתך.

בנוגע לאילו עדשות : השאלה שלי היא יותר לכיוון הצלם החובב שמעוניין בתמונות איכותיות ללא פשרות
כמובן אני לא מעוניין בעדשה שעולה כמו חצי רכב חדש , אבל הכיוון שלי הוא לעדשה לצילום קרוב של אנשים ואובייקטים במרחק קרוב, ועדשה נוספת למרחק לטבע נוף ומבנים במרחק אם היום עולה רק הגוף באזור 6000 ש"ח אני מכוון לעדשות באזור ה: 1500-2500 לעדשה .

המון תודה

דרור

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דרור, העדשות הטובות ביותר נחשבות עדשות פריים כלומר ללא זום כלל, כמו עדשת 85 מ"מ
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=679096

שנחשבת מאוד מוצלחת לפורטרטים, אבל כעדשה בודדת היא לא יכולה לספק אותך וכמו שאתה רואה היא גם לא ממש זולה.
נהוג לתמכר את העדשות יותר ממחיר המצלמה ואני לא רואה הגיון לרכוש מצלמה כמו ה 7D ולחסוך במחיר העדשות (1500-2000 זה תקציב לא גובה לעדשה).

כך שהייתי שוקל לבדוק את ה 60D או את ה 600D גם את ה 550D, שכל אח מהן תספק את אותה איכות תמונה ולהשקיע יותר בעדשות (על ההבדל בין המצלמות יש בכתבה בקישור שנתתי לך בתגובה הראשונה)

נקודה נוספת לקחת בחשבון שעדשות עם טווח זום גדול כמו שאנשים רגילם לפגוש במצלמות הקומפקטיות - כפול 10 כפול 15 להציא המשוואה עדשות עם טווח זום כזה לא תקבל איכות אופטית טובה וחבל להריב אותה על מצלמה איכותית.

בדרך כלל נהוג להמליץ לצלמים מתחילים עדשה כמו 17-50 עם צמצם F2.8 לכל האורך המוקד (אני מקווה שלא הכנסתי כאן יותר מידי מילים מוזורות עברוך). עדשה כזו ללא מייצב של חברת תמרון או סיגמה צריכות לעלות פחות מ 2000 ש"ח
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=679150

ולהשלים לך עם עדשת פריים כמו 85 שהזכרתי קודם או 100 F2 שאני אישית מאוד אוהב (אבל היא פחות פופולרית)
ובדך כלל נהוד לקחת את ה 135 מ"מ
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=678885

או עם חייבים טווח זום אז יש את ה 70-300 שהיא הפחות איכותית מכל מה שהזוכר כאן
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=686679

ואני שוב ממליץ לבדוק אולי מצלמה פחות יקרה

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
המלצות לעדשות

כרמי שוב תודה על המלצותיך , אקח לתשומת ליבי לוותר על גוף יקר כזה ולהשקיע בעדשות.
על מי משלושת הדגמים אתה הכי ממליץ?
550
600
או D60 ???

ושאלת תם נוספת:
יש לי מצלמת סטילס של ניקון עם עדשה טובה אבל זה עוד מהזמנים בהם היו רק מצלמות סטילס ולא כמו שיש היום משהו מלפני כ- 16 שנים האם העדשה יכולה להתאים למצלמות החדשות של היום? האם הקטרים הם אוניברסליים? או שהיום החיבורים למצלמות שונים לגמרי?

שוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כעיקרון ה ה 550D 600D וה 60D עם אותה איכות תמונה, כאשר ל 600D יש מסך מפרקי (טוב לוידאו) וה 60D קצת יותר גדולה וחזקה הבחירה היא מה שמתאים לך (אם יש לך את התקציב הייתי הולך על ה 60D וראה בסוף הכץבה על ה600D מהרשמתי)

אני לא מכיר עדשות מהשנים ההם, בדך כלל היא צריכה להתאים למצלמות של ניקון ואם יש לך את עדשה טובה של ניקון למה בכלל אתה לא חושב על מצלמת DSLR של ניקון כמו ה D7000 או ה D5100 שהן מקבילות למצלמות של קנון שדיברנו עליהם

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני מסכים 100% עם כרמי שע"פ מה שכתבת אין הרבה טעם ב 7D. היתרון הגדול של ה 7D זה במערכת פוקוס מאוד מתקדמת לצילום אובייקטים בתנועה (למשל לספורט), ובגוף עשוי מגנזיום (יותר עמיד - אבל המצלמות הזולות של קנון בנויות היטב גם). תשקיע בעדשות - זו חלוקה נכונה יותר של הכסף. לצילום אנשים מקרוב - טמרון 17-50/2.8 לא מיוצבת או סיגמא 17-50/2.8 מיוצבת בחירות מצוינות, ה 17-55/2.8 מיוצבת של קנון מעולה אבל יקרה בהרבה. כל אחת מאלה תתן תוצאות נהדרות. לצילום מרחוק הזום הכי טוב ששוקל משקל סביר זה הקנון 70-200/4 מיוצבת. עדשה פנטסטית. יקרה אבל שווה את הכסף. ה 70-300 מיוצבת של קנון דווקא מעולה מבחינת איכות אופטית (היה לי אותה פעם ומכרתי) - רק מתפקסת לאט ובעלת צמצם קטן לטעמי - אני לא אוהב עדשות f/5.6. אם אתה רוצה לצלם אנשים באור נמוך, מקרוב, ללא פלאש (למשל מסיבות, ארוחות, פאבים, וכו') - הסיגמא 30/1.4 ללא תחרות לזה. מה רצית לצלם בטבע - חיות או נופים? לצילום מבנים בד"כ מדובר על עדשה רחבת זווית - יש לקנון ולסיגמא עדשות טובות לזה שמתחילות ב 10מ"מ. שוב - לטעמי אין סיבה אמיתית ל 7D אם אתה לא מצלם הרבה אקשן מהיר.

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
שלום

האם כתוצאה מיציאת הדגם החדש של CANON יש לצפות שירדו המחירים בדגמים האחרים?
האם כדאי לחכות בקניה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קנון מוציאה דגמים חדשים כל הזמן במבחר ה DSLR יצא ה 5D M III שמחליף את ה 5D M II היות וכך המחיר של ה M II ירד כבר לפני כמה שבועות.

כמו כן יצאה כעצת גם מצלמת דגל חדשה 1DX, אבל גם היא לא אמורה להשפיע על הדגמים שאתה בודק :)

מחליפת ה 7D לא צפויה בקרוב והשמעות אומורת שיש סיכוי ל 70D (מחליפת ה 60D) לפי כן - אבל אלו רק שמועות ואין צפי (שאני מכיר) לשום מצלמת DSLR בתחום מחירים האלו בחצי שנה הקרובה.

מה שבטוח שכל מצלמה שרוכשים היום תהפוך למיושנת תוך זמן מסוים ונהוג לומר שאנשים מחליפים מצלמות הרבה יותר מהר מעדשות שעוברות ממצלמה לחדשה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שלום

האם כתוצאה מיציאת הדגם החדש של CANON יש לצפות שירדו המחירים בדגמים האחרים?
האם כדאי לחכות בקניה ?
אם הבנתי נכון אתה נמצא כעת לפני השקעה כלשהי בעדשות. למה דווקא קנון - ולא ניקון או מיקרו 4/3 (אולימפוס או פנסוניק)?
(לא הזכרתי עוד יצרנים שלמרות הפוטנציאל, יש להם מבחר דל של עדשות כעת).
אני מעלה את הנקודה הזו מכיוון שהחלטה כזו היא כמעט חתונה קתולית :)
איכות תמונה מצוינת תקבל בכל המצלמות הנ"ל - ההבדלים הגדולים הם: מבחר העדשות לחברות השונות (מבחינת אורכי מוקד, מהירות העדשות, גודלם הפיסי, מחיר, וכו'), גודל גופי המצלמות, עיניות שונות ותכונות שונות באוטופוקוס.

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
בתור חובב אני לא רוצה להסתבך עוד יותר ממה שאני מסובך עכשיו מבחינת החלטה
לכן אני הולך על בטוח וCANON זה בטוח בתור אחד שצילם עד עכשיו בדיגיטליות של סמסונג ירודות איכות
אני מאמין שכל דבר שלא אקנה בתחום ה SLR יביא אותי לשיפור רציני וגדול.

Mamuta

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אחריות של קרט מול אחריות אחרת.

האם בטוח לקנות מצלמות שלא משווקות על ידי קראט? יש כאלו שנותנים 3-4 שנים אחריות אבל לא של קראט הכוונה למצלמות של CANON האם זה בטוח? או שלהשקיע עוד כסף וללכת על אחריות של קראט? ההבדל יכול להגיע גם ל 1000 ש"ח ב600D וב 60D

תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש מספר חנויות שנחשבות אמינות בתחום ומספקות שרות לא רע כמו ארליך ופוטופילים בת"א
אפשר לעשות למצלמות ולעדשות אחריות של מאק עד חודש מיום הרכישה (ארליך הם נציגים שלהם בארץ - אתה יכול לברר אצלם את הנושא)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור