canon 600D לשדרג מצלמה או עדשה?

רוניתא

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
יש לי קנון 600D, שקניתי לפני כ3 שנים עם עדשת קיט 18-55 ועדשת 75-300. בהמשך רכשתי את ה50mm 1.8.
עשיתי סדנת צילום קצרה ואני מצלמת בעיקר בשביל הכיף - משפחה, נופים, חו"ל וכו' וגם קצת משחקת בצילומי טבע.
העדשה שהכי בשימוש היא ה18-55, אבל אני כבר לא מרוצה מהתוצאות.
מחפשת עדשה שתהיה לי שימושית ולא אצטרך יותר מדי להחליף עדשות.
קיבלתי המלצה על Canon EF 24-70mm f2.8, הבנתי שהיא מצוינת, אבל שהיא כנראה לא ממש מתאימה למצלמה שלי או לצרכים שלי, זה נכון? היא גם מאווווד יקרה.
גם על Canon 18-135mm המליצו, למרות שהיא עדשת קיט.
מצד שני, הבנתי שהמצלמה שלי עצמה, לא משהו.... אז אולי כדאי לרכוש גוף חדש?
למי יש המלצות בשבילי?
תודה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
Canon EF 24-70mm f2.8 קודם כל היא עדשה יקרה יחסית. היא אכן תוכננה לעבוד עם Full Frame
24-70 גם כבדה יחסית לטיולים
למה לא לשדרג את המצלמה ל5Dmk3 למשל (אני מניח כי היא זולה היום יחסית ל-4) ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
העדשות שיש לך הן עדשות פשוטות וזולות, כך ששידרוג הגוף בלבד לא יביא יתרון
העדשה היחידה ששוה לחשוב עליה היא עדשת 50 F1.8 שיכולה להיות מוצלחת גם עבור מצלמה טובה יותר.

הנקודה שכדי לקפוץ ברמה עם המצלמה את צריכה להוסיף הרבה כסף על מחיר הגוף וכאמור גם על עדשות.

מצד שני אם את חושבת על שדרוג העדשות, אז יש עדשות לא רעות יתאימו לך, אבל לא בטוח שיתאימו גם למצלמה עם חיישן גדול יותר כמו קנון 5D שמיכאל המליץ לך.

עדשת 18-135 באופן מפתיע היא עדשה טובה (היא עדשת קיט עבור דגמים יקרים יותר מהמצלמה שלך) ויכולה לספק לך חדות טובה וטווח זום מוצלח, היא לא מאפשרת שימוש בצמצם גדול כמו שיש לך 50 ממ F1.8

אפשרות נוספת היא עדשת סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 עבור קנון, שמספקת גם צמצם גדול וגם איכות אופטית טובה במחיר שפוי - היא לא תתאים למצלמות עם חיישן FF הגדול יותר כמו קנון 6D או קנון 5D

אני מבין שאת לא משתשמש בצמצם גדול, אז באמת יכול להיות שקנון 18-135 היא העדשה שתתאים לך (כאמור שדרוג גוף לבד לא מספיק)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הערה נוספת, שיפור בעדשה יכול להיות הרבה יותר משמעותי לאיכות התמונה מהחלפת גוף בעיקר במצלמות קנון שהשיפור מדגם לדגם הוא מאוד קטן

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הערה נוספת, שיפור בעדשה יכול להיות הרבה יותר משמעותי לאיכות התמונה מהחלפת גוף בעיקר במצלמות קנון שהשיפור מדגם לדגם הוא מאוד קטן

לכן הצעתי קפיצה ל-5D. ה-Mark III היום אולי זולה יותר, אבל עדיין בסדר יחסית לשוק

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור