Buffalo DAC – התרשמויות והשוואות

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
Buffalo DAC הוא DAC המגיע בקיט להרכבה עצמית (DIY) , של חברה הנקראת Twisted Peer Audio :
http://www.twistedpearaudio.com/news.aspx .

הערכה המלאה כוללת:
2 שנאים;
2 ספקי מתח;
מודול Receiver להתממשקות עם כניסות SPDIF ;
מודול DAC ;
מודול מגבר מוצא שהוא גם ממיר זרם למתח: I/V Stage .
זיווד (קופסא) על כל אחד למצוא בעצמו.

מודול ה- DAC מבוסס על הרכיב (צ'יפ, ג'וק) של חברת ESS Sabra , דגם ESS9008 שהוא DAC של 24 ביט.

חברת ESS Sabra יצאה עם רכיב DAC חדש, ES9018 שהוא DAC של 32 ביט.
המודול החדש של Twisted Pear Audio המבוסס על הצ'יפ החדש נקרא Buffalo 32s DAC .
המודול הזה נמצא ברשותי. לאחר הרכבתו והרצתו, אעלה את התרשמויותיי ממנו.
לפי דיווחי משתמשים מחו"ל, Buffalo 32s DAC נשמע טוב יותר מאשר Buffalo DAC אותו בדקתי – אבל, עוד חזון למועד. אני נסמך רק על אשר שומעות אוזניי.

ההתרשמויות הנוכחיות הן מהמודול הקודם, של 24 ביט.

הבדיקות של ה- DAC נעשו לאחר הרצה של 10 יממות.

בשורה תחתונה: Buffalo DAC נשמע לי טוב יותר מאשר כל אחד מהמקורות הדיגיטאליים האחרים שברשותי.

הבדיקות שביצעתי הן בדיקות ההאזנה השוואתיות. דהיינו, שמעתי חומר מסוים ממקור כלשהו, בהשוואה לאותו חומר העובר דרך Buffalo DAC .
כדי לנטרל את השפעת הכבלים על הצליל, בכל אחת מהבדיקות הצלבתי כבלים, דהיינו, פעם אחת כבל א' חובר ל- DAC בעוד כבל ב' חובר למקור האחר. בפעם השנייה, כבל ב' חובר ל- DAC וכבל א' למקור האחר. כך שההבדלים המדווחים מנוטרלים מהשפעת הכבלים.

אלה ההשוואות למקורות הדיגטאליים:

רסיבר Pioneer LX-81 . ההאזנה הייתה למוסיקה קלאסית ולג'אז מערוץ Mezzo דרך ממיר Yes Max מהיציאות הדיגיטאליות שלו (קואקסיאלית ואופטית). הרסיבר היה במצב של Pure Direct , דהיינו, ללא עיבוד כלשהו, פרט להמרה מדיגיטאלי לאנלוגי דרכו.
בהשוואה ל- DAC , הרסיבר נשמע הרבה יותר בהיר (הדגשת-יתר של הצלילים הגבוהים), צורם ומלאכותי. ל- DAC בסים (צלילים נמוכים) טובים יותר (מודגשים ומובחנים יותר).

נגן CD של Meridian G08 .
היציאה הדיגיטאלית של הנגן חוברה ל- DAC . היציאה האנלוגית של הנגן חוברה לכניסה אחת במגבר, בעוד יציאת ה- DAC חוברה לכניסה אחרת במגבר.
נוגנו תקליטורי CD של מוסיקה קלאסית וג'אז בהקלטות אודיופיליות.
בהשוואה ל- DAC , הנגן נשמע בהיר יותר, צורם ומלאכותי יותר. ל- DAC בסים מודגשים ומובחנים יותר.

נגן אוניברסאלי Denon DVD-3930 .
נגן זה מנגן, בנוסף לתקליטורי CD ו- DVD גם SACD . העניין הוא שבנגינת SACD , הנגן לא מוציא שום דבר ביציאה הדיגיטאלית (אופטית או קואקסיאלית), כך שלא יכולתי להשוות אליו את ה- DAC בתקליטורי SACD .
לכן, נוגנו תקליטורי CD של מוסיקה קלאסית וג'אז בהקלטות אודיופיליות.
בהשוואה ל- DAC , הנגן נשמע עמום יותר. ה- DAC נשמע בהיר יותר, אם כי לא צורם ולא מלאכותי, עם בסים מעט מודגשים ומובחנים יותר.

עכשיו תובן השורה התחתונה שהבאתי למעלה: Buffalo DAC נשמע לי טוב יותר מאשר כל אחד מהמקורות הדיגיטאליים האחרים שברשותי. הוא נשמע לי נכון יותר וטבעי יותר.

למעשה, Buffalo DAC פתר לי התלבטות קודמת שהייתה לי.
בנגינת תקליטורי CD , Meridian G08 נשמע לי בהיר מדי, צורם ומלאכותי. Denon DVD-3930 נשמע לי מעט עמום מדי. חיפשתי נגן עם הטוב שבשני העולמות, שיישמע פחות צורם ומלאכותי מהמרידיאן, אבל פחות עמום מהדנון. מסתבר ש- Buffalo DAC נשמע כמו מה שחיפשתי.

השוואה של DAC Buffalo לאנלוגי:

יש לי תקליט ויניל ג'אז שהוקלט בהקלטה אודיופילית והודפס בהדפסה אודיופילית. לתקליט מצורף גם תקליטור SACD דו-ערוצי הכולל גם רצועת CD אשר ממנה צרבתי עותק על תקליטור CD .
הפטפון חובר לפונו סטייג' שחובר לאחת מכניסות המגבר.
תקליטור ה- SACD נוגן על Denon DVD-3930 שהיציאה האנלוגית הדו-ערוצית שלו חוברה לכניסה אחרת במגבר.
תקליטור ה- CD נוגן על Meridian G08 שהיציאה הדיגיטאלית שלו חוברה ל- DAC , כאשר יציאת ה- DAC חוברה לכניסה שלישית במגבר.
שלושתם נוגנו במקביל, כאשר אני עובר ביניהם באמצעות שלט המגבר.

בהשוואה לתקליט האנלוגי, SACD נשמע יותר בהיר, צורם ומלאכותי. ההבדל ביניהם בולט מאד.

בהשוואת SACD ל- CD דרך ה- DAC , ההבדלים היו הרבה יותר קטנים – הבדלים קטנים מאד. בהשוואה ל- SACD , ה- DAC שתירגם CD נשמע מעט מאד יותר בהיר, צורם ומלאכותי.

מסקנות:
לקבלת צליל טבעי, לאוזניי ועל המערכת שלי, נכון להיום – אין תחליף לתקליטים אנלוגיים. לפחות לא עם הציוד שברשותי.

Buffalo DAC נשמע לי קרוב מאד באיכותו ל- SACD . נראה לי שזה אות כבוד ל- DAC הזה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תוכל לתת קישור פעיל למוצר?
כמה עולה כזה בחו"ל מורכב?

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
תודה על הדווח. מאד מעניין - קיט עשה זאת בעצמך גובר על נגן על של מרידיאן.

כמה עולים הקיטים - זה של 24 וזה של 32 ?

האם ידוע לך על ממירים שעושים שימוש בצ'יפ הזה ?

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
הרסיבר LX81 הוא המקור או ההגברה?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עלויות.

הקיט של 24 אינו קיים יותר. (לאחר שאסיים השוואות שלו לקיט 32, אציע אותו למכירה בלוח יד שנייה).
הקיט של 32 , כולל מגבר מוצא (I/V Stage + Output Stage), עולה $449.- והקיט בצירוף 2 ספקי מתח עולה $569.- . 2 שנאים עולים עוד $40.- . בורר ל- 4 כניסות SPDIF עולה $129 ומתאם לכניסה אופטית עולה $18.- .
סה"כ, קיט DAC 32 עם 2 ספקים, 2 שנאים, בורר 4 כניסות ומתאם כניסה אופטית אחד עולה $756.- .
המשלוח הוא בדואר אוויר והוא זול, יחסית.
לכל זה יש להוסיף עלות קופסא, שקעי כניסה ויציאה וחוטי חיבור, כאשר שקעי כניסה ויציאה יש במגוון רמות איכות ובמגוון מחירים. (אני קניתי את הטובים ביותר והיקרים ביותר).

מערכת.

המערכת שלי היא משולבת לקולנוע ביתי ולשמיעה דו-ערוצית.
הרסיבר LX 81 משמש לקולנוע ביתי.
יציאות Pre Out שלו לשני הרמקולים הקדמיים ולרמקול המרכזי יוצאות למגברים נפרדים.
זוג הרמקולים הקדמיים הם B&W N 803 .
דוחף אותם מגבר משולב Bladelius Thor mkII .
יציאת הקדמיים של הרסיבר וכן כל המקורות הדו-ערוציים מחוברים לכניסות שונות במגבר זה. יציאת השמע SPDIF מהממיר של Yes מחוברת מקביל למגבר הזה דרך ה- DAC לשמיעת מוסיקה מערוץ מצו – וכן גם לרסיבר, לצורך שמיעה היקפית.
הרמקול המרכזי הוא B&W N HTM-2 ודוחף אותו Bryston 5B ST (בן 3 ערוצים. 2 הערוצים הנותרים שמורים לרמקולים היקפיים קשים לדחיפה, אם וכאשר יבואו).

בגדול, לאחר שחזרתי לשמוע תקליטי ויניל לפני כמה חודשים, לאחר הפסקה של כמה עשרות שנים, אני לא מסוגל לשמוע יותר תקליטורים, לא CD ולא SACD . כדי שאוכל בכל זאת לשמוע תקליטורים מדי פעם, למקרה שמישהו יבוא אלי עם תקליטור מיוחד, היציאה הדיגיטאלית של הנגן Denon DVD-3930 מחוברת ל- DAC . אני מתכוון לנסות להוציא גם SACD DSD מהנגן הזה ל- DAC – אשר מסוגל לפענח גם DSD .

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עדכון

אתמול בדקתי על המערכת שלי את הנגן Linn Unidisk 2.1 – שהוא נגן אוניברסאלי, המנגן גם SACD . הסיבה שבדקתי אותו הייתה לראות אם קיים נגן SACD שאוכל ליהנות מפורמט זה במידה זהה, או קרובה, למקור אנלוגי. זה נגן יוקרתי ויקר מאד – הוא עלה בחו"ל $7,500 וזכה לתשבחות ולביקורות נלהבות. לדוגמא, בסיכום הביקורת בסטריאופיל המבקר כתב:
"הביצועים שלו ב- SACD הם הטובים ביותר, ללא יוצא מהכלל, מכל מה שהיה בביתי":
http://www.stereophile.com/hirezplayers/605linn/
נשמע מרשים.

השוויתי תקליט ג'אז אודיופילי שמצורף אליו SACD איכותי.
השוויתי את השמיעה מהתקליט לשמיעה ב- SACD , פעם אחת דרך הנגן Linn Unidisk 2.1 ופעם שנייה דרך הנגן Denon DVD-3930 .
בהשוואה לדנון, הלין נשמע פחות צורם ומלאכותי.
בהשוואה לתקליט, גם הלין נשמע בהיר וחיוור – ללא מספיק בשר.

החלטתי לא לקנות את הלין, למרות שהוא הוצע ביד שנייה במחיר מפתה מאד.

בשורה התחתונה, עד היום לא מצאתי ולו גם נגן דיגיטאלי אחד היכול להוות לאוזניי תחליף לאנלוגי – בכל מחיר שהוא.

עם זה, עדיין לא התייאשתי ואני פתוח לנסות כל מוצר.

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
נסה DAC המבוסס על שבב TDA1541A.

או חפש מודים לשיפור ה Buffalo DAC.

FOXY

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
אתמול בדקתי על המערכת שלי את הנגן Linn Unidisk 2.1 – שהוא נגן אוניברסאלי, המנגן גם SACD . הסיבה שבדקתי אותו הייתה לראות אם קיים נגן SACD שאוכל ליהנות מפורמט זה במידה זהה, או קרובה, למקור אנלוגי. זה נגן יוקרתי ויקר מאד – הוא עלה בחו"ל $7,500 וזכה לתשבחות ולביקורות נלהבות. לדוגמא, בסיכום הביקורת בסטריאופיל המבקר כתב:
"הביצועים שלו ב- SACD הם הטובים ביותר, ללא יוצא מהכלל, מכל מה שהיה בביתי":
http://www.stereophile.com/hirezplayers/605linn/
נשמע מרשים.

השוויתי תקליט ג'אז אודיופילי שמצורף אליו SACD איכותי.
השוויתי את השמיעה מהתקליט לשמיעה ב- SACD , פעם אחת דרך הנגן Linn Unidisk 2.1 ופעם שנייה דרך הנגן Denon DVD-3930 .
בהשוואה לדנון, הלין נשמע פחות צורם ומלאכותי.
בהשוואה לתקליט, גם הלין נשמע בהיר וחיוור – ללא מספיק בשר.

החלטתי לא לקנות את הלין, למרות שהוא הוצע ביד שנייה במחיר מפתה מאד.

בשורה התחתונה, עד היום לא מצאתי ולו גם נגן דיגיטאלי אחד היכול להוות לאוזניי תחליף לאנלוגי – בכל מחיר שהוא.

עם זה, עדיין לא התייאשתי ואני פתוח לנסות כל מוצר.

היי יהושע,

את הלין אני מכיר טוב מאוד. הדבר האחרון שאפשר להגיד עליו הוא שהוא בהיר אתה גם רשמת שהG08 בהיר אצלך מה שמפתיע אותי מאוד. האם אתה בטוח שהבעיה במקור ולא בשאר הרכיבים שלך כגון הרמקול\הגברה?

דרך אגב,
האם אתה אותו יהושע שכותב בD-SPOT?
אם כן יש לי הרבה כבוד אליך :)

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מאחר וההשוואות הן בין מקור אחד לשני על אותה מערכת – ההבדלים הנשמעים הם ההבדלים בין המקורות השונים.

בהשוואה לאנלוגי, הלין נשמע לי מעט בהיר, לא במידה מפריעה – אבל "רזה", "חסר בשר" במידה מפריעה.

כן, אני פעיל גם באתר d-spot .

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
מאחר וההשוואות הן בין מקור אחד לשני על אותה מערכת – ההבדלים הנשמעים הם ההבדלים בין המקורות השונים.

בהשוואה לאנלוגי, הלין נשמע לי מעט בהיר, לא במידה מפריעה – אבל "רזה", "חסר בשר" במידה מפריעה.

כן, אני פעיל גם באתר d-spot .

בדרך כלל מקורות בהירים ירגישו כחסרי בשר\רזים וזה כי הם בהירים.
לפי מה שרשמת שני המקורות נשמעו לך בהירים ביחס לאנאלוג. מכוון שאני מכיר טוב את שניהם אני יכול להגיד לך ששניהם רחוקים מבהירות. מכאן תסיק מה שנראה לך. (ורד)

בכל מקרה למדתי ממך רבות בd-spot. המשך כך.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בדרך כלל מקורות בהירים ירגישו כחסרי בשר\רזים וזה כי הם בהירים.
לפי מה שרשמת שני המקורות נשמעו לך בהירים ביחס לאנאלוג. מכוון שאני מכיר טוב את שניהם אני יכול להגיד לך ששניהם רחוקים מבהירות. מכאן תסיק מה שנראה לך. (ורד)

בכל מקרה למדתי ממך רבות בd-spot. המשך כך.

תודה.

בנגינת CD , בין Meridian G08 שנשמע לי בהיר, מתכתי וצורם, לבין Denon 3930 שנשמע לי מעט עמום, Buffalo DAC נשמע לי הכי "נכון". זה מובחן בעיקר בצלילים גבוהים, כמו מצילתיים של תופים. עדיין, גם Buffalo DAC רחוק מאנלוגי, אבל פחות רחוק מהמקורות האחרים שניסיתי – לבד מ- SACD , שם לא יכולתי לבצע השוואה ישירה של SACD לעומת ה- DAC . גם SACD בפני עצמו, עם המקורות שניסיתי, רחוק מאנלוגי (לאוזניי ולטעמי).

הלין הושווה אך ורק בפורמט SACD לאנלוגי.

כאשר אתה כותב שהם לא בהירים – האם זה גם בהשוואה לאנלוגי?
אם כן – איזה ציוד אנלוגי?

שוב – אם היה אי-איזון במערכת שלי (רמקולים, הגברה וכבלים) – אי-איזון זה היה מתבטא בכל המקורות. בכל מקרה, השוואה בין מקורות שונים על אותה מערכת מצביעה על ההבדלים בין המקורות.
מאידך, לאנשים שונים העדפות ההאזנה שונות – מה שנשמע לאחד בהיר, לאחר נשמע עמום.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
תודה.

בנגינת CD , בין Meridian G08 שנשמע לי בהיר, מתכתי וצורם, לבין Denon 3930 שנשמע לי מעט עמום, Buffalo DAC נשמע לי הכי "נכון". זה מובחן בעיקר בצלילים גבוהים, כמו מצילתיים של תופים. עדיין, גם Buffalo DAC רחוק מאנלוגי, אבל פחות רחוק מהמקורות האחרים שניסיתי – לבד מ- SACD , שם לא יכולתי לבצע השוואה ישירה של SACD לעומת ה- DAC . גם SACD בפני עצמו, עם המקורות שניסיתי, רחוק מאנלוגי (לאוזניי ולטעמי).

הלין הושווה אך ורק בפורמט SACD לאנלוגי.

כאשר אתה כותב שהם לא בהירים – האם זה גם בהשוואה לאנלוגי?
אם כן – איזה ציוד אנלוגי?

שוב – אם היה אי-איזון במערכת שלי (רמקולים, הגברה וכבלים) – אי-איזון זה היה מתבטא בכל המקורות. בכל מקרה, השוואה בין מקורות שונים על אותה מערכת מצביעה על ההבדלים בין המקורות.
מאידך, לאנשים שונים העדפות ההאזנה שונות – מה שנשמע לאחד בהיר, לאחר נשמע עמום.

הנסיון שלי מראה שבהיר זה בהיר לכולם. אני מסכים איתך שיכול להיות שאחד יעדיף בהיר והאחר לא אבל בדרך כלל כולם יסכימו על ההגדרות הבסיסיות.
אני גם מסכים איתך שהדנון עמום, כל הסדרה הזו ככה. זה גם הסט אפ שלך ואני לא מכיר אותו אז הכל יכול להיות.

בכל מקרה אם האנאלוג נשמע לך הכי נכון וטוב אני שמח בשבילך זו הרי המטרה הסופית.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אתה מוזמן לבקר ולהתרשם במו אוזנייך.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על הפוסט יהושע.
נשמע מעניין, יש באז טוב על הSABRE, לא מכיר אותו אישית,
התרשמתי ממך שהוא עושה עבודה טובה.

אני חייב להודות שתדמיתית קשה לי לקבל את ESS כחברה שיש לה מה להציע בעולם הDACS האיכותיים (שלא כוללים MODEM ;) בצחוק!), אבל נראה שהם נכנסו לעניין חזק, מעניין מאוד.

תתחדש ותהנה!(Y)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תודה על הפוסט יהושע.
נשמע מעניין, יש באז טוב על הSABRE, לא מכיר אותו אישית,
התרשמתי ממך שהוא עושה עבודה טובה.

אני חייב להודות שתדמיתית קשה לי לקבל את ESS כחברה שיש לה מה להציע בעולם הDACS האיכותיים (שלא כוללים MODEM ;) בצחוק!), אבל נראה שהם נכנסו לעניין חזק, מעניין מאוד.

תתחדש ותהנה!(Y)

תודה.
יש להבדיל בין Sabre שהיא יצרנית הצ'יפ, לבין Twisted Pear שהם יצרני – DAC .
Twisted Pear יצאו עם דגם חדש של DAC . אני מתכוון לנסות אותו עם חלק אנלוגי שפופרות.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
חצי שנה זה עדיין נחשב חדש?
מה לא !? :מה??????????:

תודה.
יש להבדיל בין Sabre שהיא יצרנית הצ'יפ, לבין Twisted Pear שהם יצרני – DAC .
Twisted Pear יצאו עם דגם חדש של DAC . אני מתכוון לנסות אותו עם חלק אנלוגי שפופרות.

ESS אתה מתכוון, והמונח DAC בא מהשם הטכני של הצ'יפ לא להפך,
אבל עזוב לא משנה - הרבנות סגורה בכל מקרה :O.
Twisted Pear תכננו את המוצר הסופי ,הכל ברור.

-הזכרת שהשתמשת בבניה בחיבורים איכותיים וכו, במה בחרת ולמה אם אפשר לשאול.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור