ASUS N53S - ביקורת על מחשב נייד ומעבד אינטל החדש Sandy Bridge

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
כל הכבוד על המהירות. נראה שאינטל עשו כאן התפתחות יפה מאוד בביצועים.

א

אורח

אורח
על פניו נראה נייד עם ביצועים טובים
רק חבל שאין לו כונן SSD
זה היה מעלה אותו ברמה נוספת מעל השאר(כמו גם המחיר)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היבואן שלח אישור על מחיר רשמי של כ- 6,000 ש"ח למחשב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]מידות - לא עבה או כבד באופן יחסי לז'אנר[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]גובה: 4 ס"מ[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]רוחב: 3.91 ס"מ[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]עומק: 2.66 ס"מ[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]משקל: 2.7 ק"ג (כולל סוללה)[/FONT]
3 קילו וזה לא כבד?
X201 שלי שוקל 1kg נדמה לי.. ויש לו i5 M560 2.67GHz, זיכרון 4GB, ודיסק 7200rpm גם כן..

3 קילו זאת כבר תחנת עבודה..אבל מצד שני זה גם ללא 17" מסך ולא FULL HD

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא ידוע לי על X201 ששוקל 1 ק"ג... ובטח יש לך גם מסך בגודל קטן יותר (כאן יש 15.6"), בלי כרטיס גרפי מתקדם, כונן בלוריי או רמקולים נורמליים.
מסכים לגבי האכזבה מכך שזה לא מסך FHD.

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
נשמע מרשים בהחלט ואכן חבל שלא מדובר על מסך FHD. אני חושב שאני אקנה מחשב נייד חדש, ונראה שזה יהיה בין המועמדים, למרות שאני אחכה עוד קצת כדי לראות מה החברות האחרות מציעות (בעיקר טושיבה).

וכבוד לאינטל חיפה על ההישג. אני תמיד אמרתי: "אינטל ייסגרו את המשרדים שלהם בארה"ב, לפני שייתחילו בכלל לחשוב על סגירת המשרדים שלהם בישראל". שוב כל הכבוד על ההישג

golant

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1
נקודות
18
צריך להחזיק אותו להבין שבהתאם למבנה והרכיבים שלו הוא לא כבד מאוד באופן יחסי. אכן חבל שהמסך לא FHD, אבל הוא עדיין חד ובהיר מאוד. SSD ייכנס באופן שוטף לניידים רק בשנה הבאה לדעתי.

א

אורח

אורח
חבל
המחשב כבד בשביל מסך 15.6 ויקר בשביל התמורה הוא לא חלב ולא בשר המחיר יקר העיצוב זול המסך לא HD לחצני מיקלדת קטנים סאונד ממוצה והכרטיס הגרפי המשולב ביחלק מיעמעבדים מיושן DX10 ולא 11DX דור שני אינטל תמיד היו חלשים בגיימינג וגרפיקה חבל שהיבואן נתן לו מחיר יקר כאשר היו יותר דגמים תהייה תחרות והמחיר יירד בנתים לא ממליץ קנייה

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אתה קראת את הביקורת או שסתם אומר ? אני איתך רק בקטע של המסך, אבל חוץ מזה את ממש טועה

golant

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1
נקודות
18
כפי שפאדי ציין, חשוב לקרוא את הביקורת כדי להבין את היתרונות של המחשב הזה. בהשוואה לדגם הגיימרים הקודם שבדקתי (9999 ש"ח), מדובר במחשב שנותן תמורה למחיר, במיוחד בעבודה שיש לו חומרה מצויינת וחדישה.
כבד?לא פגשתי מחשב גיימרים קל. עיצוב זול?מפנה אותך לסקירה. כתבת בנוסף שאינטל חלשים בגרפיקה. מדובר כאן בכרטיס מסך של NVIDIA.

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אז גולן, לפי מה שאני מבין, המחשב הזה יכול לעמוד בעריכת וידאו HD, נכון ?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עם מעבד i7, זה אמור להיות בסדר גמור.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ליאור
לעריכת וידאו אתה צריך דיסק מהיר וגדול מאוד
מניח שאפשר לדחוס לשם זוג 7200rpm ב-RAID-0 (לא שזה שיא הביצועים, אבל בסדר להתחלה)

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
הבעיה אצלי אף פעם לא הייתה ההארד דיסק, אלא שילוב של מעבד ישן וכרטיס מסך חלש

Rahav-TechTV

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
גולן, סקירה נהדרת!

כמה דברים לגבי הסקירה והתגובות:

- אתם באמת רוצים FULL HD על מסך 15.6 אינץ'? להרוס את העיניים בכח? נראה לי מיותר לחלוטין, מספיק שהוא מוציא FULL HD שמחברים אותו למסך חיצוני.

- אין בכלל קשר בין X201 לבין המחשב הזה, זה שני קלאסים שונים לגמרי. המשקל של X201 הוא באיזור ה1.9 קילו ואין באמת מקום להשוות מחשב עם מסך 12 אינץ' אחד עם 15.6, למפרט של המחשב הזה, המשקל הגיוני בהחלט, זה מחשב חצי מפלצתי בצורה ניידת, יש מחיר שצריך לשלם פה וזה המשקל.

- המחשב הזה ממש לא מתאים לעריכת וידאו, כרטיסי הג'י פורס ממש לא נועדו לזה, אם רוצים מחשבים ניידים לעריכת וידאו, צריך ללכת על מחשבים בקלאס של Mobile Workstation, משהו כמו סדרת הprecision של דל שנועדה לעבודות מקצועיות כמו עריכה גרפית כבדה, עריכת וידאו ותלת מימד, מחשבים שמגיעים עם כרטיסי Quadro של NVIDIA שזה היעוד שלהם בניגוד לסדרת הGeforce שהיא יותר סדרה בידורית/משחקית.

- לגבי SSD, כל עוד חברות כמו WD וסיגייט ממשיכות לדחוף HDD חדשים בכדי לשרוד, מחירי הSSD ימשיכו להיות גבוהים כנראה גם עוד שנה וחבל...

המחיר מפתיע לטובה למפרט הזה, נראה מחשב שווה :)

golant

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1
נקודות
18
היי רהב ותודה על התגובה.

ה-G53JW שסקרתי בפעם שעברה הוא בעל מסך של 15.6 עם רזולוציית FHD, ואמנם האייקונים והכיתוב קטנים, אך ניתן להגדיל בקלות. אין מה להשוות לחדות של מסך FHD, בכל מיני תחומים וזה כולל את שני הראשיים של מחשבים כאלו- סרטי FHD (בלי לחבר למסך חיצוני) ומשחקים.
בסה"כ חוץ מזה המחיר הוגן. לגבי עריכת וידאו- אפשרי, אך לא מומלץ בכל מצב. AVID לדוגמא, אוהבת כרטיסי GEFORCE קוואדרו. עם סוני ווגאס או פרימייר לא תהיה שום בעיה. השאלה היא על איזה עריכת וידאו אנו מדברים- אם לסרטים ארוכים ועבודה ממושכת- אז לא. זה ייקצר את חיי המחשב בצורה משמעותית.

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני מדבר על עריכה של סרטים באורך של שעה-שעתיים עם פרימייר פרו

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ברזולוציית HD ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
- אתם באמת רוצים FULL HD על מסך 15.6 אינץ'? להרוס את העיניים בכח? נראה לי מיותר לחלוטין, מספיק שהוא מוציא FULL HD שמחברים אותו למסך חיצוני.
כן, רוצים מאוד FHD :)

- אין בכלל קשר בין X201 לבין המחשב הזה, זה שני קלאסים שונים לגמרי. המשקל של X201 הוא באיזור ה1.9 קילו ואין באמת מקום להשוות מחשב עם מסך 12 אינץ' אחד עם 15.6, למפרט של המחשב הזה, המשקל הגיוני בהחלט, זה מחשב חצי מפלצתי בצורה ניידת, יש מחיר שצריך לשלם פה וזה המשקל.

X201 שוקל קילו אחד, לא 2 קילו (אולי לקחת DOCK בחישוב? :D). סוללה שלו מספיקה לי לכל היום כמעט. מחשב מהיר מאוד...
זה מה שנקרה "מחשב נייד" במלוא מובן המילה

יש לי בבית כמה לאפטופים אחרים עם מסך 17" (אחד HP של הבת שלי, ועוד LG של אשתי), הם כבדים, מעל 2קילו, אבל יש להם מסך גדול לפחות

בקיצור, קשה לי לסווג את החיה הזאת של ASUS

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור