ANTHEM, נבחרת טובה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מכיר.
כולם חר** חוץ מ-Arc ו-Dirac.

כיול איכותי משנה סאונד פלאים - עומק במה, ניקיון, פוקוס!!

יפה לך, לטעמך כולם חר** .. אבל מה לעשות לטעמם של אחרים מעולה:בעד:
תהיה בטוח, שבמידה והנבחן היה מתאים לי, הוא היה נשאר אצלי.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מוראל sp3 עולים 2000 ש״ח ליחידה. אתה רואה אותם במחסני חשמל?

להזכירך היו לי לבדיקה אצלי sp3 - וניסיתי אותם כסראוונדים אחוריים לפני כשנה וחצי כאשר חיפשתי פתרון אצלי, צר לי פחות התחברתי לתוצאה והשילוב (אמנם התחברתי ל-פשטות והנוחות שבהם והאסטטיקה)...אבל כאמור יש משתמשים שכן נהנים מהם...אין וויכוח.

:שתוי:

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לא ברור לי איך אתה מחובר\משורשר בין הרכיבים מבחינת אופי החיבור(לא מבחינת כבלים של שופוני), דבר כלכך קריטי בסטריאו: חיבור אנאלוגי או דיגיטאלי בניגון מהאופו כמקור CD הריי זה קריטי אבל לגמרי! שנית לא מובן איך לא ניסית את הרומקורקשיין של המכשיר , הריי זה הזוי, אתה לא מנגן בחדר אקוסטי כאילו דההה. ובכלל מה זה הרמקולים האלה: סטאליטים של מורל, סט של קליפש, טאנוי רצפתי, נו באמת רמקולים של מחסני חשמל זה בדיוק מראה על רמת היידע ועל אופן שבו מתנהל כל התחום הזה שכבר הגיע לתחתית של התחתית בארץ הזאת, העיקר שיש כבלים במבצע רק 17 אלף לכבל וזה בגלל שהליין מוחלף אז לרוץ ולקנות לפני שייגמר.
נ.ב. מי בכלל קונה רסיבר חדש ב 22 אלף שקל ?!
עושה רושם שאתה רוצה ל"הכנס בסוקר" ותו לא....

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
כתבה יפה, ביקורת בונה בפרטי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים יקרים.

אני מבקש לא ללבות את האש.

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
נמר, עם כל הכבוד (ויש לי הרבה כבוד אלייך!) האדון מייחס חשיבות למערכת הכיול כאילו שזה דם שזורם בגוף האדם!
מהתבוננות מהצד על העניין, אין ספק שהעניין הפך לגופו של אדם ולא לגופו של עניין. אך אני, להבדיל מאיש השיווק של המוצרים הללו ומאלו שמשווקם (ראה את אשר קורה באתר שואבי האבק) רוצה להתייחס לעניין עצמו:
ראשית, יכול להיות שמערכת הכיול, אכן טובה יותר מאחרות.
שנית, אני לא רואה איך מערכת כזו, תהווה משקל כל כך גדול ותשנה DNA של מכשיר (ולא, אני לא מכיר את המכשיר ויכול להיות שהוא פנטסטי).
דבר נוסף והכי קריטי- אני לא מכיר הרבה מכשירים שערוצי ההגברה שלהם- שונים. אין ולא יכול להיות לזה, שום הסבר משכנע באשר ליכולות המכשיר, למעט- חסכון כספי בעלויות המכשיר ופתרון בעיות נוספות- גודל, משקל, חימום יתר וכדומה.
ולסיום- אין שום סיבה לקנות מכשיר כזה (טוב ככל שיהיה- לבסוף זה רסיבר ולא פרה פאוור) במחיר כזה, כאשר כל המתחרים, מציעים פתרון זהה (אם לא טוב יותר בחלק מהפרמטרים) בעלויות זולות בכ-5,000-7,000 ש"ח פחות וזהו הפרמטר החשוב ביותר בסופו של דבר כי עלות מוצר, לצערנו, הוא מרכיב חשוב בקבלת החלטה על מכשיר כזה או אחר.
נ.ב
באשר לדרישה להעברת האינפורמציה לאופי ביצוע הכיול, הדבר מזכיר לי ילדה שבאה לאביה ואומרת לו- "אבא אני בהריון"
והוא אומר לה-"את בטוחה???"כן אבא"- היא משיבה... אז אביה משיב-" תראי לי איך נכנסת להריון"
חומר למחשבה...
שבת שלום

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
גם אצלי בפרוססור לערוצי LR יש טיפול משופר, יכול להיות כי הבדל בהגברה הוא מכוון.
וגם הגברה אצלי שונה ל-surround, אכן חלשה יותר. זה בסדר גמור. אז במהלך הכיול מגבירים אם יש צורך

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
זה מזכיר את תחילת שנות ה-90 של מגברי הדולבי סראונד.... בוא לא נהיה תמימים...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
על מה אתם מדברים? Anthem היא חברת היי-אנד.
אני כשחיפשתי עכשיו מכשיר בכלל לא הסתכלתי על כל מיני פיונירים, ימהה, אוניקיואים - לא מעניין!
ובפעם המיליון - מערכת הכיול שם אותו הדבר - דרעק. איכות הסאונד - לא משהו!

אם זה חשוב לך - אל תקנה, כתבתי למה קונים את Anthem.

אני מניח כי פרוססור שלי לא היה מקבל פה ציון מעל 5 מתוך 10 :)

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
באשר לדרישה להעברת האינפורמציה לאופי ביצוע הכיול, הדבר מזכיר לי ילדה שבאה לאביה ואומרת לו- "אבא אני בהריון"
והוא אומר לה-"את בטוחה???"כן אבא"- היא משיבה... אז אביה משיב-" תראי לי איך נכנסת להריון"
חומר למחשבה..
דבריך מזכירים לי את הגישה של כל החאפרים בארץ. וכאלה יש המונים ובכל תחום.
"מה איכפת לך איך אני מכין את החומוס?" אומר בעל החומוסיה שהעובד הערבי שלו משתין לתוך המיכל.
"מה איכפת לך איך עשיתי את היציקת בטון?" אומר הקבלן שהעובד שלו זרק לשם פחיות קולה וסיגריות וגזרי עיתון.

ואני שואל: מה איכפת לך שמבקשים את זה? איזה מן רפרנס השוואתי אנחנו מקבילים כאשר משהו מהותי אינו מפורט?
החאפר הארצ-ישראלי מזלזל בכך שמהנדסים בכל העולם יושבים וחושבים איך לשפר את כיול הרמקולים ומפרטים על ניואסים בנוגע לאיך לבצע את התהליך בצורה נכונה.

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
דבריך- דמגוגיה זולה! איפה הייתם בעניין הכיול במבחנים אחרים?
אתה יכול לדרוש , לא מחויבים לקבל...
איציק ונמר! אני מבקש לקבל את כל הפרמטרים של ה-EQ, ריברב ועוד!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים.

בואו נראה מה חסר לכם בנושא הכיול.

בואו נעשה סימולציה ביחד בשביל לבדוק אם נענו השאלות העקריות.

אחי איציק גבר גבר. האם הכיול של הרסיבר נוח או לא?

כתב איציק: ״ל-MRX-1120 מערכת כיול, רום קורקשן בשם ARC שפותחה בידי אנת׳אם עצמה. התפעול שלה לא נוח, ביחס למקובל ברסיברים מתחרים.״

וואלה? למה לא נוחה אח שלי? גלה לנו. פליייז!!!

כתב איציק בכתבה: ״תחילה מחברים את הרסיבר לרשת הקווית הביתית באמצעות כבל CAT5. אחר כך יש להוריד למחשב (רצוי נייד, שיכול להיות ממוקם קרוב למעמד המערכת) את תוכנת הכיול מאתר אנת׳אם. בשלב זה דורש היצרן קוד זיהוי. הקוד הוא מספרו הסידורי של המיקרופון באמצעותו מתבצע הכיול. המקרופון שמוצב על חצובה המצורפת לרסיבר מתחבר למחשב בכבל MINI USB . רק לאחר שהושלם תהליך הזיהוי מתאפשרת הורדת התוכנה.״

זה לא מספיק לי אח שלו. בחייאת, תן לנו עוד סיבה. נו ווקשההההה נשמה שלי.

כתב איציק בכתבה: ״בתוכה יש להגדיר את מספר נקודות המדידה, עד 5, שבהן ימוקם המקרופון. חובה להשתמש במערכת הכיול בהפעלה הראשונה של הרסיבר, מיד לאחר שחובר למערכת, ונדרש לשמור על שקט מוחלט במשך כל התהליך, כולל כיבוי המזגן.״

וואלה? קטע אחי. וכמה זמן לקח לרום קורקשיין להתרשקן אח שלווווווו???

כתב איציק בכתבה: ״תהליך הכיול נמשך כחצי שעה, בסיומו הועברה האינפורמציה אל הרסיבר. יש לציין שהוא בוצע בקלות פעמיים (בגלל שהמכשיר נבחן עם שתי מערכות רמקולים שונות בתצורה של 7.2.4), הוא קל לביצוע והתוצאה שהתקבלה הייתה טובה למדי, וסביר שתספק את רוב המשתמשים.״

תודה כפרה שלנו. ואיך הקורקשיין הזה ביחס לאחרים? יצא ל׳ך לבדוק אחיייייי???

כתב איציק בכתבה: ״מהתנסות רבת שנים עם מספר מערכות RC מסוגים שונים, הגעתי למסקנה שאין מערכת כיול שתביא לתוצאה מושלמת ותמיד חסר משהו (בס, גבוהים, מיד). חובבים רבים סומכים על מערכת כיול ב״אוזניים עצומות״. אני, מעדיף מערכת שניתן לשנות בה פרמטרים לאחר הכיול – מה שמתאפשר רק חלקית כאן.״

אחלה אחי. אבל רגע רגע. יש לי עוד שאלה כפרה נשמה שלי. אחרי שמקרשנים ת׳מגבר. אפשר לשחק בפרמטרים אח שלוווווווווו?

כתב איציק בכתבה: ״אמנם, ברסיבר כלולים 4 זכרונות נפרדים ל-4 כיולים שונים, שמתבצעים למשל לקונפיגרציות שונות של רמקולים. אפשר לקבוע זכרון למצב סטריאו בלבד, זכרון ל-5.1, זכרון ל-7.1 וזכרון אטמוס מלא, אבל היכולת לשלוט בפרמטרים בתום שקלולי ה-ARC מוגבלת.״

ועכשיו אני.

כל הקטע של לדבר שעה וחצי על פעולה שתפיק תוצאות שונות לחלוטין בכל חדר היא דבילית לגמרי. אני באופן אישי מדלג על הנושאים הללו ונותן למגבר לעשות מה הוא יודע אוטומטית. זה מה יצא? פגז! רובם המוחלט של האנשים שרוכשים רסיבר משתמשים בברירת המחדל שלו ולא מתחילים לשקוע עמוק בכיוונונים עדינים. גם ככה קולנוע ביתי אמור להישמע מוגזם. תגזימו כמה שיותר, פגז. אבל שיחות על רום קורקשיין לא אמורות להיות מוגזמות כלל. וכאן, נראה שהרום קורקשיין הוא היחיד שמעניין. אני מציע לטפל גם קצת בחדר. רום קורקשיין לא מציל הכל. תאמינו לי.

אבל זה מילא. יש עוד. הכתבה לא מקצועית בגלל שלא התייחסו לרום קורקשיין מספיק. זה בזמן ש-15 אחוז מהכתבה מתייחס לחלקים החשובים בגזרה הזו. רוצים לעקוב פעולה אחר פעולה? תורידו PDF מהרשת, תראו שם אפילו איור של איך עושים את זה. איך זה מתנהג? הרי הביקורת נעשתה עם הרום קורקשיין. אז הנה, התשובה בביקורת.

אבל הקטע הזה של להתייחס לרום קורקשיין מזכירה לי את הבדיחה על הערקי, השכן הרומני, הכובע והסיגריה.

ההחלטה שלא לחפור על תהליכי כיול ושאר הבטים טכנים עמוקים בכתבה היא שלי. מי שרוצה להיכנס לעומק של המוצר באופן מוחלט, ילמד שבכמה ימים שמוצר עומד לסקירה זה לא רק בלתי אפשרי, זה מפספס את הנקודה - איך הוא נשמע, תכלס, אוזן אחרי שעבר כיול אותו.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
סקירה מהנה ביותר לקריאה.
איציק, אני חייב לציין שאתה משתבח עם כל סקירה! השילוב של הידע והנסיון הרב שצברת לאורך השנים עם כתיבה אמיצה המתמקדת גם בחסרונות מוצר - היא מתכון מנצח.

ההייפ בנוגע למערכת הכיול דיראק גרם לחלק לקנות אותה וכנראה שחלקם ציפו לסקירה שתחזק את הרגשתם בנוגע אליה, מה שיצר פער ציפיות בנוגע לסקירה זו. ניחא.

לבסוף רציתי לציין שחסרה לי חוות הדעת שלך בנוגע לליין הטלויזיות החדש - אשמח אם תסקור גם בתחום זה, אולי אפילו בשיתוף עם ליאור..

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
סקירה מהנה ביותר לקריאה.
איציק, אני חייב לציין שאתה משתבח עם כל סקירה! השילוב של הידע והנסיון הרב שצברת לאורך השנים עם כתיבה אמיצה המתמקדת גם בחסרונות מוצר - היא מתכון מנצח.

ההייפ בנוגע למערכת הכיול דיראק גרם לחלק לקנות אותה וכנראה שחלקם ציפו לסקירה שתחזק את הרגשתם בנוגע אליה, מה שיצר פער ציפיות בנוגע לסקירה זו. ניחא.

לבסוף רציתי לציין שחסרה לי חוות הדעת שלך בנוגע לליין הטלויזיות החדש - אשמח אם תסקור גם בתחום זה, אולי אפילו בשיתוף עם ליאור..

אשמח לתת את דעתי בנוגע לליין המסכים החדש.
בקשר לסקירת מסכים.. כל דבר בעיתו.

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
אחריי שקראתי את השירשור הזה הבנתי כמה דברים ....
1. אנשים קונים את המוצר רק בשביל מע' הכיול??? - לא חכם! המוצר צריך לדעת לעשות עוד כמה דברים לפחות (מישהוא זרק הגברה לאוויר?? או אפילו רחמנא לצלן PRE ברמה גבוהה), גם אם לאו ממש מחפשים את זה (ולא, אין קשר למחיר)

2. בעבר תמיד היו לי השגות לגביי הסקירות של איציק (ודיברנו לא מעט בטלפון לאחר מכן, ליפעמים אפילו בתיווכו של נמר) אבל נראה שבסקירה הנוכחית, איציק אשכרה עשה הכל כדיי שהכתבה תצא פרפקט!
שאפו!

3. (בכוונה השארתי את זה רק לסוף)
אני מכיר כמה וכמה אנשים שקנו את המוצר או את הדגם שמתחתיו (אפילו בהמלצתי) ויצאו סופר מאוכזבים מהכיול!
לאחר שבאתי לבדוק , כי היו סופר מאוכזבים, באתי , בדקתי ו-וואלה....הכיול האוטומאטי לא עשה חסד בחדר שלהם.....אבל עדיין נשמע טוב, חייב לציין.

בקיצור, משקל היתר שנותנים למערכת הזאת הוא מוגזם ביותר.
הוא יכול לתת תוצאה טובה, ויכול גם לאכזב...
ד.א. לפחות 2 אנשים החזירו את המכשיר כי לא אהבו את התוצאה (בחדר שלהם) ואת המסיביות בתהליך הכיול ולקחו רסיבר מיינסטרים (רחמנא ליצלן!!!!!!1), אפילו לא פרה-פאוור!

בקיצור, סקירה טובה וממוקדת, מע' כיול???? בחייאת רבאק!
נמר צודק במיליון אחוז ומי שלא יסכים לא ממש יצא מהבית ועשה כיולים בחדרים אחרים מלבד שלו!
ועכשיו לדעתי האישית (סאונד גרידא) - מסכים עם איציק, מכשיר מצויין, מנסיוני, יש טובים ממנו (ללא קשר לתהליך הכיול או לOUTPUT מהכיול)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
כל אחד זכאי לדעה משל עצמו, זה היופי.

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
צודק איתי ולכן אני מעריך אותך ואת כל האחרים פה.
הניסיון שלנו חשוב, אבל חשוב גם לתת את המשקל הנכון לכל פרמטר.

לומר שהמכשיר נופל או עומד רק על פי מערכת הכיול שלו??? זאת הגזמה, במיוחד ברסיברים.
רסיבר אצל רוב רובם של האנשים זה כמו לב פועם; הוא שולח דם לכל עבר ומפעיל את כל האיברים ביד רמה: זה מיתוג תמונה וסאונד, זה דאק, זה מגבר ופרה ביחד, זה BT, זה רדיו אינטרנטי ועוד ועוד....

קח מערכות כיול חיצוניות ותאמר את אותו המשפט, אז אסכים איתך\כם עם הרבה פחות הסתיגויות (כי גם שם עדיין יש את אלמנט ההפתעה-החדר עצמו).
ואם לומר את האמת, כבר קרה לי שהופתעתי לרעה ממערכת כיול עצמאית בסטריאו בעיקר (לא זאת העומדת פה למשפט :))

בקיצור, זה רסיבר, והדרך לשפוט רסיבר היא בחיבור כל הפרמטרים הקטנים שיוצרים תוצאת 'קולנוע ביתי' (למרות שבמקרן דנן, הרסיבר מתהדר במערכת כיול דה שופרא) בחדר הנבחן.

יאללה, למבחן הבא :)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
יאללה, למבחן הבא :)

בדרך.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
הבא בתור :
Yamaha 3070.
תודה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מתי יבטלו את הבננות RCA האלה בגב המכשירים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור