E-M1 – מצלמת הדגל החדשה של אולימפוס

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: E-M1 – מצלמת הדגל החדשה של אולימפוס

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
השאלה במחיר הזה ולמי שאין עדשות אולימפוס במלאי (רוב האנשים) מה היתרון שלה על קנון 70D?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עדיין גודל (לצירוף של עדשה + מצלמה). כנראה עמידות טובה יותר של הגוף, אבל זו בהחלט שאלה טובה.

רועיב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תשובות די ברורות לשאלה:
- עם עדשה 12-40, בהשוואה ל 70D עם 17-55, האולימפוס שוקלת כחצי ק"ג פחות, שזה המון!
- מייצב מעולה בגוף, כך שכל עדשה מיוצבת
- עינית ענקית, בגודל של הFF הכי גדולים
- מבחר גדול של עדשות פריים טובות וקטנות מאוד, שאיתן הפרשי הגודל/משקל עוד יותר דרמטים
- ברוב מצבי הצילום פוקוס מהיר ומדויק יותר, פרונט ובק פוקוס הן בעיות של DSLR
- החסרון הגדול הוא פחות שליטה בעומק שדה מול APS-C וכמובן מול FF
- יתכן שעם המצלמה הזו אולימפוס התגברו על חסרון נוסף מול מצלמות חובבים מתקדמות - עקיבה בפוקוס

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מסכים בקשר לגדול ולמשקל שכאן יש לאולימפוס יתרון
בקשר למגוון העדשות - לקנון יתרון ענק של שניים
בקשר לפוקוס - דיברתי על ה 70D עם מערכת פוקוס חדשה ולא על דגמים אחרים של DSLR

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מסכים בקשר לגדול ולמשקל שכאן יש לאולימפוס יתרון
בקשר למגוון העדשות - לקנון יתרון ענק של שניים
בקשר לפוקוס - דיברתי על ה 70D עם מערכת פוקוס חדשה ולא על דגמים אחרים של DSLR

אני מקווה שלא צריך להסביר את היתרונות של ה 70D כמצלמות DSLR :)

רועיב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איזה עדשות חסרות כעת למיקרו 4/3, עבור החובב המתקדם? החור היחיד הגדול שאני יכול לחשוב עליו זה טלפוטו זום מהיר - אולימפוס הכריזו על 40-150/2.8 (מקביל ל 80-300) שימכר ב 2014. חוצמזה - מה חסר? לגבי יתרונות האוטופוקוס לכאן או לכאן, זה לא לגמרי פשוט. אף אחד מאיתנו לא החזיק באולימפוס החדשה - אבל מהמעט שנכתב עליה, מי שניסה אמר שעם עדשות 4/3 (שהן מיועדות למיקוד פאזה!) היא מתפקדת דומה ל 70D (אני מניח שגם עם עדשות "רגילות" של קנון, מתוכננות למיקוד פאזה). כמובן שעם עדשות מיועדות למיקוד קונטראסט הפוקוס הרבה יותר מהיר ומדויק. בתחום זה יש לקנון מעט מאוד עדשות כאלה (עדשות ה STM), בעוד שכל עדשות המיקרו 4/3 הן כאלה. ולכן ברוב המקרים, הפוקוס של האולימפוס אמור להיות טוב יותר. לעצמים נייחים, קונטראסט דיטקט מודרני עם עדשות מודרניות מנצח מיקוד פאזה - ובזה מצלמות ללא מראה מנצחות בגדול. לגבי עקיבה בפוקוס - צריך עוד לראות כמה באמת אולימפוס השתפרו - עד כה זה היתרון הגדול של פוקוס של DSLR איכותיים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא אומר שאולימפוס מייצרת מצלמות לא מוצלחות, אני מקווה שבמהרה ימצא משווק רשמי לחברה בארץ

בנושא העדשות והפוקוס, סוג הפוקוס נקבע ע"י רכיבי המצלמה לפי פאזה או לי קונטרסט או בשיטות אחרות ולא ע"י העדשה - לעדשה יש מנוע פוקוס שהמצלמה מפעילה, ההבדל בין מנוע מסוים לאחר זה במהירות התגובה, השקט שלו וכיצד הוא מגיע לפוקוס - עדשות STM של קנון מהירות יחסית, שקטות ומגעיות לפוקוס בצורה רציפה ולא בקפיצות שהעיין לא אוהבת בוידאו

אני לא אומר שחסרות לאולימפוס עדשות או שהן לא מצלמות מוצלחות (מעבר לכך שיש להן חיישן קצת קטן :) ), אשמח לדעת מה היתרונות שאתה רואה במצלמה, פרט לנושא הגודל והמשקל ועיניית אלקטרונית (שאני חסיד שלה) מול מצלמה כמו ה 70D?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מעניין מה איכות העינית, עד היום כל EVF שראיתי גרם לי להרחיק את המצלמות האלה ממני.
ברגע שאפשר יהיה לצפות בתמונה לא דרך חור אלקטרוני קונטרסטי, גרעיני ומרצד, עוד משתמשי DSLR יתענינו
בחסרות מראה. כרגע עינית אופטית לוקחת בהליכה.
כרגע זה ברור שהם גם קטנות מדי ליד אנושית, ראו GH3 ועכשיו זאת, ראה זה פלא, הן גודלות...
ככה שגודל קטן זה טוב לתיק/כיס בטיול, אבל לא לתיפעול וצילום נוח. DSLR לוקחות.
לגבי משקל, הקנון והניקון הקטנות לא שוקלות הרבה יותר, והן בגודל ארגונומי נכון יותר.
לגבי חיישן, גודל כן קובע, יתרון ל DSLR הטובות יותר.
מבחר עדשות, ברור שהיתרון לניקון וקנון.
אבל, אולימפוס היא חברה מעולה, וזה משמח לראות שהם לא נפלו במעבר לדיגיטל, ובגלל
שהם לא הצליחו להתחרות ראש בראש בניקון וקנון ונכנסו לחסרות מראה, זה הציל אותם והלוואי שיצליחו.
אני חושב שעם עינית טובה, פוקוס מהיר וגוף נוח, הם יצליחו.
בנתיים יש מצלמות כאלה, קוראים להם ניקון D7000 וקנון 70D...

רועיב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא אומר שאולימפוס מייצרת מצלמות לא מוצלחות, אני מקווה שבמהרה ימצא משווק רשמי לחברה בארץ

בנושא העדשות והפוקוס, סוג הפוקוס נקבע ע"י רכיבי המצלמה לפי פאזה או לי קונטרסט או בשיטות אחרות ולא ע"י העדשה - לעדשה יש מנוע פוקוס שהמצלמה מפעילה, ההבדל בין מנוע מסוים לאחר זה במהירות התגובה, השקט שלו וכיצד הוא מגיע לפוקוס - עדשות STM של קנון מהירות יחסית, שקטות ומגעיות לפוקוס בצורה רציפה ולא בקפיצות שהעיין לא אוהבת בוידאו

אני לא אומר שחסרות לאולימפוס עדשות או שהן לא מצלמות מוצלחות (מעבר לכך שיש להן חיישן קצת קטן :) ), אשמח לדעת מה היתרונות שאתה רואה במצלמה, פרט לנושא הגודל והמשקל ועיניית אלקטרונית (שאני חסיד שלה) מול מצלמה כמו ה 70D?

כרמי, הפוקוס מופעל ע"י הגוף, אבל יש הבדל מהותי בין עדשות שתוכננו לעבוד עם מיקוד פאזה או מיקוד קונטראסט. ההבדל הוא במנוע. במיקוד פאזה האופצימיזציה היא למעבר מהיר לנקודה המשוערת. זה נובע מהאלגוריתמים של מיקוד פאזה - המעבד יכול לשער לאן להעביר את המיקוד, נותן פקודה לעדשה לעבור לשם, ואז העדשה עושה זאת במהירות הגבוהה האפשרית. מנגנון מיקוד קונטראסט עובד אחרת לגמרי, ומבצע תיקונים קלים עד אשר הפוקוס מושג (זו פעולה עם משוב תמידי), מכיוון שקשה הרבה יותר במנגנון זה לשער מראש לאן להעביר את המיקוד. לכן עדשות שתוכננו למיקוד קונטראסט איטיות יותר בתנועתן אם המעבר גדול, אבל זריזות הרבה יותר ומדויקות יותר במעברים קלים מצד לצד. מנועי ה STM הם כאלה, כמו גם כל מנועי העדשות של מצלמות ללא מראה. כל עדשות ההיי-אנד של קנון (או כל DSLR אחר) הן *לא* כאלה.
עוד הבהרה: אחת הסיבות להכנסת מיקוד פאזה לאולימפוס החדשה היא סוף סוף לאפשר ביצועי מיקוד סבירים לעדשות 4/3 (לא מיקרו, שכמובן תוכננו לעבוד בDSLR 4/3). יש עדשות 4/3 מעולות (כולל זומים f/2), שעלו להרבה אנשים הון עתק, וסבלו מביצועי פוקוס זוועתיים בכל מצלמות המיקרו 4/3 (כבר עברו הרבה שנים מאז מצלמת ה 4/3 האחרונה). אולימפוס סוף סוף נותנים מענה למי שמחזיקים בעדשות אלה - מערכת מיקוד שעובדת טוב עם המנועים בעדשות אלה. כמובן שבנוסף זה יכול לעזור למיקוד עוקב גם לעדשות מיקרו - אבל זה עוד נתון בדיקה.

נערך לאחרונה ב:

רועיב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ולסכם את כל המלל שכתבתי - אני מניח שמיקוד של אולימפוס יהיה די דומה ל 70D בלייב וויו כאשר על ה 70D יש עדשת STM. הבעיה של קנון היא שיש להם מעט מאד עדשות STM, והן לא ממש איכותיות. אני גם מניח שהפוקוס בעקיבה על הקנון יהיה מהיר יותר כשיש עליה עדשת L - כי הפוקוס והעדשות תוכננו בדיוק לזה.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ולסכם גם, כשצלמי ספורט, טבע ועיתונות יעברו ללא מראה, נדע שהפוקוס טוב..
:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מסכים אתך. ההסבר על העדשות והפוקוס, אבל אתה מפספס לגמי את השאלה שלי מה היתרונות שאתה רואה במצלמה זו (פרט לגודל ומשקל)?

רועיב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ולסכם גם, כשצלמי ספורט, טבע ועיתונות יעברו ללא מראה, נדע שהפוקוס טוב..
:)
לצילום אקשן, עד אשר יוכח אחרת - DSLR עם עדשות איכותיות כמו קנון L עדיפות. אבל לצילום בפוקוס של סינגל שוט, המיקוד של מיקרו 4/3 עדיף מבחינת מהירות ומבחינת דיוק. בכל מקרה, העתיד שייך ללייב וויו עם שילוב של שתי השיטות. הבעיה של קונטראסט דיטקט שבשיטה זו המעבד צריך לנחש את כיוון התיקון (ואז בודק את התוצאה בדגימה הבאה), כשבפאזה המעבד "יודע" לאן צריך לזוז - אבל בפחות דיוק מכיוון שנדרש כיול מאוד מאוד מדויק. בעתיד הקרוב המצלמות ללא מראה יבצעו את המיקוד הראשוני עם פאזה, ואת השלבים המדויקים עם קונטראסט, והשימוש במראה יהיה נחות בכל מקרה למעט (אולי) מערכות קצה עם גופים ועדשות מכוילים להפליא.

רועיב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא מסכים אתך. ההסבר על העדשות והפוקוס, אבל אתה מפספס לגמי את השאלה שלי מה היתרונות שאתה רואה במצלמה זו (פרט לגודל ומשקל)?
כשיש כזה הבדל בגודל ומשקל חווית הצילום שונה לחלוטין..... זה ההבדל העיקרי, כאשר איכות הצילום בין שתי המערכות קרובה מאוד, למעט המקרים שציינתי (שליטה בעומק שדה - זה יותר מודגש מול FF), וצילום אקשן (כנראה, אלא אם אולימפוס יפתיעו לטובה). בעיני, היתרון הגדול של קנון (וניקון) היום הוא השיווק שלהם - ע"ע ראה בעיית ההפצה של אולימפוס בארץ - וכמובן מלאי של עדשות בידי צלמים עם בעיות גב וצוואר :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כשיש כזה הבדל בגודל ומשקל חווית הצילום שונה לחלוטין..... זה ההבדל העיקרי, כאשר איכות הצילום בין שתי המערכות קרובה מאוד, למעט המקרים שציינתי (שליטה בעומק שדה - זה יותר מודגש מול FF), וצילום אקשן (כנראה, אלא אם אולימפוס יפתיעו לטובה). בעיני, היתרון הגדול של קנון (וניקון) היום הוא השיווק שלהם - ע"ע ראה בעיית ההפצה של אולימפוס בארץ - וכמובן מלאי של עדשות בידי צלמים עם בעיות גב וצוואר :)

:בעד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור