$300 לעומת $3,000 - אתגר מכונת אספרסו

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אם אתה משתמש ב-Nespresso (ואוהב גדג'טים :))זאת מכונה טובה. היא אוטומטית, מכינה הרבה סוגי משקאות קפה.

הייתה לי מכונה של ידנית של חברת דלונגי, שעלתה יותר מ-2,000 ₪. פעם אחת שכחתי לנקות אותה כמה ימים, מהחלב נהיתה ירוקה מעובש ונאלצתי לזרוק אותה. קניתי לפני כמה ימים את המכונה עם קפסולות, מקווה שהיא תהייה טובה. הסתכלתי במכונות באינטרנט, "הסתובב לי הראש", אני כל כך אוהב מכונות איטלקיות מבריקות מניקל. הנספרסו מכונה התחלתית ולא תהיה המכונה האחרונה שלי, תנו קצת זמן ללמוד את הנושא המעניין הזה :).

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הייתה לי מכונה של ידנית של חברת דלונגי, שעלתה יותר מ-2,000 ₪. פעם אחת שכחתי לנקות אותה כמה ימים, מהחלב נהיתה ירוקה מעובש ונאלצתי לזרוק אותה. קניתי לפני כמה ימים את המכונה עם קפסולות, מקווה שהיא תהייה טובה. הסתכלתי במכונות באינטרנט, "הסתובב לי הראש", אני כל כך אוהב מכונות איטלקיות מבריקות מניקל. הנספרסו מכונה התחלתית ולא תהיה המכונה האחרונה שלי, תנו קצת זמן ללמוד את הנושא המעניין הזה :).

Creatista Plus מנקה את עצמה לבד.
יש חיישן, ברגע שאתה מוציא כוס חלב החוצה, היא מזריקה מים רותחים כמה שניות ומנקה
ואם אחד החורים נסתם, היא מתריעה

מכונה לעצלנים

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כן, או Gran Maestria, לא זוכר בדיוק
ויזואלית זה זה
דגם ישן ומאוד אמין (אין שם יותר מדי חוכמה)
הכי דומה בתפעול ל"מכונה אמיתית". כן, צריך לנקות אותה, אבל מספקת תוצאה טובה ושליטה מדוייקת יחסית על התוצאה.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
בתור חבר קבוע בפורום, למדתי הרבה בתחום האודיו מכל החברים. הדיון על מכונת האספרסו מאד משעשע, לא ניכרת כאן ההבנה העמוקה מתחום האודיו. צירפתי את הסטאפ שלי בבית, שהתחיל לפני 15 שנה ממכונת דה לונגי מצ'וקמקת.
אשמח להרחיב אופקים לכל מי שיחפוץ לבוא, לטעום וללמוד קצת.
אבל בדיוק כמו שבתחום האודיו גם בתחום הקפה ובכלל יש בדרך כלל סיבה לכל פרט.

תמונות מצורפות

• IMG_2792.JPG
    IMG_2792.JPG
    KB 91.1 · צפיות: 307

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יופי של סט - זה נראה טוב.
סוף סוף משהו שמבין

הדיון הזה באמת נשמע כמו חברים שלי בעבודה שצוחקים עלי בתחום האודיו - שומעים דרך הטלפון עם האוזניות מעולות של אפל (או איזה שם DJ כל שהוא) ולא מבינים למה אני צריך להשקיע כל כך הרבה כסף על מערכת סאונד.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בתור חבר קבוע בפורום, למדתי הרבה בתחום האודיו מכל החברים. הדיון על מכונת האספרסו מאד משעשע, לא ניכרת כאן ההבנה העמוקה מתחום האודיו. צירפתי את הסטאפ שלי בבית, שהתחיל לפני 15 שנה ממכונת דה לונגי מצ'וקמקת.
אשמח להרחיב אופקים לכל מי שיחפוץ לבוא, לטעום וללמוד קצת.
אבל בדיוק כמו שבתחום האודיו גם בתחום הקפה ובכלל יש בדרך כלל סיבה לכל פרט.

אחלה סט ואני בטוח שהקפה אצלך עולמי, לא לכל אחד יש רצון או כוח להתעסק עם זה "רק" בשביל כוס קפה...בטח לא כוס הקפה הראשון של הבוקר ;)

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
14 שניות טחינה, 12 שניות חליטה, 10 שניות הקצפה.
כל בוקר תענוג של דקה. והמכונה נדלקת שעה לפני, כדי שתשמח לראות אותי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין פה ויכוח בכלל, הרבה עניין של פשטות ונוחות, אחסון הקפה וכו'.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
מסכים לחלוטין, אבל בשלב שבו הסטאפ מושלם כולל האחסון, מע' המים והאביזרים זה הופך את הכל לממש קל.
דבר אחד נוסף, פעם בכמה ימים מתפלקת לה המנה המושלמת, קשה לתאר במילים את הריגוש במנת ריסטרטו אלוהית.
אני חושב שהרבה טעמו פעם בחיים את הקפה המושלם וכשזה כל כך זמין זה משנה הכל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
the proof of the pudding is in the eating

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
972lior,

פששש...איזה מכונת קפה :), נראה שאתה מבין בתחום.
תודה על ההזמנה, אני מוכן ללמוד, איפה אתה גר?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא מבין איך אפשר להשתמש בקפסולות. 90% מהכיף זה הריח של הקפה בזמן הטחינה.
גם אני משתמש במכונה יקרה למדי של Ascaso.
מכונת קפסולות משולה לנגן דיסקים מפלסטיק.
מכונת קפה וטחינת הקפה לפני הכנת המשקה משול לפטיפון משובח.

אריה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם כבר מדברים על ריח קפה וקפסולות, אז כדאי לדעת שאם מריחים את הקפה דרך הקפסולה, אז סימן שהיא לא אטומה ולכן הקפה בה מתיישן מהר. בד"כ קפסולות אלומיניום אטומות היטב בהשוואה לפלסטיק.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
יש הרבה עלק ״מכונות״ קפה כולל של ארמה
ויש צ׳ימבלי. :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם כבר מדברים על ריח קפה וקפסולות, אז כדאי לדעת שאם מריחים את הקפה דרך הקפסולה, אז סימן שהיא לא אטומה ולכן הקפה בה מתיישן מהר. בד"כ קפסולות אלומיניום אטומות היטב בהשוואה לפלסטיק.

אני לא מבין גדול בקפסולות, אבל למה אלומניום אוטומות יותר מפלסטיק - אין סיבה פיזקלית לכך, מה אני מפספס?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בניגוד לפולי קפה שכל עוד הם נשמרים במיכל יבש אין להם פג תוקף, מהרגע שטוחנים את הקפה שעון הפג תוקף מתקתק מהר.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור