3 שנים למותו של איל פור

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
3 שנים למותו של חברינו היקר, המנטור של חלק נכבד מגולשינו ואחד מהיבואנים החשובים שהיו בתחום בישראל.

את תרומתו לתחום לא נשכח ובכל שנה נזכיר את היום בו עזב לתמיד.

שתהיה נשמתו צרורה בצרור החיים.(ורד נבול)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
היה מאוד מרגש ונכון מבחינתי ההנצחה שעשיתם לו בתערוכות בכפר המכביה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
3 שנים למותו של חברינו היקר, המנטור של חלק נכבד מגולשינו ואחד מהיבואנים החשובים שהיו בתחום בישראל.

את תרומתו לתחום לא נשכח ובכל שנה נזכיר את היום בו עזב לתמיד.

שתהיה נשמתו צרורה בצרור החיים.(ורד נבול)
אין ספק כל מילה בסלע.
איש אקדמיה שהביא לתחום עושר תרבותי,רוחני,ואנטליגנטי.
ידע עצום ומסחר הגון.
יהי זכרו ברוך (ורד נבול)

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
יש אנשים שמתים פעמיים, פעם כאדם
בשר ודם, ופעם כאבדה של אדם דגול(ורד נבול)

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
באמת היה איש מדהים בעל יושר וידע רב בתחום.(ורד נבול):בכי:

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
באמת אבדה אמיתית.
יהי זיכרו ברוך.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
היה ידען אבל חשוב מכך מאוד סימפטי ונעים הליכות. עצוב.

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לאחר ליכתו של האדם מהעולם נשאר רק שמו. ועל איל פור נאמר. "טוב שם משמן טוב ויום המוות מיום היוולדו".
יהי זכרו ברוך(ורד נבול)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
אייל פור אראה לי מה זה דו ערוצי (אולי נכון יותר עבורי) ב 2005, עם צמד מונו בלוקים של Quad וקדם של Jolida ו Xindax מנורות, כאשר לגמרי במקרה פניתי אליו בעקבות ייעוץ לחבר.
הייתי עם ציוד של Rotel סדרת מיצי כמה שנים לפני ואין ספור "משחקים" ועדיין לא הייתי מרוצה בדו ערוצי ולא הבנתי מה חסר או מה ניתן באמת לשדרג בכדי לקבל תוצאה טובה יותר.
עד לאותו יום גורלי שנפגשנו אצל חברו ליד דיזינגוף ושם קבלתי בהחלט שעור מעניין שלא אשכח אותו ככל הנראה לעולם...

ומאז עד שנה בערך לפני לכתו הייתי מתייעץ איתו כמעט על בסיס חודשי.

ה 'אהממממ ממממ" שלו כאות הסכמה לעולם יחרט.

עצוב שהלך...(ורד נבול)

נערך לאחרונה ב:

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
יהי זכרו ברוך

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אייל איש חכם ומעמיק שהקדיש לי זמן רב כשבניתי ואת המערכת ואני נזכר בו לא פעם כשמשתמש בציוד שקניתי ממנו, או כשאני צריך עצה בתחום ממישהו בירושלים...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
איש יקר, שאהבתי ומאוד הערכתי מקצועית.
הכרנו שנים רבות, עוד לפני שהפך ל"עוסק בתחום", בסצנת האודיו הקטנה באותם ימים בירושלים - אני סטודנט צעיר, תפרן ומתלבט, והוא כבר בעל נסיון וידע גדול.
איל היה מהראשונים בארץ שדיברו על כל מה שסובב את הציוד - חשמל, כבלים, שיכוך, העמדה, אקוסטיקה....רבים זלזלו ואפילו צחקו עליו ועל התובנות שחלק עם כולם בשיחות או בכתיבה. באותה תקופה הדברים נחשבו למוזרים עדי כדי ביזאריים. לימים למדו גם המבקרים שהוא פשוט ידע והבין יותר, ולפני כולם.
היה חכם, הקפיד לדבר רק על מה שמבין בו ובדק אותו ולא התרברב בנושאים בהם לא הבין.
את הדוקטורט שלו בפיזיקה כמעט והחביא, בטח לא נפנף בו כמשהו שנותן תוקף רב יותר לדעותיו ביחס לציוד אודיו.
בניגוד גמור לדמותו כפי שהשתקפה לעיתים בפורומים, היה רגיש וצנוע בצורה בלתי רגילה.
מעל לכל היה נאמן לדרכו האודיופילית: לאיל היה טעם ו"קו" מובחנים מאוד מבחינה מוסיקלית ומבחינת הצפיות שלו ממערכת האודיו. הוא לא אהב כל דבר ולכן גם לא מיהר למכור כל דבר. היה שיפוטי מאוד והחלטי לגבי הדברים שנחשבו אצלו לאיכותיים וללא איכותיים. כבר כשהחל לפעול מסחרית ייבא לארץ חברות שעד אז נחשבו לחלום או שהיו בגדר איזוטריה.
יכולת לאהוב או לא לאהוב את הקו שלו ואת הציוד שלו, אבל אי אפשר היה לפקפק בנאמנות שלו לטעם המובחן ולסגנון ההגשה שאהב.
מקצוען, שתרם לתחום ידע עצום וגישה רצינית. לא עוד חנות אלקטרוניקה שמוכרת "רסיבר פצצה" ליד מכונת כביסה, אלא מומחה אודיו רציני, שמאפשר ללקוח חווית האזנה מוקפדת, בציוד איכותי שנבחן אצלו בצורה מדוקדקת.
כשרצה להמחיש את טענתו, שפטיפון טוב ומאובזר כהלכה, עם תקליט איכותי ושמור, נשמעים טוב יותר מכל מקור דיגיטלי, הושיב אותך מול המערכת, חיבר את המקור הכי טוב שהיה אצלו, ואת הפטיפון שאהב (נוטניגהם ופלטשר כמובן), הלך למטבח להכין קפה ונתן לך להתרשם ולהחליט לבד.
כשפרסם את האתר שלו, המשיך את הקו - לא רק תמונות וכמה מילים מפוצצות על המכשיר, אלא גם רקע והרחבה על מה שנדרש מציוד אודיו איכותי, מה חשוב לבדוק ומה פחות חשוב, מה ההבדל בין הטופולוגיות השונות ועוד. בכך תרם לדעתי לחיזוק התחום ולהנחלת ידע חשוב למאות, אולי אלפי אודיופילים בישראל.
כשהתלבטתי לגבי מכשיר, עזר לי ואפשר לי לקחת הביתה כ 10 (!) מכשירים שונים מכל מה שהיה לו בתצוגה, על מנת שאוכל להשוות בבית, בשקט ועם עצמי בלבד. וזה קרה יותר מפעם אחת...... וכשהתלבטתי לגבי כבל מסוים, או העמדה, עבר דרכי בנסיעותיו השבועיות לתל אביב, הקשיב יחד איתי וסייע בעצה טובה. כשחיפשתי "מציאה" לבן משפחה שנכנס לתחום ורוצה להתחיל בלי למשכן את החסכונות, טרח ומצא משהו ביד שנייה או מתצוגה.

עדיין חושב עליו המון, ובכל התלבטות מצטער שהוא לא בסביבה.
נפטר בגיל צעיר מידי והוא חסר לי, מאוד.

ובשולי הדברים, למי שלא יודע, אוסיף שגם נמר וגם שלמה סעדו את איל בימי הגסיסה האחרונים שלו.
כל אחד מהם בילה שעות, לעיתים לילה שלם, ליד המיטה של איש כואב ודואב, רוב הזמן ללא הכרה או בהכרה מעורפלת. חבר, שעד לאחרונה היה דמות ללמוד ממנה מבחינה מקצועית, וכעת היה כמעט שבר כלי. אין מילים לתאר את המסירות, החמלה והנדיבות של שני המלאכים האלה, בשעותיו הכי קשות של איל. אני לא אשכח להם את זה לעד.

שמח וגאה שהאתר הזה מקפיד וטורח לציין את זכרו של איל פור ז"ל ושהחברים כאן מקפידים, הלכה ולמעשה, שזכרו ישאר עימנו ואכן יהיה ברוך.

(ורד נבול)

נערך לאחרונה ב:

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
(ורד נבול)

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
לא הכרתי את איל אבל לתחביב המדהים - גם אם יקר - הזה, הגעתי בזכות האתר האינפורמטיבי והמעניין שלו. זו הייתה ההתחלה שלי עם הלמידה על אודיו הי אנד. משם התחילו חיפושים רבים ברשת באשר למושגים וציוד שבהם נתקלתי באתר שלו שהובילו כמובן לאתר הנפלא הזה ולפורום הזה.
מרגיש שפספסתי אדם מיוחד...

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
הכרתי את אייל אבל יצא לי לקנות פריט אחד בלבד, מאידך חבר שלי רכש ממנו ועשה טעות פטלית לתבוע אותו בבית המשפט ולא לצורך, אייל תמיד היה מנומס אליו ותיקן לו מספר פעמים מגבר אחרי שנעשה בו שינויים ,הסבלנות והנימוס זכורים לי וכמובן הוא הפסיד לאייל בפסק הדין .איך האנשים הכי אציליים הולכים מהר,יתכן שהקבה רוצה אותם קרובים אליו, אבדה גדולה לאודיופילים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אייל היה אדם מיוחד, בעל אורך רוח, צניעות וידע בלתי נדלה בתחום האודיו ובתחומים נוספים.

נערך לאחרונה ב:

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
בטח כתבתי את זה בעבר, אבל איל היה דמות מרכזית בתחילתו של התחביב הזה עבורי, אם בהתייעצויות ארוכות ואם ברכישות הראשונות. האתר שלו היה מקום בו שוטטתי עד שזכרתי כבר את המאמרים בע"פ (ובהזדמנות זו- שאפו ענק לנמר שמשמר את האתר באויר כאנדרטה).

עם הזמן הדרך שלי בתחביב התפצלה לכיוון שרחוק מאוד מגישותיו של איל, אבל זה לא שינה כלל מכל בחינה אנושית ותמיד היה נחמד לקשקש איתו בתערוכות. (ורד)

נערך לאחרונה ב:

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
אדם מיוחד מאוד,
חסר בנוף התחביב הזה ללא ספק.
עצוב מאוד שהלך לעולמו כ"כ צעיר...

יהי זכרו ברוך (ורד)

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עצוב להיזכר (ורד נבול)
עבד עם הרבה עוסקים בענף
ללא משוא פנים

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
באותו יום, (מרץ 2005, יום ד ) לאחר שסיכמנו שאני מביא את הציוד שלי (אז Rotel קדם ומגבר מיצ'י) ואמר לי שהוא יביא כמה דברים שלדעתו יכולים להיות רלוונטיים, את המבדקים והשוואות ללקוחות היה אייל עורך בדירתו של חברו ברחוב צידי צמוד לדיזינגוף סנטר, לאחר שהודעתי לו שהגעתי, אייל אף דאג וסידר לי חנייה בשביל מקסימום נוחות, כאשר נכנסתי בפתח הדלת/השאיר אותה מעט פתוחה ראיתי או יותר נכון צפיתי באייל (לא הכרנו לפני) מסדר, טורח, מעמיס, סוחב, לא מבזבז אף לא דקה אחת , מקצועי תמיד, ציוד שהביא עימו במיוחד, אייל הביא עימו 3 זוגות רמקולים (2 מדפיים וזוג אחד רצפתי - זוג הרצפתיים וזוג מדפי היה Triangle וזוג מדפי של system audio) והביא עימו מגבר וקדם של Xindax, -קדם וותיק של Jolida, קדם של Counterpoint, היה שם עוד קדם ומגבר מחברה נוספת שכבר לא זכור לי ומונובלוקים quad, אייל ניסה לכוון לתקציבי בזמנו כמה שאפשר. הסשן התחיל, אייל צנום כזה "מתחבא" מאחורי הרמת הציוד, מחכה בסבלנות שאומר לו מתי לעשות stop בנגן לסגור לכבות ולהחליף כבילה...סבלנות אין סוף.
בסופו של יום זכיתי בציוד חדש שהיה משמעותית טוב ממה שהיה לפני וקלע כמובן מאוד לטעמי בזמנו והכי חשוב שזכיתי בחבר לתחום שאיתו התייעצתי לא מעט והקשיב היטב ל"שגעונות" ולנאג'ז שלי וידע לייעץ ולכוון הכי נכון. איש נדיר ומיוחד היה(ורד נבול)

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור