האזנה ראשונה: קדם מגבר Cary CPA1

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ושוב נמר לוי מחבר Pre Amp נוסף ומגלה את ההשפעה הגדולה שיש לו על המערכת.
הסינרגיה בין הרכיבים השונים חשובה מתמיד ואת התוצאות הוא מגלה בבדיקה הזאת ביחד עם קדם המגבר מתוצרת Cary

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סקירה טובה. אני תוהה איך יישמע הקארי בשילוב עם רמקולים מדפיים בהירים ונצילים יחסית דוגמת הטריאנגל קומט.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
לדעתי הוא רק יעשה טוב לtriangle ;)

סקירה טובה נמר - רק מעניין, אם כבר, למה אייל לא הביא גם מגבר מתאים עם XLR?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סקירה טובה. אני תוהה איך יישמע הקארי בשילוב עם רמקולים מדפיים בהירים ונצילים יחסית דוגמת הטריאנגל קומט.

תודה.

האמת היא שלא בחנתי אותו עם הקומט אך אני בספק אם מישהו ישקיע סכומים כאלה עם מגבר הספק וקדם מגבר על רמקול יחסית זול.

אבל ככה בשלוף אני משער שיעבוד מצויין, אלקטרוניקה "חמה" לרוב משתלבת טוב עם רמקולים "קרים" לכן לאור נסיוני אני חושב {ואני זהיר} שהוא יעבוד מצויין עם טריינגל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לדעתי הוא רק יעשה טוב לtriangle ;)

סקירה טובה נמר - רק מעניין, אם כבר, למה אייל לא הביא גם מגבר מתאים עם XLR?

בכדי לבחון מוצר אחד {קדם מגבר במקרה הזה} הוא צריך להיות המשתנה היחיד במערכת. אם הייתי מוסיף מגבר הספר הייתי בוחן סטאפ אלקטרוניקה ולא קדם מגבר.

בכל מקרה יש עוד כמה כתבות שיעלו אוטוטו שישלימו לך את התמונה.(y)

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר - אחלה סקירה אבל חסר ובענק פירוט יתר הציוד אליו חובר הקדם מגבר - לטעמי לא ניתן להעריך ולהבין את הסקירה מבלי לדעת מהם יתר חלקי המערכת (מגבר הספק ? רמקולים ? כבלים ?)

שלמה

Vandoren

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
טריאנגל ברוטב קארי

תודה.

האמת היא שלא בחנתי אותו עם הקומט אך אני בספק אם מישהו ישקיע סכומים כאלה עם מגבר הספק וקדם מגבר על רמקול יחסית זול.

אבל ככה בשלוף אני משער שיעבוד מצויין, אלקטרוניקה "חמה" לרוב משתלבת טוב עם רמקולים "קרים" לכן לאור נסיוני אני חושב {ואני זהיר} שהוא יעבוד מצויין עם טריינגל.

הבנתי, תודה אוזן ונמר.
במקרה שלי הקומט הם פשרה שקשורה במימדי החדר ובאילוציו. החדר קטן, צר, ארוך ועמוס בדברים חיוניים :מבולבל: אחרים. לא צפויה הרחבה של מימדי חדר ההאזנה בקרוב (אבל החדר שלידי ריק והקיר המשותף מתחנן להיעלם...:כועס:חסר פרצוף שטני:כועס:). אהיה מוכן להישאר עם הקומט רק בתנאי שהבאס ישתפר וצליל כלי הנשיפה יהיה פחות צווחני. לכן הקארי מעניין אותי. ראיתי כמה מדפיים איכותיים ויקרים יותר עם נצילות בעייתית (http://store.acousticsounds.com/images/productsdetails/Stirling1b.jpg זו דוגמא קיצונית). השאלה האמיתית נוגעת לשילובי מגברים-מדפיים בחדר מאותגר מרחבית. :eek:
הזמן והכסף מושקעים כעת באופטימיזציה של שאר הרכיבים וזה כבר עניין לשירשור אחר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לאדם {dupo} יש קומט עם שילוב שלטעמי מצויין, דבר איתו בפרטי ותשאל אותו מה הוא ממליץ. אני חושב שהשילוב של קומט עם קארי יהיה לא כל כך הגיוני {למרות שכל התחביב הזה לא הגיוני} , והמחיר של קדם המגבר והמגבר נושק ל-20k עם רמקול של 4k קצת לא מתאים תקציבית. בשביל ליצר יותר בס אתה יכול לעלות ברמקול ואז תקבל גם יותר סאונד, ולשדך לו אלקטרוניקה מתאימה בהשקעה הזו.

בקיצור. אל תשקיע 20k בשביל להגיע לתוצאה מספקת עם רמקול של 4k אלה תשקיע 20k במערכת שתספק אותך.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
בקיצור. אל תשקיע 20k בשביל להגיע לתוצאה מספקת עם רמקול של 4k אלה תשקיע 20k במערכת שתספק אותך.

הגיוני ;)
אבל נראה לי שיש לו בעייה של מקום (כמו שלי יש), אז בינתיים הוא צריך להישאר עם מדפיים. חוץ מזה, ואם הוא ירצה לשדרג לTRIANGLE רצפתיים? עדיין יותר מדי חדים, וזה יכול להתאים...

נערך לאחרונה ב:

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
תגיד נמר,
בדקת את הקארי עם הפאוור של שינדאק? אם כן, אז המסקנות שהגעת אליהם יכולות להיות לא "נכונות" ועלולות לנבוע מחוסר סינרגיה במערכת שלך (כלומר אי התאמה של הקארי לסט-אפ הספציפי שלך).
לדעתי, כל רכיב במערכת נבדק ב Context מסויים וקשה מאוד לומר "מגבר X נשמע Y" באופן כללי, אלא רק בסט-אפ מסויים, מאחר והתוצאה המתקבלת היא של 3 או 4 רכיבים שמנגנים יחד.
בנוסף יש לציין גם את הנגן, שגם לו יש חתימת צליל משלו שיכולה לשנות לך באופן קיצוני את הרושם שקיבלת.

לכן, כ"ביקורת" רשמית על מוצר זה עלול להתפרש בבעייתיות מסויימת, אך אם מדובר על תהיות לפני רכישה אז בדיקת אותו רכיב על הסט-אפ שלך בבית יתנו לך את הרשמים הנכונים ביותר עבורך.

בכל מקרה, כל הכבוד על הסקירה המעולה, כיף לקרוא את מה שאתה כותב...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מה שאמרת stereophile נכון לגבי כל מבחן/ביקורת אודיו שנעשו בעולם...
כל כתב אודיו בוחן רכיבים על הסטאפ הספציפי שלו.
בנוסף, כאשר מכירים היטב את אופי שאר רכיבי המערכת, ניתן לדעת / לחוש את השפעתו של הרכיב החדש.
כאשר בוחנים סטאפ שכל הרכיבים שלו חדשים, לא ניתן לדעת במדויק מה השפעתו של כל רכיב בהרכב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

יש לקארי אינטגרטד דומה ל PRE הזה שיכול להיות שילוב טוב עם הקומט לדעתי (למרות שלא שמעתי את השילוב הזה עדיין) - היות וזה נותן פתרון הרבה יותר זול מפתרון של PRE ו POWER בנפרד.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
ביקורות ציוד אודיו

מה שאמרת stereophile נכון לגבי כל מבחן/ביקורת אודיו שנעשו בעולם...
כל כתב אודיו בוחן רכיבים על הסטאפ הספציפי שלו.
בנוסף, כאשר מכירים היטב את אופי שאר רכיבי המערכת, ניתן לדעת / לחוש את השפעתו של הרכיב החדש.
כאשר בוחנים סטאפ שכל הרכיבים שלו חדשים, לא ניתן לדעת במדויק מה השפעתו של כל רכיב בהרכב.
(y)
מסכים לגמרי, דיברתי באופן כללי על ביקורות ולאו דווקא על זו של נמר.

אך בדיוק מהסיבה הזו קשה לי להתייחס "ברצינות" לביקורות על מוצרי אודיו בעולם...
הביקורות ברשת הן סובייקטיביות ומושפעות מאינטרס כלכלי, מאוזנו של הבוחן, מהסט-אפ שלו ומאלף ואחד גורמים שמשפיעים על התוצאה הסופית.

שלא תבינו אותי לא נכון, אין לי טענות כלפי הביקורות של נמר ואני נהנה מהן מאוד...:d
עם זאת, בנושא זה ישנה בעייתיות מסויימת, כמו שאמרתי, אם המטרה היא בחינת מוצר לפני רכישה אז ברור שכדאי ורצוי לבחון אותו על הסט-אפ הספציפי... אבל התוצאה הסופית (בהיר/כהה, ירוק/כתום, טוב/לא טוב) מושפעת מעוד רכיבים פרט למשל מהקדם מגבר, למשל רכיבים נוספים והסינרגיה בניהם ופסיכואקוסטיקה שהינה נושא סובייקטיבי מהגדרתו.
קשה "לפרוט" את התוצאה הסופית בצורה שתהיה נכונה תמיד לכל סט-אפ.
לכן ביקורת על ציוד היא משימה קשה עד בלתי אפשרית... וגם אם מצליחים בכך היא נכונה בהקשר מסויים ולא באופן אבסולוטי.

נמר בסה"כ בוחן ציוד על הסט-אפ שלו ומשתף את העולם ברשמיו, זה אינו עניין בעייתי ולהיפך, כן יירבו האנשים שיעשו זאת.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יובל.

קודם כל תודה על המחמאות, אני שמח שנהנת.
לא רק המגבר יכול לשנות תוצאה , גם הקומפקט, הכבלים , החשמל והאקוסטיקה, מעמד המערכת וכ"ו.

עכשיו.
כיוון שאני מכיר את המערכת שלי מספיק טוב, וכתבתי המון כתבות עליה ושיניתי בה לא מעט פעמים משתנה יחיד {מכשיר בודד}, אני יכול להגיד לך בביטחה כי הוא אכן קצת "כהה" לעומת כמה אחרים שסקרתי על אותה מערכת ואותם שירים.
מה שכן אני תמיד מפרט מדוע הגעתי למסקנות הללו ומוסיף את ההתאמות שאני מנסיוני יכול להציע.

השפעת מגבר ההספק לעומת קדם המגבר היא שונה לחלוטין מהשפעה של קדם מגבר.
כלומר: אם אחליף למגבר הספק אחר שעובד באותה שיטה ובעל אותה עוצמה יהיה די קשה להבחין בניהם לעומת קדם מגבר שמשנה את הצליל באופן ברור.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר

ראה את הערתו הנכונה של יובל וראה את התגובה שלי ואולי תשקול להוסיף סוף סוף לסקירה פירוט של יתר הציוד ששימש בסקירה ??? להזכירך, לא כולם מכירים את שאר רכיבי המערכת שלך.

שלמה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלמה אתה צודק בהחלט.(y)
ואגב.
נתוני המערכת שלי הופיעו בשאר הסקירות ובגלל טעות שלי לא הופיעו בזו.
אבקש מליאור להוסיף זאת.

תודה.:)

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
ביקורות ציוד אודיו

שלמה,
אתה צודק בזה שצריך לציין את הסט-אפ הספציפי, אבל אני במקרה כן מכיר את הסט-אפ של נמר ואף יצא לי לבקר בביתו יותר מפעם אחת ולשמוע את הציוד שלו על גילגוליו... דברי לא נאמרו כתוצאה מאי הכרת הסט-אפ אלא להיפך.

דברי נאמרו ברמה הקונספטואלית ופחות ברמת ההתייחסות לסקירה האחרונה.

מערכת סטריאו, כשמה כן היא - "מערכת" ולכן כל רושם לגבי מוצר נכון אך ורק בקונטקסט שלה ולא בכל קונטקסט אחר (וזה לא משנה מה עלותה של המערכת).

בהקבלה לקבוצת כדורסל/כדורגל, לא תמיד אוסף שחקנים טובים יוצר בהכרח קבוצה טובה.
כמו שנאמר כאן ובמספר פורומים, הסינרגיה היא החשובה.
לכן, לטענתי, בדיקה של מוצר והגעה למסקנות כלליות עליו היא חסרת משמעות.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מה שאתה מציע זה למצוא לכל רכיב נבחן את הסטאפ האופטימלי עבורו, רעיון שהוא בלתי ישים.
לדעתי כן ניתן להגיע לתיאור כללי נכון של הרכיב, גם במערכת שאינה אופטימלית עבורו.

וכמו שאנחנו תמיד אומרים: סקירה היא בסה"כ "מראה כיוון" ואיננה מהווה תחליף לבדיקה אישית לפני קניה.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עזבו, לא צריך להיות רגשניים...

אתם תמשיכו לעשות כתבות כמו שכולם עושים ואחרים ימשיכו לקטר כמו שכולם עושים.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
מה שאתה מציע זה למצוא לכל רכיב נבחן את הסטאפ האופטימלי עבורו, רעיון שהוא בלתי ישים.
לדעתי כן ניתן להגיע לתיאור כללי נכון של הרכיב, גם במערכת שאינה אופטימלית עבורו.

וכמו שאנחנו תמיד אומרים: סקירה היא בסה"כ "מראה כיוון" ואיננה מהווה תחליף לבדיקה אישית לפני קניה.

לא, זה לא מה שאני מציע דווקא כי אין כזה דבר (אופטימלי מבחינת מה?).

אלוני כתב:
"עזבו, לא צריך להיות רגשניים...
אתם תמשיכו לעשות כתבות כמו שכולם עושים ואחרים ימשיכו לקטר כמו שכולם עושים".
אלוני, חבל שאתה לוקח את הדברים שלי לכיוון הלא נכון... אף אחד לא רגשני, אין כאן עניין רגשי ולא קיטורים ולא נעליים...

דווקא הדברים שלך מביעים רגשנות יתר...

ברור שהם ימשיכו לכתוב סקירות וטוב שכך (y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור