קדם מגבר פטיפון - Einstein Phonostage

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: קדם מגבר פטיפון - Einstein Phonostage

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
נמר,כל הכבוד

סקירה מעולה. (ורד)

אכן שם מחייב (מעניין אם השם באמת מתכוון לגאון ) והתוצאה לפי הכתבה/סקירה שלך
עומדת בצפיות- מעניין איזה קדם מגברים נוספים בדקת ברמות מחירים אלו? בשביל
להעמיד את מבחן התוצאה בפרופורציה נכונה.

המחיר מעט גבוה,למרות שעולם האנלוגי מתרחק ממני מיום ליום.(אז זה פחות רלוונטי עבורי,אבל אי אפשר לדעת אף פעם...:))

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר סקירה נהדרת . התיאורים שלך מתלבשים לי ממש על האוזניות INEAR שקניתי (בגלל תיאור כזה של הסאונד שלהם ), מעניין לדעת אם יצא לך לשמוע אותם , אני מדבר על אודיו טכניקה CK100 .

מכול מקום נהניתי מהסקירה . אני גם יוצא לאט לאט מהאנלוגי , אבל לקבל סאונד כזה ממגבר ורמקולים זה מאוד מפתה .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היציאה מאנלוגי, ברוב המקרים היא החלטה שגוייה. אני מכיר לא מעט אנשים שיצאו מאנלוגי וכיום הם מכים על חטא.

תשאיר את הסט האנלוגי בצד, אולי יבוא לך לחזור אליו, שיהיה בגישה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עופר.

ear 88 שמהווה איכיות סוניות לא פחות טובות אך משוייך למשפחה נטרלית עם חימום מעודן במיד.

בזמן שהקדמגבר של מקינטוש היה אצלי השוואתי אותו ל-EAR.

VAC קדמגבר עם כניסות פונו מול הפונו של אינשטיין.

ויש עוד כמה שהם בקרוב יעלו כביקורות וכרגע אני מנוע מלדבר עליהם.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
עדיין אין פרישה סופית מהאנלוגי,רק מחשבות

היציאה מאנלוגי, ברוב המקרים היא החלטה שגוייה. אני מכיר לא מעט אנשים שיצאו מאנלוגי וכיום הם מכים על חטא.

תשאיר את הסט האנלוגי בצד, אולי יבוא לך לחזור אליו, שיהיה בגישה.

אני כנראה אשאיר אותו בשלב הראשון, עד אשר אמצא פתרון הולם למדיה אחרת
שתחליף/שתהווה "מרכז בידור" מרכזי. (אבל עוד מוקדם לקבור את הפטפון והנגן) או לחליפין
אשקיע שוב בפונו/ראש טוב ואמצא את עצמי שוב הופך/מנקה תקליט כל 20 דקות. :)

נמר כתב:
ear 88 שמהווה איכיות סוניות לא פחות טובות אך משוייך למשפחה נטרלית עם חימום מעודן במיד.

בזמן שהקדמגבר של מקינטוש היה אצלי השוואתי אותו ל-EAR.

VAC קדמגבר עם כניסות פונו מול הפונו של אינשטיין

איכויות? יכול להיות. רמת מחירים זהה/קרובה? לא נראה לי,תקן אותי אם אני טועה?
בכל אופן הפונו של VAC (אפילו אם הוא מעולה) לא באותה רמת מחיר (נדמה לי תוספת של 800$
לקדם מגבר) כנ"ל 88 שהוא שליש ממחיר האינשטיין. שלא תבין שיש לי בעיה אם ההשוואה
בוודאי שלא -פשוט מדד המחיר חייב להיות זהה (פחות או יותר) לשם השוואת קופסאות אודיו. (ורד)

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
EAR 88PB

התבלבלת עם EAR 834P שמחירו אכן כשליש.

EAR 88PB הוא דגם אחר לחלוטין, הן בביצועים והן באופציות ובגמישות ההפעלה, הוא עולה בסביבות 20.000 ש"ח (עכשיו קצת פחות בגלל השער הנוך של הפאונד האנגלי).

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
צודק.(Y)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
גם אני בתהליכי "יציאה " מהאנלוגי, (הפטיפון בעיקר משמש ליופי ),אפשר להקים קבוצת תמיכה
.. ישנם לבטח עוד כמונו רק שהם עדיין בארון

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי שקנה פטיפון רק בגלל הלוק או ה"קטע" ימכור אותו במקדם או במאוחר. ואני גם בטוח שהפטיפון שלו ישמע רע.

אנלוגי דורש טיפול, סבלנות וידע רחב בכל הנוגע למוצר ולמה שניתן להשיג עימו.
הרבה חובבי אודיו שרכשו פטיפון בשביל "הפוזה" אינם מודעים לאיכיות שהוא יודע להפיק ואז מוכרים אותו בטענה שהוא "לא נשמע מספיק טוב".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עופר.

התוספת לפונו MM MC ב-VAC היא 2500 דולר.

הפונו של המקינטוש זו תוספת יקרה יותר.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
הרבה חובבי אודיו שרכשו פטיפון בשביל "הפוזה" אינם מודעים לאיכיות שהוא יודע להפיק ואז מוכרים אותו בטענה שהוא "לא נשמע מספיק טוב".

מי שטוען את הטענה "לא נשמע מספיק טוב" באמת לא מבין להיכן ניתן להגיע עם סט אנלוגי מושקע
בפרטי פרטים. אני לא שייך לאסכולה הנ"ל. (למרות שגם אני עדיין לא הגעתי לשיא היכולת של הסט אפ שלי הנוכחי)
נכונה הטענה שלך שצריך הרבה סבלנות,זמן,טיפול,התעסקות בכדי להגיע לתוצאה טובה
ואת כל זה צריך לעשות לא באופן חד פעמי,אלא לאורך כל הדרך.
כאן למעשה טמונה הבעיה (ויש שיטענו שבפועל זו דווקא חוויה) של "התעסקות" במקור המוזיקה
ולא במטרתו הבסיסית ביותר -מוזיקה. (ורד)

יכול להיות שמי שלא גדל על מקור אנלוגי בילדותו (כמוך למשל) קל לו יותר להתחבר לאנלוגי?
יכול להיות, לא חקרתי לעומק. יש פרמטר שמאוד משמעותי להבדלי הדעות בינינו -ואחד מהם הוא
איך אתה מאזין/שומע מוזיקה? אתה למשל מקדיש את כל כולך לשמיעת דיסק/תקליט ולא עושה שום דבר מעבר. אצלי המצב הפוך,אני מאזין למוזיקה מהרגע שאני מגיע לבית על שעות הקטנות של הלילה
(עובר מהמערכת בסלון לפינת מחשב) ככה שהמוזיקה חייבת לזרום אצלי לאורך שעות
אותה בטח מבין שאני לא יכול לקום כל 20 דקות להחליף צד,ובמיוחד שאני לא יושב בסוויט ספוט.

אבל כל זה יכול להשתנות ברגע שאקדיש מזמני/תקציבי לנושא האנלוגי ביותר תשומת לב
נראה.

אגב על איזה VAC מדובר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עופר.

אני דווקא כן גדלתי על אנלוגי. הפטיפון משמש ככלי עבודה שלי מילדות והוא שימש אותי גם בבית מפני שרוב המוסיקה האלקטרונית שלי היא על תקליטים ולא על דיסקים.

לגבי שעות ההאזנה.
אני חושב הפוך ממך. אני מעדיף לקום כל 20 דקות להפוך צד ולא לשמוע ברצף דרך סטרימר סאונד דיגיטלי וקר. דהיינו, אני מעדיף "לענות את עצמי" חצי דקה כל 20 דקות ולא עינוי רציף שמתרחש לאורך כל ההאזנה.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
מי שקנה פטיפון רק בגלל הלוק או ה"קטע" ימכור אותו במקדם או במאוחר. ואני גם בטוח שהפטיפון שלו ישמע רע.

רוב אלו שמוכרים פטיפון לא טוענים טענות כאלה, הטענות הנפוצות יותר :

התעסקות יתר באינספור כיוונים ונקיון, על בסיס קבוע.:(
עלויות גבוהות של רכיבים,(ורד נבול)
זמינות נמוכה של מוסיקה, רעשים,פיצפוצים ושאר חוליים שהופכים חווית האזנה לבלתי
נסבלת וכאן ממש לא חשוב עד כמה יקר איכותי ומכוון הפטיפון..:כועס:
בלאי גבוה יחסית של התקליטים גם כתוצאה מחשיפה לאבק, חום (לא ישיר)וכיו"ב

בנסיבות אלה, לא יהא זה מוגזם לטעון ש-CD הוא פתרון סביר:rolleyes:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
לגבי שעות ההאזנה.
אני חושב הפוך ממך. אני מעדיף לקום כל 20 דקות להפוך צד ולא לשמוע ברצף דרך סטרימר סאונד דיגיטלי וקר. דהיינו, אני מעדיף "לענות את עצמי" חצי דקה כל 20 דקות ולא עינוי רציף שמתרחש לאורך כל ההאזנה.

ניסית לעשות את זה בזמן בישול למשל? או ניקיון? אני מעריך שזה לא הדבר שהייתה רוצה לעשות...

מעבר לזה אני "חסיד" של מוזיקה ספונטנית (ללא ידיעה מה יתנגן בהמשך...) לכן מוזיקה זמינה
מנוגנת ברצף? לא יכולה לבוא מכיוון פטיפון וגם לא מנגן CD
אבל כשאני באמת יושב לשמוע מוזיקה (ללא עיסוקים אחרים) פטפון/דיסקים אין להם נכון להיות תחליף.(ורד)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

לבד מטיפול, נדרשת השקעה כספית באיכות הפטפון, הראש והפונו סטייג'.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ניסית לעשות את זה בזמן בישול למשל? או ניקיון? אני מעריך שזה לא הדבר שהייתה רוצה לעשות...

במשך שנים רבות גם אני האזנתי למוסיקה מרבית שעות היום, תוך כדי עיסוקים אחרים.
נוכחתי לדעת שכדי להגיע למרב ההנאה מהאזנה למוסיקה, אני שומע מוסיקה בבית רק כאשר זה העיסוק היחידי שלי. ברכב אני שומע מוסיקה כל הזמן.

בנסון

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
פטיפון בהשוואה לחלופות אינו פרקטי!

אבל!ברגע שאתה מחפש את הסאונד שלו,לטעמי אין לזה אלטרנטיבה,אם יש את הזמן ,המקצועיות!(במקרה שלי של ערן אודיופריק;)תודה ערן),ובמידת מה ממון,הרי אין לזה תחליף,לדעתי הסט לא חייב לנגן כל הזמן,מספיק שהוא יהיה שם כדי שאפשר יהיה להשתמש בו ולהתמוגג בזמנים נתונים

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אפשר גם וגם

במשך שנים רבות גם אני האזנתי למוסיקה מרבית שעות היום, תוך כדי עיסוקים אחרים.
נוכחתי לדעת שכדי להגיע למרב ההנאה מהאזנה למוסיקה, אני שומע מוסיקה בבית רק כאשר זה העיסוק היחידי שלי. ברכב אני שומע מוסיקה כל הזמן.

לא צריך להיות מקובע, במיוחד לא במוזיקה.אני שומע מוזיקה בכל הזדמנות בהנאה מרובה
בעבר אפילו ישנתי לצלילי מוזיקה. הרי אני לא יכול להפעיל את המערכת המרכזית במשך כל היום
יש עוד כמה אנשים בבית...לכן אין סיבה שאני לא אאזין למוזיקה גם דרך מחשב או מערכת סבירה
שיש לי ליד המחשב.

מוזיקה עבורי היא דרך חיים ואין לי צורך בשום ריטואל בשביל להפיק ממנה את המירב. (ורד)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
העובדה ששיניתי הרגלים מצביעה על כך שאיני מקובע. מצאתי שזה מעצים את חוויית ההאזנה שלי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור