טיאסטו בקטן: רמקולים מדפיים - מוראל Octus במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
בתור "בן משפחה" (יש לי את האוקטאב סיגנצ'ר) נהניתי מאד לקרוא. האוקטאב עולה 50% יותר וטוב לדעת שגם ברמות תמחור לא גבוהות מקבלים מורל איכויות מצויינות. בהשוואה לרמקולים בטווח מחיר זה מכל מיני חברות "מכובדות" (ראה הקף שנסקר כאן לאחרונה) יפה שהוא נותן תמורה נאה למחיר. חבל רק שאינו יכול לעבור לתצורת OCTWIN - שמעתי את האוקטווין והוא מעולה ויכול להיות מסלול שידרוג מעניין למי שקונה רמקול צנוע ורוצה מאוחר יותר להוסיף.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
פצצה.
חיכיתי הרבה זמן לסקירה עליו!

כה לחי.

rel_benrey

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
סקירה מרשימה. תודה נמר.
האם תוכל להמליץ על מספר מגברים מתאימים שיוציאו ממנו את המיטב? וגם יתאימו לקהל היעד שלו (מאזינים חסרי תקציב...)?

icana1

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
סקירה מרשימה.

כבר המון זמן שאני מחפש רמקולים "טובים" ובעיקר במחיר סביר...
מצטרף לשאלה של מגברים התחלתיים שמתאימים לרמקולים האלו.

ומוסיף שאלה... כמו כולם בנוסף למוזיקה שאנחנו שומעים- גם אוהבים לראות סרטים... האם ניתן להשתמש ברמקולים האלו בשילוב של רמקולים נוספים? כלומר סנטר וסראונד על מנת להנות מחויית קולנוע ביתי?

תודה מראש... " החדש"

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מההכרות שלי עם רמקול מסוג זה של מוראל, מגברים אנגלים טובים תמיד יתאימו.
ARCAM FMJ A28
cambridge audio Azur 740A
Exposure 2010S
למשל.
אני דיי בטוח שנמר יסכים איתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מסכים ב-100 אחוז.

הצליל ה"מאופק" והמעודן של רוב המגברים האנגלים יתאימו לרמקול הזה.

benjiman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איך לדעתך הרמקולים ינגנו עם רסיבר ימהה RX-V800 ?
בתור רמקולים ראשיים...?...

חג שמח.

בני.

benjiman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שאלת שידוך...

איך הרמקולים האלה ינגנו עם רסיבר ימהה RX-V800 ...?..

תודה...

חג שמח.

בני.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא אמורה להיות בעיה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
בתחום המחיר הזה ובטח
בזמן הרכישה עוד הנחה קטנטונת......
אחלה רמקול,פשוט שווה .
זהוא חזרתה למציאות...?
נהנתי מהסקירה(ורד)

dj tal b

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לכל מי שלא יודע הרמקול מורל מיוצר בישראל רמקול בינוני , הייתי אומר לא שווה את המחיר המפעל שמייצר אותו זה המפעל של אומגה בחולון שני אחים לוי , פעם אחד מהם היה גר באנגליה והרמקול היה מיוצר שם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טל התקליטן.

1- בינוני ביחס למה?
2- לא שווה את המחיר לעומת מה?
3- הוא לא מיוצר באומגה אודיו אם כי מיוצר במפעל של מוראל בנס ציונה.
4- גם כשגרו באנגליה הוא מעולם לא יוצר שם. מוראל הוא רמקול ישראלי, שמיוצר בישראל {לא במפעל שחשבת}, ומשווק בכל העולם.

אשמח אם תשתף את חברי האתר איזה רמקולים בחנת מולו ומדוע אתה חושב שהוא כל כך בינוני. לגבי התיקונים {מיקום המפעל, ייצור באנגליה} הם לטובת הידע הכללי שלך. קבל אותם באהבה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לכל מי שלא יודע הרמקול מורל מיוצר בישראל רמקול בינוני , הייתי אומר לא שווה את המחיר המפעל שמייצר אותו זה המפעל של אומגה בחולון שני אחים לוי , פעם אחד מהם היה גר באנגליה והרמקול היה מיוצר שם.

אני מקווה בשבילך שאתה לא מתקלט
כמו שמוראל יוצרו פעם באנגליה ועכשיו
מיוצרים בחולון.....?:מבולבל:

dj tal b

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זה בסדר סך אמרתי את מה שאני חושב לא צריך לכעוס חברים מורל רמקול בינוני ונמכר יחסית במחיר יקר המורדן שורט הרבבה יותר איכותי ונעים ואפשר להשיג אותו במחירים של המורל, ה- epos 11 רמקול בערך פי 70 יותר טוב ואיכותי ואפשר להשיג אותו במחיר של המורל רצפתי אז מה אם אתם קצת קשורים למורל זה לא אומר שצריך לא לקבל ביקורת , בשבילי פרואק זה איכות , סורי שאני קצת שונה ממכם.

אפשר להשוות את המורל לסרווין וגה שזה רמקול אמרקאי טיפוסי בעל יכולת מצויינת להבליט את מוסיקת הפופלר האמרקאית הצועקת.

קצת נסחפתם אדון z.s ואני תמיד לומד תודה רבה לנמר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
זה בסדר סך אמרתי את מה שאני חושב לא צריך לכעוס חברים מורל רמקול בינוני ונמכר יחסית במחיר יקר המורדן שורט הרבבה יותר איכותי ונעים ואפשר להשיג אותו במחירים של המורל, ה- epos 11 רמקול בערך פי 70 יותר טוב ואיכותי ואפשר להשיג אותו במחיר של המורל רצפתי אז מה אם אתם קצת קשורים למורל זה לא אומר שצריך לא לקבל ביקורת , בשבילי פרואק זה איכות , סורי שאני קצת שונה ממכם.

אפשר להשוות את המורל לסרווין וגה שזה רמקול אמרקאי טיפוסי בעל יכולת מצויינת להבליט את מוסיקת הפופלר האמרקאית הצועקת.

ללמוד זה חשוב ולצאת בהצהרות ללא בסיס
זה לא נכון.כלפיך וגם כלפי מי שאתה מצהיר עליו.
ומהציתות הנ"ל עדיין יש מה ללמוד ידידי.
ואני לא קשור למורל ומוכן לקבל ביקורת שמגיעה
מתוך ידע.ויש לי מה ללמוד.(ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אין כעס ידידי.

המודרן שורט הוא רמקול מעולה אך בעל אופי שונה במהות. יש לו יתרונות וחסרונות. המוראל הוא רמקול מאוזן יותר, מיידי יותר, מפורט יותר ודינמי יותר מהמודרן שורט המקביל אליו במחיר. החיסרון של המוראל על המודרן שורט המקביל הוא תחום התדרים התחתון שהוא פחות קוהרנטי ופחות עוצמתי.

את האפוס 11 אינני מכיר מספיק טוב על מנת לתת חוות דעת עליו, אני יוצא מנקודת הנחה שיש סיכוי שאתה צודק בנושא הזה. לא שמעתי - לא יודע.

לגבי פרואק - נכון, הוא גם יקר יותר. הבעיה היא שיש לך טעות קטנה ולא חשובה כל כך בעצם ההשוואה של רמקול מסויים מול מוראל רצפתי. למיטב ידיעתי אין למוראל רמקול רצפתי מלבד הגברת השמנה אותו לא שמעת מעולם ומחירו 30K דולר.

לגבי הסרווין ווגה - שתי חיות אחרות, ממשפחה אחרת, גישה שונה, צליל שונה לחלוטין, מבנה אחר, יחידות שמתוכננות אחרת למטרות שונות, נתונים טכנים אחרים מה שמביא לאופי צליל שלא ניתן להשוות בניהם בשום מצב מבלי להבין מיד את השוני בניהם.

אינני יודע למה אתה רגיל ומה יש לך בבית {לא מזלזול חליליה - אני פשוט באמת לא יודע} אבל אתה יוצא בהצהרה שאתה רגיל למשהו אחר, יעני הסטנדרט שלנו הוא האנטרי לבל שלך. האמן לי ידידי שאתה טועה, רוב הגולשים פה {כולל אני} מחזיקים במערכות מכובדות בכל קנה מידה ואליהן אנו רגילים. את תתרברב.:cool:

הקשר היחיד של האתר הזה ושל מוראל הוא הקרבה הגאוגרפית. אני מנס ציונה וגם הם. מעבר לכך אין לי ולאף מנהל או אחראי באתר מוצר של היצרנית הזו. לא בגלל שהם לא מספיק טובים חלילה - פשוט אין.

שיהיה לך יום מקסים.

אני הולך לעשות חתונת צהריים לזוג חמוד. יש לי להעמיס פלטות, עמדה ופועל. כנראה שלא אכנס לפורום בכמה שעות הקרובות.:)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אומגה אודיו בחולון מיצרת רמקולים שרק דומים בקונספט הכללי שלהם למורל (יש שם איזה שהוא עבר משותף )
מאז זרמו הרבה מים המורל מיוצר ברמה אחרת לגמריי מהאומגה מרמת היחידה ועד החיווט הפנימי .
את המורל יותר נכון להשוות אוליי לסנוס פבר גורינרי .
ואז ההיתכלות על המחיר מקבלת מימד שונה !

dj tal b

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אז אני שוב אומר צחי היקר העבר המשותף הוא זה שאלו שני אחים משפחת לוי בקיצור המורל והאומגה היו מיוצרים בחולון פעם וגם המפעל שלהם היה בחולון אני לא יודע אבל הנמר אמר שהמפעל עבר לנס ציונה , אני לא יודע אם הם כל כך השתנו אבל האומגה זה רמקול יחסית זול ופשוט אבל הייתי אומר שווה את הכסף , מפה ולהשוות את המורל ל - סונוס פאבר זאת עבירת פשע כמעט סונוס פאבר זה מותג בעולם הספיקרים כמו תמיד יש דגמים טובים ופחות טובים אבל הם היו ונמצאים תמיד בטופ של סאונד .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור