תשתית בזק\סיב אופטי

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
האם משהו עבר מתשתית רגילה של בזק לתשתית סיב אופטי והרגיש שינוי בסאונד בסטרימינג כגון טידל

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא אמור להיות שינוי,
הסטרימינג מ TIDAL זה 1-2mbps לאיכות הגבוהה ביותר,
אם יש לך ספק אינטרנט טוב וכבלים שמחוברים עד הסטרימר (לא WIFI) אז אין סיבה שיהיה הבדל מול תשתית של 40 מגה ביט למשל

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
אני ארחיב טיפה
טכנאי בזק עובד מולי וארון התקשורת שלהם ניראה כמו סיוט לכל אחד לא רק לטכנאי משם הכבל זורם הביתה 4 גידים לא מסוכך ומהראוטר לקיר אותו סיפור כבל פשוט
השאלה אם כל הסבך החשוף הזה לא קולט כל רעש אלקטרו מגנטי באזור ותורם אותו לסטרימינג
אחרי שכל המאמצים שלנו זה לכבילה שמונעת
מול סיב אופטי שרעש כזה לא מעניין אותו כלל

אין לי בעיה של תקיעות וקיטועים בבבזק :))

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא אמור להיות שינוי,
הסטרימינג מ TIDAL זה 1-2mbps לאיכות הגבוהה ביותר,
אם יש לך ספק אינטרנט טוב וכבלים שמחוברים עד הסטרימר (לא WIFI) אז אין סיבה שיהיה הבדל מול תשתית של 40 מגה ביט למשל

אני עברתי מבזק לפרטנר לפני כשנה.
השינוי הכי חשוב זאת מהירות ה-upload, מ-3Mbps זה קפץ ל-130Mbps, וגם latency נמוך, עכשיו מדובר על 6ms
יש לי כמה צרכנים בבית - שני גיימרים שנושא ה-latency חשוב להם (עם בזק היו מלא צעקות בבית), וגם מזרימים סרטים

למה להשאר עם בזק??!

אני שילמתי לבזק יותר ממה שעכשיו משלם לפרטנר
ובבזק שילמתי על 100Mbps וקיבלתי 60 על 3, עכשיו יש לי 800-900 על 130

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
כי לפרטנר אין תשתית סיב אופטי באזור שלי :)

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
וגם היכן שיש הם לא מחברים בתים פרטיים, לפחות זה מה שהם סיפרו לי בטלפון.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
יש לי חבר שגר בכפר סבא והוא מחובר לתשתית אופטית של פרטנר שמגיעה עד הבית.
לצערי אין את זה באזור שלי ...
ללא קשר למחיר אין ספק שזה עדיף בעיקר שיש ריבוי משתמשים והרי אנו לא משלמים לאינטרנט לצורך TIDAL בלבד ...
בזק זו חברה הולכת ונעלמת או שתעשה סוויטץ בראש שלהם,
יש להם תשתיות אופטיות עד לכמה מאות מטרים מהבתים, אבל מהארון השכונתי ועד הבית הם עדיין ממשיכים בזוג חוטים מעפן משנות ה 50 של המאה הקודמת....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יש לי חבר שגר בכפר סבא והוא מחובר לתשתית אופטית של פרטנר שמגיעה עד הבית.
לצערי אין את זה באזור שלי ...
ללא קשר למחיר אין ספק שזה עדיף בעיקר שיש ריבוי משתמשים והרי אנו לא משלמים לאינטרנט לצורך TIDAL בלבד ...
בזק זו חברה הולכת ונעלמת או שתעשה סוויטץ בראש שלהם,
יש להם תשתיות אופטיות עד לכמה מאות מטרים מהבתים, אבל מהארון השכונתי ועד הבית הם עדיין ממשיכים בזוג חוטים מעפן משנות ה 50 של המאה הקודמת....

בשכונה (לפחות בבניין בו אני גר) העבירו תשתית אופטית של סלקום לפני מספר חודשים
ולפי הפרסום אני חושד שגם פרטנר נמצאים כאן אבל איני חותם על העניין.
בכל מקרה השכן ממולי התחבר לתשתית האופטית של סלקום בזמן שאני נשארתי לבינתיים עם בזק, לפי כמות הטכנאים המגיעים לפחות פעם בשבוע ומתעסקים אם ארון התקשורת בקומה ומיד אח״כ ניגשים לשאול את השכן עם עכשיו הדברים עובדים אני חושב שההחלטה שלי להישאר לקוח בזק לשנה נוספת היתה נכונה.

נערך לאחרונה ב:

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
Unlimited עובד תקין לפחות ממי ששמעתי שהתחבר

אבל אין לי בעיה של מהירות אני מחובר ל100 של בזק ומקבל בבדיקות 50-60 מה שעובד סביר לגמרי
השאלה שלי נוגעת לאיכות הסאונד ולא למהירות בגלל שארונות המסעף\קופסאות חיבור תלויות פתוחות ומבורדקות על הקיר מתחת לחלון שלי , ובמרחק מטרים בודדים עוברים כבלי חברת חשמל :-(((
והשאלה היא האם משהו עבר מחיבור תשתית בזק לסיב אופטי וחש שינוי לטובה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
Unlimited
והשאלה היא האם משהו עבר מחיבור תשתית בזק לסיב אופטי וחש שינוי לטובה

לא אמור להיות שיפור לטובה באיכות צליל (אם זו כוונתך) ואסביר:

בפרוטוקול ה TCP/IP יש מנגנון תיקון שגיאות לביטים שמגיעים "מושחתים" , ובמידה ולא מצליחים לתקן האינפורמציה נשלחת פעם נוספת .

בנוסף אצלך במחשב באפליקצית המוסיקה קיים buffer (חוצץ) ששומר מספר שניות של "מוסיקה עודפת" כך שאם קיימת בעיה רגעית יש מספיק ביטים במחסנית כדי שלא תהיה קטיעה ברצף המוסיקה, האינפורמציה נשלחת פעם נוספת , והכל חוזר למקומו בשלום.

וכמסקנה מכך כמו שאתה לא מצפה שאתר dtown יראה אחרת ולו באות הקטנה ביותר בבזק/סלקום/פרטנר/הוט כך הדבר הוא גם עם אפליקציית המוסיקה.....וזאת כאמור בגלל תיקון השגיאות וה Buffer.

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הוסיף ואומר שעל התשתית של בזק עוברים הביטים ב VDSL שזו תשתית להעביר נתונים של עד כמה עשרות מגה על חוטים מעפנים , ל VDSL יש גם יכולת לתיקון שגיאות ׁ(FEC ) , לכן רעשים ושיבושים על החוטים המעפניים מקבלים תיקון שגיאות ,ואם שגיאות בכל זאת יעברו , אז רוברטס הסביר למעלה מדוע לא תרגיש את השיבושים.
לכן כתבתי בתשובתי הראשונה שעבור TIDAL בלבד לא יהיה הבדל, השאלה אם יש לך בני בית נוספים שמתמשים בתשתית המיושנת וגונבים לך הרבה ביטים יקרים בזמן שאתה מאזין למוסיקה.... :)

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אצלי Partner עובד מצוין, ללא שום תקלה, וזאת למרות התקנות בבית ובשכונה.
וכן, הם סללו כבלים בשכונה (שהיא די חדשה ממילא) לפני שהגיעו לבניינים

meshitech

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
1
סיבים אופטיים
משי טכנולוגיות מייצגת חברות מובילות בתחום כבילת סיבים האופטיים

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סיבים אופטיים
משי טכנולוגיות מייצגת חברות מובילות בתחום כבילת סיבים האופטיים
מדהים הבוטים האלה, הם אפילו נרשמים לאתר.....לפחות אם הם כבר כאן שיגידו שלום .....איזה מערכת יש להם....אם הם מהזרם החווייתי או הטכנוקרטי.....איזה חוסר נימוס !!!

בכל מקרה נתתי לו "אהבתי" .....כי אני ממשפחה חמה (נשוי למרוקאית) שמארחת מכל הלב .

נערך לאחרונה ב:

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
אצלי התשתית סטנדרטית אבל המטר האחרון אופטי.
הביטים אותם ביטים, והמהירות לא גבוהה יותר (במקרה שלי היא אפילו מונמכת, בכוונה).
הצליל טוב יותר, משמעותית.
כנראה אצלי הרשת רועשת ולבידוד הגלווני הייתה תרומה חיובית.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
מדהים הבוטים האלה, הם אפילו נרשמים לאתר.....לפחות אם הם כבר כאן שיגידו שלום .....איזה מערכת יש להם....אם הם מהזרם החווייתי או הטכנוקרטי.....איזה חוסר נימוס !!!

בכל מקרה נתתי לו "אהבתי" .....כי אני ממשפחה חמה (נשוי למרוקאית) שמארחת מכל הלב .

אם זה בוט שנרשם לאתר וכתב הודעה בצורה אוטומטית זה סופר מדהים

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
רוברט
שלחתי לה הודעה בפרטי
אעדכן בהמשך :)

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
עד שמישהי נכנסת לפה..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור