תרגום לצילום 35 מ"מ

תהילה

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
יש איזה חישוב תרגום לצילום ב35 ממ?
ראיתי כל מיני הסברים שאם מצלמים במצלמה מסויימת ובעדשה מסויים אז הן יוצרות אותו גודל של סרט צילום 35 ממ.
מקווה שהסברתי את עצמי טוב .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני מקווה שאני מבין:
בצילום גדול של סרט צילום 35 ממ נהפך לסטנדרט שעבורו מחשבים דברים כך שמצלמות עם חיישן בגודל זהה לגדול של 35 ממ נקראות מצלמות עם חיישן FULL FRAME או FF בקיצור ומצלמות עם חיישן קטן יותר נקראות עדשות CROP.

כך לדוגמא: החיישנים של מצלמות הכניסה של ניקון שהן קטנים יותר מזה של חיישן FF לפי ערך קרופ של 1.5 ומחייישן של FF, ומצלמות הללא מראה של פנסוניק החיישן קטן עוד יותר לפי ערך של קרופ של 2

למה זה חשוב ומה הוא ערך הקרופ הזה - עדשות נמדדות לפי התאמה שלהם למצלמות עם חיישן FF וכאשר מחברים עדשה כזו למצלמה עם חיישן קטן היא מגיבה שונה וכך לדוגמא עדשת עם טווח זום של 10-20ממ עבור FF תהפוך להיות 15-30 עבור מצלמות הכניסה ניקון (היות 10*1.5 = 15 ו 20*1.5=30) ונקבל עדשה עם זווית ראיה צרה יותר במצלמות הקרופ (מספר גדול יותר זווית צרה יותר).
אתה עדשה אם תחובר למצלמת פנסניק תהפוך להיות 20-40 בגלל ערך קרופ של 2 (כלומר כפול 2)

החישוב הזה גם עובד עבור גדול הצמצם וגם עבור עומק השדה - אבל אני לא ממשיך בהסבר בשלב זה

תהילה

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
יוצא שלא חייבים לקנות מצלמת ff ,כל מה שצריך לעשות זה לקנות עדשות מתאימות למצלמת כניסה,נניח של ניקון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא מדויק, לחיישן המצלמה וכן לגודלו יש חשיבות רבה מאוד באיכות התמונה וככול שהחיישן טוב יותר ומוצלח יותר הוא יוכל לנצל עדשות טובות יותר - ברור שעדשות איכותית של מצלמת FF יעבדו היטב ויספקו תמונה טובה גם על חיישנים קטנים יותר - אבל על חיישן גדול יותר יהיה ניתן להפיק מהן יותר.

יש עדשות שבנויות לחיישנים של מצלמות קרופ בלבד ולא מתאימות למצלמות עם חיישן FF עדיין ברוב העדשות של רוב היצרנים הסימון יהיה לפי ערכים ביחוס של חיישן FF.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור