תראו מה יונתן ולין חושב על המגברים שלי יחסית לאודיו ריסרצ 210 610

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
Audio Research Reference 250 Monoblock Amplifier
Blog

by
Jonathan Valin

| Sep 13th, 2012

Categories:
Solid-state power amplifiers,
Tubed power amplifiers

Audio Research Reference 250 Monoblock Amplifier

William Zane Johnson, God bless him, may be gone and his path-breaking company, the Audio Research Corporation, may now be owned by an Italian holding company, but in spite of the loss of its founder and the change in proprietorship (which, let me be clear, has not affected the way things are done at Audio Research—all of whose products are still manufactured in the good ol’ USA), ARC has done anything but lose its way over the last few years. Indeed, its electronics are better than ever.

Take the Reference 250 monoblock amplifier for example.

ARC has been designing, building, and marketing a roughly 200W amp for decades (its reputation was, in part, made by the D150, the first “high-powered” Audio Research amplifier), but it has never built a better one (I've heard) than the new Ref 250, which is everything that its most recent predecessors—including the Reference 210—were not.

I reviewed the Reference 210 and, like all contemporary Audio Research amplifiers, it was an excellent pentode power amplifier. It had the traditional ARC virtues of neutral balance, lifelike bloom, and mid-to-treble range air and light, plus, like all ARC products from the SP-3 on, it was able to “breathe” life into instruments and voices in the midband and top end (almost like an acoustic bellows), changing image size, projection, and presence with the ebb and flow of dynamics (just as instruments and voices do in a concert hall).

However, all you had to do was compare the Ref 210 side by side (as I did) with a really good triode amplifier, like the then-current Convergent Audio Technology, to hear what the ARC amp didn’t do. In spite of the fact that at 90W the CAT amp was, on paper at least, half as powerful as the Ref 210, it simply blew the ARC out of the water when it came to transient speed, dynamic range, mid and low bass definition and slam, density of tone color top to bottom, image focus, and ultimate SPLs. Of course, Class A triode and Class AB pentode amplifiers (and the different tubes they use) have fundamentally different presentations (the CAT for all its dynamo-like power and gorgeous tone color lacked the midrange-to-treble bloom, air, and lifelike “action” that I just commented on); nonetheless, the Ref 210 sounded like a wimp beside the CAT. It was also considerably grainier than the triode amplifier, producing sonic images that sounded the way “half-tone” photographs look (where the CAT’s images sounded the way “continuous tone” images look).

If you were to combine the virtues of the CAT amp with those of the Reference 210, while subtracting the flaws of each and adding even higher resolution of low-level detail and lower noise than either was then capable of, you would end up with something very close to the sound of the new Reference 250. Everything that I didn’t like about the Reference 210—its dynamic wimpiness (which made it sound a lot less powerful than its on-paper watts would suggest), its graininess, its washed-out tone colors (particularly in the crucial power range from about 100Hz to 500Hz), its slightly sluggish (by comparison) transient response, its lack of bottom-bass definition and slam, its ill-focused images (too big with too little edge definition), its inability to play really loud without bumping its head against an SPL ceiling—is gone. Everything I liked about the Reference 210 (and other pentode ARC amplifiers)—their neutrality, their bloom, their air, their light, their incredibly expansive soundstage, and, above all else, their realistic way of breathing life into instruments and vocals (now including bass-range instruments, as well)—has been improved upon.

The net result is simply marvelous—an amp that comes closer to sounding “realistic” on more instruments and on more kinds of music than any previous ARC amp I’ve heard (and I’ve heard them all, save one). Indeed, I would have to say that, ultimate power levels aside, the Reference 250 is a substantially better amp than the Reference 610T that was my reference for many years.

What’s changed? A whole bunch of things, chief among which are the power tubes (now KT120s), the power supply (greatly beefed-up in capacitance), the capacitors ARC is now using (Teflon), and the circuit designs (which, like the Reference 5 SE—another great step forward for ARC—borrow heavily from the all-too-short-lived, two-chassis Reference 40 Anniversary preamp that was one of ARC’s great masterpieces).

I will have a lot more to say about the Reference 250 (and the Reference 5 SE) when I review both in an upcoming issue of TAS. But until then, take my word for it: This is an amp that you need to audition, whether you’re in the tube camp or the solid-state one. It competes fully with the best examples of either gain strategy, even in those areas (bass, low-level detail, speed of attack, noise) where solid-state has traditionally reigned supreme. This does not mean that the Reference 250 is the only great amp out there—we are, in case you missed it, living through a new Golden Age of High Fidelity that, particularly when it comes to low noise and high resolution, leaves most of the products from that first Golden Age in the dust. What it does mean is that when it comes to contemporary tube amplification and preamplification, ARC is the marquee to beat. But then what’s new about that?
הנה -סימנתי לכם קוים מתחת - סתם שויצר ,האמת כל זה כדי להראות לחברי דורון ששלי יותר גדול.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
מעניין אם כמות הלכלוכים הזאת על ה210 היתה יוצאת בכתבה ראשונית על המוצר???
או שאז הוא היה מגבר נהדר, ועם השנים פשוט נדפק לו הצליל לגמרי....
ד"א, יתכן מאוד שהשוואה למגברי טריודה הטובים ביותר של AR עצמם מכמה שנים אחורה היו מוצאים את הכתב מתלונן על תחום המיד באס/ מיד לאו של ה210 מולם.
אני חייב להודות שאני מחזיק מהאוזן של הגמד הזה, הוא כותב יפה והכי חשוב, יודע להרים הייפים ל100000 רגל בכמה שניות :)

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
זו שיטת 4 השלבים הידועה של סטראופייל ואבסולוט סאונד, שלדעתי תרמה לא מעט לשם הרע שלהם.

שלב 1: יוצא מוצר חדש של אחד מהמפרסמים הגדולים של העיתון, אחד מאלה שמחליפים דגם כל שנתיים. למשל - אודיו ריסרץ, קרל, ווילסון, קונרד גוהנסון.

שלב 2: מתפרסמת עליו כתבה מעולה, המון תשבוחות, זה המכשיר הטוב ביותר שהמבקר שמע בחדר ההאזנה שלו, קשה להאמין שיש משהוא טוב יותר, זה יקר אבל למי שיש כסף חובה לשמוע אותו - אני משאיר אצלי את המכשיר כי אני לא יכול לחיות בלעדיו - וכמובן נכנס לקלאס A או אולי לקטיגוריה חדשה במיוחד בשבילו ובשביל שכמותו - קלאס A+

שלב 3: עברו שנתיים, יצא המחליף שלו. MK2 למשל, MK3 או דגם עם שם אחר לגמרי.

שלב 4: מתפרסמת כתבה על הדגם החדש, והוא מושווה כמובן לדגם הישן. ופתאום, מסתבר שהדגם הישן (בן השנתיים) לא כל כך טוב: הכתב מספר שתמיד היו לו בעיות בנושא הזה ובנושא ההוא. מעניין באמת, שהוא לא טרח לספר את זה לאף אחד עד היום.

וראה איזה פלא, בדיוק בנושאים האלה המכשיר החדש מטפל באופן מושלם. מסתבר שהמהנדסים הגאונים פתאום קבלו הארה בשנה האחרונה והבינו פתאום איך לבנות מגברים טובים. (בשביל העשרה או עשרים אלף דולר שהם לקחו על המכשיר הקודם הם שכחו לשים קבלים קצת יותר גדולים, או חיווט מכסף, וגם היה דחוף להם להוציא אותו לשוק אז לא היה זמן לתקתק את המעגל כמו שצריך ... לא נורא. העיקר שעכשיו הם פתאום הבינו שזה חשוב.)

זאת כמובן, למשך שנתיים בדיוק, מועד יציאתו של הדגם הבא.

וכל מי שברשותו המגבר הישן, בן השנתיים, אמור עכשיו לרוץ ולמכור אותו ב- EBAY כי הוא כבר גרוטאה, ולרוץ לקנות את הדגם החדש הנוצץ כי הוא מושלם.

נערך לאחרונה ב:

בעז

אוהב את התחום
מעורבות
28
נקודות
18
בהמשך לכך, אני תמיד תמהה איך זה שלא ניתן למצא ביקורותלא טובות על מוצרי סטריאו. זה קצת מוציא את העוקץ מהביקורות הטובות.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מעניין אם כמות הלכלוכים הזאת על ה210 היתה יוצאת בכתבה ראשונית על המוצר???
או שאז הוא היה מגבר נהדר, ועם השנים פשוט נדפק לו הצליל לגמרי....
ד"א, יתכן מאוד שהשוואה למגברי טריודה הטובים ביותר של AR עצמם מכמה שנים אחורה היו מוצאים את הכתב מתלונן על תחום המיד באס/ מיד לאו של ה210 מולם.
אני חייב להודות שאני מחזיק מהאוזן של הגמד הזה, הוא כותב יפה והכי חשוב, יודע להרים הייפים ל100000 רגל בכמה שניות :)

אני מסכים לגמרי עם התלונות שלו על ה-210.
נוכחתי בהן בצורה ברורה בהשוואה ישירה לבורמסטר 911.
עם זאת, ערן, אני מסכים אתך לחלוטין שאיש השיווק הזה של אודיו ריסרץ' ומג'יקו,
במסווה של כתב אודיו,
לא היה מעז לכתוב ככה בכתבה הראשונית על המוצר.
לרוב, אני לא מאמין אפילו לרווחים בין האותיות בביקורות שלו,
ולמרות ניסיונו הארוך בציוד קצה,
אני לא בטוח שאפשר לסמוך על האוזניים שלו.
הוא נראה לי אודיופיל מן הסוג שמעדיף שקיפות, צלילות ופירוט,
על פני מרקם טונלי וטבעיות,
וזה לדעתי פספוס של כל החוויה המוזיקלית.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לאייל
זה לא הפרסום, זה בעיקר המוצרים שבאים לגור בבית, בין אם בחינם לשנה ובין אם במחיר בית חרושת עם אופציה לטרייד אין.

לשמעון
אני לא אוהב את ההתנהלות של ואלין, אני מאוד מעריך את יכולת השמיעה ומעל לכל ההעברה של מה שמכשור עושה (או לא).
אני סבור שהטענה שהוא כן X ולא Y ולכן מפספס את החוויה המוזיקלית אינה נכונה. נראה לי גם שההעמדה הזאת של זה מול זה לא בדיוק קיימת באמת.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מה איכפת לי , הקונוורגנט שלי ישן בכמה שנים מה210 ,ועוד לי יש מונובלוקים שמאל וימין ,ולא אחד כפי שהשוו כנגדו את המונו של ar ,אז ממש אין לי מה לרוץ לקנות ה250 ,שהוא יהיה גדול אולי יתקרב לישנים שלי .

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אני לא בטוח שאפשר לסמוך על האוזניים שלו.
הוא נראה לי אודיופיל מן הסוג שמעדיף שקיפות, צלילות ופירוט,
על פני מרקם טונלי וטבעיות,
וזה לדעתי פספוס של כל החוויה המוזיקלית.[/QUOTE]

שמעון כפי שאתה מכיר אותי, אתה יודע שהצליל שתארת הוא לא כוס התה שלי
למעשה כתבתי שאני מעריך את האוזן שלו ,כי קראתי סקירה שלו לאחר התערוכה האחרונה במינכן
וממש הזדהתי אם מה שהוא כתב והחדרים שהוא בחר לציין באמת היו מהטובים ביותר גם לדעתי.
ברור שמפה עד ללהאמין לביקורת שלו יש הפרש גדול מאוד... אבל כנראה אוזן טובה יש לו.

icorem

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
18
כל הזכויות שמורות כמובן למר SALVATORE....

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
זו שיטת 4 השלבים הידועה של סטראופייל ואבסולוט סאונד, שלדעתי תרמה לא מעט לשם הרע שלהם.

שלב 1: יוצא מוצר חדש של אחד מהמפרסמים הגדולים של העיתון, אחד מאלה שמחליפים דגם כל שנתיים. למשל - אודיו ריסרץ, קרל, ווילסון, קונרד גוהנסון.

שלב 2: מתפרסמת עליו כתבה מעולה, המון תשבוחות, זה המכשיר הטוב ביותר שהמבקר שמע בחדר ההאזנה שלו, קשה להאמין שיש משהוא טוב יותר, זה יקר אבל למי שיש כסף חובה לשמוע אותו - אני משאיר אצלי את המכשיר כי אני לא יכול לחיות בלעדיו - וכמובן נכנס לקלאס A או אולי לקטיגוריה חדשה במיוחד בשבילו ובשביל שכמותו - קלאס A+

שלב 3: עברו שנתיים, יצא המחליף שלו. MK2 למשל, MK3 או דגם עם שם אחר לגמרי.

שלב 4: מתפרסמת כתבה על הדגם החדש, והוא מושווה כמובן לדגם הישן. ופתאום, מסתבר שהדגם הישן (בן השנתיים) לא כל כך טוב: הכתב מספר שתמיד היו לו בעיות בנושא הזה ובנושא ההוא. מעניין באמת, שהוא לא טרח לספר את זה לאף אחד עד היום.

וראה איזה פלא, בדיוק בנושאים האלה המכשיר החדש מטפל באופן מושלם. מסתבר שהמהנדסים הגאונים פתאום קבלו הארה בשנה האחרונה והבינו פתאום איך לבנות מגברים טובים. (בשביל העשרה או עשרים אלף דולר שהם לקחו על המכשיר הקודם הם שכחו לשים קבלים קצת יותר גדולים, או חיווט מכסף, וגם היה דחוף להם להוציא אותו לשוק אז לא היה זמן לתקתק את המעגל כמו שצריך ... לא נורא. העיקר שעכשיו הם פתאום הבינו שזה חשוב.)

זאת כמובן, למשך שנתיים בדיוק, מועד יציאתו של הדגם הבא.

וכל מי שברשותו המגבר הישן, בן השנתיים, אמור עכשיו לרוץ ולמכור אותו ב- EBAY כי הוא כבר גרוטאה, ולרוץ לקנות את הדגם החדש הנוצץ כי הוא מושלם.
ניתוח יוצא מהכלל אייל ואני לא אומר זאת בציניות אלא כהערכה למי ששנים נמצא בתחום ומהיבואנים הוותיקים והרציניים שיש בארצנו,יחד עם זאת תמהני הרי כשיבואן רוצה לספק גושפנקא לאיכות מרכולתו הוא אץ רץ להמציא קישורים מעין אלה לאלתר !
מה זה אומר עליכם ?
מה זה אומר על אלה שרצים לשדרג(גם) בעקבות אותן ביקורות ?
התעשייה והעשייה בתחום היקר הזה מזינה עצמה בזכות כל אותם גורמים בגלגל בעיקר בזכות הרבה מהתחום אפור שבין הידיעה לאוטוסוגסטיה, והנה משפט בעייתי -העיקר שבסוף רובם יוצאים מרוצים עם הרגשה שדפקו אותם.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
רן,
לא ברור לי המשפט האחרון בפוסט שלך-המשפט הבעייתי. מי זה "רובם"?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור