תפעול מצלמת ניקון D90

laran

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אז בשעה טובה רכשתי מצלמה. החלטתי בסוף על הניקון D90 מכל מיני שיקולים..
מס' שאלות לגבי התפעול שלה כי הסתבכתי קשות:
1. מה ההבדל בין מצב AUTO למצב P? הרי שניהם אוטומטיים. האם במצב P עלי להפעיל את המבזק או שהוא קופץ בעת הצורך?
2. מתי משתמשים באופציה של צילומי פורטרייט? בכל מצב שבו אני מצלמת אנשים? ושוב - האם יש צורך להפעיל מבזק?
3. איך מעבירים לצילום בשחור לבן?
4. איך מצלמים כאשר מנסים להשיג תוצאה שהאובייקט מפוקס ואילו הרקע מטושטש? מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי...

אשמח לכל הארה בנושא המצלמה.. היא הצליחה קצת להלחיץ אותי :) אגב - הספר בעברית שמגיע איתה לא הכי ברור...

רוב תודות לעונים..

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדשי!
1. במצב P את יכולה לשנות פרמטרים כמו ISO, איזון לובן ועוד, מה שאינו אפשרי במצב AUTO. בשניהם, גדול צמצם ומהירות נקבעים באופן אוטומטי. במצב P צריך להקפיץ את הפלאש.
2. אפשר לצלם פורטרייט בכל מצב, רצוי בידני... רק שבחירת מצב זה משנה מספר פרמטרים, למשל צמצם פתוח בכדי להשיג עומק שדה רדוד, כמדומני גם מורידה מעט מהחדות בכדי להקנות מראה רך ועוד. שימוש בפלאש ישיר לצילום פורטרייט אינו מומלץ כלל, אלא אם יש לך פלאש חיצוני שניתן להטות את הכיוון שלו לתקרה למשל (לקבלת אור לא ישיר).
3. בתפריט אפקטים, אבל גם זה לא חובה, כל תוכנת עריכת תמונות בסיסית מסוגלת להפוך תמונה צבעונית אל שחור לבן.
3. מצלמים בערך F הכי פתוח שיש - ככל שהמספר של F קטן יותר, כך הרקע יופיע כמטושטש יותר (למשל F2.8 יתן רקע יותר מטושטש מ- F5.6).

laran

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ליאור!
בהנחה שאיני אשפית במצבי איזו, צמצמים, עומקי שדה (למעשה זה אינו אומר לי כלום ובבקשה אל תצחק עלי) וכד' איך אתה ממליץ לי לצלם? לא רוצה לצלם על מצבי אוטומט כל הזמן כי אז המצלמה לא שונה מכל מצלמת פוקט..

אגב- האם כשאני הופכת תמונה לשחור לבן ולספיה למשל בפיקאסה - נותנת את אותו הגוון כאילו התמונה צולמה מראש בשחור לבן?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לפי מה שאת אומרת, אז את לא יודעת כיצד לצלם במצבים ידניים, אז אין לך ברירה, אלא להשאר באוטומט, עד שתלמדי על משמעות ואופן השימוש בפרמטרים השונים, אין דרך אחרת.
כן, תוכלי להגיע לתוצאות דומות גם בתוכנות עריכת תמונות (וכך ישאר לך גם עותק צבעוני מקורי של התמונה למקרה הצורך).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור