תמונות של המערכות של חברי הפורום

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא מבין אולי תוכל להסביר, כתבת במפורש שהרמקולים חייבים להיות צמודים לקיר.
טעיתי. חשבתי שהשאלה לגבי הספרים.

זו הנחיה של NAIM אבל היא קשורה במבנה הרמקול שהוא אטום. אני חושב שכל רמקול אטום, ככל שתקרב אותו לקיר תקבל תדרים נמוכים יותר.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ככל שתקרב לקיר, הכוונה כמובן לקיר האחורי.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הספרים לא "הורגים" את הרמקול. הם בולעים את כל מה שלא מתקדם לתוך החדר ומבחינה זו זה יתרון
זו הנחיה של NAIM אבל היא קשורה במבנה הרמקול שהוא אטום. אני חושב שכל רמקול אטום, ככל שתקרב אותו לקיר תקבל תדרים נמוכים יותר.
אם ההנחייה של היצרן היא שהרמקול יהייה צמוד לקיר, סביר להניח שהוא מתוכנן להיעזר בהחזרות מהקיר, והספרים רק מונעים מזה לקרות.

זה שלך זה נראה יתרון ש"הם בולעים את כל מה שלא מתקדם לתוך החדר", ו/או שההעמדה הזו היא הטובה ביותר לכל רמקול אטום באשר הוא -- אלה המצאות שלך, שאינן דווקא קשורות לדברים שהמתכנן חלם עליהם, או שהיו לו סיוטי לילה בנדון.

לכן אני טוען (בנחרצות) ש
המיקום של הרמקולים מוזר עד בעייתי, כך שזה לא נשמע טוב מראייה

ואם אני טועה -- האפשרות במפורש קיימת -- אין לי בעייה להצהיר בנחרצות שטעיתי.

רק שאם תראה לי שמישהו -- שאינו מוסמך -- כתב באיזשהו פורום שכך זה עדיף, זה לא יהייה קביל מבחינתי כראייה -- יש לך מקבילים גם בפורומים בחו"ל, שממציאים מהרהורי ליבם, וצורת המחשבה שלהם, איך לומר זאת בעדינות, "מקורית"? :)

עמיר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
המערכת נראית מושקעת.
באיזה כבילה אתה משתמש עם כול הציוד?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
ככל שתקרב לקיר, הכוונה כמובן לקיר האחורי.

אריה

בזמנו כשחיפשתי רמקולים ניתקלתי במספר דגמים של חברות שונות עם תיבה אטומה. מעולם לא ראיתי שיש הנחיה מיוחדת להתקרב לקיר אלא שבגלל התיבה האטומה אין בעיה להתקרב לקיר בניגוד לרמקולים עם פורט אחורי.
מעניין מאוד מה יקרה אם תקרב אותם מטר קדימה, לדעתי תקבל שיפור משמעותי בבמה, בהפרדה בין הכלים והמיקום שלהם. ניסית ?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חברים, עזבו את הקטע של הספרים, זו התעסקות מיותרת.
לגבי מיקום הרמקולים נוסה מה שצריך והמיקום הנוכחי מסומן על המילימטר באמצעות דיו בלתי מחיק על הרצפה.

לגבי הכבילה: הכל כבילה סטנדרטית של ניים למעט האינטרקונקט מנגן התקליטורים שאף הוא של ניים, אבל יקר.

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
KABER speakers have been designed to perform best when placed close to a wall. Ideally the rear of the loudspeaker should between 4" and 12" (10 cm and 30 cm) from the wall, and at least 18" (45 cm) from any corner.

ציטוט ממדריך למשתמש :
דוגמא לרמקולים של ליין. צריכים להיות קרוב לקיר ורחוקים מפינות.
למיטב ידיעתי זה נכון לרוב הרמקולים האטומים. (ללא פורט).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
KABER speakers have been designed to perform best when placed close to a wall. Ideally the rear of the loudspeaker should between 4" and 12" (10 cm and 30 cm) from the wall, and at least 18" (45 cm) from any corner.

ציטוט ממדריך למשתמש :
דוגמא לרמקולים של ליין. צריכים להיות קרוב לקיר ורחוקים מפינות.
למיטב ידיעתי זה נכון לרוב הרמקולים האטומים. (ללא פורט).
כאן מדובר על קרוב לקיר -- לא פחות מ-10 ס"מ -- כך שזה בפירוש לא על צמוד לקיר, כפי שנאמר כאן לגבי הרמקולים של אריה.

ולא, זה לא אותו דבר לכל הרמקולים נטולי הפורט.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
חברים, עזבו את הקטע של הספרים, זו התעסקות מיותרת..

זה דווקא הקטע היותר מעניין בסיפור.. ושלא יובן לא נכון אני אוהב ספרים ולראות ספריה שכזו היום בבתים זה לא מחזה שכיח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הרמקולים שלי משכילים
כמו אלה שלומדים לבחינה ע"י שימת ספר לימוד מתחת לכרית, רק בלי הפוטנציאל להבין אותו

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה כל כך מעניין בספרים? בשביל מה בונים רמקולים בתיבה סגורה? כדי שהתיבה תבלע כל גל שנוצר כתוצאה מתנועת הממברנה לאחור. הספרים, כך להתרשמותי, מסייעים בנקודה הזו.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה כל כך מעניין בספרים? בשביל מה בונים רמקולים בתיבה סגורה? כדי שהתיבה תבלע כל גל שנוצר כתוצאה מתנועת הממברנה לאחור. הספרים, כך להתרשמותי, מסייעים בנקודה הזו.
התרשמותי היא שהתרשמותך מוטעית, לחלוטין.

נראה לי הרבה יותר הגיוני שאם היצרן ממליץ למקם את הרמקולים שהוא תכנן צמוד לקיר, זה כדי שההחזרות מהקיר יהוו חלק מהצליל. לפי דבריך, אתה חושב -- בהסתמך על פרשנויות עקומות -- שאתה חכם יותר מהיצרן. נו טוף. לי זה לא מפריע. אתה הייחיד שנדפק מזה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עמיר, התחלת שוב עם הסכינים? תרגיע בבקשה מייד. או שתלך להרגע במקום אחר.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
התחלנו שוב....

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
לפעמים המשחק משעמם וגם התוצאה ואז אנו מגיעים להארכה.
המתח מתחיל יותר קאסח דחיפות העברת זמן ושוב אין תוצאות.
אנחנו מגיעים לשיא - " פנדלים"
אוי התבלבלתי בפורום, טוב שישאר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מצטער -- אכן התנסחתי בצורה קצרת-סבלנות ולא חברית :נגד:

אבל הכוונה הבסיסית דווקא כן הייתה לתרום משהו, אז אנסה לנסח מחדש בצורה יותר עניינית:

תראה, אריה, מה שקורה כאן הוא שהנחת הנחות מסויימות לגבי הסיבות לדברים, שאני לא בטוח שהן נכונות.
כרגע ייתכן שכבר אין הרבה מה לעשות בנדון, ולא תפרק את הספרייה רק כדי לבדוק אם האלטרנטיבה נשמעת טוב יותר.
כך שכנראה יש גבול לכמה הדיון פוסט-מורטם הזה עשוי להועיל.

עם זאת, בהינתן שכנראה כוונות הייצרן אינן ממומשות לפי רוחן המקורית, לא בטוח שההצמדה לקיר בתנאים האלה -- בתוך הספרייה -- נותנת את הסאונד המיטבי, וייתכן שאם הספרים כבר שם, יש מצב שהסאונד ישתפר דווקא בהרחקה מהקיר.

מה וכמה ולאן דורש ניסוי -- ולא בטוח שזה בכלל יכול להסתדר עם שאר הדברים בחדר ועם שיקולי אסתטיקה ועם WAF ועם בכלל -- אבל אם יש מצב לנסות, הייתי ממליץ לנסות.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני חייב לציין שהעיסוק בניחוש של איכות הצליל על פי התמונות מאוד מתמיה.

ראיתם פעם יצרן שמתייחס לכורסא עליה יושבים המאזינים? ראיתם פעם יצרן שמתייחס לעץ ממנו בנוי השולחן בסלון? ראיתם יצרן מתייחס לסוג התריסים? למבנה הזכוכויות בחלונות? מה קורה לכם? גם אם זה נשמע מוזר, אני בטוח שיש יצרנים שמשערים שיש גם ספרים בסלון.

עמיר, יש רמקולים שבנויים סביב הרעיון של החזר תדרים מהקיר. אלה רמקולים עם מבנה מיוחד. רמקול אטום, ככל שפחות רעש דולף ממנו החוצה, כך הוא טוב יותר.

למתעניינין בהשפעת הספרים על איכות הצליל, ספרי הסטוריה משפיעים לטובה על הצליל, ספרים טכנולוגיים פחות, ספרות יפה הורסת את הצליל, פילוסופיה? ככה ככה....

אריה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אריה,
התכנון מצביע על שמרנות וסדר,
בנית את הספריה הכנסת את
הרמקולים פנימה,
ואז הפכת לאדם מאמין
וזה טוב ליהודים :)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה,
התכנון מצביע על שמרנות וסדר,
בנית את הספריה הכנסת את
הרמקולים פנימה,
ואז הפכת לאדם מאמין
וזה טוב ליהודים :)

לא נולדתי בחדר בו צולמה התמונה ואת השפעת הספרים למדתי עוד בדירה הקודמת. המאמינים הם דווקא אלה, שלמרות שכנראה מעולם לא ניסו, ובכל זאת בטוחים שהם יודעים כיצד הספרים משפיעים.

בואו נעזוב את הספרים.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור