תמונות ראשונות

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אני יודע שכולכם חיכיתם לזה בכליון עיניים... :)
אחרי שהתייעצתי פה לא מעט, אני גאה להציג לכם את התמונות הראשונות שעשיתי עם המצלמה החדשה שלי Nikon D5100 עם עדשת הקיט 18-55.

אלה הן התנסויות ראשוניות, ואשמח לעיצות, ביקורות (בונות), חיזוקים וטיפים.

http://www.flickr.com/photos/83702630@N03/sets/

א
גב, גם עיצות בנוגע לקומפוזיציה ובחירת תמונה מתוך סט של תמונות דומות. אני מוצא שדי קשה לי לבחור תמונה אחת מתוך סט של כמה ששונות רק במעט.

תודה לכולם!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רואים שאתה מתייחס לעניין הקומפוזיה. ראיה לכך היא התמונה של הבחורה החמודה כאשר היא מביטה שמאלה ויש לך מקום למבט. אתה צריך לעבוד קצת על עניין האור. התמונות שלך אינן חשופות היטב לטעמי. אם נביט בתמונה שציינתי אז נשים לב שהמזרקה חשופב היטב בעוד היא חשוכה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש על הציוד החדש שלך :בעד:

בשלב ראשון אני ממליץ לצלם הרבה - לאחר מכן שי מספיק זמן ללמוד איך לעשות את הדברים שונה ואולי יותר טוב.

בקשר לתמונות שלך טיפ ראשון נסה לצלם כאשר האופק מאוזן - לעיין זה נוח לראות כך.

קשה לתת ביקורת למספר תמונות כדי להתמקד בתמונה, תמונה לקבלת תגובות ממוקדות

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אני עדיין לא מבין איך לעבוד עם הפלאש.
כל פעם שהוא עובד, התמונות יוצאות בצבעים קרים ומתים, לא טבעיים, והתמונה נראית שטוחה וחסרת חיים. במקרה הנל, האובייקט יוצא מואר והרקע חשוך.
עוד משהו מוזר שקורה, זה כאשר אני על מצב A, ואני פותח את הפלאש, משום מה הוא בוחר חשיפה ארוכה מאוד, של כמה שניות, בניגוד לאינטואיציה וההגיון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה זה A בניקון - אוטמטי או עדיפות צמצם?

Joha132

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי עידן,

לבסוף החלטת ללכת על הD5100 עם עדשת קיט 18-55mm, זו בחירה מעולה שגם אני נוטה בשיקוליי לרכוש בקרוב.

אשמח לדעת מדוע לא בחרת עדשת 18-105mm שלדעת רבים "איכותית" יותר מה18-55, וכדאית יותר מבחינת המחיר (שזה לא שיקול כלכך לדעתי)

בנוסף,
אשמח אם תעלה כמה תמונות נוף ואורבניות (בתים, בניינים) לקבל איכות התמונות מצלם שלא מקצועי ומכיר את המצלמה שנים.. מצלם שזה עתה קיבל המצלמה ומתחיל ללמוד שלב אחר שלב.

עד עכשיו השתמשתי באתר הזה:
http://www.pbase.com/cameras/nikon
אבל צריך לבדוק תמונה תמונה עם איזו עדשה צולמה, ולא תמיד זה עוזר למצוא..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היי עידן,

לבסוף החלטת ללכת על הD5100 עם עדשת קיט 18-55mm, זו בחירה מעולה שגם אני נוטה בשיקוליי לרכוש בקרוב.

אשמח לדעת מדוע לא בחרת עדשת 18-105mm שלדעת רבים "איכותית" יותר מה18-55, וכדאית יותר מבחינת המחיר (שזה לא שיקול כלכך לדעתי)

בנוסף,
אשמח אם תעלה כמה תמונות נוף ואורבניות (בתים, בניינים) לקבל איכות התמונות מצלם שלא מקצועי ומכיר את המצלמה שנים.. מצלם שזה עתה קיבל המצלמה ומתחיל ללמוד שלב אחר שלב.

עד עכשיו השתמשתי באתר הזה:
http://www.pbase.com/cameras/nikon
אבל צריך לבדוק תמונה תמונה עם איזו עדשה צולמה, ולא תמיד זה עוזר למצוא..

אשמח לדעת מי אלו הרבים שלדעתם ה 18-105 "איכותית" יותר המ 18-55 וכדאית יותר ?
:בהלם:

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
איך אני יודע את כל הנתונים האלו?

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
התמונות שיצאו עם זמן חשיפה ארוך מחקתי כי יצאו מטושטשות.

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
בתמונה של הבחורה (אשתי, אגב):
f stop f/4
exposure time 1/25 sec
ISO 3200
focal length 24mm
max apertire 4
no flash

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא הבנתי - איזו תמונה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK,
מה דעתך על התמונה?
למה בחרת להתחיל ים התמונה הזו?
מה ניסית להעביר בתמונה?

דבר ראשון תמונה כזו נקיה ב ISO 3200 זה מעולה - המצלמה שלי לא עושה את זה.
בחרת בתמונה קשה לצילום יש הבדלים גדולים מאוד ברמת האור, חלקים בהירים (המזרקה) וחלקים כהיים (השיער) הטווח הדינמי של המצלמה עשה עבודה לא רעה בכלל (אומנם יש קצת אזור עם חשיפת יתר ביציאת המים, אבל אין אזורים עם תת חשיפה)
אני מקווה שיש לך כיסוי לעדשה שמונעה כניסת או לא מכוון לעדשה - יש לך בתמונה כניסת אור כזאת מצד ימין למטה (אבל זה בקטנה)

אני מאמין שהתמונה צולמה בתאורה חלשה, וכאמור התצואה לאחת התמונות הראשונות היא מוצלחת.

יש עוד הרבה דברים, אבל בו נתחיל בקל לפני שאתה קופץ למים עמוקים, בתאורה טובה במצב יותר קל - איך אתה מסתדר עם המצלמה במצב כזה?

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
יש הרבה תמונות באלבום פליקר שלי בתאורת יום. סהכ אני ממש מרוצה בתנאים שכאלה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לך מצלמה מדהימה, למה שלא תיהיה מרוצה :)
קצת לימוד ותרגול וואתה בכיון הנכון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור