תמונה מטושטשת

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם.
יש לי מצלמה CANON RABEL T3 12MP ולאחרונה גיליתי שתמונות שאני מצלם בסמסונג 9 יוצאות חדות יותר. קניתי עדשות איכותיות, הגברתי את האור, איפסתי את המצלמה, שיניתי זמני חשיפה ובכל זאת הסמסונג חדה יותר.
למה זה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה יכול להציג תמונה עם נתוני הצילום, כך שניתן לראות את הבעיה?

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בבקשה, שתי התמונות צולמו ברזולוציה מקסימלית 12MP במצב אטומטי

תמונות מצורפות

• 50ממ אוטומטי.JPG
    50ממ אוטומטי.JPG
    KB 18.6 · צפיות: 287
  • סמסונג 9 אוטומטי.jpg
    סמסונג 9 אוטומטי.jpg
    KB 20.8 · צפיות: 317

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חסרים לי נתוני הצילום כדי לספק לך תשובה
איזה מצב צילום? איזה מצב פוקוס (ועל מה הפוקוס)? וכן שאר נתוני הצילום

כמו כן אני מקווה שאתה מצלם ברזולוציה מקסימילית במצב FINE ומצב L
כמו כן איזו עדשה יש לך? (כדי גם לבדוק שהיא נקיה)

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תשובות:
מצב צילום- אוטומטי
הפוקוס על מרכז האובייקט בתמונה
עדשה חדשה לחלוטין CANON 50mm 1.8f
מצולם במצב L, לא יודע מה זה FINE
חסר לך עוד מידע ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איזה גודל צמצם?
איזה זמן פשיפה?
איזה ISO?

אלו נתוני הצילום.
במחשב שאתה עומד על התמונה לחיצה ימינית בעכבר ואז לבחור ב Properties שם ב Details תחת Camera מופעים כל הפרטים

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
צמצם 1.8, חשופה 1/1000, ISO 100, עדשה שקועה 50 ממ

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נסה לסגור צמצם קצת - צמצם פתוח לגמרי של 1.8 מביא תמונה קצת רכה, נסה לצלם עם צמצם 4 או 5.6 לדוגמא ותראה הבדל בחדות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כדאי אולי לבדוק גם RAW

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי, עשיתי כמה תמונות עם צמצם 5.6, 11 ו-16, לא ראיתי איזשהו הבדל דרמטי.
אזורים מסויימים בתמונה מעט יותר חדים ואזורים מסויימים ללא שינוי בכלל.

תמונות מצורפות

• צמצם 5.6.JPG
    צמצם 5.6.JPG
    KB 17.2 · צפיות: 257
  • צמצם 11.JPG
    צמצם 11.JPG
    KB 17.8 · צפיות: 265
  • צמצם 16.JPG
    צמצם 16.JPG
    KB 18.2 · צפיות: 271

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אזורים חדים הם אזורים פוקוס אם אתה רוצה יותר אזורים בפוקוס אתה צריך לסגור עוד צמצם ל F16 או יותר.
ככול שהצמצם פתוח (מספר F קטן יותר) כך יהיה לך עומק שדה רדוד שבו רק חלק מהאוביקט הנקודת הפוקוס יהיה חד והשאר לא יהיה בפוקוס - זה מעולה לצילום פורטרטים וכן להדגשת אוביקט המרקע, אבל לא מה שאתה רוצה.

אם אתה לא רואה הבדל בצילום בחדות כאשר הצמצם סגור - אתה מפספס משהו, אני מקווה שאתה לא מצלם באוטמט כי אז אתה לא יכול לשנות באמת ערכים המצלמה משנה זאת בזמן הצילום.

בכל מקרה אתה יכול לבחור מצב חצי אוטמטי A, עדיפות צמצם, שבו אתה בוחר את ערכי הצמצם והמצלמה בוחרת את הערכים האחרים

אם אתה מצלם מצב נייח, כדי לחשוב על צילם במצב לא ידני שבו אתה בוחר את גודל הצמצם (סגור במקרה שלך F16 לדוגממא), ערך ה ISO (ערך נמוך מספק תמונה נקיה יותר ועם טווח דינמי טוב יותר) וזמן חשיפה (זמן חשיפה שיספק לך את התאורה שמתאימה למה שאתה רוצה) - כדי לקבל יכול לזמן חשיפה ארוך יהיה צורך בחצובה, אחרת התמונה תצא לא חדה בגלל תזוזה של המצלמה בזמן הצילום.

כמו כן לדעתי חסר לך אור בתמונות - וברור שחסר לך ידע בנושא הצילום שיכול לעזור לך לקבלת תוצאות טובות יותר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
חצי אוטמטי A,
בקנון זה Av.

העדשה שאתה מצלם בעזרתה מוכרת לי היטב ואני יכול למנות אי אילו מגרעות שלה אבל:תמונה לא חדה זו ממש לא אחת מהן.

מדובר בעדשת פריים ובכל מה שקשור בצמצם הקטן מ F4 (מספר F גבוה מ-4) תמונה לא חדה זה לא כוס התה של העדשה הזו.

מבלי להשימע יהיר אני חושב ש:
וברור שחסר לך ידע בנושא הצילום שיכול לעזור לך לקבלת תוצאות טובות יותר.
זה יותר בכיוון לפתרון.

ובלי קשר לאמור לעיל: כשאתה דבר על ניראות של התמונה:האם השוותה תמונה מהטלפון הנייד ומהמצלמה על מסך מחשב,או שהשוותה זו מהמצלמה על מסך מחשב וזו מהטלפון על מסך הטלפון?

אם האפשרות השנייה היא,אז התמונה ממסך הטלפון לא יותר חדה ומה שכן - השוותה תפוחי עץ עם קוף....וכדי לראות איזה תפוח עץ "חד" יותר צריך להשוות עם....תפוח עץ (על מסך המחשב במקרה דנן).

בהנחה ואתה מצלם JPEG גם במצלמה וגם בטלפון: בקנון קבצי ה JPEG עוברים קימפרוס וזהו בטלפון התמונה עוברת,בין השאר,במעבד HDR שמשנה את הטווח הדינאמי של הצבעים בתמונה וכן השנוי הוא כזה שהתמונה תצא במיטבה על מסך הטלפון אבל,גם על מסך המחשב זו תמונה מעובדת וזו במצלמה היא לא.

יש שנויים בחדות התמונה בטלפון הנייד מול המצלמה למרות ששתיהן עם אותו MP וגם עם אותו מפתח צמצם פחות או יותר זו בנייד עוברת עיבוד וזו במצלמה לא ומכאן ההבדלים ב"חדות".

אם אתה רוצה שהתמונות מהקנון + ה 50 מ"מ של קנון יראו "כמו בנייד" תצטרך להעביר את התמונות מהמצלמה דרך תוכנה שתבצע עיבוד HDR ואם כבר לכיוון הזה אז לעשות עיבוד HDR על קבצי ה JPEG זה "קצת" לא הגיוני - עדיף על קבצי ה REW וליצא את התוצאה ל JPEG בסיום ההליך - מבטיח לך שהמצלמה בגלקסי תשב בפינה ותתבייש.

עיבוד HDR במצלמות של הניידים זה די נחמד ואולי אפילו נדרש. עיבוד תמונות ממצלמת ה DSLR ב HDR הוא אחת ממלכודות הדבש של צלמים מתחילים העברת התמונה,מהמצלמה,במעבד HDR הבאמת הופכת אותה ל"נעימה לעין" אבל ממש לא הופכת את התמונה למעשה אומנות...וצילום,ב DSLR ודומיה,הוא....:אומנות.

מנחם

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לכל העונים ולהלן תשובתי-
אני מצלם במצב ידני בלבד, מציג את התמונות מהנייד ומהמצלמה על מסך המחשב ורק אז אני משווה, אני מצלם באוהל צילום בגודל 100*100*100 ולדעתי הוא מואר מאוד.
בעיה נוספת היא כאשר אני סוגר צמצם ונותן זמן חשיפה ארוך הרקע יוצא לבן אבל האובייקט בהיר מידי וכשאני מעלה מהירות חשיפה קורה בדיוק ההפך- האובייקט בצבעים יפים אבל הרקע הלבן הופך אפור.
מה הפתרון לזה ?

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה יותר נכון לקטלוג ?

תמונות מצורפות

• IMG_0008.jpg
    IMG_0008.jpg
    KB 32.2 · צפיות: 287
  • IMG_0009.jpg
    IMG_0009.jpg
    KB 30.8 · צפיות: 279
  • IMG_0008.jpg
    IMG_0008.jpg
    KB 32.2 · צפיות: 287

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני אישית, אהבתי את האחרונה

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
0008 או 0009 ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 9 בהיר מידי לדעתי

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה, אני צלם מתחיל בסך הכל.
2 שאלות ברשותך-
1. אני רוצה לצלם גופי תאורה והקושי שלי בצילום של גופים לבנים על רקע לבן הוא שצבע הלבן של הגוף "נבלע" ברקע. מה לעשות ?
2. אני מצלם היום בעזרת CANON RABEL T3 עם עדשה CANON 50mm קבועה, האם מצלמה כמו D80 תעשה עבודה טובה יותר בחדות הצילום ובצבעים ?
* שים לב לקוביה הלבנה בתמונה המצורפת

אלון

תמונות מצורפות

• IMG_0008.jpg
    IMG_0008.jpg
    KB 32.2 · צפיות: 240

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור