תודה B&W

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ומה הקשר בין בחירה של אולפן ברמקול כזה או אחר לבין התאמתו לשימוש ביתי?

התשובה לשאלה זאת טמונה בתשובות לשתי השאלות המרכזיות שהעליתי:
1. מהן הדרישות לרמקול אולפני?
2. מהן הדרישות לרמקול ביתי?

ולשאלתך, קראתי פוסטים שלך שהסברת מה נדרש מרמקול באולפן. אני מקווה שאתה לא מצפה ממני לחזור לחפש אותם ולצטט את דבריך....

מה שאתה אומר בעצם זה שאתה לא יודע מהן הדרישות מרמקול אולפני.
כאשר אתה לא יודע מהן הדרישות מרמקול אולפני – על סמך מה אתה קובע שלא ניתן להקיש מהן לגבי רמקול ביתי?

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה שאתה אומר בעצם זה שאתה לא יודע מהן הדרישות מרמקול אולפני.
כאשר אתה לא יודע מהן הדרישות מרמקול אולפני – על סמך מה אתה קובע שלא ניתן להקיש מהן לגבי רמקול ביתי?

על סמך דברים שנאמרו ע"י אנשים בעלי ידע וניסיון, כמוך למשל....

לא ידעתי שזה פסול ללמוד מהידע ומהניסיון של אחרים. לתומי סברתי שזה אחד ממטרות הפורום.

יכול להיות שטעיתי כאשר התייחסתי ברצינות לדברים שאתה ואחרים כתבו בעבר בפוסטים קודמים בפורומים השונים, בין השאר דובר גם על רמקולים לאולפן ומידת התאמתם לשימוש ביתי.

מההתנגדות שלך למה שכתבתי קודם אני מסיק שלדעתך יש חשיבות להמצאות רמקול מסוים באולפן.
האם לפני שבחרת להחליף את ה B&W שהיה לך ב VC2 של ברודמן בדקת באיזה אולפנים מוערכים נמצא ה VC2 ?
באיזה אולפנים הוא נמצא?

ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים.

מה שנדרש מרמקול אולפני הוא רק דבר אחד - להכיר אותו. אם הטכנאי אינו מכיר את המוניטור אז אין לו סיכוי להוציא תוצאה טובה.

B&W הוא רמקול טוב והשימוש בו באולפן לא קשור לאיכות הרמקול.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
על סמך דברים שנאמרו ע"י אנשים בעלי ידע וניסיון, כמוך למשל....

לא ידעתי שזה פסול ללמוד מהידע ומהניסיון של אחרים. לתומי סברתי שזה אחד ממטרות הפורום.

יכול להיות שטעיתי כאשר התייחסתי ברצינות לדברים שאתה ואחרים כתבו בעבר בפוסטים קודמים בפורומים השונים, בין השאר דובר גם על רמקולים לאולפן ומידת התאמתם לשימוש ביתי.

אף פעם לא אמרתי ולא כתבתי משהו אשר ממנו משתמע שאף רמקול אולפני לא יתאים לאף רמקול ביתי. גם לא כתבתי משהו שממנו ניתן להקיש שאי אפשר להשוות בין רמקולים אולפניים לרמקולים ביתיים.

אתה פשוט לא זוכר נכון מה שכתבתי.

על כל פנים, כאשר אתה יוצא בהכרזות נחרצות – וזה על סמך דברים שקראת, לא על סמך דברים שאתה יודע ממש – אתה ממעיד את עצמך.

מההתנגדות שלך למה שכתבתי קודם אני מסיק שלדעתך יש חשיבות להמצאות רמקול מסוים באולפן.

לא בכל אולפן יש רמקולים באותה רמת איכות.
עם זה, רמקולים הנמצאים באולפנים הנחשבים לטובים ומקצועיים – זה מעיד לגבי איכותם של אותם רמקולים, לפחות בפרמטרים מסוימים.

האם לפני שבחרת להחליף את ה B&W שהיה לך ב VC2 של ברודמן בדקת באיזה אולפנים מוערכים נמצא ה VC2 ?
באיזה אולפנים הוא נמצא?

אני לא בוחר רמקולים על פי הימצאותם או אי הימצאותם באולפנים.
אבל זה לא מאשש בשום אופן את הטיעון שלך בשרשור זה.
אתה קופץ למסקנות שגויות מתוך זה שאין לך ידע מספיק בתחום וכן אין לך מספיק נתונים.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
השרשרו הזה הפך לאוסף בירבורים שלא קשורים להודעה מקורית.

טוב שרוכשי B&W יכולים ליהנות ממוזיקה חינם - לפחות משהו אחרי ששילמו מחירים פסיכיים על המוצרים שלהם.....

לגבי השמצות - תגידו מה שאתם רוצים אבל לא תוכלו להתווכח עם כך שחלק ניכר בהצלחתם המסחרית באה כתוצאה ממוכנת שיווק משומנת, שיש להם דגמים לא טובים אשר גם הם מקבלים ביקורות מתלהבות ובכלל - אין עשן בלי אש.
אף אחד הרי לא חושב אפילו להשמיץ את טאנוי לדוגמה....

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מה שנדרש מרמקול אולפני הוא רק דבר אחד - להכיר אותו. אם הטכנאי אינו מכיר את המוניטור אז אין לו סיכוי להוציא תוצאה טובה.

לא רק.
מה בעניין זה שהוא יהיה שקוף, מאוזן וניטראלי?
מה בעניין הדרישות ממנו לגבי המרחק שלו מהקיר האחורי ומרחק האזנה?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43

ארז, הפתעת אותי....

לא אפייני לך לדקלם ספקולציות של אחרים - שהם ,אגב, לרוב אינם מבוססים ניסיונם האישי. בהחלט, צריך ללמוד מהניסיון של אחרים - אבל אי-אפשר להתרשם מביצוע מוסיקלי מאוזניים של השכן של השכן ולפי זה להסיק מסקנות...

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
השרשרו הזה הפך לאוסף בירבורים שלא קשורים להודעה מקורית.

טוב שרוכשי B&W יכולים ליהנות ממוזיקה חינם - לפחות משהו אחרי ששילמו מחירים פסיכיים על המוצרים שלהם.....

לגבי השמצות - תגידו מה שאתם רוצים אבל לא תוכלו להתווכח עם כך שחלק ניכר בהצלחתם המסחרית באה כתוצאה ממוכנת שיווק משומנת, שיש להם דגמים לא טובים אשר גם הם מקבלים ביקורות מתלהבות ובכלל - אין עשן בלי אש.
אף אחד הרי לא חושב אפילו להשמיץ את טאנוי לדוגמה....

טוב נגיד...
אז עוד דבר-איזה חברה אתה מכיר שעומדת להוציא חידוש לספינת הדגל, ועוד לפני שהרמקול יצא לשוק אנשים בכל העולם הזמינו אותו ואף שילמו עליו בלי לשמוע אותו בכלל, כפי שקרה בסדרת ה-800D החדשה.

ובהקשר לזה שנטען כאן שכרגע חלק מהרמקולים מיוצרים בסין, אני רק יכול להגיד שאני ראיתי תוכנית (לא של B&W) שעסקה ביצור ההמוני בסין ומראים שם שאיכות הייצור לא נופלת ברמתה מאשר בארץ המקור וכי בחירת העובדים נעשית באופן קפדני ביותר, מי שמזלזל בסין לא יודע על מה הוא מדבר, תראו כמה דברים מיצרים היום בסין (של חברות מערביות) אשר לא נופלים באיכות, כי הכול בפיקוח החברה, לא מדובר כאן על חברה סינית אלא על חברה אנגלית שמיצרת בסין בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ודווקא ליצור בסין יש ייתרונות רבים שכן עכשיו לחברה יש אפשרות לייצר רמקולים הרבה יותר טובים בעלויות הרבה יותר נמוכות עקב הייצור בסין, כך שבמחיר מסויים היום מקבלים הרבה יותר מאשר בעבר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
במקרה של B&W, רמקולים הזולים יותר (כלומר, מסין) כבר לא באותה איכות חומרים, לא אותה איכות הרכבה.

סידרה 800 זה משהו אחר..

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
טוב נגיד...
אז עוד דבר-איזה חברה אתה מכיר שעומדת להוציא חידוש לספינת הדגל, ועוד לפני שהרמקול יצא לשוק אנשים בכל העולם הזמינו אותו ואף שילמו עליו בלי לשמוע אותו בכלל, כפי שקרה בסדרת ה-800D החדשה.

מה זה קשור?
נו באמת.
זו שטיפת מוח שיווקית אופיינית.

אז אם 800D הוא רמקול טוב - זה אומר שכל הדגמים שלהם טובים?
שזה סביר ש-100% ביקורות עליהם הן חיוביות?
לי היה דגם מעולל שלהם ותאמין לי שהוא היה די גרוע.
לקח לי זמן להבין את זה כי התשדרגתי מרמקול של 200$ לרמקול של 2000 פאונד....

לקוח נורמאלי שאיכפט לו מאיכות סאונד א' לא יזמין שום דבר בצורה עיוורת; ב' לא ישלם סכומים כאלו בלי לבחון את הרמקולים בבית בחדרו.

מי שמזמין ללא זה - מותר לו והכל בסדר אבל ברור לך שהוא קונה חתול בשק וזה אומר שלא איכות הצליל זה מה שמוביל אותו.
זה רק מראה עוד פעם שהחברה הזו מקדמת את עצמה לא ע"י איכות הצליל.
מ.ש.ל.?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ארז, הפתעת אותי....

לא אפייני לך לדקלם ספקולציות של אחרים - שהם ,אגב, לרוב אינם מבוססים ניסיונם האישי. בהחלט, צריך ללמוד מהניסיון של אחרים - אבל אי-אפשר להתרשם מביצוע מוסיקלי מאוזניים של השכן של השכן ולפי זה להסיק מסקנות...

ויטלי,

כנראה שלא הובנתי נכון.
פותח השרשור ציין את העובדה שהימצאות של B&W באולפנים מוערכים מהווה תעודת הכשר לאיכותה של B&W וזאת כתגובה למשמיצי B&W שטוענים שמדובר יותר במכונת שיווק ופחות בחברה איכותית.

הדברים שכתבתי (אכן מבוססים על ידע של אחרים ושגיתי שלא ציינתי זאת קודם) מתיחסים לרלוונטיות של הימצאות של רמקולים כאלו או אחרים באולפן לשימוש ביתי.

ועכשיו נשאלת השאלה - האם הימצאות של רמקולים של חברה מסוימת מעיד על איכות אבסולוטית , לאמור, "אם המקצוענים בחרו ברמקול הזה אז הם בוודאי מבינים ויודעים טוב יותר מאיתנו...".

אני ממש לא מציע להתייחס לנושא בחירת רמקול ע"י אולפנים כפרמטר או שיקול לבחירת רמקול לשימוש ביתי ומשום כך כתבתי שזה לא רלוונטי לבחירה.

כעת, לאחר שיהושע החליט ללמד אותי שהתבטאויות בפורום צריכות להיות רק על סמך ניסיון אישי, מסתבר שגם הוא לא בחר את הרמקולים שלו לפי המצאותם או חוסר המצאותם באולפנים מוערכים.

בסופו של דבר, זו אותה האמירה שאני כתבתי אבל היות ואין לי ניסיון באולפן אז לשיטתו לא ראוי שאני, יבחוש בן שלולית, אכתוב דבר כזה....

שלא יובן מהנ"ל שיש לי משהו נגד B&W . גם אני שקלתי לרכוש את ה 805 (שנדמה לי שהיה לך פעם...) ורק לאחר מבחן האזנה אצלי בבית, לפי פרופיל האזנה שלי (ווליום נמוך) הגעתי למסקנה שהרמקול הזה לא מתאים לצרכי.
עובדת המצאות רמקולים של B&W באולפן זה או אחר לא הייתה רלוונטית בעיני אז וגם היום.

ארז

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
זה לא מובן?

כל אותם אנשים שרכשו את הסדרה החדשה של 800D ב"עיניים עצומות"
לנגד עיניהם בוודאי שלא עמד איכותם המוזיקלית,אלא פרמטרים אחרים
כגון עיצוב,התאמה לסלון,בחירת ארכיטקט,פוזה,האישה רצתה להתאים למזנון וכד'. :rolleyes:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
פותח השרשור ציין את העובדה שהימצאות של B&W באולפנים מוערכים מהווה תעודת הכשר לאיכותה של B&W וזאת כתגובה למשמיצי B&W שטוענים שמדובר יותר במכונת שיווק ופחות בחברה איכותית.

הדברים שכתבתי (אכן מבוססים על ידע של אחרים ושגיתי שלא ציינתי זאת קודם) מתיחסים לרלוונטיות של הימצאות של רמקולים כאלו או אחרים באולפן לשימוש ביתי.

ועכשיו נשאלת השאלה - האם הימצאות של רמקולים של חברה מסוימת מעיד על איכות אבסולוטית , לאמור, "אם המקצוענים בחרו ברמקול הזה אז הם בוודאי מבינים ויודעים טוב יותר מאיתנו...".

גם אתה וגם פותח השרשור מתעלמים מפערי האיכות בין הסדרות השונות של B&W .

אני ממש לא מציע להתייחס לנושא בחירת רמקול ע"י אולפנים כפרמטר או שיקול לבחירת רמקול לשימוש ביתי ומשום כך כתבתי שזה לא רלוונטי לבחירה.

זה לא בדיוק מה שכתבת. זה מה שכתבת:
נו באמת....מה רלוונטי הימצאות של רמקולים באולפן להתאמתו לשימושים ביתיים?

זה כמו לאמר שבאולפני טלויזיה משתמשים במצלמות של "סוני" אז מכאן שהם הטובות ביותר לשימושים ביתיים...
ובחברת החשמל משתמשים בשנאי של "סימנס" אז בוודאי שהם טובים לשימוש ביתי.

מי שלא מבין שאין קשר, שימשיך לטחון מים...

אתה יצאת כנגד אלה שבעיניך לא מבינים בנושא.
תגובתי לך היא: "טול קורה מבין עיניך".

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כל אותם אנשים שרכשו את הסדרה החדשה של 800D ב"עיניים עצומות"
לנגד עיניהם בוודאי שלא עמד איכותם המוזיקלית,אלא פרמטרים אחרים

זה נכון לכל מי שקונה רמקול כלשהו, בכל מחיר שהוא, שלא על סמך האזנה לאותו רמקול.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי, איש איש הישר בעיניו יעשה...

אני אישית אחרי שמיעה למספר רב של חברות בטווח המחירים של הרמקולים שרכשתי (CM7), הרגשתי שרק הם נותנים לי את מבוקשי, אבל בסופו של דבר הכול זה עניין של טעם...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
יהושע,

אפשר להרגיע את המיליטנטיות?
לא יצאתי "נגד" אף אחד.
אין זה ממנהגי לצאת "נגד" מישהו. תוכל לספור מספר מועט של פוסטים בכל הפורומים גם יחד שבהם אני יוצא "נגד" מישהו.

ציינתי , בדיוק כמו שאתה כתבת מאוחר יותר, שהמצאות של רמקול מסוים באולפנים לא צריכה להיות שיקול (לא רלוונטי) בבחירת רמקול לשימוש ביתי.
סורי אם זה נכתב בניסוח שלא מוצא חן בעיניך.

"מה רלוונטי הימצאות של רמקולים באולפן להתאמתו לשימושים ביתיים?" זו שאלה רטורית שאומרת שזה לא רלוונטי.
אתה, כמובן, בחרת את הפרשנות המחמירה שרמקול שמתאים לאולפן לא מתאים בהכרח לשימוש ביתי , מה שלא אמרתי ולא התכוונתי שיובן.
יכולת לשאול שאלת הבהרה פשוטה במקום להתעקש על קוצו של יוד ולהסיט את הדיון לדיון תוכחה...
ואת מה שאני יודע או לא יודע תשאיר לי.
תודה רבה.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אוקיי, איש איש הישר בעיניו יעשה...

אני אישית אחרי שמיעה למספר רב של חברות בטווח המחירים של הרמקולים שרכשתי (CM7), הרגשתי שרק הם נותנים לי את מבוקשי, אבל בסופו של דבר הכול זה עניין של טעם...

(Y)
בדיוק.
אתה זה ששומע ולכן אתה צריך להיות אמיתי עם עצמך ולבחור את מה שטוב לאוזניך. מדובר בבחירה סוביקטיבית.
החברים בפורום יכולים להזהיר אותך מחברות מדבקה שצריך להזהר מהן אבל לא יותר.

ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור