כבלים תודה שלא קניתם ממני את האינטרקונקט

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
את ה Nordost Heimdall 2 שפרסמתי.
כיוון שאני לא נוטה לצבור ציוד נשארתי בלי אינטרקונקט סביר וחיברתי אותו בינתיים, והנה, לאחר תקופת ברייק אין מהארוכות שידעתי הוא נפתח. זה לא כבל עם סאונד "יפה", "רומנטי", "מדהים" אלא פשוט כבל שעושה מה שצריך לעשות: פלאט וניטרלרי לכל אורך הספקטרום עם הפרדות, פירוט ושקיפות בלי להיות אנליטי, ונקי בכך שלא סופח אליו רעש EMI. גם לא ברייט כפי שהייתה הסדרה הקודמת.
גם אם תציעו לי 2275 ש"ח לא אמכור אותו.
בתכלס, מטרת הפוסט זה להגיד שחייבים להיות סבלניים עם כל פריט חדש, להימנע מתזזיתיות של החלפות ואולי זה יגיע ממש לפני שמתיאשים.

avile7

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
28
איך הוא לעומת המוגמי שגם ממנו התלהבת?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פוסט מעולה!
אהבתי את הכותרת, אהבתי את התוכן. עכשיו מה שנותר הוא להשלים את הסט של נורדוסט. ;)

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
מסכים איתך שחייבים לחכות בסוף זה קורה.
אצלי כל הכבילה שלהם
Heimdall 2 לרמקולים
Heimdall 2 לכבל רשת
Frey 2 לחשמל

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
איך הוא לעומת המוגמי שגם ממנו התלהבת?

המוגמי כבודו במקומו בשביל כבל שעולה 20 ש"ח למטר וגם הרבה יותר וגם אז אמרתי שאינו משתווה לנורדוסט.

פוסט מעולה!
אהבתי את הכותרת, אהבתי את התוכן. עכשיו מה שנותר הוא להשלים את הסט של נורדוסט. ;)

יכול להיות. בינתיים אני משתמש בכבל רמקול עם קיבוליות נמוכה לפחות כמו הנורדוסט בסביבות 10pF\m (דרישת המגבר) אקוסטיק ריבייב רפרנס, התאמה משמיים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אהבתי את את מוסר ההשכל.
מקווה שהמחיר שרשמת כולל מע"מ? ;)

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
לנורדוסט לוקח כמה מאות שעות טובות להיפתח ולשבת טוב ואז קשה לחבר כבלים אחרים. הסאונד שלהם זה פשוט משהו אחר. במיוחד בסדרות אמצע ומעלה. ככה זה אצלי בכל אופן.
אגב, שבועיים בלי לעבוד והם מתחילים להכנס לקומה מה שאומר שאין ברירה אלא לתת למוזיקה לנגן בבית כל הזמן. כבלים אודיופיליים של ממש. ;)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אגב, שבועיים בלי לעבוד והם מתחילים להכנס לקומה מה שאומר שאין ברירה אלא לתת למוזיקה לנגן בבית כל הזמן. כבלים אודיופיליים של ממש. ;)

אם כבר "קומה לאחר חוסר פעילות" אז אלמנטים מכניים כמו רמקולים וראש של פטיפון רגישים הרבה יותר.

אני זוכר שלפני כ-40 שנה היו דיונים בחוברות הסטריאו בזמנו על ה- Complians (*) של ראש הפטיפון.
ה- Complians רגיש לטמפרטורה - כשקר, הגומי שמחבר את הקנטיליבר למגנט בראש מתקשה ==> הקנטיליבר נע ביתר קושי ==> תדר התהודה של הזוג "ראש זרוע" משתנה (גבוהה יותר).....ובנוסף גם יכולת העקיבה של המחט בתוך חריץ התקליט נפגמת.

אותה תופעה של התקשות הגומי יכולה לנבוע מתקופה ארוכה של חוסר פעילות הראש.

(*) Complians - "הרכות" של תזוזת הקנטיליבר של ראש הפטיפון , שהיא גם מדד ליכולת העקיבה של המחט בתוך חריץ התקליט.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
רק שאנחנו לא נכנס לקומה בסוף בגלל כל הטימטום הזה.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
יכול להיות שאחרי כל כך הרבה שעות, פשוט מתרגלים לצליל ואין באמת הרבה שינוי כמו שנדמה?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
יכול להיות שאחרי כל כך הרבה שעות, פשוט מתרגלים לצליל ואין באמת הרבה שינוי כמו שנדמה?
תופעה מוכרת בהחלט, אבל במקרה שלי עם נורדוסט הוצאתי את כולם אחרי תקופה ושבתי לכבילה הקודמת ופשוט כל הסאונד "קרס" אחרי שבוע החזרתי את הנורדוסט וחזרתי לישון בשקט.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
ספקני הכבלים לעולם לא יירגעו...
הסר דאגה מליבך,
אני ממש לא בקטע של כבלים, אין לי שום מושג בהם.
זאת הייתה רק שאלה תמימה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
רק בריאות.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אם כבר "קומה לאחר חוסר פעילות" אז אלמנטים מכניים כמו רמקולים וראש של פטיפון רגישים הרבה יותר.

אני זוכר שלפני כ-40 שנה היו דיונים בחוברות הסטריאו בזמנו על ה- Complians (*) של ראש הפטיפון.
ה- Complians רגיש לטמפרטורה - כשקר, הגומי שמחבר את הקנטיליבר למגנט בראש מתקשה ==> הקנטיליבר נע ביתר קושי ==> תדר התהודה של הזוג "ראש זרוע" משתנה (גבוהה יותר).....ובנוסף גם יכולת העקיבה של המחט בתוך חריץ התקליט נפגמת.

אותה תופעה של התקשות הגומי יכולה לנבוע מתקופה ארוכה של חוסר פעילות הראש.

(*) Complians - "הרכות" של תזוזת הקנטיליבר של ראש הפטיפון , שהיא גם מדד ליכולת העקיבה של המחט בתוך חריץ התקליט.
אני לא אומר את זה מידיעה, אבל האם יש מצב שב-40 שנים האחרונות מאז שקראת את הדיונים הנל, היתה איזו התקדמות קטנטנה ביישום החומרים המרכיבים את הראש ואולי כיום התופעה פחות מורגשת, אם בכלל?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני לא אומר את זה מידיעה, אבל האם יש מצב שב-40 שנים האחרונות מאז שקראת את הדיונים הנל, היתה איזו התקדמות קטנטנה ביישום החומרים המרכיבים את הראש ואולי כיום התופעה פחות מורגשת, אם בכלל?
אז למה החברים מתארים שיפור לאחר שמתבצע ברייק-אין של רמקול/ראש של פטיפון ? ....ממה הוא נובע לדעתך- מהזרימה של האלקטרונים בסלילים או מריכוך החומרים המכניים?

........אם מהחומרים המכניים אז כנראה לא התקדמנו ב 40 השנה האחרונות מי יודע כמה ;)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אז למה החברים מתארים שיפור לאחר שמתבצע ברייק-אין של רמקול/ראש של פטיפון ? ....ממה הוא נובע לדעתך- מהזרימה של האלקטרונים בסלילים או מריכוך החומרים המכניים?

........אם מהחומרים המכניים אז כנראה לא התקדמנו ב 40 השנה האחרונות מי יודע כמה ;)
וואלה לא יודע. רק יודע שהחברים מתארים שיפור בברייק אין גם בקומפוננטים שהם ברזל בלבד.... (אני לא אומר חס וחלילה כבלים או משהו כזה שיקפיץ לך הפיוז)
אז לך תדע.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
וואלה לא יודע. רק יודע שהחברים מתארים שיפור בברייק אין גם בקומפוננטים שהם ברזל בלבד.... (אני לא אומר חס וחלילה כבלים או משהו כזה שיקפיץ לך הפיוז)
אז לך תדע.
אפילו למיקרוגל יש ברייק, קניתי מיקרו חדש ושמתי לב שאחרי תקופה מסויימת הוא התחיל לשרוף את הפופקורן והייתי צריך להוריד כמה שניות...

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אולי גם הפופקורן גם יש לו חיים משלו ,וזה לא המיקרו ??

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
772
נקודות
113
אפילו למיקרוגל יש ברייק, קניתי מיקרו חדש ושמתי לב שאחרי תקופה מסויימת הוא התחיל לשרוף את הפופקורן והייתי צריך להוריד כמה שניות...
לפני שהגעתי לסוף המשפט היתי בטוח שהוא יסתיים ב״... הדברים היוצרים ממנו יותר טעימים״:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור