שתי שאלות על כבלים ומוסיקה

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

1. ברצוני לשדרג את האינטרקונקטים שלי מהמקור למגבר, שכרגע הם פשוטים מאוד בשווי של 60 ש"ח,(פשוט נגמר התקציב בנק' זו) והרמקולים שלי הם B&W CM7 שמשודכים לרסיבר קיימבריג' 540 V3 (שלדעתי מסתדר לא רע בסטריאו, לא כמו מגבר יחודי אבל דיי טוב בתקציב שהיה לי) ונגן NAD 515, ומה שחסר לי בסאונד זה קצת בהירות וגבוהים אני מרגיש כאילו יש וילון על הרמקולים ואני מעוניין "להסירו" באמצעות כבלים חדשים בתקציב לא גבוהה במיוחד, והכבלים שמצאתי כרגע הם של analysis plus דגם oval one, ואני אשמח לקבל הצעות נוספות.

2. ברצוני לרכוש דיסקים שמוקלטים באיכות אודיופילית, הבעיה היא שלא מצאתי הקלטות כאלה לסגנון המוזיקה שאני אוהב שהוא רוק ובלוז, לכן אשמח אם מישהו יידע אותי לגבי הקלטות איכותיות בתחום מוזיקלי זה או לפחות איזה חברות מייצרות הקלטות כאלה, בדומה לחברת stockfish.

תודה מראש לכל המגיבים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
1) אני בספק אם כבלים יתנו לך את מה שאתה רוצה..
הייתי הולך בכיוון של נגן (או רמקולים, ב-B&W שקיפות זה לא הצד החזק)
תנסה QED Silver Spiral, אני משתמש בהם ודי מרוצה

2) בעיה. אני שומע אותו סגנון. אודיופילי זה בעיקר ג'ז וקלאסי, אין כמעט בלוז ואם רוק אז רוק קלאסי של שנות ה-70.. שזה גם בסדר..אבל מעט. SONY מוצאים הקלטות טובות לפעמים של רוק/בלוז, כמו "The Essential Stevie Ray Vaughan and Double Trouble".
דיסקים DVD-A באיכות טובה יותר, אבל לא תמיד..

בעיה, תראה כמה בפורום כאן אודיופילים שומעים בלוז.
או קלאסי או ג'ז

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
ולדיסלאב הבעיה היא ברמקול ותו לא. כבלים לא כל כך תמיד משפיעים תחליף cd אולי אבל כמו שאמרתי כבר נתת את התשובה בגוף השאלה אני לצערי מכיר את זה כבר.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
חברים, קצת החמרתם עם הנגן. NAD 515 הנו נגן מצוין ולא נראה לי כמו החוליה החלשה במערכת

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הנגן או DAC הם אלה שנותנים בדרך כלל את אותו פירוט בגבוהים

אפשר ללכת בכיוון אחר.
איך האקוסטיקה בחדר?

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
האוסטיקה דיי טובה וכמעט שאין הדהוד במחיאת כף וצריך ממש למחוא חזק כדי לשמוע הדהוד.
הנגן לדעתי מספיק טוב, וברור שאפשר לשדרג גם אותו וגם מגבר וגם רמקולים וגם לקנות פוקל גרנד אוטופיה, הבעיה היא לא הרצון שלי אלא התקציב המוגבל ולכן בתקציב המוגבל אני מנסה לעשות את המקסימום כאשר אני שלם לחלוטין עם הרמקולים שלי ועם הנגן, אם הייתי יכול כמובן שהייתי מוסיף אינטגריידד לסטריאו אך אין לי כרגע 5K למטרה זו, ולכן אני מעוניין כרגע לשדרג במקום שבו יש משהו לא טוב (אינטרקונקט ב-60 ש"ח הוא לא ממש אודיופילי), ולהשיג שיפור מקסימלי בהוצאה מינימלית לכן ביקשתי הצאה לכבלים, ובכל אופן אינטרקונקט טוב זה משהו שצריך בכל מערכת עם כל מגבר/רמקול/נגן.

ותודה על ההצעה מיכאל, ואת "The Essential Stevie Ray Vaughan and Double Trouble" כבר יש לי ואני אחפש עוד דברים של סוני, שוב תודה.

אני אודה לכם מאוד אם תוכלו להמליץ לי על כבלים ברמת מחיר לא גבוהה, בהזדמנות זו ארצה לשאול, אם לטדי פארדו יש אינטרקונקטים?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הכבלים של אנליסיס הפשוטים נהדרים!

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
מי מביא אותם לארץ?
מאסטרו אודיו

ולדיסלב,

תסיר גרילים מהרמקולים ותרגיש שיפור באופן מיידי. אני מאד סקפטי שבמקרה שלך תהיה השפעה ממשית של כבלים.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני גם חושב שהתוספת של כבלים תהיה שולית עד לא קיימת. ההצעה של להחליף מקור היא יותר לעניין.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על התגובות, אני פשוט חשבתי על שיפור בכבלים כי לפני כחצי שנה כשהיו לי רמקולים פחות טובים והגברה גרועה (B&W 602S3 עם רסיבר ק"ב אונקיו 501) קניתי כבלי רמקולים חדשים וישר חשתי בהבדל ענק, הכבלים שרכשתי אז ומשרתים אותי עד עכשיו הם של VDH CS122 ולכן חשבתי שבמצבי, כאשר יש לי מערכת יותר טובה כעת, אני אפילו ארגיש את השיפור בשינוי הכבלים עוד יותר, לכן אני לא מבין למה לא יהיה שיפור בהחלפת הכבלים?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום,
אני גם בספק אם החלפת אינטרקונקט זה הפתרון במקרה שלך אבל תנסה אינטרקונקט שעשוי מכסף או משולב עם כסף.
יש חנויות שיתנו לך בהשאלה תמורת פקדון (כמו פיוז למשל) או אולי מחבר פורום שגר קרוב אליך....

בהצלחה,
ארז

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
תודה רבה על התגובות, אני פשוט חשבתי על שיפור בכבלים כי לפני כחצי שנה כשהיו לי רמקולים פחות טובים והגברה גרועה (B&W 602S3 עם רסיבר ק"ב אונקיו 501) קניתי כבלי רמקולים חדשים וישר חשתי בהבדל ענק, הכבלים שרכשתי אז ומשרתים אותי עד עכשיו הם של VDH CS122 ולכן חשבתי שבמצבי, כאשר יש לי מערכת יותר טובה כעת, אני אפילו ארגיש את השיפור בשינוי הכבלים עוד יותר, לכן אני לא מבין למה לא יהיה שיפור בהחלפת הכבלים?
כי השפעת אינטרקונקטים מורגשת בדרך כלל במערכות עם רזולוציה גבוהה יותר מזו שיש למערכת שלך (מחליפים אינרקונקטים כדי לעצב טונליות, אימג'ינג ובמה, בעיקר לעומק). אם אתה רק רוצה להוסיף גבוהים, נסה ליישם את עצתו של ארז, אבל, עוד הפעם, אני לא חושב שבמערכת שלך השינוי יהיה דרמטי (אם בכלל).

אגב, חבל שהתעלמת מעצתי לגבי הגרילים – הרמקולים שלי הם גם של B&W (אמנם מסדרה גבוהה) ואני יודע על מה אני מדבר.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לא התעלמתי מעצתך אני כבר מכיר את הטריק הזה, תודה בכל אופן.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תנסה אינטרקונקט שעשוי מכסף או משולב עם כסף.

לכן המלצתי על QED, הם די בהירים.
לא יקרים בטירוף, אבל גם לא זולים

אגב, חבל שהתעלמת מעצתי לגבי הגרילים – הרמקולים שלי הם גם של B&W (אמנם מסדרה גבוהה) ואני יודע על מה אני מדבר.

צודק לגמרי, ניסוי לא עולה כסף.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי הצלחתי להשיג שיפור בלי להוציא שקל-שיניתי את האקוסטיקה בחדר:
היו לי שני שטחים אחד על הרצפה ואחד על הקיר וכמובן היו גם רהיטים, והיה חשש בליבי שעומס הדברים הללו גורם לצליל להיות מת, ואכן כאשר הוצאתי את השטיח שהיה על הרצפה קיבלתי צליל יותר חד וברור, בדיוק מה שרציתי ועכשיו נותר רק לבדוק אם אכן אינטרקונקט יועיל עוד, אני אנסה זאת כנראה שבוע הבא, בנתיים תודה לכולם וחג שמח.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
(Y)
טיפול אקוסטי נכון יכול לעשות פלאים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור