שקע חשמל - למה הוא משפיע על הצליל?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
ישנן כל מניי תופעות שמשפיעות על הסאונד וקשורות למוליכים כגון סקין אפקט ותדרי RFY וקיבוליות .......
בציוד רפואי מדויק ישנם שנאים מבדלים לפני השנאי של המכשיר ! העם משהוא חושד שהמהנדסים פיתחו את המכשיר הרפואי הוסיפו שנאי מבדל בגלל שיש לו אפקט פסיכולוגי על המשתמש .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כל הכבוד לאישתך!
בקשר לקטע הייחיד שמזכיר את אישתו של מישהו:
אם הייה חשוב לעשות בדיקות רפואיות תקופתיות, לפחות מעל גיל 50, אדם D, שהוא רופא בן 60, הייה עושה בדיקות כאלה
...
..., עושה "דווקא" לאשתו שמנדנדת לו, ...
עמיר
אז לגבי:
  • אני לא רופא
  • אני לא בן 60 (כולה יומולדת 56 עוד 8 ימים :))
  • אישתי לא מנדנדת לי
  • אני עושה בדיקות תקופתיות כל שנה -- על חשבון העבודה
לעומת זאת:
  • אתה כן רופא
  • אתה כנראה יותר מבוגר ממני
  • משהו לגבי "אשה מנדנדת" הקפיץ אצלך משהו עד כדי להגיב אליו, ועוד ב"כל הכבוד"
מסקנה (ברמת הלוגיקה המקובלת כאן :)) -- אשתך מנדנדת לך! :)

(לא מצחיק, אבל גם זה מקובל כאן :))

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
מרוב התעסקות בחשמל ניראה ששניכם התחשמלתם או לפחות נדקרתם מאיזה ספייק מורעל.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
בציוד רפואי מדויק ישנם שנאים מבדלים לפני השנאי של המכשיר ! העם משהוא חושד שהמהנדסים פיתחו את המכשיר הרפואי הוסיפו שנאי מבדל בגלל שיש לו אפקט פסיכולוגי על המשתמש .

שנאי מבדל - יופי.
יש גם תקע מזהב?

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
ישנן כל מניי תופעות שמשפיעות על הסאונד וקשורות למוליכים כגון סקין אפקט ותדרי RFY וקיבוליות .......

שנאי מבדל בציוד רפואי נגזר מתקני בטיחות כמו מפסק פחת בדירה שלך ולא סיבה אחרת.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
כפי שלא צריך יותר מטעימה ממנת אוכל, כדי לדעת שהיא... טעימה, לא צריך יותר מסאונד מושך ברגע כדי לדעת שהוא מוצא חן בעיניך. יכול להיות שבמיקום אחר, במינון אחר, עם חומר מוסיקלי אחר (וכו') הדברים יישמעו קצת אחרת, אבל את הבסיס שומע מי שמכיר את עצמו ואת הטעם שלו מהר מאוד.

אוי כמה שהמשפט הזה לא נכון.
הוא אולי מלמד שהנסיון שלך לא כל כך עשיר, בטח לא כמו הנחרצות שבה אתה קובע כאן עובדות תמוהות.
אני חושב שעל כל מערכת או רכיב שבאמת-באמת אהבתי לאחר האזנות ממושכות, היו פי 100 יותר מערכות או רכיבים שנשמעו לי בתחילה מעניינים ואחרי האזנה קצת יותר קפדנית הבנתי שם לא מספיקים לי.
אולי אחד השלבים שבהם אודיופיל "מתבגר" ולומד להאזין למערכת, זה השלב הזה, שבו הוא מבין שההתלהבות הראשונית לא אומרת כלום לגבי ההמשך.
כולה נכנסת לחנות, היית כנראה במצב רוח נהדר, שמעת מוזיקה שאהבת והתאימה לסיטואציה, וזהו. מזה להסיק ששני הקרטונים האלה שווים לשבת אצלך בבית, עוד רבה הדרך, ואם זו הדרך שבה אתה מסיק מסקנות לגבי השפעת שקעי חשמל או ספייקים על המערכת, אז יופי לך. חיים קלים ופשוטים.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
המשפט הזה מאוד נכון, כי הניסיון גם מלמד איזה טעם יוצר התלהבות ראשונית שלא תתאים לטווח ארוך. כמו מוס שוקולד מתוק מדי. מאוד טעים בשני הביסים הראשונים, ומאוס לאחר מכן.
מי שמנוסה מפתח את האנינות ומקבל הערכה מהירה לטעמים מעודנים יותר.

אתה מוזמן לקרוא את המאמר הבא, אולי תקבל ממנו קצת תובנות לגבי איך אנחנו בוחרים:
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3533866,00.html

לגבי הסיפור שבנית, נחמד, אבל רחוק מהמציאות נכנסתי לחנות במצב רוח ממהר, די מתוסכל מזה שאין לי מספיק זמן שם, כמו שתכננתי. המוסיקה שנגנה היתה קלאסית, ואני בכלל לא מאזין למוסיקה קלאסית.
רמקול ראשי למערכת שלי, לא הייתי בוחר ככה. אני חושב שכבר הסברתי כאן איפשהו איך לדעתי צריך לבחור.
רמקול למחשב ב-200 ש"ח... זה כבר סיפור אחר.

ההקשר, אם אתה זוכר, לא היה בקשר לשקעי חשמל. הם לא עושים הבדל כי פשוט אין סיבה הגיונית/עניינית שהם יעשו הבדל, וכי אף מחלקה מקצועית של יצרן אודיו שמעסיק יותר מ-5 עובדים בייצור ותכנון לא חושב שהם עושים הבדל.

לטעון שהבדל במגעי המוליכות יוצר יותר "פירוט ואנרגיה" בסאונד... נו באמת.
מי שרוצה לשנות את הפירוט של המערכת יכול לפשוט להרים ולהוריד את הראש כמה סנטים במהלך ההאזנה ו/או להניעו לצדדים. השינוי בעמדה מול הטוויטרים יעשה נפלאות. אפשר גם לנסות לשים כיסויים אקוסטים ישר מאחורי האוזניים, לביטול החזרים מאחור. תנסה, התוצאה מהותית ומבדרת ביותר...

לגבי ה-Rega Kyte, חפרתי עליהם קצת באינטרנט. מסתבר שבדקה האזנה הצלחתי לפגוע לא רע גם לדעתם של אחרים...
אני מבטיח לחזור לדווח אם אצליח למצוא זוג.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
#1. ...שקעי חשמל. הם לא עושים הבדל כי פשוט אין סיבה הגיונית/עניינית שהם יעשו הבדל,
#2. כי אף מחלקה מקצועית של יצרן אודיו שמעסיק יותר מ-5 עובדים בייצור ותכנון לא חושב שהם עושים הבדל.
גם #1 בעייתי מבחינה לוגית -- X לא קורה כי אין סיבה הגיונית/עניינית ש-X ייקרה???
אתה קורא את מה שאתה כותב???

אני בטוח שאם היגיון אנושי הייה מנהל את העולם, הוא הייה נראה אחרת לגמרי, אבל במציאות, העולם אינו הגיוני (וגם אינו צודק) -- צריך דוגמאות? -- ולכן הרבה פעמים קורים דברים שאינם הגיוניים/ענייניים להיגיון אנושי, במיוחד לא להיגיון אנושי שאינו מוודא שייש לו כל הנתונים ושהם תקפים, שזה המקרה כאן.

(אני ממש לא טוען ולא מתכוון שייש היגיון/מחשבה/חוכמה מעבר להיגיון אנושי -- זה לא הוכח ולא הופרך ולדעתי לא באמת יוכח/יופרך לעולם. נטייתי היא להניח שאין)

נראה לי שה"לוגיקה" של #2 כבר הופרכה בפוסט קודם. האם דין שתיקתך בנושא כהודאה? :)

עמיר

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
עמיר, מה לא ברור פה?
מדובר בוודו, אמונה תפלה ותו-לא.
בניגוד להכפשות מצד אנשי האנטי-מדע פה, ברור שהמדע אינו מתיימר לדעת הכל. בוודאי שהיה מקום להגיד "יום אחד ימצאו את הסיבה להבדל" אילו באמת היה הבדל מובהק סטטיסטית - כזה שהמדענים לא יודעים להסביר. אבל אין הבדל כזה. לא נצפה הבדל כזה! אנשים יכולים לטעון להבדל, אבל צריך לבדוק אם באמת קיים הבדל מחוץ לראשם. ומה לעשות, מבחני האזנה רק מפריכים את הטענות הללו, בשיטתיות. לכן אין פלא שהמצדדים בוודו תוקפים את עצם תקפות המבחנים הללו.

ומבחינה טכנית, אין לכך שום צידוק ושום הסבר. ה"הסבר" הציורי ששניצל, כמו גם התיאורים שנמר הציג בפוסט ההוא, עמוסים בכזבים פתטיים (לינק) שמבוססים על אסוציאציות שהמראה והיוקרה של ההתקנים מעלים אצלם. יופי ש"אלקטרונים מקפצים להנאתם ונהנים ממעבר חלק ולא מחוספס", אין לכך דבר וחצי דבר עם הפיזיקה שמתרחשת שם באמת. אני כבר לא מדבר על כך שמדובר בחשמל של הספק למערכת ולא באות אודיו. נזרקים פה לאוויר טיעונים בדבר "סקין אפקט" - תופעה מעולם המערכות המפולגות. כדי שתופעה מסוג זה תהיה רלבנטית לשקע חשמלי ב-50 הרץ, שטחו של המוליך בשקע צריך להיות כמה מליוני מטרים רבועיים. למי כאן יש שקע חשמל שגודלו כגודל כדוה"א? תעשו לי טובה.

מיותר לציין שיצרנים רציניים של אודיו מקצועי/אולפני, אלה שהמציאו את הקומפקט דיסק, את מקרני הקול, את הדיגום הפיזיקלי של צלילים ועוד פלאים שהם פסגת האינטלקט - הם לא יגידו להתעסק בשקעים ומפצלים, פיוזים וכבלים אקזוטיים, מעמדים ועוד שאר וודו יקר להחריד וחסר כל בסיס מדעי. וב"מדעי" אני מתכוון גם לסטטיסטיקה של האזנות, ולא רק לאלקטרוניקה.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר, מה לא ברור פה?
מדובר בוודו, אמונה תפלה ותו-לא.
יש אנשים שטוענים שייש הבדל.
מי שטוען שאין, חובת ההוכחה עליו.

מבחני השמיעה ששמעתי עליהם לא התייחסו לכל מה שכנראה ראוי להתייחס אליו, כפי שתיארתי בניסוי בפוסט קודם. לפיכך, לפי עניות דעתי, אינם יותר מאשר אינדיקאטיביים, ועדיין אינם מהווים הוכחה (אמפירית).

זה שאין הסבר הגיוני זה לא טיעון מספק, בוודאי לא לוגית. כפי שאמר נמר, אם אתה לא יודע איך נוצר העולם אין עולם? ואם אתה לא יודע להסביר כל מיני תופעות טבע, הן לא קיימות?

זה שייצרנים לא עושים שום דבר בכיוון זה עוד פחות משכנע, ובמיוחד כשלא נתונה הסיבה.
אפילו אם הסיבה הייתה נתונה כ-לא מאמינים בזה ו/או לא שמענו הבדל, עדיין בהחלט ייתכן שמדובר במישהו שלא ניסה בעצמו (כמוך) ומאמין לטיעונים האלה, או מי שניסה ואין לו שמיעה טובה די הצורך, או שלא בחר דוגמאות שמדגימות את התופעה, או עוד מי יודע מה.

לפי התדמית שאתה מנסה לבנות לעצמך, אתה אמור להיות הראשון שלא יישתכנע מטיעונים בעלי לוגיקה בסיסית פגומה.

אז לשאלתך, מה שלא ברור לי פה זה ההתעקשות הלא-מבוססת-די-צרכה על זה שהכל וודו, כאילו אתה יודע את האמת כולה, לכל עומקה, כולל כל האפשרויות שאולי לא עולות בדעתך, ומנסה להראות שאחרים טיפשים ומתעסקים בוודו.

ודרך אגב, אם מתוך אינספור העוסקים בוודו לקחו כמה והראו שהם שרלטנים, זה לא אומר עדיין שוודו זה משהו שלא עובד. לייתר ביטחון, כדאי לך להיזהר... :)

עמיר

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
יש אנשים שטוענים שייש הבדל.
מי שטוען שאין, חובת ההוכחה עליו.
...
אתה אמור להיות הראשון שלא יישתכנע מטיעונים בעלי לוגיקה בסיסית פגומה.
לא, עמיר. במקרה הזה, ה"לוגיקה הפגומה" היא שלך, ואני אסביר:
העברת נטל ההוכחה היא כשל לוגי מספר אחת שבריאתנים משתמשים בו.
לשיטתך, אפשר גם לומר: "מי שטוען שאין אלוהים, חובת ההוכחה עליו, אחרת יש אלוהים".
זה נקרא טיעון אד-איגנורנטום (לינק).
וזה בדיוק סוג הטיעון של נמר שהבאת כאן. כשל לוגי.

אנו כן יודעים שיש עולם, ואנו לא יודעים איך נוצר העולם (קיים הסבר שהוא הכי מניח את הדעת בהתחשב במה שאנו יודעים).
אנו כן יודעים שגוף שחור פולט קרינה באורך גל משתנה כשהוא מתחמם, ואנחנו לא ידענו איך זה קורה, עד תחילת המאה הקודמת.

הטענה של שומעי השקעים היא שונה לגמרי:
אילו היינו יודעים שקיימים הבדלים בין ציוד וודו, הוא לא היה בחזקת וודו, אלא תופעה שאנו לא יודעים להסביר חשמלית, כמו הדוגמאות הנ"ל. אבל המצב שונה:

אנו לא יודעים שיש הבדלים שמיעים בין שקעים. אנו רק יודעים שאנשים טוענים שהם שומעים אבל כשמסתירים מידיעתם את הציוד הנבדק, הכל נעלם. אלה הן העובדות. לכן, התופעה היא לא ההבדלים אלא הטענה להבדלים, ושוב, קיים לכך הסבר (אוטוסוגסטיה) שהוא הכי מניח את הדעת.

אנא ממך, אל תאשים אותי או את המדע בהתיימרות לדעת הכל.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא, עמיר. העברת נטל ההוכחה היא כשל לוגי מספר אחת שבריאתנים משתמשים בו.
לשיטתך, "מי שטוען שאין אלוהים, חובת ההוכחה עליו, אחרת יש אלוהים".
זה נקרא טיעון אד-איגנורנטום (לינק).
וזה בדיוק סוג הטיעון של נמר שהבאת כאן. כשל לוגי.

אנו כן יודעים שיש עולם, ואנו לא יודעים איך נוצר העולם (קיים הסבר שהוא הכי מניח את הדעת בהתחשב במה שאנו יודעים).
אנו כן יודעים שגוף שחור פולט קרינה באורך גל משתנה כשהוא מתחמם, ואנחנו לא ידענו איך זה קורה, עד תחילת המאה הקודמת.
אילו היינו כן יודעים שקיימים הבדלים בין ציוד וודו, הוא לא היה בחזקת וודו, אלא תופעה שאנו לא יודעים להסביר חשמלית. אבל:
אנו לא יודעים שיש הבדלים שמיעים בין שקעים. אנו יודעים שאנשים טוענים שהם שומעים אבל כשעוצמים את עיניהם הכל נעלם. אלה הן העובדות. לכן, התופעה היא לא הבדלים אלא הטענה להבדלים, ושוב, קיים הסבר שהוא הכי מניח את הדעת.

אז אנא ממך, אל תאשים אותי או את המדע בהתיימרות לדעת הכל. איפה פה הפגם בלוגיקה?
הפגם פה בלוגיקה הוא שאתה עושה אנאלוגייה לא מתאימה, מראה שהיא לא נכונה, ולפי זה טוען שהטעניה המקורית לא נכונה.

אלוהים הוא משהו שאינו נראה/נשמע, ולפיכך כשמדברים על משהו מופשט, אין שום ראייה ישירה לקיומו, רק פרשנויות על מה שכן נראה. זו לא אנאלוגייה מתאימה למקרה שלנו, בו יש קבוצה די גדולה של אנשים, שכנראה לא כולם טפשים, שייש להם מיומנות בתחום, וכולם טוענים שהם שמעו הבדלים, שזו התייחסות למשהו שנתפס בחושים.

בעייה נוספת היא עם מה שאתה מתייחס אליו כ"אלה הן העובדות".

אם הניסויים שבהם נבדקה הטענה להבדל לא הייו מספקים, אז יש ספק אם אלה אכן "עובדות". אם הייתי רואה תוצאות של ניסוי שמקובל עלי, הייתי משתכנע. אין לי שום דבר עקרוני נגד זה שאין הבדלים.

ובעייה נוספת, אולי בעייתית קצת יותר מהאחרות, היא שאתה מנסה להציג את עצמך כאילו אתה הוא זה שמייצג את המדע וההיגיון הצרוף, והאחרים את הוודו והאמונות הטפלות.

עמיר

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
מעולם לא הוכח שיש הבדל שמיע בין שקעים.
כנ"ל לגבי כל הציוד שאני קורא לו "וודו".

העובדה היחידה היא שאנשים טוענים שהם שומעים הבדלים כאלה.
אותם אנשים גם טוענים שהם שומעים הבדל בדחיסת Lossless (לינק), שם התוצר זהה לחלוטין כנק' מוצא עפ"י דרישה, אחרת הדוחס הולך לפח. וזו רק דוגמא מגוחכת אחת מני רבות. מכאן ועד העובדה שבאמת קיים הבדל שמיע מחוץ לראשם - המרחק גדול.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
זכיתם בפרס לשנת תשע"א

work.jpg

תמונות מצורפות

• work.jpg
    work.jpg
    KB 10.2 · צפיות: 418

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אני לא מבין מה הויכוח כאן.הבן אדם כנראה חירש או שהמערכת שלו סתומה מסכן.
ולנסות לשכנע זה ביזבוז זמן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מעולם לא הוכח שיש הבדל שמיע בין שקעים.
כנ"ל לגבי כל הציוד שאני קורא לו "וודו".

העובדה היחידה היא שאנשים טוענים שהם שומעים הבדלים כאלה.
אותם אנשים גם טוענים שהם שומעים הבדל בדחיסת Lossless (לינק), וזו רק דוגמא מגוחכת אחת מני רבות. מכאן ועד העובדה שאכן קיים הבדל שמיע מחוץ לראשם - המרחק גדול.
ייתכן שמה שמקובל עליך כ"הופרך" לא מקובל על אחרים.

בתחילת ימי ה- CD הסתכלו כמטורפים על אודיופילים שאמרו שהצליל בעייתי, הרי אין סיבה לבעיות -- מועברים צלילים עד סדר גודל של 22kHz, רוב בני האדם שומעים רק עד 15kHz או פחות, אז מה יכול להיות כאן בעייתי? אין סיבה!!!

אבל התברר שייש, וגם מצאו מה למדוד כדי להבין ולהסביר את התופעה.

ככל הידוע לי, עדיין לא יודעים לאפיין מה גורם לאנשים לאהוב צלילים מסויימים ואחרים לא, כשבכל מקרה מדובר בהבדלים של מאיות אחוזים, כך שכל התחום לא לגמרי טריוויאלי. יכול לראות שלא תראה הבדלים כאלה באוסצילוסקופ ותחשוב שאין.

נראה לי שמדען ראוי לשמו אינו כזה שמזלזל בתופעות מדווחות, גם אם לא נמצא להם הסבר, ומנסה כל הזמן לבדוק אם יש טעות או חסר בנתונים ו/או בניסויים ו/או במתודולוגיות ו/או במיכשור ו/או במיחשוב ובכל מקום אחר, הגיוני פחות והגיוני יותר, וגם כשהגיע לתוצאה הוא לא מתייחס אליה כאמת שאינה ניתנת לעירעור ואינו מזלזל באחרים שטוענים אחרת.

אתה נעצרת במקום שבו עדיין יש ספק במתודיולוגייה של הניסויים, אבל מבחינתך הגעת לאמת המוחלטת שאין לערער עליה, ואתה מזלזל באחרים שטוענים אחרת.

זה אולי מה שמפריע לי בניסיון שלך להציג את עצמך כאילו אתה והמדע חד-הם.
אני מקווה שרוב המדענים של ימינו אינם מתנהגים כמוך.

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אין מה לעשות, בוא ניקח את זה כאסון טבע , בסוף הוא ניגמר , ואז נשקם את ההריסות ,מילא טיפון , מילא צונמי , אבל לנו יש את שניהם ורעידת אדמה , דיגיסן , פלו , ועמיר הגדול מכולם עם הלוגיקות המדהימות שלו ,
אבל אנחנו עם חזק , ניתגבר על המכה שניחתה עלינו מכוונים בלתי צפויים , לעמיר כנראה ירד עומס העבודה , דיגיסן שהוא הכל חוץ מאודיופיל , ופלו , שמפחים אחד לשני את החזה , כאשר לדעתי לא רק אנחנו דלת העם אינם מבינים אותם , גם הם לא מבינים אחד את השני , או אולי אפילו את עצמם , למה הבליל הפסיכולוגי הזה מתרחש באתר אודיו לא ברור ,מה עוד שכול העניין ניתן להוכחה בחמש דקות אצל כל אודיופיל כולל אצל עמיר ששומר פסון , שמה חלילה ידבק בו רבב של אודיופיל מטופש , ולא רק שהוא כזה , הגדיל לעשות ויש לו לטפל בפי שלוש ערוצים , לכוון כפול רמקולים ,ולא תשמע ממנו מילה על השעות שטחן עם העוסקים בתחום לשיפור המערבולת שהוא יושב במרכזה לצורך האזנה ,הלואי עלי הכבלים שלו עם הקונקטורים שלהם ,
אגב ערן , למקדחה למעלה יש מעצור , לחברה כאן אין כזה.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אכן אודיופריק צודק. אני מניח שיהיו כאלה שיירצו להוכיח את צדקתו בצורה לוגית, אבל הוא צודק כי הוא צודק :).

וברצינות - השרשור הזה סטה קצת מהעיקר, לדעתי. אנשים (מאד משכילים וחכמים) מתווכחים על חודו של יוד - של מי הטיעונים יותר טובים, ומי "פישל" יותר בלוגיקת ההסבר. כן בדקו, לא בדקו, אני שומע, אני לא שומע... די! זה נחמד, אבל לא רלוונטי.
נדמה לי שכבר שלושה אנשים הזמינו אליהם "בוא, נקשיב ביחד, הקפה והעוגיות עליי". אני מודה שמרוב תגובות אני כבר לא מוצא מי זה היה (זוכר רק את נמר, שהזמין וחזר בו עקב תגובותיו של הטכנאי קרמר). אז מה דעתכם לעשות מפגש "רשמי", שיכלול לפחות 5-6 אנשים (אם אפשר, בגישות שונות), ויוגדר מראש כמפגש בדיקה (עיוורת). צריך להחליט מה בדיוק בודקים (חשמל בכלל, רק שקעים וכד'), איך (כמה פעמים מחליפים, מי יודע מה היה בהחלפה וכד') וכמה זמן זה יימשך. אני מודה שאני לא מאמין שמהמפגש הזה ייצאו כולם בהסכמה, אבל יהיה מרתק לשמוע חוויות.
מי מרים את הכפפה?

אדר.

נ.ב. הייתי מזמין אליי, אבל אני בניכר עד סוף פברואר [הדירה, אגב, פנויה כרגע :(, אם מישהו מחפש דירה גדולה בשכונה מצוינת ברמת גן ל-4 חודשים - עד סוף ינואר הקרוב - שייפנה אליי בפרטי]. אח"כ אתם מוזמנים, יהיו לי 2 סוגי שקעים בבית - אמריקאי איכותי יחסית וישראלי סטנדרטי, ומערכת שצריכה לשקף הבדלים (אם קיימים).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אין מה לעשות, בוא ניקח את זה כאסון טבע , בסוף הוא ניגמר , ואז נשקם את ההריסות ,מילא טיפון , מילא צונמי , אבל לנו יש את שניהם ורעידת אדמה , דיגיסן , פלו , ועמיר הגדול מכולם עם הלוגיקות המדהימות שלו ,
אבל אנחנו עם חזק , ניתגבר על המכה שניחתה עלינו מכוונים בלתי צפויים , לעמיר כנראה ירד עומס העבודה , דיגיסן שהוא הכל חוץ מאודיופיל , ופלו , שמפחים אחד לשני את החזה , כאשר לדעתי לא רק אנחנו דלת העם אינם מבינים אותם , גם הם לא מבינים אחד את השני , או אולי אפילו את עצמם , למה הבליל הפסיכולוגי הזה מתרחש באתר אודיו לא ברור ,מה עוד שכול העניין ניתן להוכחה בחמש דקות אצל כל אודיופיל כולל אצל עמיר ששומר פסון , שמה חלילה ידבק בו רבב של אודיופיל מטופש , ולא רק שהוא כזה , הגדיל לעשות ויש לו לטפל בפי שלוש ערוצים , לכוון כפול רמקולים ,ולא תשמע ממנו מילה על השעות שטחן עם העוסקים בתחום לשיפור המערבולת שהוא יושב במרכזה לצורך האזנה ,הלואי עלי הכבלים שלו עם הקונקטורים שלהם ,
אגב ערן , למקדחה למעלה יש מעצור , לחברה כאן אין כזה.
הגענו לרמת השמצות אישיות?

מה שנכתב כאן הייה בהתייחסות ישירה לנושא השירשור -- "שקע חשמל - למה הוא משפיע על הצליל?" -- שנגרר באופן טבעי ל"האם הוא משפיע על הצליל?".

מי שלא מבין או שמשתעמם, שלא ייקרא, אין בעייה, אבל כל הביקורות-הלא-בונות האלה, החל במקדחה וכולל את הפוסט הזה, הן ממש לא לעניין.

חוצמזה, אין לי בעייה להיות אודיופיל, אני מצהיר על זה במפורש, לא טחנתי עם העוסקים בתחום, כיוונתי הכל בעצמי ללא יועצים, וכנראה שהכבלים והקונקטורים שלהם מושקעים אצלך יותר.

אפרופו אודיופיל מטופש, כבר כתבתי למעלה שלא איכפת לי אם האינטרקונקטים וכבלי הרמקולים, שהוצאתי עליהם הרבה כסף, הם רק פנטאזייה. בכבלי חשמל ובשקעים (עדיין?) לא השקעתי.

מעוניין בהשמצות חזרה כמו בגן או שנוותר על זה? :)

עמיר

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
בתחילת ימי ה- CD הסתכלו כמטורפים על אודיופילים שאמרו שהצליל בעייתי, הרי אין סיבה לבעיות -- מועברים צלילים עד סדר גודל של 22kHz, רוב בני האדם שומעים רק עד 15kHz או פחות, אז מה יכול להיות כאן בעייתי? אין סיבה!!!

אבל התברר שייש, וגם מצאו מה למדוד כדי להבין ולהסביר את התופעה.
תמיד שחקני האודיופיליה מספרים את הסיפור הזה בצורתו האנוסה כאילו "המהנדסים טעו" וגילו משהו חדש שלא ידעו למדוד איפשהו בתחילת שנות השמונים. זה מעוות לגמרי.

ככל הידוע לי, עדיין לא יודעים לאפיין מה גורם לאנשים לאהוב צלילים מסויימים ואחרים לא, כשבכל מקרה מדובר בהבדלים של מאיות אחוזים, כך שכל התחום לא לגמרי טריוויאלי. יכול לראות שלא תראה הבדלים כאלה באוסצילוסקופ ותחשוב שאין.
אתה עושה סלט בין השאלה אם בכלל יש הבדלים (לפני שבכלל מדברים על מקורם) לבין הנסיון לאפיין אותם בצורה חשמלית.

מבחינתך הגעת לאמת המוחלטת שאין לערער עליה
זה אתה אמרת, וחבל :) בניגוד לשומעי הוודו, אף טענה שאני מביא אינה חסינת הפרכה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור