שנאי פנימי ושנאי חיצוני

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
או אולי לבצע מדידת התנגדות כפי שהציע רוברט?

רציתי להציע לך דבר נוסף...
רצוי לבדוק בזמן שהחוטים מפורקים מהטרמינל את ההתנגדות בין חוט אפור לכתום, ובין חוט סגול ללבן, וזאת על-מנת לוודא מראש שהסנפים הללו תקינים, והם לא הסיבה שבגללה חיברו את המתח לסלילים הקצרים 100VAC.
האמת היא שאתה יכול לבדוק את זה ללא ניתוק החוטים, כבר כמו שזה עכשיו.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
רציתי להציע לך דבר נוסף...
רצוי לבדוק בזמן שהחוטים מפורקים מהטרמינל את ההתנגדות בין חוט אפור לכתום, ובין חוט סגול ללבן, וזאת על-מנת לוודא מראש שהסנפים הללו תקינים, והם לא הסיבה שבגללה חיברו את המתח לסלילים הקצרים 100VAC.
האמת היא שאתה יכול לבדוק את זה ללא ניתוק החוטים, כבר כמו שזה עכשיו.
מדדתי התנגדות 0 אוהם בשני הצמדים הללו.
אגב, את מרבית הכבלים אי אפשר להוציא מבחינה פיזית מסרגל החיבורים. הם תקועים לגמרי. אני מניח שהם מולחמים..
הבעיה היא שכרגע אין לי מלחם ולכן אני לא יכול לעשות את השינוי ואפילו אין לי אפשרות לבדוק את ההצעה של רוברט.
לילה טוב!!

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אגב, את מרבית הכבלים אי אפשר להוציא מבחינה פיזית מסרגל החיבורים. הם תקועים לגמרי. אני מניח שהם מולחמים..

זו הנחה שגויה, תפתח את הבורג ותכניס במקביל לחוט מברג שענים דקיק ותזיז לצדדים עד שהחוט ישתחרר. להערכתי החוט נתפש מהלחץ של החיזוק.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ראה תמונה מצורפת..
אותיות גדולות מסמלות את חוטי השנאי, שהם עבים יותר...
ג'מפר אדום אחד מחבר בין שתי הנקודות: 14, 15.
ישארו לך כמה חיבורים פתוחים וכמה ג'מפרים ללא שימוש.

צפה בקובץ המצורף 38089

תתחדש, ושלום על ישראל...
חוות דעת אחרונה לפני שיגור.. החיבורים תואמים לתוכנית?

התנגדות מגעים בשקע:
לפני השינוי: 22 אוהם
אחרי השינוי: 88 אוהם
Screenshot_20180314-152649.jpg

תמונות מצורפות

• Screenshot_20180314-152649.jpg
    Screenshot_20180314-152649.jpg
    KB 193.2 · צפיות: 163
נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
Start countdown and launch...יש אישור.:)

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ומה עם הפיוז?
האם אפשר להפעיל עם הישן?
איפה הוא בכלל נמצא פיזית?
איפה אני קונה אחד מתאים?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ומה עם הפיוז?
האם אפשר להפעיל עם הישן?
איפה הוא בכלל נמצא פיזית?
איפה אני קונה אחד מתאים?

אפשר עם הפיוז הישן....
Screenshot_20180302-165054.jpg

תמונות מצורפות

• Screenshot_20180302-165054.jpg
    Screenshot_20180302-165054.jpg
    KB 230.4 · צפיות: 176

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סחבק , מדוע נדמת ? מקווה שהכל בסדר עם המגבר ואתה שקוע באוקיינוס של מוסיקה ועקב כך שכחת את כולנו פה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סחבק , מדוע נדמת ?
יובל עוזר לי במוד שקט (ה"פ) ואני מז'גלג עם הילדים (בישול אוכל מקלחות שינה וכו)

עידכון:
ביצעתי את הבדיקה שהצעת לי, וההצלחה היתה מסחררת:
22 אוהם לפני השינוי, 88 אוהם אחרי השנוי.

חיברתי ישירות לרשת (238 וולט) ובהנחיית יובל בדקתי מתח ביציאות לרמקולים.
המתח נשאר קבוע מרגע חיבור המגבר לרשת. גם כשהמגבר מכובה וגם כשהמגבר עובד.
8.6mVolts בשלושת הערוצים הקידמיים
6.6 מילי-וולט בשני הערוצים הנוספים.

ברגעים אלו חיברתי בצורה אנלוגית (מתאם דיגיטלי גם הוא יגיע, שוב עם ייעוץ מיובל!!!) את הפרוססור ואני שומע דרך רמקול בסיסי.
מחפש רישרושים ולא מוצא... :)

או בקיצור:
יובל :לב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני מציע להעניק "פרס אתר dtown לעזרה לחבר הפורום" לחבר שעזר משמעותית לחבר אחר - אני מצביע ראשון ל- YB-7 ....ולא נאמר בציניות ....העזרה שקבלת ממנו היא מדהימה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אני מציע להעניק "פרס אתר dtown לעזרה לחבר הפורום" לחבר שעזר משמעותית לחבר אחר - אני מצביע ראשון ל- YB-7 ....ולא נאמר בציניות ....העזרה שקבלת ממנו היא מדהימה.
לגמרי. ואפילו ארוחה או כוס קפה הוא לא הסכים לקבל ממני... אני אנסה שוב כשהמערכת תהיה מוכנה.

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני מציע להעניק "פרס אתר dtown לעזרה לחבר הפורום" לחבר שעזר משמעותית לחבר אחר - אני מצביע ראשון ל- YB-7 ....ולא נאמר בציניות ....

לגמרי. ואפילו ארוחה או כוס קפה הוא לא הסכים לקבל ממני... אני אנסה שוב כשהמערכת תהיה מוכנה.

חברים,
תודה על השבחים...
בואו נשמור על פרופורציות..
הטכנאים שכותבים לפעמים כאן באתר בטח מקללים אותי...:)

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
עידכון מהשטח:
המגבר עובד. ועובד טוב!
נשאר רחש זעיר מהשנאי כשמקרבים את האוזן.
עכשיו נשאר לי להחליף קונקטורים.
יובל הציע להמשיך בזרימה ולרכוש ולהתקין כמה רכיבים שיפרידו את שני הערוצים הראשיים משאר הערוצים.
אני שוקל זאת בחיוב, אבל לא בקרוב.

אז...
תודה לרונן שדחף אותי לעשות DIY ונתן לי כמה עיצות מצויינות.
תודה לרוברט שנתן עיצות חכמות ומועילות.
וכמובן תודה ליובל שלמעשה עשה כמעט הכל וחסך לי לפחות 1300 שח ושכל פעם ידע לנחש צעד אחד קדימה מה המגבר הזה הולך לעשות. (היו כמה תכתובות באוףליין על מנת לא להעמיס על הפורום הציבורי.)

הסיבות שאני שמח שעשיתי זאת הן:
1. לדעתי זה עוזר כנגד מחלת השדרגת. כשמשקיעים במשהו אז נקשרים אליו ודחף השדרגת מתעמעם.

2. לדעתי זה טוב להבין באופן בסיסי איך העסק הזה עובד. אני מניח שאם אמשיך ללמוד אז יהיה לי יותר קל לתקן בעצמי דברים פשוטים. ויהיה לי קל יותר להעריך ולזהות איכות של מכשירים.

3. מרבה עיצה מרבה חוכמה. עובדה שעלינו על בעיה מהותית באופן החיבור הקודם, בעיה שלא זוהתה על ידי הטכנאי הרישמי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
צ
הסיבות שאני שמח שעשיתי זאת הן:
1. לדעתי זה עוזר כנגד מחלת השדרגת. כשמשקיעים במשהו אז נקשרים אליו ודחף השדרגת מתעמעם.

אני נקשר לציוד (הכוונה לציוד יד שניה) כאשר אני מקבל אותו מוזנח ומלוכלך ואז מנקה ומבריק אותו "עד זוב דם" (צריך להיזהר בחומרי הנקוי כי עלול להוריד כיתוב) .
החל מרגע זה הקשר ביני לבין הציוד הוא בערך כמו בין הרב הראשי לקדוש ברוך הוא - קשר בלתי ניתן להתרה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
רוב החברה כאן נקשרים לציוד שהם רוכשים... ואני רואה את זה פעם אחרי פעם, כשהם עוברים מקשר אחד לקשר חדש, ובכל פעם הם מקווים שזה הקשר האחרון...:)

אבל מסתבר שעצם החלפת הציוד מרגש בפני עצמו..
החיפושים, המיקוח, הסיפור שמאחורי המוצר, הבעיות החדשות שמופיעות לאחר ההחלפה.... זה לצאת לצייד הלכה למעשה.

אצלי המסלול קצת שונה, אני מפברק (FABRICATE) דברים בעצמי...:oops: בעצלתיים ובכיף.

בתמונה העליונה, פוטוליתוגרפיה (DIY) של המעגל שהדפסתי כדו-צדדי לפני צריבה בחומצה.
המגבר מתכנון עצמי.

Driver PCB.jpg

בתמונה השנייה, גוף הקירור עם רכיבי המוצא..

Output Heatsink.jpg

זה מגבר HIGH CURRNT בי-פולארי סימטרי ,בהספק "צנוע" של 100 וואט ב-8 אוהם..
המגבר יציב, ואני מאזין לו, אך הוא בשלבים ראשוניים של הערכה וכיוון הצליל.

תמונות מצורפות

• Driver PCB.jpg
    Driver PCB.jpg
    KB 127.8 · צפיות: 143
  • Output Heatsink.jpg
    Output Heatsink.jpg
    KB 108.8 · צפיות: 118
נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מה אתה משנה במעגל שישמע X ולא Y ?....לפי הבנתי חוץ מ"הנגד שעליו מלופף הסליל"ביציאת המגבר שקובע את הדמפינג פקטור ואת ה Frequency Response בגבוהים מה עוד יכול לשנות צליל?...אלא אם אתה מייצר עיוות מכוון....במקרה זה אתה צריך לבנות מעגל לא פשוט שמייצר עיוות כזה ולא אחר....

ה-Bias משנה את נקודת העבודה והעיוותים אבל אין שום סיבה ליצור "עיוותים מתוכננים " במגבר עקב Bias נמוך מדי.

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מה אתה משנה במעגל שישמע X ולא Y

המטרה שלי במגבר הזה לא הוגשמה, ועדיין משנה בו דברים, מחפש ומגלה נקודות תורפה.

עקרונית אני לא יודע איך להפוך מגבר שנשמע X למגבר שנשמע Y.

ה-Bias משנה את נקודת העבודה והעיוותים אבל אין שום סיבה ליצור "עיוותים מתוכננים " במגבר עקב Bias נמוך מדי.

כיוון ה-Bias משפיע רק על הדרגה הסופית.
שאתה מתכנן מגבר, אתה קובע את נקודת העבודה של כל אחד מהרכיבים בשרשרת, מהכניסה ועד היציאה.
ישנם הרבה מכשולים בדרך למגבר יציב וליניארי...

לא ניתן למנוע עיוותים לחלוטין, ניתן לצמצם אותם, עד גבול מסויים, אך זה תלוי במספר גורמים..
הרכיבים עצמם.
הטופולוגיה של המעגל.

האופן שבו מגבר נתפש שמיעתית, בין שאר הדברים, מושפעת מהיחס בין העיוותים ההרמוניים שהוא מייצר.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור