שמיעת הנחיות וויז במהלך שיחת טלפון

meti

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אשמח לעזרה
יש לי יונדאי חדשה עם מערכת מולטימדיה. הבעיה שלי היא שהוויז שותק במהלך שיחת טלפון, ואני צריכה שיתגבר על השיחה וימשיך לכוון אותי, כפי שהיה גם ברכב ההדגמה שקיבלתי לפני חודשיים. מכלמוביל היבואנים אמרו לי שזה קשור לוויז ואין להם שליטה על העניין. החברה המתקינה אמרה שבעבר הוויז התגבר על הקול בטלפון עקב באג, אולם הבאג תוקן וכעת לא ניתן לשמוע הנחיות קוליות בזמן שיחה.
בעוד שבמכשיר הגלקסי שלי קיימת אפשרות לבחור אם להשתיק את וויז במהלך השיחה, האפשרות הזו פשוט לא קיימת בוויז שבמערכת המולטימדיה ברכב.
מישהו אולי יודע איך אני יכולה להתגבר על הבעיה??

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
meti שלום,

אתחיל בסוף - ההשוואה שלך בין התנהגות הוויז בסמרטפון שלך לבין התנהגות הוויז ברכב אינה נכונה. אלה שתי פלטפורמות חומרה שונות ולכן התוכנות ( גם קושחת (firmware) מערכת ההפעלה האנדרואידית וגם גירסאת הוויז) שונות.

אם במכוניתך מותקנת מערכת מולטימדיה אנדרואידית מלאה בהתקנה מקומית (שימי לב - אין הכוונה ממשק תוספת למערכת מדיה מקורית המגיע מהיצרן) - למיטב ידיעתי לא קיימת מערכת בשוק שיודעת לערבל (לעשות mix) בזמן שיחה את השיחה עם החיווי הקולי שמייצר הוויז או כל יישום צד שלישי אחר (וויז, רדיו אינטרנט, וכו').

מכיוון שכתבת שברכב ההדגמה זה כן עבד באופן הזה, מוביל אותי לחשוב שאולי ברכב זה הותקנה תוספת של ממשק אנדרואיד למערכת המדיה המקורית ואז מכיוון שבעצם יש שתי מערכות מקבילות ברכב (הרדיו המקורי על כל הפונקציות שלו כולל הדיבורית המקורית) ומערכת האנדרואיד (שלה לרוב יש רמקול משלה) - שמעת בזמן שיחה "כאילו" את החיווי הקולי מהוויז ואת השיחה יחד.

אני מציע לך לבקש לדבר עם המנהל הטכני של החברה שהתקינה לכלמוביל את המערכת ברכבך כדי להבין יותר טוב יותר מה הותקן ברכבך.

meti

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי
קודם כל תודה רבה על תשובתך! זו התשובה הרשמית שקיבלתי מיבואני הרכב:

"כבר כמה ימים שאנחנו מנסים לאתר את הגרסא הקודמת למערכת שבה "עלה" הקול של ה WAZE על שיחות .
מסתבר שהעדכון הוא באפליקציה עצמה (ב-WAZE) ולא במערכת עצמה ...
אנחנו הגענו ל DEAD END מבחינתנו ואם ניתן יהיה לעשות משהו זה כנראה רק דרך WAZE עצמם .
ביקשתי מהחבר'ה שלי לבדוק ברכבים שלנו – לאחר בדיקת שמונה רכבים בעלי גרסאות שונות – חלקם גרסת אנדרואיד קודמת וחלקם הגרסא החדשה אך בכולם גרסת WAZE חדשה לא ניתן לשמוע את הוראות החיווי הקולי תוך כדי השיחה ..."

אשמח לדעת מה לשאול אותם. בינתיים אני נאלצת להפעיל במקביל וויז בטלפון בזמן נסיעה על מנת להמשיך ולשמוע את ההנחיות

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
בסדר אבל זה עדיין לא מסביר לי איזה מערכת מותקנת לך ברכב...תנסי לקבל פירוט על החומרה המותקנת - האם זו מולטימדיה בהתקנה מקומית? או שזו הוספת מערכת ממשק נוספת על הקיים המקורי?

meti

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
המערכת המותקנת היא יונדאי Connect. מדובר בהתקנה מקומית. אני מצרפת את המידע שקיבלתי.
האם ניתן לפתור את הבעיה?
שוב תודה

תמונות מצורפות

• Hyundai Connect.pdf
    KB 93.5 · צפיות: 429

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
meti,

הבעיה מוכרת ואינה רק של הוויז. לצורך העניין, את יכולה גם לראות את התופעה הזו אצלך בסמרטפון ביישומים אחרים - אם תראי סרטון ביישום youtube תוכלי לשמוע את השמע שלו כל עוד את באפליקציה הזו. אם בזמן ששיר מתנגן ב youtube תלחצי על כפתור הבית או תעברי לכל אפליקציה אחרת, הסאונד של ה youtube יושתק. כנ"ל לגבי ה waze- בגירסאות מסויימות שלה ההנחיות הקוליות ישמעו רק בזמן שהיישום הוא הפעיל. כאשר את במצב בו ה waze פעיל ובמהלך ניווט, אם נכנסת שיחה אמנם ה waze עודנו פעיל על המסך או ברקע אך מבחינת מערכת ההפעלה הדיבורית היא הפעילה ולכן לא ניתן לערבל בין שמע הדיבורית להנחיות הקוליות.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מצטער להישמע מעצבן, ולא רוצה להרצות פה בתחום בו אני מרצה לפרנסתי - הגורם האנושי בנהיגה - אבל כשמישהו מתקשר אלי ואני משתמש בוויז אני מבקש לנתק את השיחה.

גם לנהוג גם להאזין לוויז וגם לשוחח בטלפון בו זמנית - מעשה מטופש.

אריה

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אתה ממש לא. מבחינתי על כל פנים.
אני בכלל ממליץ לאנשים לא לגעת במערכת המדיה בנהיגה. אפילו לא לשיחות טלפון.

meti

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמי שמבלה קרוב לארבע וחצי שעות ביום בנהיגה, אי שימוש בטלפון זו לא אפשרות ריאלית. מבין מצב בו הוויז ממשיך את ההנחיה הקולית, למצב בו ההנחיה הקולית פוסקת, עבורי המצב השני הוא המסוכן. פתרתי בינתיים את הבעיה ע"י שימוש בוויז נוסף בטלפון הנייד - הוא ממשיך את ההנחיה הקולית גם בעת שיחה.
תודה רבה לכם על הניסיון לעזור!

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
"עבורי המצב השני הוא המסוכן."
כמו אלה שמספרים שכשהם שותים הם נוהגים טוב יותר...
אבל הכי חשוב - תשתדלי לא לפגוע באחרים.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור