שליטה על הווליום

omryr1985

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,
אני משתמש בסטרימר + DAC מובנה של BLUESOUND NODE 2I
שמחובר לאינטגרייטד של ROXAN.
השאלה שלי היא האם עדיף להשתמש בחוגת הווליום של הROXAN ולתת לסטרימר להוציא FIXED VOLUME או שלחבר את
הסטרימר לחיבור ה BYPASS של הROXAN מה שמבטל את חוגת הווליום ונותן לי אפשרות לשחק עם העוצמה דרך האפליקציה או דרך הלחצנים של הסטרימר עצמו.

תודה לעונים!!!

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
נסה את 2 האופציות ותחליט מה אתה יותר אוהב :)

omryr1985

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ניסיתי את 2 האופציות, קצת קשה לי לשים לב להבדלים ביניהן, מבחינה טכנית מה נכון?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
בעקרון עדיף להתשמש בווליום של המגבר ולא הדיגיטלי.
זה נושא מורכב, אבל בקצרה, הדיגיטלי לא שומר על bit perfect.
מבחינת יחס אות לרעש, ווליום דיגיטלי מנמיך רק את האות (בלי להנמיך את הרעש), בעוד שהאנלוגי מנמיך את שניהם (זה טוב).
העסק גם תלוי באיכות מימוש הווליום האנלוגי, בקיצור אין תשובת בית ספר.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
תן כבוד ליצרן: ROKSAN. ולגבי השאלה: עדיף לשלוט מהמגבר.

omryr1985

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
העניין הוא שב ROXAN יש אפשרות להשתמש בו רק כ POWER ולדלג על ה"אלקטרוניקה" המיותרת,
עוד לא הצלחתי לפענח באיזו תצורת חיבור אני שומע טוב יותר (יש שינוי בצליל בין 2 תצורות החיבור).
האופציה לשליטה על הווליום דרך האפליקציה של BLUEOS נוחה, צריך לעשות עוד בדיקות.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
העניין הוא שב ROXAN יש אפשרות להשתמש בו רק כ POWER ולדלג על ה"אלקטרוניקה" המיותרת,
עוד לא הצלחתי לפענח באיזו תצורת חיבור אני שומע טוב יותר (יש שינוי בצליל בין 2 תצורות החיבור).
האופציה לשליטה על הווליום דרך האפליקציה של BLUEOS נוחה, צריך לעשות עוד בדיקות.

אין פה עניין של אלקטרוניקה "מיותרת"... משהו חייב לתפקד כקדם מגבר- וזה או הרוקסן או הסטרימר.
החברים פה המליצו (בצדק) על השימוש בווליום האנלוגי (ברוקסן).. אלא אם כן אתה מוצא שאתה אוהב יותר את האופציה השניה.

omryr1985

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני יכול להסכים עם העניין שעדיף לתת למכשיר האנלוגי לעשות את העבודה, העניין הוא שאני לא בטוח ששומעים יותר טוב בתצורה הזו אם לא פחות טוב, אנסה ואעדכן.
תודה רבה

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
בניחוש - דרך המגבר.
לסטרימרים יש בד"כ (ואולי תמיד?) ווליום דיגיטלי שמטרתו להתאים גיין יציאה למגבר ולאו דווקא לשלוט על הווליום.
הנמכת משמעותית דרך ווליום דיגיטלי מביאה סאונד אנמי.

omryr1985

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אעשה טסט נוסף,
בינתיים הטסט שעשיתי הוא לחבר את הסטרימר לכניסת CD ולהעביר אותו למצב "PASS FULL VOLUME" ,
ואז בעצם השליטה היתה רק דרך המגבר. התוצאה שקיבלתי היתה סבירה ומעניין למה (אבדוק שוב),
כרגע אני נמצא על מצב שהסטרימר מחובר ב BYPASS למגבר ככה שהחוגה של הווליום במגבר מבוטלת והשליטה על הווליום היא דרך האפליקציה של הסטרימר עצמו.
אעשה השוואה נוספת ואחזור עם תשובות.
תודה רבה לכולם.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
בהנחה שהמימוש של הסטרימר הוא דיגיטלי, אז דווקא יש כאן עניין של אלקטרוניקה מיותרת. מצד אחד הטווח הדינמי יורד, אבל מצד שני נחסכים המעגלים של הקדם האנלוגי.
השאלה מה יותר הורס - תלוי באיכות הקדם ובאיכות הממיר.

אצלי סיטואציה דומה ואני כרגע מעדיף את הצליל ללא הקדם. יותר צלול וישיר וקולע לטעמי.

omryr1985

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אצלי מדובר בסטרימר משולב דאק של bluesound node 2i, עכשיו אני עושה ניסיון נוסף של החיבור שבעצם עוקף את הווליום של הסטרימר והשליטה על העוצמה היא דרך המגבר.
יש שוני בין שני החיבורים מבחינת איך שהדברים נשמעים ולמען האמת אני בכלל לא בטוח מה טוב יותר, מצד אחד נשמע כאילו שכהשליטה בידי המגבר יש יותר פרטים בשירים, מצד שני אולי קצת פחות נקי.
אשמע כמה שירים שהם נתון להשוואה ונראה מה יהיה

omryr1985

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב המסקנה דיי ברורה,
כשעושים bypass על הסטרימר מקבלים את האופי של הרוקסן , כשעובדים בצורה הפוכה מקבלים את האופי של הסטרימר(יותר נקי, פחות פרטים) , כרגע נשאר עם האופי של המגבר שלטמי נשמע טוב יותר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור