שלום חברים - בחירת פטיפון חצי אוטומטי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שורה תחתונה חן.

פטיפון חצי אוטומטי זה לא טוב. למה? משום שהמנגנונים הללו באים על חשבון צליל. לא ממש קשה לשים את המחט ידנית על הפטיפון. מה שכן, ישנו רכיב חיצוני מבוסס קפיץ, זול במיוחד, שתפקידו הוא להרים את הזרוע כשהיא מגיעה לסוף התקליט. ניתן לרכוש את הרכיב הזה באודיוזיפ בנס ציונה.

לגבי פטיפון.

ההמלצה שלי הן ללכת על פטיפון חדש!!!!!!!!!!!

הפטיפון שעליהם אני ממליץ בחום

הסדר אינו משנה

נוטינגהם הורייזן
מישל טכנודאק
פרוג׳קט rpm 5 החדש (מנוע נפרד מהגוף)

מחירים נעים בין 3.5 ועד 6.5 אחף ש״ח

אם פחות מזה.

פרוג׳קט דביוט 3 הוא פטיפון נהדר
ביורטל טק (הרצליה) תוכלי למצוא את הפטיפוןנים החדשים של טורנס ודואל - מומלצים.

תהני

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
שלום, לא ציינת איזה מערכת יש לך. לגבי הפטיפון, ללא ספק מדובר במקור הכי איכותי שיש היום בכל הקשור לסאונד (ערך תמורת הכסף פטיפון זול יהיה שווה ערך לנגן דיסקים שעולה פי 3 ממנו ולפעמים אף יותר מזה). כפי שנמר כתב לך, אין הנחות בפטיפון לגבי המנגנונים הנוספים שלא קשורים בסאונד, בטח כאשר מדובר בתקציב מוגבל ואף יותר נכון שמדובר בפטיפונים הכי יקרים שיש, אני בעצמי די חדש בכל הקשור להתעניינות לגבי פטיפון (צעד קדימה צעד אחורה) ואחת המסקנות שהגעתי היא שבקרב האודיפילים שיש באתרים מהסוג הזה מדובר ב"חילול קודש" עצם הרעיון של פטיפון חצי אוטמט (בחודש הבא אני כנראה אקפוץ לאודיו זיפ ואבקש לעשות מבחן כדי לבדוק את הטענות האלה אם יתאפשר). מבחינת המחירים של פטיפון חדש, טורנס נראים לי כהחברה הכי רצינית שיש בכל הקשור לחצי אוטמט בתקציב שלך, אם תחליטי ללכת על פטיפון ידני לפרוג׳קט יש הרבה מה להציע בתחום עם תמורה מאוד גדולה עבור הכסף (שמתי עין על RPM5 החדש).

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
פרוג׳קט דביוט 3 הוא פטיפון נהדר
נמר, ממך לא ציפיתי... רוצה אחד כזה הבייתה :)?
.....אני בעצמי די חדש בכל הקשור להתעניינות לגבי פטיפון
אני יכול להבין את ההתלהבות שלך מויניל, אבל בעצמך אמרת - אתה חדש בתחום. לדעתי הצנועה של מישהו שוותיק בתחום, האמירה שלך:
ערך תמורת הכסף פטיפון זול יהיה שווה ערך לנגן דיסקים שעולה פי 3 ממנו ולפעמים אף יותר מזה
לא תאמת מציאות (או שאתה אף פעם לא שמעת נגן CD שווה ערך לפטפון זול - 2000- 3000 ש"ח -במערכת טובה).
לפרוג׳קט יש הרבה מה להציע בתחום עם תמורה מאוד גדולה עבור הכסף (שמתי עין על RPM5 החדש).
לפרוג'קט אולי יש הרבה מה להציע - אבל לא הייתי ממהר כ"כ לאמץ את ההצעות. מישל ונוטינהם שנמר ציין הם בחירה הרבה יותר נכונה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
נמר, ממך לא ציפיתי... רוצה אחד כזה הבייתה :)?

אני יכול להבין את ההתלהבות שלך מויניל, אבל בעצמך אמרת - אתה חדש בתחום. לדעתי הצנועה של מישהו שוותיק בתחום, האמירה שלך:

לא תאמת מציאות (או שאתה אף פעם לא שמעת נגן CD שווה ערך לפטפון זול - 2000- 3000 ש"ח -במערכת טובה).

לפרוג'קט אולי יש הרבה מה להציע - אבל לא הייתי ממהר כ"כ לאמץ את ההצעות. מישל ונוטינהם שנמר ציין הם בחירה הרבה יותר נכונה.

חדש בתחום ההתעניינות לפרטי פרטים באודיו האנלוגי, ממש לא חדש בתחום באופן כללי, יצא לי לשמוע מערכת אחת או שניים בחיים ובלי עין רעה יש לי אוזניים טובות וסט אפ בהתאם (כולל נגן דיסקים ברמה גבוהה). למקרה שלא הייתי ברור, הכוונה שלי הייתה לפטיפונים מפירמות מובילות בתחום התקציב הנמוך ועם תקליטים באיכות גבוהה, זרוע וראש ברמה סבירה וכיול טוב אפשר להגיע לרמות מפתיעות בהשוואה לנגן סידי, עובדה שנגני דיסקים קרובים יותר לסוף מאשר הפטיפונים/אודיו אנלוגי שקם לתחייה מחדש.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
למקרה שלא הייתי ברור, הכוונה שלי הייתה לפטיפונים מפירמות מובילות בתחום התקציב הנמוך ועם תקליטים באיכות גבוהה, זרוע וראש ברמה סבירה וכיול טוב אפשר להגיע לרמות מפתיעות בהשוואה לנגן סידי, עובדה שנגני דיסקים קרובים יותר לסוף מאשר הפטיפונים/אודיו אנלוגי שקם לתחייה מחדש.
הבנתי אותך מצוין, אתה דמות ותיקה בפורומים. גם אני התכוונתי - חדש בתחום אנלוגי.

היות שאני שומע רק תקליטים, אתה לא צריך לשכנע אותי שלוויניל יש עליונות. אבל - מהניסיוני האישי - עליונות זו באה לידי ביטוי רק תחילת תקציב מסוים, שהוא כ-6000-7000 ש"ח להשמעת מוסיקה לא מאתגרת (הרכבי ג'אז קטנים ללא ווקל, מוסיקה קלה משנות 50-70 וכדומה), ו-20K וצפונה להשמעת מוסיקה "מורכבת" (תזמורת סימפונית, ווקל - במיוחד סופרן). והייתי מאד צנוע בהגדרת תקציב לפטפון אשר ינגן מוסיקה מורכבת... עליונות ממש (בהשוואה במערכת טובה בין פטפון לבין נגן CD בעלות זהה) מתחילה בעשרות אלפי שקלים, IMHO...

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
יצא לי לשמוע פטיפון משנות ה70 של טורנס במערכת high end (שאפשר לקנות היום בכ 2000 ש"ח, אולי אפילו פחות), גם אני לא האמנתי לתוצאה עד ששמעתי אותה והעדפתי אותה על פני מוזיקה דיגיטלית מdac איכותי שאני לא זוכר כרגע את שמו, הסאונד פשוט ריחף בפתיחות שלו לעומת הבמה הצרה יחסית שהסאונד הדיגטלי סיפק בצורה כזו שגם אני וגם בעל הסט אפ הגענו ביחד למסקנה שהפטיפון הוא הכיוון לשדרוג הבא אם וכאשר יהיה. ברור שאין גבול לאיכות שניתן להגיע אליה כמו בכל דבר בחיים אבל אל תשכח שיש היום הרבה מאוד פירמות ברמת תקציב שמייצרות פטיפונים טובים מתוך נקודת הנחה שזה מה שהם ימכרו לקהל הרחב (לעומת מוצרי הבוטיק ששמורים לאודיופילים בעלי יכולת כספית) ולכן הם בנויים בצורה איכותית יחסית בשביל להתחרות (ולנצח) את המדיה הדיגטלית באותו התקציב.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
זאב, אני יודע שיש טורנס אחד מוצלח במיוחד (לא זוכר את הדגם), והוא עולה היום לא מעט. יש גם דגם אחד של מיקרו סייקי שיכול לעשות בית ספר לפטפונים אודיופיליים מודרניים. עולה עשרות אלפי שקלים היום. שמעתי גם על דגמי וינטז' אחרים, לא רעים, ומחירם תמיד פרופורציוני לאיכותם. הנקודה החשובה כאן - וינטאז' (במיוחד אוטומטים למיניהם) מתאים רק למי שממש מבין בפטפונים מהתקופה ההיא, יכול לאבחן את מצב הפטפון ואח"כ לשפץ אותו. לאחרים, כפי שכתב נמר - ובצדק - מומלץ לקנות פטפונים חדשים. וכשמדברים על חדשים - אני התחלתי מלמטה, היו לי 4 פטפונים (כולל פרוג'קט), ושמעתי גם פטפונים ברמה שונה (מהזן החדש) לא אצלי בבית. לכן אני יודע על מה אני מדבר. חוץ מפטפונים, היו לי גם מערכות דיגיטליות ברמות שונות (שהן היו העיקר עד שקניתי את הפטפון האחרון). מערכת דיגיטלית טובה עם במה צרה, אתה אומר? היו פשוט בנויה מרכיבים לא מתואמים, אפשר לבנות מארכת דיגיטלית עם יופי של במה וצליל. אבל פטפון טוב באמת נותן צליל אחר, רק שהוא עולה הרבה יותר מכמה אלפי שקלים...

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
ויטלי, לפי מה שאני קורא בפורמים אתה נחשב למומחה בתחום האנלוגי ויש לך ידע רב אבל בוא נסכים על שלא להסכים לגבי התקציב הנדרש בשביל לקבל סאונד "סביר". לא לכולם יש תקציב אין סופי וזה סתם מרחיק חברים חדשים מהאתר ושם על האודיופילים תווית של "סנובים". החוכמה היא לא לתת עצות על רכיבים עם תג מחיר אינסופי, החוכמה היא לתת עצות על איך להשיג את התוצאה הטובה ביותר בתקציב נתון, משהו שלפני כמה שנים הייתי די טוב בו ועזרתי להרבה אנשים באתר מקביל להגיע לנחלה מבלי לשבור קופות חסכון. עכשיו ברשותך שאלה, איזה פטיפון יש לכבודו ואיזה הבדלים יש בסאונד בין הRPM 5 למיישל גיירו שעולה כפול ממנו?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
זאב, הדבר האחרון שרציתי – להישמע סנוב. אני עצמי בזבזתי בזמנו סכומים לא מבוטלים לשווא, מחוסר ניסיון. אמנם כך למדתי – ומנסה כעת לעזור למתחילים להימנע מהטעיות שעשיתי. יחד עם זאת – אני רוצה להדגיש: לי שי דרישות "אודיופיליות" לצליל, אני לא יכול ליהנות ממוסיקה אם צליל אינו איכותי.

אתחיל מזה ש"ברזלים" עצמם לא מעניינים אותי (כלומר, לא חשוב, מה מנגן – פטפון, מחשב, נגן CD) – רק שהמוסיקה תישמע טוב (כאמור, זה חשוב לי ביותר). לכן בתקציב נתון, לדעתי, צריך לבחור מקור שיישמע באופן מיטבי (יותר טבעי, עם במה יותר גדולה, עם פירוט רב יותר). אגב, ללא קשר למקור – על מערכת אודיו צריך לעבוד כדי להוציא ממנה את מיטבה (התאמות, כבילה, שיכוך וכו') כי אף מערכת היא לא plug&play.

כן, אני יודע שכאשר נחשפים לפטפון בפעם הראשונה (אפילו לפטפון זול) יש סוג של wow – צלילו שונה, חמים וללא גוון מתחתי שאופייני להרבה מערכות דיגיטליות לא יקרות. אבל כשממשיכים לשמוע פטפון זול לאורך זמן, מתחילים להבחין שצלילו מעורפל, במה לא מספיק מפוקסת, באס אנמי שלעתים מתחיל להשתולל פתאום וכו'. וכפי שבתבתי - בתקציב נמוך יותר קל להגיע לתוצאה סונית טובה יותר במערכת דיגיטלית, במיוחד זו שמבוססת נגן CD ולא מחשב.

לגבי מחירים אינסופיים - ברור שהשמיים הם גבול בכל תחביב, אבל הייתי די ברור: לז'אנרים לא תובעניים פטפון ב-6000 – 7000 ש"ח כבר יכול להביאה הנאה. למוסיקה קלאסית מורכבת – בספק (לפחות, אני לא נהניתי). וזה רק מחיר הפטפון. מי שנכנס לוויניל, צריך להיות מודע שהתחביב הזה הוא יקר. רק התקליטים – אם אין אוסף קיים ולא מתפשרים על איכות התקליט – הם גזילה חודשית לא מבוטלת.

לשאלתך מדוע פטפון יקר יותר נשמע יותר טוב – יש לזה הרבה סיבות כשביסודן עובדה אחת: האות שמחט מוציאה מתקליט, רק בשלב דרגת פונו מוגבר מפי 1000 עד פי 10000 (תלוי בקרטרידג')! לכן יש רגישות מטורפת להפרעות מזעריות שמוכנסות ע"י פטפון עצמו או הסביבה. פלינט הפטפון צריך לרסן ויברציות (חיצוניות ופנימיות), זרוע צריכה לספק יכולת עקיבה גבוהה (שלא ייווצרו לחצים לא סימטריים על דפנות הגרוב), על קרטירידג' בכלל לא בדברים... טיפול טוב בכל הגורמים הנ"ל לא טריוויאלי, וזה בא לידי ביטוי במחיר.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
יופי.
הברחתם אותה.

כי כרגיל פספסתם את המטרה ושוב התחילו הריבים וההתנצחויות.

:נגד:

יש הבדלים בין ריבים והתנצחויות לדיון בריא, לא הכל שחור ולבן.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
חן, אני מציע לך לפנות ליורו טל (יבואנים של טורנס), הם יעזרו לך למצוא פטיפון אוטמטי או חצי אוטמטי שיתאים פחות או יותר לתקציב שלך. לא הייתי מוציא בהתחלה סכומי כסף גדולים על פטיפון מצד אחד ומצד שני אם תוכלי לקנות טורנס בעוד 30% מהתקציב לכי על זה. כמו כן ערן מאודיו פריק פירסם מודעה לגבי SONY PS-X70, נגן עם הנעה ישירה, אוטמט מלא במחיר שיכול להתאים לך (אין לך מה לחשוש מלקנות יד 2 או תצוגה מערן, מבחינתי לקנות אצלו משומש זה כמו לקנות חדש) בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

חן פז

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
יש כאן מישהו שמבין במוסיקה ואפשר להתייעץ איתו טלפונית לגבי רכישת פטיפון מגבר ורמקולים?
תודה,חן

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
הי חן
את ואני הצלחנו לדבר 10 שניות בשבוע שעבר...
אפשר היום אחר הצהרים, אם תרצי.

רונן
054-4644757

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
חן פז
מוזמנת לדבר איתי
ארי
0544756126

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
272
נקודות
63

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור