מגבר שילוב דו-ערוצי וק"ב

• פותח הנושא dov
  • פורסם בתאריך

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם.
יודע שלא בדיוק יש חיה כזאת... ובכל זאת.
ברשותי רסיבר ק"ב Pioneer VSX-D912 בן 7 שנחשב רציני בזמנו. ניתקתי ממנו את שני הרמקולים הקדמיים וחיברתי ל-NAD 7100 הישן שלי (בן 20) וקיבלתי סאונד הרבה יותר טוב בסטריאו.
אני מעוניין להתחדש אבל גם להפחית את כמות היחידות. מוסיקה דו-ערוצית הרבה יותר חשובה לי.
חשבתי ללכת על מגבר סטריאו טוב כגון קיימברידג', NAD, CEC או רוטל ולהשאיר את הפיוניר מחובר בנפרד לק"ב.

בכל זאת - האם קיים רסיבר ק"ב שייתן תוצאה דומה וטובה בדו-ערוצי? אולי ה-Vincent, NAD או קיימברידג'?

להשלמת התמונה: סלון גדול בערך 40 מ"ר, רמקולים כרגע וורפדייל 8.4 רצפתיים שיוחלפו, פטיפון - כרגע טורנס TD166 ישן שיוחלף ל-Rega או Project או טורנס חדש.

אודה לעזרתכם.

דב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא בטוח שאני שאני מבין, אתה רוצה לשרשר את הקולנוע הביתי והדו ערוצי, או לשים שני מערכות נפרדות עם רמוקלים נפרדים לכל מערכת?

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מגבר שילוב דו-ערוצי וק"ב

היי.
שתי מערכות נפרדות זה הפתרון הקל והפחות מועדף מבחינתי.
הייתי מעדיף מגבר / רסיבר אחד שייתן תוצאה טובה מאוד במוסיקה ותוצאה סבירה בק"ב כאשר הכל מחובר אליו.
כאמור - אני רוצה כמה שפחות מכשירים.
איכות הסאונד מאוד חשובה, צליל בין חם לניטראלי עם אפשרות להדגשה גם בעוצמות השמעה נמוכות.
רמקולים, כנראה אחליף מאוחר יותר לרצפתיים בסגנון RX6 של MA או 6 Mordaunt Short Mezzo .

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בכל זאת - האם קיים רסיבר ק"ב שייתן תוצאה דומה וטובה בדו-ערוצי? אולי ה-Vincent, NAD או קיימברידג'?

האם קיים רכב משפחתי שיתן ביצועים כמו רכב ספורט יעודי?

לא.

אתה יכול ללכת על מעבד ק"ב היי-אנד ביד שניה (אם הפורמטים החדשים לא חשובים לך) ולשדך לו מגבר סטריאו + מגבר רב-ערוצי לאחוריים + סנטר

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי.
אני קצת בקיא בעולם הרכב ו... כן יש חיה כזאת. יש רכבים משפחתיים שנותנים ביצועים כמו רכב ספורט ייעודי.
בכל זאת. האם רסיבר ק"ב של חברות שנחשבות מאוד מוסיקליות כמו קיימברידג', ארקהם, NAD ואולי Vincent שאני לא כל כך מכיר יכול לתת סאונד איכותי בסטריאו כמו המגברים הדו-ערוציים של אותם חברות? ברור לי שזה לא High End.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באשר אתה מדבר על שמיעה של סטריאו מערכות קולנוע ביתי ממש לא טובות בכך ומגבר סטריאו יעודי זול נותן תשובה הרבה יותר מוצלחת מרסיבר קולנוע ביתי יקר. כמובן שיש כאן פשרות וצריך להחליט מה הפשרות שרוצים.

הפתרון הזול לדעתי הוא רכישת רסיבר קולנוע ביתי אם יציאות PRE OUT כלומר יש לו גם יציאות לרמקולים ללא הגברה. ורכישת מגבר סטריאו לפי טעמך.

ברסיביר מחברים את כל הרמקולים שצריך בצורה הרגילה פרט לזוג הקידמי שאותם מוצאים ב PRE OUT ככניסה למגבר הסטריאו.
כמובן שבמגבר הסטריאו מחובר רמקולים הקידמיים.

כאשר שומעים קולנו ביתי מגבר הסטריאו גם עובד ומספק הגברבה לרמולים הקידמיים, וכאשר רוצים לשמוע סטריאו בוחרים בכניסה במגבר הסטריאו שבה מחובר המקור שרוצים לשמוע ושומעים סטריאו (הרסיבר יכול להיות סגור בזמן זה).

זה הפתרון שלדעתי הוא יחסית זול ונותן תוצאות הכי טובות - כמובן שניתן לרכוש רסיבר ולשמוע איתו גם סטריאו, אבל זה לא אותה רמה.

בקשר לרכב, רכב "נוסעים" עם ביצועים טובים זה לא רכב ספורט. רכב ספורט נוקשה עם גיר מהיר והגה מהיר - יהיה קשה ולא נוח לנסיעה של משפחה. עוד לא ראיתי משפחה שיכולה לחיות עם לנסר איוו (אני בטוח לא הייתי רוצה להושיב את ילדים שלי במכונית קשה כזו בצורה קבועה)

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הייתי שמח להושיב את הילדים שלי בלנסר איוו... אם הייתי יכול להרשות לעצמי! (-:
המון תודה על התגובה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
באשר אתה מדבר על שמיעה של סטריאו מערכות קולנוע ביתי ממש לא טובות בכך ומגבר סטריאו יעודי זול נותן תשובה הרבה יותר מוצלחת מרסיבר קולנוע ביתי יקר. כמובן שיש כאן פשרות וצריך להחליט מה הפשרות שרוצים.

הפתרון הזול לדעתי הוא רכישת רסיבר קולנוע ביתי אם יציאות PRE OUT כלומר יש לו גם יציאות לרמקולים ללא הגברה. ורכישת מגבר סטריאו לפי טעמך.

ברסיביר מחברים את כל הרמקולים שצריך בצורה הרגילה פרט לזוג הקידמי שאותם מוצאים ב PRE OUT ככניסה למגבר הסטריאו.
כמובן שבמגבר הסטריאו מחובר רמקולים הקידמיים.

כאשר שומעים קולנו ביתי מגבר הסטריאו גם עובד ומספק הגברבה לרמולים הקידמיים, וכאשר רוצים לשמוע סטריאו בוחרים בכניסה במגבר הסטריאו שבה מחובר המקור שרוצים לשמוע ושומעים סטריאו (הרסיבר יכול להיות סגור בזמן זה).

זה הפתרון שלדעתי הוא יחסית זול ונותן תוצאות הכי טובות - כמובן שניתן לרכוש רסיבר ולשמוע איתו גם סטריאו, אבל זה לא אותה רמה.
מסכים שזה הסידור המקובל אלא שראוי לציין ש:
- איכות הקדם מגבר חשובה לא פחות בסטראו ובסידור הזה משתמשים בקדם מגבר של הרסיבר ק"ב , שהוא לא ממש ברמה מספקת.
- למי שמעוניין להאזין למוזיקה רב ערוצית הסידור הזה לא מספיק טוב היות והסנטר מקבל הגברה שונה מהקדמיים וזה מאוד חשוב.

מסכים איתך גם כן שהכל עניין של תקציב וסדר עדיפויות.
הטוב ביותר זה להפריד בין המערכת ק"ב למערכת סטראו....
ארז

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
האמת שגם אני חושב על הנושא של הפרדת המערכות אצלי מהשרשור שלהם
שזה אומר רכישת עוד כמה רמקולים

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הטוב ביותר זה להפריד בין המערכת ק"ב למערכת סטראו....

אני יכול לחשוב על כמה סיבות..
אבל, למה אתה התכוונת?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני התכוונתי ליתרונות הבאים:
מבחינת רמקולים - בק"ב יש עדיפות לרמקולים בהירים/צלולים. למוזיקה - לא בהכרח.
מבחינת הגברה - שמירה על חותם צליל זהה מבחינת הגברה לקדמיים ולסנטר.

למה אתה התכוונת?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
מסכים שזה הסידור המקובל אלא שראוי לציין ש:
- איכות הקדם מגבר חשובה לא פחות בסטראו ובסידור הזה משתמשים בקדם מגבר של הרסיבר ק"ב , שהוא לא ממש ברמה מספקת.
ארז

חשבתי שה-PRE OUT דואג להעביר את הסיגנל הישיר כמו שנכנס ("במסלול הקצר ביותר"), וזה החוזק שלו, ובשבילו משלמים לפעמים לא מעט. אני מבין מההערה שלך שזה בעצם לא כך, ולמעשה בכ"ז משתמשים בקדם מגבר של המגבר ק"ב.
למה, בעצם? ואם כבר רוצים אפשרות להשתמש בקדם מגבר, למה לא לעשות איזה כפתור "DIRECT" שיבטל את זה?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ארז וחני

תגובתך קצת לא ברורה לי...

בדרך כלל כאשר משרשרים מגבר דו ערוצי לרסיבר קולנוע ביתי אז את מקור המוזיקה הדו ערוצית מחברים ישירות למגבר ובכך בעת שמיעת מוזיקה דו ערוצית נמנעים מהשימוש בקדם מגבר של הרסיבר ומחתימת הצליל שלו.

רק בעת צפייה בסרטים או שמיעת אודיו רב ערוצי עושים שימוש ברסיבר שמשורשר למגבר. במקרה הזה המגבר הדו ערוצי הופך למגבר הספק בלבד שמגביר את הרמקולים הקדמיים ונשלט על ידי הקדם מגבר של הרסיבר.

לפותח השירשור - אם המוזיקה הדו ערוצית חשובה לך יותר, אין מנוס מריבוי "קופסאות" גם רסיבר וגם מגבר דו ערוצי ייעודי.

אני יכול לתת לך כיוון מחשבה נוסף - אם אכן העיקר זו המוזיקה הדו ערוצית, תשקול לוותר כליל על המערכת הרב ערוצית, תמכור את הרסיבר, את הרמקולים האחוריים ואת הסאב וופר ואולי גם את הקדמיים. תקנה מערכת דו ערוצית איכותית ותשמע דרכה גם סרטים...ייתכן ותופתע שגם במערכת דו ערוצית איכותית חווית הצפייה בקולנוע ביתי יכולה להיות בהחלט מהנה מאד גם ללא אפקטי הסוראונד..

נערך לאחרונה ב:

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אני יכול לתת לך כיוון מחשבה נוסף - אם אכן העיקר זו המוזיקה הדו ערוצית, תשקול לוותר כליל על המערכת הרב ערוצית, תמכור את הרסיבר, את הרמקולים האחוריים ואת הסאב וופר ואולי גם את הקדמיים. תקנה מערכת דו ערוצית איכותית ותשמע דרכה גם סרטים...ייתכן ותופתע שגם במערכת דו ערוצית איכותית חווית הצפייה בקולנוע ביתי יכולה להיות בהחלט מהנה מאד גם ללא אפקטי הסוראונד..
:בעד::בעד:

זוהי החלטה "אסטרטגית". אני אישית קיבלתי אותה לפני מספר חודשים, אחרי שהבנתי שנכון שעוד רמקולים זה נחמד, אבל (במגבלות תקציביות) כבר "עדיף להשקיע באיכות מאשר בכמות". ולא שאין איכות ביותר ערוצים, אבל זה יקר...:O

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בדרך כלל כאשר משרשרים מגבר דו ערוצי לרסיבר קולנוע ביתי אז את מקור המוזיקה הדו ערוצית מחברים ישירות למגבר ובכך בעת שמיעת מוזיקה דו ערוצית נמנעים מהשימוש בקדם מגבר של הרסיבר ומחתימת הצליל שלו.

רק בעת צפייה בסרטים או שמיעת אודיו רב ערוצי עושים שימוש ברסיבר שמשורשר למגבר. במקרה הזה המגבר הדו ערוצי הופך למגבר הספק בלבד שמגביר את הרמקולים הקדמיים ונשלט על ידי הקדם מגבר של הרסיבר.

צודק.
אני רגיל להאזנה למוזיקה רב ערוצית....

ארז

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
כן שלמה אבל אם יש לו רק DVD כנגן מה יעשה אז??.הפיתרון הטוב ביותר הוא צירוף נגן CD יעודי למוזיקה שיחובר ישירות למגבר הסטריאו. יש להוציא כבלי רמקול נוספים ממגבר הק"ב וכאשר רוצים לשמוע מוזיקה יש לנתק את הרסיבר מהרמקולים ולחבר את מגבר הסטריאו וכאשר רוצים לצפות בסרט יש לנתק את כבלי הרמקול של המגבר ולחבר את הרסיבר -כך אתה לא מתפשר ואתה לא מוציא הון על מגבר רב ערוצי יקר שגם לא בטוח שישמע טוב.
אני יודע שזה קצת מסורבל אבל זה הכי זול מבלי לערבב בין שני העולמות שהם די הפכים לצערי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן שלמה אבל אם יש לו רק DVD כנגן מה יעשה אז??.הפיתרון הטוב ביותר הוא צירוף נגן CD יעודי למוזיקה שיחובר ישירות למגבר הסטריאו. יש להוציא כבלי רמקול נוספים ממגבר הק"ב וכאשר רוצים לשמוע מוזיקה יש לנתק את הרסיבר מהרמקולים ולחבר את מגבר הסטריאו וכאשר רוצים לצפות בסרט יש לנתק את כבלי הרמקול של המגבר ולחבר את הרסיבר -כך אתה לא מתפשר ואתה לא מוציא הון על מגבר רב ערוצי יקר שגם לא בטוח שישמע טוב.
אני יודע שזה קצת מסורבל אבל זה הכי זול מבלי לערבב בין שני העולמות שהם די הפכים לצערי.

נכון שנגן CD יעודי זה יותר טוב (וגם ניתן להשיג בסיסי בזול), אבל לכל נגן DVD יש כמה יציאות את הדיגטאלית מחברים לרסיבר ואת האנלוגית מחברים ככניסה למגבר הסטריאו - נכון זה פחות טוב מנגן אבל יותר טוב מלשמוע סטריאו דרך הרסיבר.

לא צריך לשחק עם כבלים- אם הנגן או ה DVD במקרה הזה מוחברים ישירות למגבר הסטריאו ומגבר הסטריאו מחובר לרמקולים הרסיבר לא צד בסיפור הזה.

כאשר שומעים קולנוע ביתי הרסיבר מוציא אות גם לכניסה מסוימת במגבר הסטריאו שכאמור מחובר לקידמיים. רק מחליפים כניסות שמע במגבר הסטריאו וזה בדרך כלל ע"י השלט

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כרמי שלום.
שאלה לגבי חיבורים.
ברסיבר קולנוע ביתי שלי - פיוניר VSX-D912 יש יציאות PREOUT למגברים.
ברסיבר NAD 7100 שלי יש חיבור Preout ו-Main in שמחוברים/מקוצרים ביניהם בג'מפר U.
איך בדיוק אני מחבר את הפיוניר מה-PREOUT שלו ל-NAD ולאן כדי שתהיה לי הפרדה מוחלטת בין שמיעת סטריאו (דרך ה-NAD ושני רמקולים בלבד) ושמיעת ק"ב דרך הפיוניר וכל חמשת הרמקולים.
מבקש אם אפשר הוראות מפורטות. ניסיתי להעלות קובץ WORD עם תמונות של הפנלים האחוריים אך לא הצלחתי.

תודה רבה.
דב

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בו נעשה סדר רסיבר קולנוע ביתי ומגבר סטריאו כדי לא להתבלבל.

זה מאוד פשוט, את מגבר הסטריאו אתה מחבר לרמקולים הקדימיים ולנגן כאילו אין רסיבר בכלל
את כל הרמקולים (פרט לשני הקידמיים L ו R) אתה מחבר כרגיל מהרסיבר - כעת החלק הקל מחברים את ה PRE OUT של ה L וה R מהרסיבר ככניסת L ו R למגבר (כמו שההית מחבר נגן CD נוסף) זה הכל

כאשר שומעים סטריאו בוחרים את הכניסה של הנגן במגבר (הריסיבר יכול להיות גם סגור)
כאשר רוצים לשמוע קונלוע ביתי מדליקים את שתי המכשירם ובוחרים במגבר את הכניסה שבאה מהרסיבר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור