שידרוג רמקול

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
האם יש טעם או תועלת מיוחדת ברכישה של רמקול סרווין 15 אינטש,כאשר בירשותי סרווין 12 אינטש?בירשותי גם סאב סרווין,אך האם מבחינת תהודה של הרמקול והבסים יוכלו להיפגע,אם הסלון הינו בגודל די ממוצע,וריסיוור פיוניר AX5I,כלומר כמו שאני מכיר עצמי לא אוותר בקלות גם על הרמקולים הנוכחיים שלי, אם ארכוש הנל במחיר מציאה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
קשה לנבא במדויק מה תהיה התוצאה.
תבדוק עד כמה נמוך יורד דגם ה-15", יכול להיות שתיווצר בעיית הדהוד בסלון, קשה לדעת.

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור ערב טוב,הרמקול למיטב ידיעתי מגיע ל25 הרץ בערך,אפילו סאבים לא מגיעים לרמה כזאת של באס,השאלה האם סטאפ מיקרופון יכול לפצות על הידהודים כאלו,בנוסף לסאב,והאם סלון ממוצע יכול להכיל בסים אלו והאם ביכלל הריסיוור הנל יכול לעמוד ברמקול כזה....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה גודל הסלון?
רוחב - אורך.

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נמר מה קורה אח שלי?הגודל 3X3 עים צד אחד פתוח,מופנה למיטבח,וצד שני דלתות זכוכית למירפסת.(בטח תגיד לי שלא תעיז!)

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
החדר יחסית קטן בשביל יחידה של 12 אינטש.

מה הסיבה שאתה מעוניין לשדרג?
מה חסר לך כרגע?

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
החדר יחסית קטן בשביל יחידה של 12 אינטש.

מה הסיבה שאתה מעוניין לשדרג?
מה חסר לך כרגע?
אם החדר קטן יחסית בשביל 12 אינטש,הרי מדובר על להשיג 15 אינטש,אם ככה אז ביכלל אין סיכוי אתה אומר שהרמקול ישתלב בגודל החדר.פשוט הכוונה שכל מה שיש לי כרגע מבחינת עוצמות ואיכות הסאונד ,אקבל יותר עם הרמקול של 15 אינטש,(אלא אם לא תקן אותי אם אני טועה)כלומר יש לי גם סאב בשימוש והוא לא כל כך דומיננטי (10 אינטש)והרמקולים 15 אינטש יוכלו לשדרג את כול הסאונד מיכול בחינה שהיא למיטב ידיעתי.מצרף תמונות להמחשה מבחינת גודל.....

תמונות מצורפות

• P2282048.jpg
    P2282048.jpg
    KB 83.8 · צפיות: 363
  • P2282050.jpg
    P2282050.jpg
    KB 125.3 · צפיות: 516
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טוב.

כמה הערות אם אפשר.

-הרמקול הקרוב לחלון לכוד בין מזנון לבין הקיר = לא טוב.

-הרמקולים יושבים נמוך מידי, עדיף שהטויטר יהיה בגובה האוזן.

-הרמקולים צריכים מרחק {אויר} מהקירות האחוריים, בתמונה הם נראים לי במרחק של מקסימום 20 ס"מ מהקיר האחורי.

- אם אתה מחפש רק כח ולא כל כך מעניין אותך אם הצליל יהיה מאוזן, עם במה ראוייה, תמונת סטריאו טובה וכ"ו אל תשקיע ברמקולים ביתיים, קנה זוג רמקולים מוגברים 15 אינטש של פרוטאק ותאמין לי שהווטרינה בצד לא תשרוד יותר מחצי דקה. אם בכל זאת אתה רוצה רמקול ביתי? אל תחליף - תוסיף לזה עוד סרווין ויהיה לך על בטוח מגדל של רעש.

גם במתכונת הנוכחית אינני חושב שהמערכת שלך נישמעת מספיק טוב.

אם אתה מחפש סאונד, איכות צליל, טיבעיות, במה, תמונת סטריאו ואיזון טונאלי זה כבר סיפור אחר לגמרי ואני אעזור לך להגיע לתוצאה ראויה בשמחה ובששון.

ofir-harlev

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
נמר, תרשה לי לחזק אותך

הרמקולים שלך לא נושמים, חבר!
חד משמעית, תעשה משהו בנידון, אחרת אין סיכוי שתקבל את התוצאה הכי טובה שאתה יכול.

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
"אם אתה מחפש סאונד, איכות צליל, טיבעיות, במה, תמונת סטריאו ואיזון טונאלי זה כבר סיפור אחר לגמרי ואני אעזור לך להגיע לתוצאה ראויה בשמחה ובששון".נמר קלעת לרצוני ולמה שאני מחפש!אני מוכן להתחיל איתך במלאכה,ולעבור שלב שלב עד להבאת הרכיבים הנל למקסימום ניצול ואיכות!מחכה ממך להוראות!....(כמובן הכול בתנאים המגבילים של מקום ואישה.....)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עדי.

אשמח לעזור לך.

ראשית אתה צריך להאזין למערכת טובה על מנת שתהיה לך נקודת יחוס למערכת שלך.
ההמלצה הראשונה שלי היא לטפל במיקומים.

1- עלייך למצוא מקום חלופי ליחידת הסאב.

2- למשוך את המזנון מעט לכיוון השטח הריק היכן שהסאב היה.

שתי פעולות אלה יספקו לרמקול הלכוד {הקרוב לוטרינה} אוויר ר ישפר מעט את הדיקות הבס.

לאחר מכן עלייך להרחיק ככל היותר את הרמקולים מהקיר האחורי {רצוי 40 ס"מ ומעלה}.

פעולה זו תגביר את עומק הבמה ותסייע שוב לרמקול "לנשום".

אחר כך עליך למקם את הרמקולים על ידי הטיה פנימה עד אשר יצרו משולש דמיוני כאשר אתה יושב בנקודת ההאזנה אתה בעצם בקצה המשולש.

פעולה זו תדמה לך את אפקט תמונת הסטריאו ואפקט מירכוז הזמר בבמה. {פוקוס}

אם ביכולתך לעשות זאת זה יהיה כבר שיפור התחלתי משמעותי.

בשום פנים ואופן אל תשתמש בסאב כאשר אתה מאזין למוסיקה, אני סבור ובטוח שהוא אינו מאוזן באופן מושלם יחד עם הקידמיים מה שיגרום ל"חור" בין התדרים הנמוכים לבין הרמקול שפוגע קשות באיזון הטואנלי של המערכת כולה.

הישתמש במצב "פיור דיירקט" או " פיור סטריאו" ברסיבר על מנת לנתק את כל המעגלים המיותרים ברסיבר ולמקד אותו למצב סטריאו.

כמובן שאחוריים גם אינם באים בחשבון בהאזנה למוסיקה אלה אם כן אתה מאזין לדיסק אשר נועד לנגן ב-5 ערוצים, אם לא? לא לנסות להאזין ב-5 ערוצים בכל זאת.

השקעות ותוספות.

ספייקים {מסמרים מתחת לרמקול} ישפרו לך את הרמקול כולו בכמה עשרות מונים, רצוי להיתאמץ ולהרכיב בתחתית הרמקול 4 ספייקים.

-ספייקים אמורים להיתכוונן על מנת שתוכל להגיע ליציבות מקסימלית של הרמקול על השטח עליו הוא עומד.
-ספייקים ישפרו מאוד את הרמקול בכך שיבטלו ככל היותר את הוויברציות שהתיבה פורקת לריצפה וכך התיבה פחות תתערב בצליל.
- ספייקים בנוסף יהדקו לך את הבס באופן משמעותי ובנוסף הרמקול ישמע אוורירי יותר.

זה לבינתיים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לגזור ולשמור - זה מתאים לרבים

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
(Yנמר שלום,וראשית תודה רבה רבה על ההיענות המיקצועית והמאלפת!בוא נתחיל ממה שאני כן יכול ליישם(כבר התחילו ריבים עם האישה,כול תזוזה של המיזנון והרמקול מילחמת עולם....)בימקום למקם הסאב מחדש(אלא אם כן אתה חושב שזה הכרח מסיבה אחרת)הוזז כול המיזנון קומפלט שמאלה כולל הרמקולים.בניסיון ליצור מירווח ככול הניתן במיסגרת המיגבלות.לאחר מיכן יצרתי הטיה של הרמקולים כלפי ליצור משולש דימיוני.לגבי שלב שלישי שהוא מירווח מהקיר האחורי 40 סמ",אני מוכרח להיתפשר והמירווח עומד על 20 סמ" ממוצע.כעת יצרתי מירווח סביב הרמקולים ככול שיכולתי.בשלב רביעי לגבי הספייקים,אומנם הרמקולים עומדים על גומיות כאלו מודבקות אך ממש לא ספייקים ,ורציתי לישאול היכן ניתן להשיג כאלו ,ואני אברר בשבוע הבא,לגבי חנות מיקצועית שתמכור אותם.(טבריה).כמובן שלאופן השמיעה אני לא מישתמש באופן עקרוני בסאב לסטריאו,אך לגבי דיירקט,הייתי מעדיף יותר סטריאו (עים טון קונטרול)כי בדיירקט אני חושב שהוא יותר אנמי,אך אוכל לנסות רק בסוף התהליך.לאחר שאתקין הכול,אני אבצע סט אפ מיקרופון מחודש,כשהם כבר יהיו מורמים מהריצפה(עד איזה גובה?),ואז אתרשם מחדש.אם יש לך הערות נוספות אשמח לישמוע!(Y),נמר כמובן אצלם מחדש הכול להתרשמות נוספת שלך,ותגובות נוספות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מבין "אני אבצע סט אפ מיקרופון"
אם אתה רוצה לשמוע סטריאו אז כמו שנמר כתב צריך לשמוע במגבר במצב שבו הוא כמה שיותר אנלוגי ללא מעגלים דיגיטאלים - סאט אפ מיקרופוני הוא דיגיטאלי, אתה מפספס כאן משהוא.

כמו כן השיפורים שעשית עד כו היו צרכים לגרום כבר לשיפור מסוים בצליל (כאשר אתה באמת שומע בסטיראו) - אם לא כל המצב אתה יכול לפרט.

כמו כן באמת תמונה של המצב כעת יכולה לעזור לנו להמשיך לעזור לך שוב.

ADICT

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כרמי מה שלומך,לגבי סט אפ מיקרופון,איך בדיוק אתה יכול להפריד בין סטריאו לקב",לאחר שאתה עושה סט אפ אוטומטי?(למעט העיניין של דיירקט),כלומר אתה עדיין צריך את האיזון הטונאלי שהמיקרופון עושה אם בקב"ואם בסטריאו.לגבי שיפור,אני לא יכול ליקבוע רק לאחר הסטאפ(כי נעשו שינויים מהכיוון הקודם),ואת זה אוכל לעשות כשאהיה לבד וליבדוק בעוצמות יותר גבוהות,ביקשת תמונות נוספות, אני מצרף אך זה עדיין לא סופי,כי עוד לא הוספתי ספייקים.

תמונות מצורפות

• P3012056.jpg
    P3012056.jpg
    KB 122.3 · צפיות: 475
  • P3012060.jpg
    P3012060.jpg
    KB 129.3 · צפיות: 492
  • P3012057.jpg
    P3012057.jpg
    KB 81.5 · צפיות: 469
  • P3012061.jpg
    P3012061.jpg
    KB 113.4 · צפיות: 457

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני בפרוש מדבר על מצב דיירקט עבור סטריאו שבו כל הכיוונים של המיקרופון חסרי משמעות.

אני רואה שיש קצת יותר אוויר לנשימה עבור הרמקולים, אני גם מבין ש"ההנהלה שלך" לא מאפשרת יותר מכך - חבל היות ולדעתי יותר מכך היה משפר.

מעניין כעת במצב דיירקט איך נשמעת לך המערכת?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
הרמקול הימני שלך ניראה לי קצת "מיתחבה" בפנים.
תוציא אותו קצת החוצה ,שיהיה לפחות בקו אחד עם המיזנון.
ואז תכון כמו שנמר כתב לך.
וספייקים אתה יכל להסיג איפה שקניתה את הרמקולים.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
CARMI

רמקול כזה במיקומים שלו כרגע חייב RQ
לא תמיד מצבי הדירקט הם שיפור .
RQ זו לא מלה גסה - ברוב המקרים המעבר ברסיברים בין סטראו לפיור אודיו הוא זניח מבחינת שיפור הסאונד !
וזניח לעומת השיפור ש RQ סביר יכול לספק !!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK קיבלתי - למרות שאני חסיד קטן של RQ בסטריאו

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עם כל הכבוד להנהלה (האישה) יש דברים שאתה צריך לעמוד על שלך...

אתה חייב אבל ממש חייב לתת לרמקולים לנשום במיוחד לזה שבפינה.

הרמקולים יכולים לבלוט מקו המזנון ואפילו להיות בכלל לפניו...

זה יהיה השיפור הכי גדול בסאונד..כמובן שגם היתר יעזור..אבל המיקום הוא ממש הכרחי. !!!!!!

שלמה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור