שידרוג עדשה

Adar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום, יש לי מצלמה של ניקון d3300 ועדשה 18-140
אני מצלמת בה כבר שנתיים אבל בזמן האחרון אני רוצה להשתדרג.
אני מצלמת נופים (תוך כדי טיולים), פורטרטים, עומק שדה רדוד וגם קצת מאקרו(למרות שאין לי עדשה כזו)
קראתי קצת באינטרנט ובחוות דעת
חשבתי על 16-80 f2.8 של ניקון
24-70 סיגמא ארט f2.8 (כנראה יד 2 עקב המחיר)
או על 17-70 מאקרו של סיגמא f2.8
מה דעתכם על עדשות אלו?
סיגמא או טומרון מומלצות לניקיון? או שעדיף עדשה של ניקון?
יש למישהו המלצה על עדשה אחרת?
שאלה נוספת, אני מעוניינת לקנות פלאש חיצוני (כדי להתחיל לצלם באירועים) איזה פלאש מומלץ?
תודה לעוזרים ושבת שלום :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
האם העדשה שלך לא מספקת אות בצילום נוף? - לדעתי היא יכולה להתאים בכך.
לא ברור לי מה התקציב, כמו אם את רוצה עדשה למאקרו או לפורטרטים - לא כל עדשה מתאימה לכל דבר

חשוב להבין שצמצם גדול בזוית הרחבה של העדשה וצמצם סגור יותר בתחום הצר של העדשה לא עוזר לצילום פורטרטים - היות ולא נרצה לצלם פורטרט בזוית רחבה, זה גורם לפורטרט להראות שמן ולא מחמיא. מצד שני בפורטרטים העין מאוד אוהבת עומק שדה רדוד, שמצריך צמצם גדול.
כך שעדשה כמו ניקון 16-80 עם צמצם F2.8 בחום הרחב, אבל עם F4 בתחום הצר לא מספקת מספיק עומק שדה רדוד
כך גם עדשת סיגמא 17-70 F2.8-4, אבל עדשה מספקת יכולות מאקרו שזה גם מעניין אותך וזו יכולה להיות עדשה מוצלחת עבורך, אבל כאמור יש לה את החיסרון של חוסר בצמצם גדול בתחום הצר.

עדשת טמרון וסיגמא הן עדשות טובות מאוד, יש לכל אחת דגמים טובים יותר וטובים פחות, אני משתמש לדוגמא בעדשת טמרון על מצלמת ניקון ומאוד מרוצה יש רבים שמשתשמים בעדשת סיגמא ומאוד מרוצים - אבל צריך לבדוק כל עדשה ולראות מה מתאים עבורך.

אז באת צריך קצת יותר למקד את הצורך והדרישה - לדעתי עדשת סיגמא 17-50 עבור ניקון עם F2.8 לכל האורך הטווח, זו עדשה נהדרת לצילום ובטח תעזור להתחיל בתחום האירועים ובתחום הצר תספק יכולת לא רעה עבור פורטרטים, אבל היא לא מתאימה למאקרו

בקשר לפלאש - הפלאשים של ניקון מעולים, אבל לא ממש זולים, פלאשים של GODOX הם אופציה מאוד מוצלחת בנויים טוב מאוד אמינים וזמן סוללה ארוך במחיר שפוי, דגם 860N II צריך להתאים לניקון
https://www.erlich.co.il/items/1399140

Adar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
העדשה הקיימת מספקת אותי בצילומי נוף אך הרבה מהתמונות שאני עושה הם צילומי עומק שדה רדוד ולכן אני חושבת שאני צריכה צמצם גדול יותר מהf3.5 ולכן אני רוצה להחליף עדשה.
אין לי ממש תקציב נראלי שבאזור ה3000 אבל אני לא רוצה להתפשר, אני רוצה לקנות משהו אכותי שישמש אותי לזמן רב ויהפוך את התחביב למשהו מקצועי יותר ולכן אוכל לחרוג ממנו ולהסתדר (כמו לקנות יד שנייה או לחכות עד שאני אשיג את הסכום הנוסף שאני צריכה)

לא אמרתי את זה מקודם אבל אני מעוניינת למכור את העדשה שלי כך שהעדשה שאני אקנה תהיה תחלופה לקיימת.
בקשר לעדשה של סיגמא 17-50 הטווח שלה לא קטן מידי? אני מוצאת שאני כן משתמשת הרבה בטווחים הגבוהים בעדשה הקיימת ולכן חשבתי על הטווחים בעדשות שהצגתי
לא ממש הבנתי למה יש הבדל בין ה17-50 ל16-80 בהקשר לטווח? הנתונים לא יהיו זהים בשניהם? אשמח אם תוכל להסביר...
מה בקשר לסיגמא ארט? הרבה המליצו לי עליה ועל הסדרה הזו. ולא ממש התייחסת אליה, מה דעתך?
חשבתי שאולי כדי לקנות 2 עדשות, אחת רגילה (כמו אלו שהצגתי) ועוד אחד זולה יחסית ויותר למתחילים של מאקרו, לראות אם זה מה שאני מעוניינת בו לגמריי וגם כי אפשר להפריד לחלוטין בין שני הסוגי צילום האלה, מה דעתך?
אני מאוד מבולבלת, אני יודעת שאי אפשר לקבל את הכל, ושאין עדשה מושלמת לכל הסוגים, אך אני רוצה למצוא את מה שהכי יתאים לי
יש לך אולי רעיונות אחרים? מה לדעתך הכי יתאים לי?
תודה רבה על העזרה!

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לך,
הנתונים, השאלות והדילמות מזכירות עד כדי זהות, לפוסטים של מעיין....
בכל מקרה את צריכה להחליט מה יותר חשוב לך בתקציב הנתון שהרי לא דין עדשת למאקרו, כדין עדשה שהשימוש העיקרי בה הוא פורטרטים.
את כותבת שאת עושה שימוש בעומק שדה רדוד ,מניח שזה מוגבל בגלל ה18-140, אבל על עומק השדה משפיע גם מאוד אורך המוקד ולכן אולי תלכי על הסט הבא:
סיגמא 17-50 2.8 ועדשת ניקון 70-300 מיוצבת שטובה לפורטרטים באור יום [שתיהן נכנסות לתקציב]
לגבי מאקרו זה סיפור אחר, או שאוהבים לצלם חרקים כדוגמה או שלא . כדי לצלם פעם ב... אבקנים של פרח, אפשר להשתמש בסיגמא 105 2.8 משומשת שניתנת להשגה בשוק במחירים זולים.
לאחר מכן הייתי מוסיף עדשת פריים או עדשה רחבה יותר בהתאם לצרכים.

Adar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מכירה מישהו שיש לו את הסיגמא 17-50 ואני לא כל כך התחברתי אליה..
אם אני מחליטה ללכת על מאקרו, עדיף לי מאקרו קבוע או עם זום? (חשבתי על ה18-200 של טומרון או 18-50 של סיגמא f2.8) ואם עדשה קבועה אז לא עדיף 24mm או 50mm?
חשבתי גם על העדשות של טוקינה מה דעתכם עם ה16-50 f2.8 או על ה24-70 f2.8, טוקינה מומלץ גם?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
לגבי הסיגמא 17-50 יש טובות ממנה, אבל לתקציבה היא בהחלט מומלצת.
באופן כללי יש דברים בסיסיים בהם את צריכה להשלים ידע. עדשות הזום שציינת אינן עדשות מאקרו, אשר צריכות כושר הגדלה של 1:1.
מכיוון שגם בפוסטים בשם מעיין לא הייתה התקדמות וגם בזה אין, אני את חלקי סיימתי בנושא זה ואני מאחל לך בהצלחה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר לטווח זום, אני לא מכיר עדשות טובות ובטח לא עם צמצם גדול שיש להם טווח זום גדול -כך שאני לא יכול לעזור כאן
ה 16-80 בעולת צמצם גדול רק כאשר העדשה עם זווית רחבה ככול שמגדילים את טווח הזום (שדה צר יותר), כך הצמצם המקסימלי קטן יותר ולכן היא שונה מעדשת ה 17-50 שבה הצמצם הגדול אפשרי לאורך כל טווח הזום של העדשה.

עדשות פריים (עדשה קבוע) הן עדשות טובות בדרך כלל, אבל את תוכלי לחיות עם עדשה כזאת?

את יורה לכל כיוון אפשרי עם עדשות שונות - אם את רוצה עזרה אני יכול להציג לך עוד כמה עדשות שלא מתאימות לך :)
ברצינות צריך להתקד בנושא עדשה שמתאימה לדרישה: למאקרו או עדשה עם צמצם גדול או עדשה עם טווח זום - מה חשוב לך? והאם זה יכול להיות עם יותר מעדשה אחת?

Adar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני יורה לכל כיוון כי אני באמת לא מצליחה להגיע להחלטה.
אני צריכה צמצם גדול של f2.8 לפחות ואני אשמח שהטווח יהיה גדול כמה שיותר
מוכנה שיהיו 2 עדשות לא יותר וגם יש חשיבות למשקל (כי אני מטיילת המון וזה כבד לי וזה לא נוח כלכך וזה מסורבל)
וכמובן שאם זה 2 זה עדיין נכנס לאותו תקציב, מוכנה לחרוג ממנו אבל לא בהרבה.
נראלי שכרגע אני אעזוב את התחום של המאקרו או שאני אקנה עדשה פשוטה יד 2 כדי ללמוד על התחום יותר אבל כרגע אני אתמקד בעדשות אחרות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה התקציב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דרך אגב מה לא אוהבת בעדשת סיגמא 17-50 (שלדעתי הייתה אמרוה להתאים לך) - כדי להבין מה להתאים לך?

Adar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תקציב 3000 (פלוס מינוס)
אתה חושב ש17-50 תספיק לי או שאצטרך להוסיף לה עדשה נוספת?
כדי לקנות 17-50 של ניקון יד 2 או חדשה של סיגמא?
העדשה של סיגמא הייתה רועשת והפוקוס שלה איטי קצת. ותאמת שהזום שהוא הפוך חרפן אותי לגמרי ולכן אני לא הכי בטוחה אם כדי לקנות עדשות שהן לא של ניקון.. אבל אני לא יודעת עד כמה הדברים האלה משמעותיים ומקודם אמרת שאין בעיה איתם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש עדשה מקבילה של טמרון 17-50 F2.8 - יכול להיות שהיא תתאים לך יותר.
אני משתמש בעדשת טמרון (70-200 F2.9) על ניקון (D810) לא ציוד זול, עובד מעולה יחד.

ניתן להשלים אותה עם עדשה זום נוספת כמו עדשת ניקון 70-300

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור