שידרוג מצלמה.

4142686

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום וברכה,
ברשותי מצלמה של ניקון S9400 (סליחה אם הרגזתי במישהו כשקראתי לאייפון הזה 'מצלמה'), אני רוצה להשתדרג למצלמה ללא מראה באיזור ה3000 ש"ח, כמובן שישנן הRX100 והLX100 וכדו', אך שאלתי היא לגבי פנסוניק TZ100 שמשלבת חיישן גדול יחסית (1") וזום מכובד X10, השאלה כמה הזום יפגע לי בתמונה, והאם זה איסור חמור להעדיף אותה על פני האחרות עם הזום המצומצם יותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
זה נכון שככול שהחישן גדול יותר מקבלים תמונה טובה יותר וכאמור זה גם מאוד נכון שלאיכות העדשה יש משמעות גדולה באיכות התמונה.

לפני שנה יצא לי לדבר עם מבקר מצלמות מגרמניה שבדק בצורה רצינית את הפנסוניק LX100 מול סוני RX100 IV ולמרות שעל הנייר הפנסוניק טובה יותר עם חיישן טוב יותר היא לא סיפקה תמונות טובות יותר בגלל עדשה פחות איכותית מזו שיש בסוני. זה לא שה LX100 לא מצלמה טובה היא מעולה, רק שה RX100 המקבילה סיפקה תמונות טובות יותר לפי הבודק הגרמני הם גילו שזה בגלל עדשה פחות טובה.
טוב, זה היה סיפור ששמעתי ואתה יכול האמין לו ויכול גם לו - אני באמת לא מכיר בצורה רצינית את הבחור, אבל הוא נראה רציני. מה שכן אפשר בקלות להבין שאיכות העדשה קובעת רבות לאיכות התמונה והסיפור הזה יכול להיות מאוד נכון בגלל כך (איכות העדשה).

לאחר כל הסיפור הזה - חשוב להבין שאין מצלמה מושלמת, בשום מחיר גם אם הינו משלמים מחיר פי 10 יותר גבוהה, עדיין אין מצלמה מושלמת ואנחנו צרכים לקחת את הדגם שמתאים לנו ביותר ואם נושא הזום מאוד חשוב לך, ואתה מוכן בגלל זה להתפשר קצת על איכות התמונה התשובה לכך היא ברורה אם אתה רוצה מצלמה עם איכות תמונה יותר טובה ומוכן לוותר על הזום אז אתה יודע את התשובה.

כעת אתה בטח חושב רגע, אז ה LX100 לא מוצלחת וכבר עדיף לרכוש את ה RX100, יכול להיות אבל עדיין בתאורה חלשה לחיישו גדול יש יתרון וכן LX100 יש וידאו 4K לא לכל דגמי RX100 יש וידאו ברמה הזו (עד כמה זה חושב)

סביר להניח שאיכות העדשה של ה TZ100 לא תיהיה טובה יותר מזו של ה LX100, בכל מקרה קשה לי להאמין שהיא תספק תמונות טובות יותר. וברור שכל אחת מהן תספק תמונות ברמה הרבה הרבה יותר טובה מהמצלמה הקודמת שלך - כך שכל בחירה תיהיה עבורך שדרוג גדול מאוד.

סליחה אין לי תשובה אחת עבורך, אבל ראה טבלה אם האופציות שלך:
https://www.dpreview.com/products/c...nasonic_dmczs100&products=panasonic_dmcfz1000

4142686

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תסלח לי שאני מטריד אותך, אבל נורא יעזור לי אם תוכל לדרג כביכול את איכות התמונה, בהנחה שהמצלמה שברשותי נותנת תמונה ברמה 1 והסוני RX100VI נותנת תמונה ברמה 10, (אם הבנתי נכון היא הטובה ביותר), היכן אתה ממקם את הZS100?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
סליחה שאין לי את האפשרות לעשות זאת - אין לי מעבדה בבית

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור